Kriptovaliutų klasifikavimo menas
Nors žodis „kriptovaliuta“, iš pradžių tikslus kalbant apie „Bitcoin“, dabar artėja į klaidinančio klaidingo pavadinimo statusą.
Dabar neapibrėžtas terminas daro žalą pramonei, pateikdamas dirbtinė kliūtis patekti į turint žinias, kad nėra tiksli. Išgirdę šį terminą, dauguma žmonių „kriptovaliuta“Nedelsdami pradėkite bendrauti & apibrėžti „blockchain“ pagrįstus projektus su „fiat“ valiutų savybėmis. Būtina, kad mes (kaip bendruomenė) naujiems dalyviams aiškiai nurodytume, kas iš tikrųjų yra „kriptovaliuta“, arba bent jau nurodome juos kelių sistemų kryptimi.
2018 m. Pradžios meškų rinka yra puikus momentas sustabdyti siautulį, žengti kelis žingsnius atgal, & dar kartą aplankykite sąlygas, kurias, kaip pramonės šaką, sukūrėme, kurios galiausiai supainioja & klaidinti naujus dalyvius.
Siaučiančios, neišmanančios kainų spekuliacijos sumažina suvokiamą sulėtėjusio ir skaitomo balto popieriaus vertę, & techniškai suvirškinti augančią pramonę.
Bręskime kaip pramonė. Norėdami žengti apčiuopiamą žingsnį link to, pataisykime akivaizdų ryškų dezorganizacijos ženklą & labai paini naujokų atvykimo kliūtis: apibrėžimas & tokenizuoto skaitmeninio turto, bendrai žinomo kaip kriptovaliuta, klasifikavimas.
Šios kategorijos iniciatyvos tikslas yra įkvėpti daugiau patirties turinčius asmenis ateiti ir tobulinti šiandien kuriamą žinių sistemą.
Esamos sistemos
Mes ne pirmieji nurodėme klasifikavimo sistemos poreikį.
Mes labiau pateikiame šių ankstesnių bandymų santrauką, turėdami tikslą pradėti dialogą. Kaip pramonei labai svarbu pasiekti bendrą sutarimą dėl sistemos. Laimei, mes nepradėsime nuo nulio, nes keli novatoriai sukūrė rėmelius, kuriuos greitai apibendrinsime.
Anguso Cepkos šešių pakopų sistema
Pirmiausia, didelis ačiū Angusui Cepkai, „Goldman Sachs“ bendradarbiui, už jo šešių pakopų sistemą. Jis kruopščiai apibendrino dar dvi ankstesnes sistemas, kad gautų savo. Kiekvieną kategoriją jis apibrėžia glaustai, todėl pateiksime jo pagrindą kartu su apibrėžiančiu sakiniu:
1. Kriptovaliutos: Šis skaitmeninės valiutos tipas yra skirtas pakeisti pinigais ir greičiausiai bus naudojamas sandorių pagrindu.
2. Platformos: Šio tipo skaitmeninio turto pagrindinis įrankis turi būti naudojamas kaip „dujos / kuras“ „blockchain“ platformai, kurios viršuje yra decentralizuotos programos..
3. Naudingumo žetonai: Šios monetos reikalingos tam tikram veiksmui atlikti monetų leidėjo valdomoje ekosistemoje. Paprastai jie yra pastatyti ant esamo „blockchain“, pvz., „Ethereum“.
4. Žetonizuotas nekilnojamasis turtas: Kriptosaugumas atspindėtų nuosavybę, tačiau būtų pagrįstas „blockchain“ ir būtų pažymėtas.
5. Kriptosaugumas: Tokio tipo turtas veikia panašiai kaip tradicinis vertybinis popierius; tokio tipo žetonas dažnai būna su dividendų išmokėjimu ir balsavimo teisėmis.
