Kas yra Adamas Atgal?
Kriptografijos mėgėjams „Bitcoin“ baltasis popierius tapo legenda. Jame Satoshi Nakamoto išdėstė „blockchain“ koncepciją ir pradėjo revoliuciją duomenų saugojimo ir tvarkymo būduose. Nors Satoshi tapatybė tebėra neaiški, baltojoje knygoje paminėtas kitas labai tikro asmens vardas: Adamas Atgal. Satoshi cituoja „Back“ ir sugalvotą „Hashcash“ protokolą „Back“, kaip ankstyvą įtaką „Bitcoin“ darbo algoritmo įrodymui.
Backas yra žinomas britų informatikas ir kriptografas. Nuo 2014 m. Jis yra „Blockstream“, pirmaujančios „Bitcoin“ plėtros bendrovės, kurioje dirba daug „Bitcoin Core“ kūrėjų komandos, generalinis direktorius. Ir istoriškai, ir šiuo metu „Back“ yra svarbi šifravimo figūra, tačiau dauguma žmonių apie jį nelabai žino. Šiame straipsnyje trumpai pristatomas Adamas Backas ir jo vaidmuo kriptovaliutų erdvėje.
Ankstyvos dienos
Ankstyvoji Adamo Backo karjera, 1990 m., Buvo sutelkta į kriptografijos ir informatikos susikirtimą. Atgal įgijo daktaro laipsnį informatikos srityje iš Ekseterio universiteto. Ankstyvas darbas dėl privatumo ir šifravimo atsirado dirbant įmonėje „Zero Knowledge Systems“. Būdamas ten, Back dirbo „Nokia“ konsultantu dėl galimybės naudotis elektroniniais grynaisiais pinigais mobiliesiems telefonams.
1997 m. Backas išplėtojo idėją ir parašė „Hashcash“ kodą. „Hashcash“ yra ankstyvas darbo įrodymas, dėl kurio šlamšto siuntėjams sunku siųsti milijonus el. Laiškų. „Hashcash“ protokolas reikalavo, kad prieš siunčiant siuntėjas apskaičiuotų galiojančią el. Laiško antraštę. Šis darbo įrodymo apskaičiavimas buvo paprastas ir siuntėjo kompiuteriui prireikė mažiau nei minutės, to nepakako, kad kam nors būtų nepatogumų. Tačiau šlamšto siuntėjams, kurie rėmėsi milijonų el. Laiškų siuntimu, „Hashcash“ šlamštą daug brangiau skaičiavo.
Dešimtojo dešimtmečio ir 2000-ųjų pradžioje tyrinėtojai taip pat galvojo apie skaitmeninę tarpusavio valiutą. Per tą laiką Nickas Szabo pasiūlė „Bit Gold“, o „Back“ pasiūlė savo „B“ pinigų sprendimą, kuris abu naudojo skaičiavimo pastangas, kad būtų išvengta dvigubų išlaidų. Tačiau nė vienas iš jų negalėjo veiksmingai išspręsti infliacijos problemos, ypač sistemoje, kurioje vartotojams atlyginama už naujų blokų ir naujų monetų kūrimą..
Kalbėjausi su Satoshi & Kaip cituoti Bitcoin baltojoje knygoje
Žinoma, kažkas (arba žmonių grupė) netrukus išsiaiškins iššūkį reguliuoti monetų išleidimo pasiūlą ir dažnumą „Bitcoin“ baltojoje knygoje. Baltajame popieriuje Backo vardas pasirodė kaip „Hashcash“ kūrėjas ir įtaka Nakamoto mąstymui. Nakamoto susisiekė su Adamu dar 2009 m., Norėdamas gauti daugiau informacijos apie Hashcashą ir jo mintis, ar protokolas galėtų būti taikomas daug didesniu ir sudėtingesniu mastu.
Backas niekada neįtarė, kad Nakamoto yra pseudonimas, ir niekada nesusitiko su Nakamoto asmeniškai. Nors „Back“ sekė kartu su „Bitcoin“ pažanga, jis neprisidėjo prie „Bitcoin“ šaltinio kodo. Vis dėlto jo vardas yra baltojoje knygoje ir jis buvo tarp mažos grupės žmonių, kurie iš tikrųjų bendravo su Nakamoto.
