Norėdami patekti į tai, ką daro „Cosmos“ tinklas, reikės išnarplioti komponentus ir jų išspręstas problemas. Trumpai tariant, „Cosmos Network“ yra „blockchain“ internetas.
„Cosmos“ tinklai sujungia visų rūšių blokines grandines, pasinaudodami „Tendermint“ ir „Inter-Blockchain Communication Protocol“ (IBC) pranašumais. „Cosmos“ tinkle susieti arba įmontuoti projektai gali natūraliai keistis žetonais. Pagalvokite apie atominius apsikeitimo sandorius, bet visiems!
Iš viso „Cosmos“ yra tinklas, užtikrinantis geresnį visų tipų blokų grandinių sąveikumą.
Kaip veikia „Cosmos“ tinklas
Prieš pereinant prie to, kas įmanoma „Cosmos“ tinkle, svarbu pirmiausia apsilankyti „Tendermint“.
Tenderminta
„Tendermint“ yra „blockchain“ programų paleidimo padėklas. Norėdami šiek tiek suprasti, ką tai reiškia, žinokite, kad „blockchain“ yra trys konceptualūs sluoksniai: tinklų kūrimas, sutarimas ir programų sluoksnis. „Tendermint“ fasuoja tinklo ir konsensuso sluoksnius, kad komandos galėtų sutelkti dėmesį į savo programas ir apeiti šimtus valandų sudėtingo kodo.
Pagrindinis „Tendermint“ programinės įrangos krūva
„Tendermint“ nėra pati „blockchain“, veikiau atviro kodo kūrėjų priemonė. Tai yra pritaikomas „blockchain“ programų pagrindas.
Ypatingas įspėjimas yra tas, kad „Tendermint“ sutarimas yra „Stack of Stake“ (PoS) algoritmas. Tai gali perkonfigūruoti kitas PS formas, pvz., Įgaliotąją VP arba sutarimo įrodymą, pavyzdžiui,.
„PoS“ modelio naudojimas yra didelė dalis to, kas įgalina „Tendermint“ sąveikumą, taip pat greitą užbaigtumą, tūkstančius operacijų per sekundę ir padidintą saugumą..
Taškų sujungimas su IBC
Kitas „Cosmos“ tinklo kūrinys yra „Inter-Blockchain Communications Protocol“ (IBC). Ši programinė įranga sujungia tinklo zonas ir mazgus ir leidžia keistis žetonais tarp heterogeninių grandinių.
Svarbu pažymėti, kad „Cosmos“ atskiras programas vadina heterogeninėmis grandinėmis. Taip yra todėl, kad kiekviena tinklo grandinė ar programa turi savo suverenitetą ir sluoksnių architektūrą. Trumpai tariant, tai reiškia, kad IBC gali sujungti grandines, nepaisant to, kad kiekvienas turi savo programinės įrangos kaminą (įsišaknijęs „Tendermint“) ir nepriklausomą valdymą.
Pagrindinis IBC privalumas yra žetonų mainai tarp grandinių. Ženklai iš vienos grandinės gali būti vaizduojami kitoje. Štai pavyzdys: Mia nori išsiųsti 25 žetonus iš A grandinės į B grandinę. Norėdami tai padaryti, Mia 25 žetonus ant A grandinės užrakto su įrodymu, siunčiamu B grandinei. Tada B grandinė stebi, ar daugiau nei du trečdaliai grandinės A patvirtintojai pasirašė įrodymą, kad 25 „Mia“ žetonai lieka užrakinti jų pradinėje grandinėje. Kai įrodymas galioja, Mia B grandinėje gauna 25 žetonus.
Apskritai, IBC yra tuneliavimas ir mechanika, leidžianti grandinėms prisijungti viena prie kitos.
Tinklas: centrai ir zonos
Dabar, kai apžvelgėme „Tendermint“ ir „IBC“, kaip „Cosmos“ iš tikrųjų sukuria „blockchain“ internetą?
Sprendimas: tinklo šakotuvai.
Tinklo šakotuvai veikia kaip centrinės knygos kiekvienoje atskiroje grandinėje, dar vadinamoje zonomis. Centriniai mazgai yra žetonų keitimo tarp zonų knygos.
Be tinklo šakotuvų, „Cosmos“ būtų padažyta grandinių grandinė. Tokio tipo blokinių grandinių keitimasis žetonais daro didelį spaudimą pasitikėti žetono šaltiniu, ypač jų tikrintuvais. Šio klausimo junginiai, kai žetonai juda palei tinklą nuo A grandinės iki B grandinės ir C grandinės ir pan. Kiekvieną kartą reikalaujant, kad priimančioji grandinė patikėtų visais tikrintojų rinkiniais prieš juos eksponentiškai.
Tinklo centrai tai palengvina, kai prie jų jungiasi zonos, o ne tiesiogiai viena su kita. Jei zonos riboja jų ryšį tik su kitais centrais, dvigubų išlaidų ar žetonų neužsiliejimo rizika smarkiai sumažėja. Zonoms nereikia tiesiogiai pasitikėti kitomis zonomis ar tomis, kurios perdavė žetonus prieš jas. Jie turi atsiskaityti tik už pasitikėjimą centrais.
