Aeternity (AE) platforma & Kriptovaliuta: giluminis žvilgsnis

„Aeternity“ yra nauja decentralizuotų programų (DApps) platforma, paleista „testnet“ 2017 m. Ji taip pat surengė sėkmingą „Aeon“ (AE) prieigos rakto pasiūlymą 2017 m..

Projektas orientuotas į pažangių sutarčių ir DApps mastelio didinimą. Tai pasiekiama keičiant pažangias sutartis ne grandinėje. Užuot vykdžiusi „blockchain“, protingos „Aeternity“ sutartys vykdomos privačiuose valstybės kanaluose tarp sutartyse dalyvaujančių šalių.

„Aeternity“ apima keletą kitų funkcijų, kurios ją išskiria iš kitų išmaniųjų sutarčių ir „DApps“ platformų. Pažymėtina, kad jis apima a decentralizuota orakulo mašina kad pateikiami duomenys iš išorinių šaltinių, skirti naudoti pažangiose sutartyse. Be to, platforma naudojasi prognozavimo rinkomis įvairiais balsavimo ir tikrinimo tikslais.

Įkurta ilgamečio kriptografijos entuziasto ir ankstyvojo Vitaliko Buterino kolegos Yanislavo Malahovo, „Aeternity“ pagal rinkos kapitalizaciją greitai pakilo į 40 geriausių projektų pasaulyje..

Šiame straipsnyje giliai pasinersime į amžinybę, jos pranašumus ir galimus naudojimo atvejus.

Problema: Išmaniųjų sutarčių mastelio keitimas

„Ethereum“ leidžia sudaryti protingas sutartis, sudarytas ant „blockchain“. Tai buvo „blockchain“ technologijos proveržis. Technologija peržengė vertės perkėlimo sritį (Bitcoin) ir į decentralizuotų programų pasaulį.

Vis dėlto neseniai matėme, kad sunku išmaniųjų sutarčių vykdymą pakeisti „blockchain“. „Crypto Kitties“ yra puikus pavyzdys. Kažkas tokio paprasto, kaip unikalaus turto kūrimas ir prekyba „Ethereum“, užklupo tinklą, kai išaugo operacijų apimtis.

„Ethereum“ tai pripažįsta mastelio problema kaip „bene svarbiausias pagrindinis techninis iššūkis“, su kuriuo susiduria „blockchain“. Yra trys būdai, kaip išspręsti mastelio dydį:

1. Padidinkite pralaidumą naudodami kitokį sutarimo mechanizmą

Šis metodas apima didesnį operacijų, kurias „blockchain“ gali atlikti per sekundę, skaičių. Taip NEO planuoja išplėsti savo DApps platformą, naudodamas kitokį sutarimo mechanizmą, kuris yra efektyvesnis. Tačiau tai neišsprendžia pagrindinės mastelio problemos ir vis tiek turi savo ribas.

2. Padidinkite pralaidumą skaldydami

„Ethereum“ nagrinėja šią galimybę, o „Zilliqa“ yra vienas šiuo metu ją įgyvendinantis projektas. Tai apima operacijų ir išmaniųjų sutarčių užklausų tinkle padalijimą tarp mazgų (fragmentų) grupių. Pavyzdžiui, 1/3 tinklo mazgų patikrintų 1/3 operacijų. Tai yra perspektyvu tuo, kad padidina pralaidumą. Tačiau tai reiškia, kad ne visi mazgai patikrina visas operacijas, todėl sunku susitvarkyti su protingais sutarties veiksmais, kurie priklauso nuo kitų fragmentų informacijos.

3. Perkelkite protingą sutarties vykdymą ne grandinėje

„Ethereum“ taip pat nagrinėja šią galimybę, galbūt derindamas sutrumpintą ir ne grandinės atsiskaitymą už sutartis. Čia „Aeternity“ šiuo metu kuria naujoves. Jie sutelkė dėmesį į mastelio didinimą įgyvendindami pažangias sutartis ne grandinėje.

Išmaniųjų sutarčių mastas yra pagrindinis „Aeternity“ tikslas. Jie pasirengę sukelti bangas savo valstybinio kanalo sprendimu.

Valstybiniai kanalai

Valstybiniai kanalai yra ryšių tarp pažangiosios sutarties šalių linijos. Jie neliečia „blockchain“, nebent jiems reikia sprendimo ar vertės perdavimo.

ne grandinės sutartys

Kadangi jie yra nesusiję su grandine, valstybinių kanalų sutartys gali veikti daug efektyviau. Jiems nereikia mokėti už kiekvieną kartą skaičiuojant tinklą.