6. Hibridai: Yra daugybė skaitmeninių išteklių, kurie pasižymi savybėmis, kurios nepriskiria jų vienai kategorijai.
Philo Glazerio trijų pakopų sistema
Toliau turime Philą Glazerį iš „Maschmeyer Venture Group“, kuris išleido palyginti paprastą trijų pakopų sistemą. Išsaugosiu savo argumentus vėlesnei pastraipai, bet greitai peržvelgiu trijų pakopų sistemas, kad galėčiau palyginti, palyginti & aptarkite juos ilgai, todėl nesijaudinkite, netrukus išplėsime šį sąrašą:
- Valiuta
- Naudingumas
- Platforma
Lou Kernerio trijų pakopų sistema
Lou Kerneris, „CryptoOracle VC“ partneris, kartu su „Geektime“ surengė 400 minčių lyderio konferencinį pokalbį, kuriame, be kita ko, aptarė klasifikavimo sistemą. Jie taip pat pasiūlė trijų pakopų klasifikavimo sistemą:
- Kriptovaliutos
- Naudingumo žetonai
- Kripto vertybiniai popieriai
Davido Goodboy’io trijų pakopų sistema
Iš vieno Davido Goodboy’o „NasDaq“ opciono turime dar vieną palyginti paprasta trijų pakopų sistema:
- Sandorinis
- Naudingumas
- Platforma
„Okex“ septynių pakopų sistema
Kartu sudaryta ir kriptovaliutų birža „Okex“ klasifikavimo sistemą, susidedančią iš septynių skirtingų kategorijų:
1. Valiuta: Tikslas yra sukurti geresnę valiutą įvairiems naudojimo atvejams, įskaitant kaip vertės kaupimo priemonę, vertės mainų priemonę ir kaip apskaitos vienetą.
2. Kurejo irankiai: Šiai kategorijai priklausančius projektus kūrėjai daugiausia naudoja kaip modulius decentralizuotoms programoms kurti.
3. „FinTech“: [Šie projektai] turi tikslą veikti kaip naujos kriptografinės ekonomikos priemonės, pavyzdžiui, konvertuoti vieną valiutos vienetą į kitą, palengvinti skolinimą, priimti investicijas, & taip toliau.
4. Suverenitetas: Projektai, kurių tikslas – pateikti sprendimus, kad niekada nereikėtų pasikliauti asmenimis ar organizacijomis, kad palengvintų pasitikėjimą, pavyzdžiui, debesų kompiuterija
5. Bendri duomenys: Tikslas yra leisti visiems prisidėti ir dalytis, komentuoti ir kurti skirtingus tam tikrų duomenų rinkinių analitinius modelius.
6. Autentiškumas: Šios kategorijos projektai siekia sukurti sąsają tarp skaitmeninio ir „tikrojo pasaulio“ turto.
7. Vertės keitimas: Šios kategorijos projektai siekia pakeisti pasitikėjimo tradiciniais mainais poreikį, paliekant tarpininką ir sumažinant bendras vartotojų keitimosi prekėmis ir paslaugomis išlaidas..
Apibendrinant suvestines
Keli pasikartojantys panašumai & skirtumai man išsiskyrė analizuojant ankstesnes sistemas. Didžiausias pastebimas skirtumas kyla iš kategorijų skaičius kiekvienoje sistemoje; šis diapazonas labai skiriasi nuo minimalistinio trijų pakopų iki milžiniško devynių pakopų. Įdomu tai, kad trijų pakopų sistemos taip pat labai atspindi visų siūlomų sistemų kategorijų skaičių.
Trijų pakopų klasifikavimo sistemos
Tyrinėjant populiariausias sistemas pagal kategorijų skaičių, trijų pakopų klasifikatoriai, kuriuos pateikė Glazer, Kerner, & Goodboy, išryškėja dar keli dėmesio verti panašumai.
Visose trijose sistemose „Naudingumas“ nurodomas kaip viena iš trijų pagrindinių klasifikacijų.