Pradedama „Blockstream“
„Blockstream“, dabartinės „Back“ pelno siekiančios įmonės, idėja kilo 2013 m. Atgal manė, kad „Bitcoin“ infrastruktūroje nebuvo padaryta pakankamai pažangos, kad ji būtų parengta naudoti įmonėje. Taip pat nebuvo daug komercinės paramos tokiam darbui protokolo lygmeniu.
„Blockstream“ 2014 m. Surinko pradinį finansavimą už 21 mln. USD, vadovaujamą Reido Hoffmano („LinkedIn“ įkūrėjų, ankstyvojo „Facebook“, „Airbnb“ investuotojo). 2015 m. A serijos finansavimo etape „Blockstream“ surinko papildomus 55 milijonus dolerių, vadovaujamų Honkongo milijardieriaus Li Ka-Shingo.
Per pastaruosius kelerius metus „Blockstream“ įgavo pagreitį kaip pagrindinis „Bitcoin Core“ kūrėjas. Jie pasamdė kelis „Bitcoin Core“ kūrėjus į „Blockstream“ vidinę komandą. Įmonė yra įsikūrusi Kanadoje, tačiau komanda yra paskirstyta visame pasaulyje. Adamas Backas yra generalinis direktorius ir gyvena Maltoje.
„Blockstream“ dalyvavo kuriant „Žaibo tinklą“. Jie taip pat kuria savo likvidumo sprendimą, skirtą biržoms, vadinamoms „Liquid Network“. Be to, „Blockstream“ valdo palydovą, kuris visame pasaulyje transliuoja „Bitcoin“ blokų grandinę į Žemę.
Per daug jėgos?
„Bitcoin“ bendruomenėje nuomonės apie „Blockstream“, taigi ir Adamą Backą, yra nevienodos. Viena vertus, „Blockstream“ turi karštų gerbėjų ir ištikimybę daugeliui Kinijos kasybos operacijų. Kita vertus, „Reddit“ ir kiti socialinės žiniasklaidos vartotojai turi nedaug gerų dalykų apie įmonę. Ši liga dažniausiai kyla iš diskusijos dėl Bitcoin blokų dydžio ir bandymų padidinti Bitcoin mastelį.
Buvęs „Bitcoin Foundation“ vadovas Gavinas Andresenas per pastaruosius kelerius metus pasisakė už blokų dydžio padidėjimą kelis kartus. Jis netgi nuėjo taip toli, kad sukūrė atvirojo kodo „Bitcoin“ versiją, kurioje padidintas bloko dydis. Nors didžioji dalis visuomenės pasisako už dydžio didinimą, kaip atsakymą į mastelio keitimą, keli „Bitcoin Core“ kūrėjai, įskaitant „Blockstream“ darbuotojus, priešinosi pokyčių įgyvendinimui, nurodydami, kad kompiuterių ištekliai kelia susirūpinimą didesniais blokais..
Kai kurie teigė, kad „Blockstream“, samdanti daug „Core“ kūrėjų, suteikė įmonei per daug galios. Kritikai teigia, kad „Bitcoin“ dabar yra centralizuota įstaiga, kontroliuojama „Blockstream“ kūrėjų komandos. Tai rimtas įtarimas ir didelis susirūpinimas, jei tai tiesa.
„Blockstream“, be abejo, yra įtakingas, tačiau įtarimai dėl visiško perėmimo tikriausiai yra perdėti. Neseniai „WhaleCalls“ analizė nustatė, kad tik 12–20% „Bitcoin“ šaltinio kodo pakeitimų yra iš „Blockstream“ kūrėjų. Nors tai reikšminga, tai nėra tiksliai perėmimas. Beje, „Blockstream“ mėgsta mesti savo svorį, todėl verta stebėti kompaniją ir Adamą Backą, kad gautumėte daugiau pokyčių.
Išvada
Adamas Backas turi ilgą „Bitcoin“ istoriją, kuri tęsiasi nuo protokolų, kuriuos jis parašė 1990-aisiais. Jis turėjo įtakos Nakamoto, ir šiandien jis vis dar daro įtaką Bitcoin bendruomenėje kaip „Blockstream“ lyderis. Nors didžioji jo kritikos dalis ir „Blockstream“ buvo nesąžininga, vis tiek pagrįstai sakoma, kad jo įmonė vaidina svarbų vaidmenį kuriant Bitcoin. Su tokia galia ateina didelė atsakomybė ir pyktis internete.