Per kriptovaliutų bumus negalima blogai investuoti. Tai tarsi statymas ir niekada pralaimėjimas. Bet kai viskas yra nuosmukyje, tai nėra taip lengva. Jei norite nuolat užsidirbti pinigų, rinkdami monetas turėsite padaryti daugiau nei mesti smiginį į lentą.
Išrinkti raketinius laivus iš šitko monetų nėra neįmanoma. Teisingų klausimų uždavimas yra būdas priimti pagrįstą investicinį sprendimą. Vadovaukitės šiomis gairėmis, kaip įvertinti kriptovaliutą, kad nuo šiol galėtumėte pagrįstai investuoti.
Ką veikia projektas?
„Blockchain“ projektai labai panašūs į technologijų startuolius. Kiekvieną iš jų sudaro komanda, bandanti išspręsti problemą. Pirkdami monetą, jūs perkate ne tik kai kuriuos 1 ir 0, o tai kada nors stebuklingai bus verta daugiau vertės. Jūs perkate idėją, kurią ji palaiko, ir komandą, kuri ją kuria. Gera idėja su praktišku „blockchain“ naudojimo atveju yra pagrindinis indėlis į monetos vertę.
Kokią problemą jie bando išspręsti?
„Blockchain“ projektai sprendžia technines problemas. „Bitcoin“ – saugokite vertę nekintamoje knygoje, todėl jūsų pinigai yra saugūs. Ethereum – palengvinkite skaitmeninius susitarimus paprastu būdu ir pašalinkite tarpininką iš nuotraukos. „Monero“ – sukurkite anoniminį, saugų „per-to-peer“ turto perdavimą.
Tada jų yra šiek tiek daugiau. Galbūt girdėjote apie „Cryptokitties“ – modernią „Tamagotchi“ augintinių versiją, skirtą „blockchain“. Skaitmeninės katės yra pažodžiui žetonai. Galbūt tai skamba kvailai, tačiau netikri augintiniai buvo sėkmingi nuo naminių gyvūnėlių uolų per Pokemoną. Iš tikrųjų tai yra verslo modelis, kuriam pasisekė naudojant senesnes technologijas ir kuris dabar patenka į „blockchain“.
Ar tai buvo padaryta anksčiau?
Jau padaryta idėja gali atrodyti blogas dalykas, tačiau bandant įvertinti monetos vertę, ji paprastai yra gera. Yra būdinga nauda, kai esate „blockchain“. Informacijos saugumas ir šalių atskaitomybė gali suteikti pridėtinės vertės jau esamoms idėjoms.
„Ripple“ naudoja savo žetoną XRP pervedimams tarp finansų įstaigų.
Tai nėra nauja idėja. Pinigų pervedimai vyko tol, kol egzistuoja finansinės institucijos. Tačiau patikima trečioji šalis atliktų sandorį bankams ir už jo įvykdymą imtųsi nemažą procentą. Ripple atsikrato tarpininko ir sumažina procentą tik iki trupmenos – potencialo dalies kelių trilijonų dolerių pramonė nėra blogai.
Kas jį kuria / remia?
Produktas yra toks pat geras, kaip jį kurianti komanda. Sąvokos yra naujos ir techniškai sudėtingos, todėl žmonės, kurių monetą perkate geriau, žino, ką daro. Nauji „blockchain“ projektai turėtų lengvai rasti komandos puslapius savo svetainėje. Patikrinkite jų kilmę ir įsitikinkite, kad jie turi skirtingą talentų grupę. Jei komanda yra visi MIT inžinieriai, tai gali būti problema. Toje komandoje, kuris dirba reklamuodamas projektą ir kurdamas jį?
