Derliaus ūkis yra būdas naudoti kriptovaliutas, tokias kaip monetos, žetonai, stabligės, ir naudoti tą turtą darbui decentralizuotame finansų fonde, dažnai generuojant palūkanų normas, kurios svyruoja tarp konservatyvių 0,25% mažiau populiarių žetonų ir virš 142% kai kurių MKR paskolos.
Kripto skolinimo palūkanos pagal „Defi Rate“
Visą palūkanų normų ir projektų sąrašą galite rasti Staked.us ir DefiRate.
Pasyvios pajamos iš „DeFi“ paskolų ir įmokų nėra garantuojamos, o faktinė grąža priklausys nuo kiekvieno protokolo požiūrio. Rizika apima tai, kad nepraleisite pažadėtos grąžos dėl lėtų sandorių ar rinkos nepastovumo ar net prarasite visą užstatą..
Norėdami suprasti pajamingumą, galime palyginti tradicinius finansus: pinigus išleidžia centrinis bankas, o tada komerciniai bankai skolina tas lėšas verslui ir privatiems asmenims. Bankai taiko tų paskolų palūkanų normą ir taip uždirba pelną.
Kriptovaliutos „DeFi“ ekonomikoje, derlingumas ūkininkas atlieka banko vaidmenį, skolindamas savo lėšas, kad padidintų monetų ir žetonų naudojimą. Taigi kiekvienas kriptovaliutos savininkas gali turėti savo lėšų, kartu dalyvaudamas skolinimo veikloje, iš esmės tapdamas vieno asmens komerciniu banku. Tai padidina vertės srautą decentralizuotoje ekosistemos sistemoje, o tai savo ruožtu sukuria grąžą skolintojui.
„Ūkininkavimas“ reiškia didelę metinę pelno procentinę dalį, tuo pačiu užtikrinant likvidumą įvairiems projektams. Tam tikra prasme derlingumas yra panašus į tradiciškesnę monetų klojimo praktiką, kai vartotojas ir toliau kontroliuoja savo turtą, tačiau laikinai užrakina jį mainais už grąžą..
Derliaus ūkis greitai tapo kriptovaliutų entuziastų ir investuotojų susidomėjimo tašku, kuris dažnai reklamuojamas kaip teorinis „greitas pelnas“ po didelės rizikos.
Ar derlinga žemdirbystė verta? Pasinerkime į derliaus auginimo mechaniką, kad galėtumėte labiau mokytis apie tai, koks derlingumas auginamas ir kaip jis veikia.
Šiame straipsnyje mes ištirsime:
- Derlingumo ūkininkavimo santykiai su „DeFi“
- Kaip veikia derlingumas
- Ar jūsų lėšos saugios?
- Decentralizuoto skolinimo rizika
- Geriausi „DeFi“ derlingumo projektai
- Derliaus auginimo ateitis
Ar derlingumas yra „DeFi“?
Derliaus ūkis yra gana nauja „Decentralized Finance“ (DeFi) ekosistemos koncepcija, ir ši sąvoka į populiariąją kriptovaliutų pasaulio leksiką pateko 2020 m..
„DeFi“, ambicinga tradicinės finansų sistemos kopija, visiškai atitinka decentralizuotus interneto protokolus. Vietoj teisinių rūpesčių ir trečiųjų šalių tarpininkų „DeFi“ siūlo be kliūčių patekti į riziką.
„DeFi“ atsirado iš vieno iš „Ethereum“ protokolo naudojimo atvejų. Pigių ir be sienų sandorių galimybė paskatino kurti startuolius, kurie bandė imituoti bankus ir finansų maklerius. „DeFi“ programos išsišakojo įvairiomis kryptimis, įskaitant naujus kriptovaliutų prekybos algoritmus, išvestinių finansinių priemonių prekybą, maržinę prekybą, pinigų pervedimus ir, svarbiausia, skolinimo rinkas.
„DeFi Pulse“ – „DeFi“ augimas 2020 m
Kriptovaliutos skolinimas įžengė į funkcinės brandos fazę daugiausia dėl dviejų begemotinių projektų – „Maker DAO“ ir „Compound“..
Kitos svarbios „DeFi“ platformos sujungia kriptovaliutų skolinimą ir kriptovaliutų palūkanų sąskaitas į vienas vartotojui patogias platformas, tokias kaip „Celsius Network“ ir „BlockFi“. Šios dvi įmonės yra lyderės pramonėje, kur daugiau nei 6% BTC ir 8,6% stabilių aliejų, tokių kaip USDC ir USDT, laikymas yra pramonės standartas.
Kitas svarbus „DeFi“ ir derlingumo ūkininkavimo aspektas yra prekybos projektai ir decentralizuoti mainai. Šie projektai taip pat siūlo pelningumą, tačiau likvidumas naudojamas prekybai. Tarp žinomų projektų yra „Bancor“, „Augur“ ir „UniSwap“.
Taigi, kur atsiranda derliaus ūkis?