Jie taip pat gali dirbti su didesniu privatumu. Tik dvi sutartyje dalyvaujančios šalys turi matyti sutarties informaciją ir veikimą. Tai nėra trivialus svarstymas didelėms įmonėms, svarstančioms neskelbtinos verslo informacijos įtraukimą į pažangią sutartį. Sutarčių privatumas padeda užtikrinti pažangių sutarčių tinkamumą naudoti įvairiais tikslais, kurie gali paliesti neskelbtiną informaciją.

Nesutarimai & Valstybinių kanalų sutarčių sprendimas

Kai valstybinio kanalo sutartyje yra nesutarimų, sutartis kreipiasi į „blockchain“, kad būtų priimtas sprendimas. Sutartis išlieka privati, nes nėra žinių, kurias galima patikrinti, o tai leidžia blokų grandinei priimti sprendimą be žinios apie sutarties turinį. Tokiu būdu „blockchain“ veikia kaip akla teisinga intelektinių sutarčių sistema.

Įdomu tai, kad kadangi „blockchain“ elgesys yra nuspėjamas, nėra naudos ginčyti valstybinio kanalo sutarties rezultatus. Tikėtina, kad „blockchain“ patvirtins rezultatą.

Paskutinis atsiskaitymas sutartyje įvyksta „blockchain“ ir sutartis uždaroma. Ne grandinės skaičiavimo rezultatas yra tinklo pralaidumo padidėjimas keliais dydžiais, nes grandinėje reikia tvarkyti tik galutinį atsiskaitymą..

Išmaniųjų sutarčių dėl amžinybės kūrimas

Amžinybė leidžia kurti funkcines išmaniąsias sutartis. Tai nepalaiko valstybinio programavimo. Užuot palaikiusios programą, atsakingos sutarties šalys. Tada jie pateiks ir patvirtins valstybę kaip sutarties įnašo dalį.

Tai prieštarauja Ethereum reikalavimui valstybinis programavimas yra svarbus „blockchain“ programoms. Šiame straipsnyje negalime aptarti skirtumo tarp funkcinio ir valstybinio programavimo. Tačiau pakanka pasakyti, kad valstybė yra svarbus naudingų programų kūrimo komponentas. „Ethereum“ dirba su itin sunkia „ valstybės skaldymas, o tai išsprendus Aeternity galėtų tapti daug mažiau patraukli kaip platforma.

Tačiau iki šiol funkcinių ir būsenos poreikių atskyrimas yra svarbi pažangių sutarčių mastelio tendencija. Funkcines programas lengviau keisti.

„Aeternity“ išmaniosios sutartys vykdomos kalba, vadinama „Chalang“, kuri kaupiama pagal baitą. Ateityje „Aeternity“ nori būti kuo draugiškesnė kūrėjams. Todėl jie planuoja kurti JS bibliotekas ir JSON API interneto plėtrai.

„Oracle Machine“

Svarbus išmaniųjų sutarčių ir DApp kūrimo aspektas yra prieiga prie išorinių duomenų šaltinių. Tai gali reikšti tikrinti orus Londone, futbolo varžybų rezultatą ar aukso kainą.

„Oracle“ suteikia prieigą prie duomenų, priglobtų už „blockchain“ ribų. Daugelyje „blockchain“ projektų „orakulai“ kelia pavojų saugumui ir galimą nesėkmės tašką, nes jie dažniausiai būna pavieniai, centralizuoti duomenų srautai.

amžinybės platforma

Aeternity siūlo decentralizuoti orakulus su jų orakulų mašina. Tai padarius išoriniai duomenys būtų nekintami ir nekeičiami, kai jie pasieks „Aeternity“ blokų grandinę. Žinoma, duomenų šaltinis vis tiek gali būti nulaužtas, todėl „Aeternity“ įgyvendina prognozavimo rinką, kurioje vartotojai gali lažintis dėl įvairių orakulų gaunamų duomenų tikslumo ir sąžiningumo..

Hibridinis darbo įrodymas & Dalies įrodymas

Amžinybės tinklas remiasi ir darbo, ir akcijų įrodymu.

