„Blockchain“ balsavimas daro demokratiją skaidresnę

Yra priežastis, kodėl mes turime eiti į rinkimų vietą, kad užpildytume savo rinkimų biuletenius. Anoniminiai balsavimo biuleteniai yra paprasčiausias būdas apsaugoti balsavimo vientisumą ir kartu apsaugoti rinkėjų privatumą. Skaitmeninis balsavimas buvo sunkus iššūkis, nes sunku patikrinti, ar kiekvienas balsavimas galioja, kartu išlaikant juos anoniminius. „Blockchain“ balsavimas gali tai pakeisti savo kriptografija.

balsavimo vieta

Tiesą sakant, „blockchain“ balsavimas jau keičia kai kuriuos rinkimus. Šiuo metu kariai iš Vakarų Virdžinijos (JAV), tarnaujantys užsienyje, gali balsuoti savo namų rinkimuose naudodami mobiliuosius telefonus. Šifravimo ir „blockchain“ registro derinys surenka tuos balsus. Kitos šalys, tokios kaip Brazilija, Danija, Pietų Korėja ir Šveicarija, tiria „blockchain“ balsavimą. Vis dėlto Estija pirmauja. Jų piliečiai turi unikalias asmens tapatybės korteles, leidžiančias greitai ir saugiai balsuoti „blockchain“.

Esminės demokratijos dalies skaitmeninimas gali turėti gilų ir ilgalaikį poveikį pasaulio valdymui. Piliečiai sprendimus gali priimti daug greičiau, o viešas referendumas yra įmanomas variantas. Atstovaujamoji demokratija gali būti atstumta nuo tiesioginės demokratijos. Bet tai dar ne viskas. Kitas rezultatas – rinkimų klastojimas gali tapti sunkesnis, beveik neįmanomas. Šiame straipsnyje nagrinėjama, kaip veikia „blockchain“ balsavimas ir koks yra jo poveikis pasauliui.

„Blockchain“ balsavimo pagrindai

„Blockchain“ balsavimas yra panašus į analogišką balsavimą, prie kurio esame įpratę. Taikomos tos pačios sąvokos ir procesai. Norėdami balsuoti skaitmeniniu būdu, pilietis turėtų užregistruoti ir įrodyti savo pilietybę tam tikroje jurisdikcijoje. Tada tą tapatybę ir pilietybę galėtume įrašyti „blockchain“, susietame su to vartotojo raktu.

Tada pilietis turi balsuoti, kad galėtų balsuoti. „Blockchain“ tai greičiausiai įvyks kaip specialus balsavimo ženklas, kuris bus įneštas į vartotojo sąskaitą. Šis žetonas taip pat greičiausiai turėtų laiko limitą, per kurį jis galėtų būti naudojamas balsavimui. Po to jis pats sudegins išmania sutartimi arba taps nenaudingas.

Balsuojant už „blockchain“, balsavimo žetoną (biuletenį) išsiųsti nurodytu adresu. Rinkėjai žinotų, kuris adresas sutampa su kuriuo kandidatu ar referendumu. Ženklo siuntimas šiuo adresu reikštų balsavimą.

Techniškai tai skamba pakankamai paprastai. Balsavimas užregistruojamas „blockchain“, kur jis yra nekintamas, patikrinamas ir skaidrus. Mes galime lengvai suskaičiuoti balsus, kad paskelbtume nugalėtoją rinkimuose. Be to, galime sukurti puikias vartotojo sąsajas, kurios automatizuoja ir slepia žetono siuntimo konkrečiu adresu procesą. Vietoj to rinkėjai matys paprastą internetinę sąsają, kad galėtų pasirinkti kandidatą ar pasiūlymą ir spustelėti „Pateikti“.

Rinkėjo tapatybės tikrinimas

tapatybė

Jei šis pirmasis paaiškinimas nuskambėjo paprastai ir jums įdomu, kodėl mes jau nebalsuojame dėl „blockchain“, tiesiog laikykitės. Iš tikrųjų tai yra daug sudėtingiau. Yra daugybė klausimų, kuriuos pirmiausia reikia išspręsti.

Vienas pagrindinių klausimų yra rinkėjo tapatybės patikrinimas. Kad „blockchain“ balsavimas veiktų, mums reikalinga sistema, neleidžianti žmonėms balsuoti daugiau nei vieną kartą arba balsuoti rinkimuose, kur jie nėra piliečiai. Tai tampa sudėtinga „blockchain“, nes ji remiasi centrine institucija, kad patikrintų pilietybės ar gyvenamosios vietos dokumentus.

„Blockchain“ sprendimas greičiausiai priklausytų nuo paso ar vairuotojo pažymėjimo nuskaitymo pateikimo. Tada ši tapatybė gali būti susieta su mobiliuoju įrenginiu naudojant slaptažodį ir dviejų veiksnių autentifikavimą arba biometrinius duomenis (pvz., Piršto atspaudą). Idėja yra patikrinti, ar pilietybės dokumentus pateikęs asmuo yra tas pats asmuo, kuris balsavimo metu aktyviai naudojasi kompiuteriu ar išmaniuoju telefonu.

Anonimiškumo išlaikymas & slaptą balsavimą

Patikrinę tapatybę ir teisę balsuoti, turime ją atskirti nuo paties balsavimo. Svarbu tai, kad viena pagrindinių demokratijos dalių yra slaptas balsavimas. Niekas neturėtų žinoti, kaip balsavote, kad niekaip negalėtų paveikti jūsų balsavimo.