Kaip veikia derlingumas
Derlingumas priklauso nuo tam tikro inkaro turto, paprastai DAI, įplaukos ir nutekėjimai, su doleriais susieta moneta, kilusi iš „Maker DAO“ protokolo. Nuo 2020 m. Rugpjūčio mėn. DAI yra paremta ETH ir GPGB indėliais ir naudojama paskoloms, arbitražui ar algoritminiams sandoriams. DAI dolerio susiejimas daro sistemą labiau nuspėjamą, nustatydamas intuityvią kiekvieno žetono vertę – 1 USD. Derliaus ūkis priklauso nuo ETH užstato ar kito žetono, kuris naudojamas paskoloms gauti ir generuoja pasyvias pajamas.
„DeFi“ vartotojas pasirinktas monetas paprastai užrakins naudodamas „MetaMask“ naršyklės papildinį. Užsiblokavimas reiškia, kad piniginė „Ethereum“ tinkle susisieks su išmaniąja sutartimi. Atsižvelgiant į išmaniųjų sutarčių logiką, yra įvairūs būdai, kaip išgauti vertę, nors tradiciškiausias yra kriptovaliutos paskolos palūkanų normos nustatymas. Vartotojai mokės mokesčius už sandorius „Ethereum“ tinkle, ir dėl padidėjusio susidomėjimo šie mokesčiai gali greitai padidėti arba padaryti tinklą pernelyg perkrautą, kad galėtų sėkmingai dalyvauti.
2020 m. Kovo viduryje ETH kainos smarkiai nukrito, sukeldamos tobulą rinkos panikos audrą ir kelių algoritmų paleidimas „Maker DAO“ platformoje. „Ethereum“ tinklas taip pat sulėtino sandorius, neleisdamas savininkams padidinti įkaito. Buvo likviduoti keli indėliai (žinomi kaip saugyklos), o DAI trumpam prarado dolerio susiejimą.
Kainų kritimo atveju 150% per didelis įkaitas gali padėti iš dalies kompensuoti riziką. Tokie projektai, kaip „DeFi Saver“, gali automatiškai padidinti užstatą, kad būtų išvengta likvidavimo. Likvidavimas įvyksta, kai dėl kainų nepastovumo nutrūksta minimalaus užstato reikalavimas.
„DeFi“ linkęs geriau veikti, kai klimatas kinta dėl turto klimato, nes užstatas, užfiksuotas derlingumui, yra saugesnis. Pavyzdžiui, jei ETH kainos sumažės 33%, tai likviduotų daugumą „Maker DAO“ indėlių. Mažesni kainų svyravimai taip pat reiškia, kad ilgainiui ETH laikymas gali būti pelningesnis nei derlingumas.
WAVES protokolo įkūrėjas Aleksandras Ivanovas palygina „DeFi“ su pašėlimu dėl pradinių monetų aukų (ICO). Ivanovas vis dar optimistiškai vertina ateitį, tik dėl neracionalaus entuziazmo perspėja dėl kito burbulo.
Nepadarykime iš naujo ICO burbulo #DeFI
– Sasha Ivanov (@ sasha35625) 2020 m. Birželio 23 d
ICO ir derliaus ūkininkavimo skirtumas yra tas, kad monetas iš „DeFi“ protokolo galima išimti beveik bet kuriuo metu, tuo tarpu dalyvavimas ICO reiškė ETH arba BTC mainus į naują žetoną..
Naujasis raktas gali būti pakeistas atgal tik prekiaujant, kai jis bus įtrauktas į biržą. „DeFi“ sistemoje žetonai iškart tampa likvidūs, kai gauna poravimą „UniSwap“ biržoje, decentralizuotame, automatizuotame prekybos protokole..
Ar jūsų lėšos yra saugios, kai derlinga žemdirbystė?
Visų rūšių investavimas į kriptovaliutas kelia riziką.
„DeFi“ sistemoje paskolos davėjas visada kontroliuoja savo lėšas, nes operacijos vyksta automatizuotose išmaniosiose sutartyse ir nereikalauja trečiųjų šalių priežiūros. Skirtingai nuo žetonų pardavimo, asmuo gali bet kada atsiimti savo užstatą.
Tačiau išmaniosios sutartys gali nulemti, kaip ir kada galite atsiimti savo užstatą, todėl atkreipkite dėmesį į tai, kad patekote, ypač likvidavimo atvejais..
Kokia yra derlingumo ūkininkavimo rizika?
Užrakinti savo lėšas saugyklose ir naudoti pažangias sutartis yra savaime rizikinga. Protingi sutarčių išnaudojimai, kuriais piktnaudžiaujama sutarties logika, siekiant gauti didelę grąžą, o likvidavimas yra pagrindinė grėsmė įkeistiems fondams. Kita didelė rizika yra DAI stablecoin, kuris turi išlaikyti savo $ 1 vertę, kaištis. Nutraukus 1 USD susiejimą, sumažės paskolų vertė, atsiras panikos pardavimas ir greitas likvidumo pašalinimas.
„DeFi“ bumas taip pat atnešė kelis neišbandytus protokolus, naudodamas naujas išmaniąsias sutartis, kurios sukėlė gedimus. The YAM „DeFi“ protokolas pritraukė beveik 300 milijonų dolerių lėšų, bet dėl nenumatyto protingo elgesio sutartyse atspausdino tūkstančius milijardų papildomų žetonų. Kiti projektai taip pat išleidžia neišbandytas pažangias sutartis, kurios gali prarasti lėšas.