Darbo įrodymas sukuria sutarimą „Aeternity“ platformoje. Kalnakasiai tikrina naujus blokus panašiai kaip dabartinis „Bitcoin“ ir „Ethereum“ modelis. Tačiau „Aeternity“ naudoja nedidelį variantą, kad optimizuotų darbo algoritmo įrodymą dėl mastelio. Gegutės ciklas yra naujas grafikos teorinis darbo algoritmo įrodymas, kuris sujungia keičiamo dydžio atminties reikalavimus su momentiniu patikrinamumu. „Gegutės ciklas“ skatina įrenginius su dinamine RAM. Jo dizainas reiškia, kad jūs galite išgauti amžinybę iš mobiliojo prietaiso.

Dalies įrodymas kontroliuoja Aeternity ekosistemos valdymą. AE ženklų savininkai gali balsuoti dėl plėtros pasiūlymų ir pakeitimų, atsižvelgdami į jiems priklausančių AE dalį.

Atvirojo kodo „Aepps“ paleidimo metu

Aeternity savo decentralizuotas programas vadina „aepps“. Jie, prieš demonstruodami „Aeternity“ tinklo galimybes, sukurs atvirojo kodo „AEPP“ prieš „Mainnet“ paleidimą. „Aeternity“ turi turėti naudingų „Aepps“ galimybių naudotis nuo pirmos dienos, kad galėtų įsitvirtinti sausakimšose „DApps“ platformos varžybose..

„Aepps on Aeternity“ pirmenybę skirs pirmiausia mobiliųjų telefonų dizainui ir vartotojo patirčiai. „Aeternity“ tikisi pritraukti mobiliųjų ir internetinių programų kūrėjus naudodamiesi lengvai naudojamais „javascript“ įrankiais ir suderinamumu su „React“ sistema.

Amžinybė taip pat kuria inkubatoriaus pamatą. Fondas teiks paramą Aeternity statybų projektams.

Aeon žetonas (AE)

„Aeon“ žetonų pardavimas prasidėjo 2017 m. Iš pradžių „Ethereum“ prekiaujama kaip „ERC-20“ žetonas, o „Aeternity“ vis dar yra testnet. Kai „Aeternity“ paleidžia „mainnet“, „ERC-20“ žetonai „Aeternity“ pasikeis į vietinius žetonus.

https://files.coinmarketcap.com/static/widget/currency.js

Visi sistemos mokesčiai mokami su „Aeon“, o visos išmaniosios sutartys atsiskaitomos Aeone. Šiuo atžvilgiu žetonas veikia panašiai kaip ETH.

AE žetonas prekiauja „Bittrex“ ir „Hitbtc“. Nors „Aeon“ yra „ERC-20“ prieigos raktas, galite jį laikyti bet kurioje piniginėje su „ERC-20“ palaikymu. Tačiau tai gali pasikeisti, kai bus prieinami vietiniai žetonai.

Gairės

„Aeternity“ bandymų tinklą pradėjo 2017 m. Pradžioje. Netrukus po to buvo parduotas ženklas.

Šiuo metu „Aeternity“ bandymų tinkle atliekamas saugumo auditas. Jie tikisi paleisti maitinimo tinklą vėliau šiais metais.

Komanda

amžinybės komanda

„Aeternity“ įkūrėjas Yanislavas Malahovas ilgą laiką dirbo kriptografijoje ir buvo Vitaliko Buterino bendradarbis nuo prieš Ethereum. Jis tvirtina, kad pokalbis su Vitaliku paskatino „Ethereum“ idėją, todėl jis yra žinomas kaip „Ethereum krikštatėvis“. Malahovas nedalyvavo „Ethereum“ kūrime, tačiau jis dirbo su daugeliu kriptografinių projektų anksčiau ir vėliau.

Nuo simbolinio pardavimo „Aeternity“ iš mažos komandos išaugo į didelį projektą. Galite pamatyti daugybę komandos narių ir perskaityti jų biografiją toliau „Aeternity“ svetainė.

Išvada

Be dalijimo, judėjimas išmaniuoju sutarčių vykdymu ne grandinėje yra bene didžiausias „blockchain DApps“ mastelio mastas. Amžinybė yra to judesio pažangiausiose vietose. Tačiau tai nėra kartografuoti vandenys, todėl tikėkitės iššūkių, nes auga tokios pažangios sutarčių platformos kaip „Aeternity“. Tikėkitės, kad „Ethereum“ atidžiai stebės „Aeternity“ progresą, nes bet kokį „Aeternity“ įgyvendintą sprendimą „Ethereum“ taip pat norės.