Balsuojant „blockchain“, informacija, kuri registruojasi „blockchain“, neturėtų apimti atpažįstamos informacijos. Tai reiškia, kad informacija apie balsavimo žetono siuntėją turi būti paslėpta. Yra keli būdai tai pasiekti, įskaitant nulinius žinių įrodymus, žiedines operacijas ar įvairius šifravimo metodus. Kiekvienas iš jų turi savo privalumų, trūkumų ir techninių iššūkių. Tikras anonimiškumas kartu su patikrinta tapatybe yra didelis „blockchain“ balsavimo iššūkis.

Kibernetinio saugumo ekspertai paprastai sutinka, kad blokų grandinės yra neįmanoma nulaužti (naudojant tinkamą tinklo dydį ir sutarimo algoritmą). Loginiai įrodymai ir statistika rodo, kad tampa vis mažiau tikėtina, kad blokui bus pažeista, kai tinklas tai patvirtins. Tačiau anonimiškumą, reikalingą balsavimui, yra sunkiau užtikrinti ir įsitikinti, kad jis nebus pažeistas.

Galimos pasekmės

„Blockchain“ balsavimas turi didžiulę reikšmę, jei jis tampa vis populiaresnis ir patogesnis plačiajai visuomenei. Tai gali iš esmės pakeisti demokratijos veikimą.

1. Padidėjęs balsavimo proceso skaidrumas

Didžiausia „blockchain“ balsavimo nauda yra didesnis skaidrumas. Šiuo metu, atidavęs balsą, tu tikrai nežinai, kas jam nutiko. Jūs pasitikite apklausos darbuotojais, kurie teisingai suskaičiuoja. Tačiau niekaip negalite būti tikri, kad jūsų balsas suskaičiuotas.

„Blockchain“ gali būti įmanoma sekti savo balsą ir įsitikinti, kad jis atsidūrė reikiamoje vietoje. Nors jūsų informacija nebūtų susieta, jūsų balsas egzistuotų visos istorijos blokų grandinėje.

2. Sumažintas sukčiavimas & Rinkimų takelažas

Šalutinis padidėjusio skaidrumo poveikis yra sumažėjęs sukčiavimas. Apgaudinėti sistemą ar balsuoti netinkamoje jurisdikcijoje su „blockchain“ tapatybės patvirtinimu tampa vis sunkiau. Be to, tose šalyse, kur diktatoriai rengia rinkimus, „blockchain“ gali suteikti tikrą demokratiją. Žinoma, norint inicijuoti „blockchain“ balsavimo sistemą reikia pirkti iš dabartinės vyriausybės. Tačiau laikui bėgant „blockchain“ gali tapti tarptautiniu balsavimo standartu, pasaulio bendruomenei pasisakant už „blockchain“ valdymą visose tautose.

3. Kasdienis balsavimas realiuoju laiku

Jei „blockchain“ balsavimas tampa skaidrus, mes galime sekti balsus ir juos susieti realiuoju laiku. Tai reiškia, kad rinkimai gali įvykti per daug trumpesnį laiką. Be to, jei jie yra skaitmeniniai, jiems reikia mažiau investicijų į rinkimų infrastruktūrą. Todėl rinkimai galėjo būti surengti per trumpą laiką, kad būtų galima greitai balsuoti dėl referendumo.

Tai gali visiškai pakeisti kasdienį gyvenimą. Įsivaizduokite, ar galėtumėte balsuoti telefonu, kaip šiandien būtų nukreiptas eismas jūsų mieste, ar padidinti mokesčius, norint sumokėti už naują jūsų bendruomenės parką. Balsavimas gali tapti labai tikslingas, net specifinis kaimynystėje. Dažniau balsuojant būtų mažai papildomų išlaidų, galbūt balsavimas taptų kasdienybe.

4. Įmonių valdymas & Autonominės organizacijos

Vyriausybės nėra vienintelės institucijos, kurios galėtų pasinaudoti balsavimu „blockchain“. Darbuotojai ar akcininkai taip pat galėtų balsuoti už iniciatyvas įmonėje. Galima net įsivaizduoti verslą be savininko, kuriame kiekvienas sprendimas yra atviras akcininkų balsavimas.

5. Padidėjęs rinkėjų įsitraukimas

Didelis „blockchain“ balsavimo pranašumas galėtų būti didesnis įsitraukimas. Jei „blockchain“ suteikia galimybę balsuoti skaitmeniniu būdu iš jūsų išmaniojo telefono ar kompiuterio, balsavimas tampa toks pat lengvas kaip prisijungimas ir balsavimo atidavimas vos per kelias minutes. Tai greičiausiai smarkiai padidins rinkėjų aktyvumą ir paskatins daugiau tiesioginės demokratijos. Arba tai gali sukelti nuovargį rinkėjams, kai rinkėjai supranta, kad jiems patiko rinkti atstovus, kurie jaudintųsi dėl jiems skirtos politikos.

Išvada

„Blockchain“ balsavimas vis dar nėra tobulas ar paruoštas numatytam laikui. Tačiau greičiausiai tai bus didžiulis demokratijos pokytis, kai jis pasieks teisėtumą. Lengvesnis ir skaidresnis balsavimas sukurs aktyvesnį elektoratą. Tai taip pat gali mums priminti, kodėl yra atstovų, kurie visą laiką galvoja apie politiką ir protingai priima sprendimus dėl dalykų, kurių plačioji visuomenė gali nesugebėti išsamiai ištirti.

Šiuo metu yra kelios organizacijos, nagrinėjančios balsavimą dėl „blockchain“. Lengvesnis balsavimas gali reikšti dažnesnius atstovų rinkimus ar vykstančius referendumus dėl mūsų vadovybės. Net tai būtų didelis demokratijos pokytis.