Kitas didelis rūpestis yra naujausia raida: „Compound DeFi“ fondas rodo daugiau nei 1,3 mlrd. DAI skolinimosi ir skolinimosi rinkose, nors jų yra 421 milijonas DAI monetos sukurtos nuo 2020 m. rugpjūčio 14 d. Ši situacija primena skolų burbulą, kuriame kriptovaliutų turtas sukuriamas skolinant, taip cirkuliuojant vertę, kurią dirbtinai padidina pajamingumo ūkininkai..
Ši situacija gali daryti spaudimą DAI dolerio susiejimui ir likvidavimo atveju sukelti rimtesnį nuosmukį. Iki šiol, nuo 2020 m. Rugpjūčio, godumas ir kainų bumas leidžia sparčiai augti „Compound DeFi“.
Kokie yra geriausi derlingumo projektai
„Maker DAO“ yra vienas iš ankstyviausių sėkmingų bandymų skolinti kriptovaliutas. Iš pradžių skolinant DAI, remiamą ETH, pradinė kapitalo dalis buvo įtraukta į „DeFi“.
Netrukus sekė panaši skolinimo platforma „Compound“. Junginys taip pat vystėsi ne tik skolindamas, bet ir pradėjo savo skatinamąjį COMP ženklą. Tai sukėlė „DeFi“ finansavimo sprogimą tarp Liepos 15 d. Ir rugpjūčio pradžia, kai derliaus ūkyje užfiksuotų lėšų suma padvigubėjo – nuo maždaug 2 milijardų iki daugiau nei 4 milijardų dolerių.
Tiek „Compound“, tiek „Maker DAO“ varžėsi dėl geriausios „DeFi“ vietos, remdamiesi užrakinta verte ir gerai žinomais prekių ženklais. Kalbant apie algoritminę prekybą, projektus kaip Auguras, Bancoras ir dy / dx išlieka ryškūs kriptografinėje erdvėje.
Be to, decentralizuotos skolinimo platformos ir kriptovaliutų palūkanų sąskaitos, tokios kaip „BlockFi“ ir „Celsijaus“, savaime suteikia ne daugiau kaip „derlingumą“, be daugelio šiame straipsnyje nurodytų derlingumo auginimo komplikacijų, verta pasitikrinti, ar tai jūsų alėja.
Paskutinės mintys – kokia yra derliaus ūkininkavimo ateitis
Kriptovaliutų pasaulyje viskas vyksta labai greitai, o derliaus ūkis, atrodo, akies mirksniu įsiplieskė į pagrindinę veiklą..
Jei kas nors buvo priverstas prognozuoti derliaus ūkininkavimo ateitį, rekomenduojame pažvelgti į visas galimybes – tiek teigiamas, tiek neigiamas..
Pavyzdžiui, derliaus ūkis gali sutelkti kitaip nenaudojamus žetonus, galinčius gauti pasyvias pajamas jų turėtojams.
Kita vertus, neigiamos galimybės svyruoja nuo krizinių įvykių, tokių kaip kainų kritimas ar išnaudojimas, kuris sugeba apgauti protingą sutartį ir pasipelnyti iš užstato. „DeFi“ nėra reguliuojamas ir neturi teisinės apsaugos, kurią teikia labiau centralizuotos finansų įstaigos.
Pavyzdžiui, „DeFi“ žetonai nelaikomi vertybiniais popieriais, o JAV vertybinių popierių ir biržos komisija prieš juos nesiėmė jokių ryžtingų veiksmų..
Kai kurie derlingumo ūkininkavimo projektai yra nusistovėję ir įgyja didžiausią užstatą, tačiau vis atsiranda naujų „DeFi“ algoritmų. Kai kurie „DeFistartups“ naudoja nukopijuotas ir neaudituotas išmaniąsias sutartis, kelia pavojų netikėtoms operacijoms ir padariniams. Pavyzdžiui, neseniai žlugo YAM derliaus auginimo projektas, pasiimdamas dalį rinkos užstato.
2020 m. Rugpjūčio mėn. WAVES platforma išsiplėtė į „DeFi“. Ilgas buvusių ICO žetonų, kurie buvo pritaikyti įvairioms „DeFi“ formoms, sąrašas, pradedant BAT, LINK, 0x, Kyber Network. Visą naujausių ir aktyviausių „DeFi“ žetonų sąrašą galite rasti MonetaGecko.
Derlingumas yra samdinys, panašus į kriptovaliutą, kai rizikuojantys asmenys siekia didžiausio pajamingumo, tuo pačiu sukeldami simbolinį kainų svyravimą. Daugelis „DeFi“ projektų dar tik formuojasi ir gali būti gana sunkiai suprantami, tačiau daugelis naujokų skuba gauti pyrago gabalėlio. Mes patariame savo skaitytojams patiems ištirti kiekvienos platformos subtilybes – neužrakinkite lėšų, kurių negalite sau leisti prarasti.