Supaprastintas „Cosmos Hub“ ir zonų vaizdas
Pirmasis „Cosmos“ tinklo centras yra „Cosmos Hub“ – tai „Block-of-Stake“ blokų grandinė, sluoksniuota virš „Tendermint“. Norėdami sukurti „Cosmos Hub“, yra du žetonai – atomai ir fotonai. Nepaisant šaunių pavadinimų, „Atom“ yra moneta, naudojama „Cosmos Hub“ valdymui. Mokestinė moneta ekosistemoje yra „Photon“, naudojama žetonų perkėlimui visame tinkle ir mokesčių mokėjimui.
Trūkstama nuoroda
Galbūt iki šiol galvojate, kad viskas, kas yra „Cosmos“ tinkle, turės žaisti pagal „Tendermint Core“ taisykles. Būtent tai, kad tinkle gali dalyvauti tik „PoS“ blokų grandinės, nes „Tendermint“ yra kiekvienos zonos šerdis.
Gera žinia ta, kad „Cosmos“ komanda taip pat galvojo apie tai ir kažką padarė. Norint suprasti, koks buvo iššūkis, yra dvi grandinių kategorijos, pagal kurias „Cosmos“ tinklas apibrėžia baigtinumas.
Pirma, greito užbaigimo grandinės. Tai yra lengvos grandinės, nes greito užbaigimo grandinės jau yra suderinamos su IBC. „PoS“ blokų grandinės gali naudoti IBC, kaip tai daro „Tendermint“, ir tiesiogiai prisijungti prie centrų ir zonų.
Mažiau lengvos grandinės yra tikimybinės-baigtinės grandinės. Šios blokų grandinės, kaip ir „PoW“ grandinės, yra sluoksniuojamos per greitą galutinį sutarimą, pvz., „Tendermint Core“, ir sukuria „Peg-Zone“. Iki šiol „Cosmos“ tinklas ketina sukurti „Ethereum Peg-Zone“ pavadinimą Eterminta ir pripažįsta, kad „teoriškai įmanoma“ sukurti „Peg-Zones“ kiekvienai tikimybiškai galutinei blokinei grandinei..
Apie „Cosmos Network“
Yra šiek tiek „Cosmos“ tinklo užpakalinės istorijos. Tačiau sutrumpinta versija yra ta, kad tinklą daugiausia sukūrė ta pati komanda, kuri sukūrė savo pagrindinį komponentą „Tendermint Core“.
“Tendermint” kompanija “All in Bits” dabar kuria “Cosmos” tinklą po „Interchain Foundation“ (ICF). ICF buvo įkurtas siekiant padėti „palengvinti naujos kartos„ blockchain “technologiją“, siekiant sukurti „blockchain“ internetą.
Komanda darbas „Cosmos“ tinkle yra gana didelis ir jam vadovauja įkūrėjai Ethanas Buchmanas ir Jae Kwonas (visiškai nesusiję su reperiu) J-Kwon, deja).
„Cosmos Hub Atom“ žetonų platinimas
Ir ICF, ir All in Bits buvo pasiūlyta gauti „Atom“ žetonų dalis paleidus pagrindinį tinklą. Žetonai „All in Bits“ ir ICF gauna pradinę tinklo plėtrą ir skatins jo augimą per dvejų metų teisių suteikimo grafiką.
Monetų tiekimas ir tvarumas
Kol kas „Atom“ moneta nebus galima prekiauti iki pagrindinis tinklo paleidimas. Vis dėlto viešieji ir privatūs Rygos etapai lėšų rinkimas baigėsi bet dar nėra nuspręsta dėl simbolinio tiekimo. Siūlomas žetonų paskirstymas yra 75% „Fundraisers“, 10% – „Interchain Foundation“, 10% – „All in Bits Inc“ ir 5% – pradiniams investuotojams.
*** Atkreipkite dėmesį, kad šiuo metu prekiaujami žetonai $ ATOM ir $ CMOS nėra žetonai, kilę iš „Cosmos“ tinklo. Norėčiau atsargiai prekiauti tomis dviem mažo kapitalo monetomis, galimais apsimetėliais.
Išvada
Likus šiek tiek laiko iki pagrindinio tinklo paleidimo, „Cosmos“ tinklas kuria savo tikslus ir bandomuosiuose tinkluose išbando tokius komponentus kaip valdymas grandinėje. Projekto užmojai yra įspūdingi, tačiau atrodo, kad jie nieko neskuba. Jie imasi būtinų veiksmų, kad sujungtų įvairius komponentus, tokius kaip „Tendermint“ ir „IBC“.
Kūrėjai priims „Tendermint Core“, kad gyvybiškai svarbu plėtoti tinklą. Taip pat kitų populiarių monetų susiejimas su ekosistema.
Apskritai projektas vis dar yra gimęs ir jų gairėse liko daug grindinio. „Cosmos Networks“ nori įsisukti į nutildytas pasaulio grandines į vieną gražų „blockchain“ internetą. Tai aukštas tikslas, tačiau gali būti gyvybiškai svarbi idėja norint pereiti prie „blockchain“ į kitą priėmimo ir naudojimo etapą.