Deja, trimis apibrėžimais nepavyksta susitarti dėl tikslios besidubliuojančios nomenklatūros. „Goodboy“ naudingą kriptovaliutą apibrėžia kaip „kriptovaliutą, sukurtą tam tikrai užduočiai atlikti“. Tai atrodo šiek tiek per plati apibrėžtis. Kerneris & Abu „Glazer“ siūlo gilesnius, naudingesnius apibrėžimus, kurie pripažįsta „blockchain“ infrastruktūrą, kurioje yra decentralizuotų programų („Dapps“); tačiau „Glazer“ naudingąją kriptografiją apibrėžia kaip kriptografiją, kurią „galima panaudoti ant viršaus,” o Kerneris kvalifikuoja komunalines paslaugas žetonas kaip prekiaujamas turtas „dapp“, kuris sveria esamas „blockchain“.
Manau, kad Kerneris pateikia tiksliausius & sutarta naudingumo žetono apibrėžtis – ir sutikite, kad kadangi šiems žetonams reikalinga esama blokų grandinė, kurioje jau gali būti jo pagrindinė kriptovaliuta (pvz., Ethereum / ether & ERC20 žetonai), nomenklatūra žetonas, vietoj kriptovaliutos gražiai tinka.
Toliau visos trys sistemos diktuoja kriptovaliutos tipą, orientuotą tik į pagrindinį įsisavinimą & sandorių funkcionalumas masėms; dar žinomas kaip tiesioginė kriptografija-valiutomis. Šiuos kriptos yra tai, ką dauguma žmonių, ypač naujieji erdvėje, pirmiausia visiškai supranta, nes gali palyginti šį žodį valiuta į ankstesnę euristiką, susijusią su fiat.
Abu Glazeris & Kerneris vartoja pažodinį žodį „kriptovaliuta“, o „Goodboy“ siūlo „sandorį“. Kadangi mes darome klasifikavimo sistemą kriptovaliutos, Aš nenorėčiau priskirti vienos iš tų klasifikacijų kaip tos pačios kriptovaliutos – ar neapibrėžti žodžio apibrėžime vartojant tą žodį? Grįžkime prie Goodboy vardo, kuris puikiai apibūdina pagrindinį šios klasifikacijos funkcionalumą: sandorio.
Galutinį panašumą, nors ir labiau paviršutinišką per panašias nomenklatūras, o ne prasmingą panašiuose apibrėžimuose, gali pamatyti du iš trijų („Glazer“ & Goodboy) rėmai, diktuojantys „Platformą“ kaip trečią & galutinė klasifikacija. Kerneris pateikia įdomų „Kripto vertybinių popierių“ apibrėžimą kaip trečią & galutinė klasifikacija.
Iš šių trijų aš tikiu tuo Glazeriu & „Goodboy“ eina teisingu keliu su nomenklatūra „Platforma“.
Mano požiūriu, svarbiausias aspektas apibrėžiant „platformos“ kriptovaliutą yra santykiai, kylantys iš platformos kriptovaliutų & Naudingumo žetonai: naudingumo žetonai yra pastatyti ant platformos kriptovaliutos. Arba bent jau man tai yra intuityviausia prasmė.
Paskutinės mintys
Analizuodami trijų pakopų sistemas, galime ekstrapoliuoti gana priimtiną vidutinį pagrindą, kuris „kriptovaliutas“ skirsto į tris pagrindines klases: tkriptovaliutos, platformos kriptovaliutos, & naudingumo žetonai.
Nors kainos smailės & nauji slėniai neabejotinai ir toliau dominuos naujienų cikle iki 2018 m., siūlau žurnalistinį dėmesį nukreipti pramonės labui. Lėčiau. Ilgalaikis, įtakingas kriptovaliutų poveikis bus juntamas ateinančius dešimtmečius, todėl skirkime laiko tam, kad įsitikintume, jog mes visi anksti esame viename puslapyje.