Kai kurie senesni, labiau įsitvirtinę projektai turi ne komandas, o ištisas bendruomenes. Kriptovaliuta pirmiausia yra decentralizuota, todėl nemažai grupių, kuriančių šiuos projektus, taip pat yra. Peržiūrėkite jų „Reddit“, „Twitter“ ar „Telegram“ kanalus, kad sužinotumėte, kas užsiima projektu. Pažiūrėkite, ar aplink nėra teigiamų nuotaikų, ir patikrinkite, ar yra rėmėjų, kurie jus sužavėjo. Be to, jei decentralizacija yra sąvoka, kuria tikite, suteikite daugiau vertės monetoms su decentralizuotomis komandomis.
Kitas projekto stiprybės rodiklis yra tai, kas jį palaiko. Nors protingi strateginiai partneriai gali turėti įtakos projektui, jie taip pat suteikia jam stabilumo. NEO bendradarbiauja su Kinijos vyriausybe. Jei didžiausios šalies vyriausybė ir stipriausia besiformuojančios ekonomikos šalis tiki produktu, tai gali suteikti jam papildomos vertės.
Ką veikia moneta?
Gali atrodyti, kad visos šios monetos yra tik simbolis ir rinkos riba, tačiau jos taip pat tarnauja tikslui. Kai kurios monetos suteikia likvidumo, kai kurias galima išpirkti už kitas paslaugas, kai kurios veikia kaip vertybiniai popieriai, o kai kurios iš esmės yra tik narystės kortelės.
Tokios monetos kaip „Bitcoin“ ar „Dash“ turi tikrai plačius naudojimo atvejus – jų tikslas yra būti atitinkamai kriptovaliutų auksu ir grynaisiais. Eteris ir NEO GAS yra mokėjimo formos jų pačių DApp ekosistemose. Kiti žetonai turi dar konkretesnį panaudojimą. „Golem“ leidžia vartotojams išsinuomoti nepanaudotą kompiuterio vietą mokant už jos raktą. Tai gali būti vienkartinio naudojimo atvejis, tačiau monetos vertė yra paprasta.
Kitos monetos nėra tokios paprastos. „EOS“, šiuo metu 6-oji pagal rinkos viršutinę ribą, yra „DApp“ platforma, turinti žetoną, tačiau, remiantis jų svetaine, „EOS žetonai neturi jokių aiškių ar numanomų teisių, naudojimo, paskirties, atributų, funkcijų ar savybių, įskaitant be apribojimus, bet kokius EOS platformos naudojimo būdus, paskirtį, atributus, funkcijas ar funkcijas. “ Kai kurie mano, kad ši kalba yra tik sutartis atleisti bet kokią atsakomybę iš EOS, tačiau vis tiek į tai turėtumėte atsižvelgti vertindami.
Kitas atvejis yra „Ripple“ XRP. Kaip aptarta, tai suteikia likvidumo banko pervedimams „Ripple“ tinkle. Taigi, koks naudos atvejis, jei nesate didelė finansų įstaiga? Gali būti, kad nėra gero. Bet jei manote, kad bankai masiškai priims „Ripple“ žetoną ir jo paklausa išaugs sparčiai, tada pirkti žemai dabar ir parduoti bankui vėliau gali būti pelninga. Tai pasakius, jei visi perka „Ripple“ ir jo nepakanka, kad dirbtų finansų įstaigose, gali kilti problema.
Monetą, kurią ketinate įsigyti ICO, gali pagaminti genijai su nuostabiu produktu, tačiau jei moneta niekuo negali būti naudojama, prieš pirkdami turėtumėte gerai pagalvoti.
Paskutinės mintys
Monetos vertinimas dažniausiai yra subjektyvus. Galite pažvelgti į šimtus veiksnių ir vis tiek klysti. Tačiau uždavę šiame straipsnyje išdėstytus klausimus, jūs tikrai pateksite į teisingą kelią. Kitą kartą, kai norite įsigyti kriptovaliutą, žinokite, ką perkate. Žinodami, kam moneta naudojama ir kas ją sukūrė, gausite didžiąją dalį informacijos, kurios jums reikia norint priimti pagrįstą sprendimą. Jūsų ramybė ir banko sąskaita jums padėkos.