Kas yra „iExec RLC“?
Decentralizuotas debesų kompiuterija skamba kaip gražus madingų žodžių derinys, naudojamas produktui sugadinti, ar ne? Nesijaudinkite, „iExec“ turi pagrindo palaikyti populiarumą ir, jei pirmą kartą girdite apie projektą, tai yra prasminga – komanda nėra didelė..
https://files.coinmarketcap.com/static/widget/currency.js
Kaip paaiškinama šio vadovo pavadinime, „iExec“ yra decentralizuoto debesų skaičiavimo platforma, todėl pagalvokite apie „IBM“ ar „Microsoft“ debesų paslaugas, bet suskaidytas į kelis mazgus, skirtus blokų grandinės programų skaičiavimams ne grandinėje. Tai panaši koncepcija kaip „Golem“ (superkompiuterija) ir „Siacoin“ (debesies saugykla), išskyrus tai, kad ji naudoja debesies paslaugas duomenų apdorojimui. Jo tikslinė auditorija yra pati „blockchain“ sritis ir naujoji DApps ekosistema.
Debesų kompiuterijos būklė
Prieš pradedant išsiaiškinti, kaip veikia „iExec“, būtų naudinga pažvelgti į centralizuotą debesų kompiuteriją tokia, kokia ji yra šiandien.
Debesų kompiuterija greitai tapo pramonės standartu įmonėms, norinčioms prieigos prie duomenų apdorojimo galios neprivalant išlaikyti brangios technologinės infrastruktūros. Pavyzdžiui, tokios įmonės kaip „Netflix“, „Apple“, „Etsy“ ir „Xerox“ kai kurias (arba visas) savo programas ir duomenis valdo debesų kompiuterija iš tokių kompanijų kaip „Amazon“, „Google“, IBM ar „Microsoft“. Priežastis paprasta: jei šios įmonės jau turi dešimtis tūkstančių serverių, reikalingų daug duomenų reikalaujantiems skaičiavimams palaikyti, kodėl gi neperdavus jų perdirbimo galios? Paprasčiau tariant, šios paslaugos suteikia įmonėms prieigą prie kitaip brangių išteklių.
„iExec“ nori teikti tą pačią paslaugą, tačiau nori ją decentralizuoti. Šios pramonės rinka 2016 m. Siekė 22,4 mlrd. USD, o iki 2026 m. Ji turėtų siekti 55 mlrd. USD. Daugmaž didieji žaidėjai įsitvirtino kaip patikimi tiekėjai, tad kodėl „iExec“ bandytų sužlugdyti pramonę, kuri atrodo įsitvirtinusi akmuo?
Paprasčiausias atsakymas – jie nebando. Vietoj to, jie nori būti decentralizuotose programose, kas yra populiarios debesų kompiuterijos paslaugos senoms įmonėms: vieno langelio „blockchain“ debesų kompiuterijos šaltinis..
Galite paklausti, kodėl „blockchain“ to reikia? Džiugu, kad paklausėte. Yra genialus straipsnis šia tema pateikė Noamas Levensonas ir Alexas Price už „Hackernoon“. Iš esmės, jei kuri nors iš „Ethereum“ (arba bet kurios „DApp“ platformos) sukurtų išmaniųjų sutarčių nori tinkamai veikti realiame gyvenime, jiems reikės prieigos prie daugiau kompiuterių nei suteikia „Ethereum“ virtuali mašina. „Ethereum“ virtuali mašina talpina ir vykdo protingas sutartis dėl tinklo mazgų ir kasybos programų.
Kadangi „DApps“ ir išmaniosios sutartys mato priėmimą ir plačią naudojimą, visi šie skaičiavimai vykdant „Ethereum“ blokų grandinę sukeltų tokio masto latentinę / mastelio katastrofą, kuri padarytų tinklą nenaudingą – tiesiog pažiūrėkite, ką „CryptoKitties“ padarė „Ethereum“ už kelis milijonus dolerių dienų klausimas.
Iš esmės „iExec“ nori sukurti skaičiavimo išteklių tinklą, kuris leis „Ethereum“ ekosistemai ateityje išplėsti savo potencialą.
Kaip veikia „iExec RLC“?
Siekdama palaikyti DApps, išmaniąsias sutartis ir jų platformas, „iExec“ imasi daug apdoroti reikalingų skaičiavimų ne grandinėje, kad „blockchain“ grandinės funkcijos veiktų sklandžiai..
Tam „iExec“ naudoja atvirojo šaltinio „Desktop Grid“ programinę įrangą „XtremWeb-HEP“. „Desktop Grid“ skaičiavimas (taip pat žinomas kaip „Volunteer Computing“) sujungia nepanaudotus skaičiavimo išteklius, kuriuos naudos programos ir platformos, ir pagal „iExec“ baltraštinis popierius, „XtremWeb-HEP“ „įgyvendina visas reikiamas funkcijas“, kad tai būtų įmanoma padaryti pasauliniu mastu, įskaitant „atsparumą trikdžiams, kelias programas, daugelį vartotojų, hibridinę viešąją / privačią infrastruktūrą, virtualių vaizdų diegimą, duomenų valdymą, saugumą ir atskaitomybę. , ir daug daugiau.”
Iš esmės, naudodamiesi šia programine įranga, „DApps“ gali naudoti bet kurį „iExec“ sistemos skaičiavimo šaltinį savo programoms paleisti. Tai reiškia, kad kūrėjai ir „DApp“ vartotojai gali užsakyti apdorojimo galią iš tokio mažo resurso kaip kompiuterio centrinis procesorius ir tokio pat dydžio kaip sandėlio dydžio duomenų centras. Pasirinktys bus lanksčios, keičiamos ir priklausys nuo laisvosios rinkos, leisdamos vartotojams rasti tik reikiamą skaičiavimo galią atliekant užduotį.
„iExec“ atlieka šios paslaugos suderinimą naudodamas savo išmaniąsias sutartis. Pavyzdžiui, „Matchmaking“ algoritmas priima išteklių užklausas tinkle ir suderina jas su atitinkamu teikėju. Šioje sumanioje sutartyje iš esmės nagrinėjama „DApp“ užduotis ir klausiama: „Ar šis skaičiavimo išteklius gali paleisti šią programą?“ Jei taip, tada tai danguje pagamintos rungtynės. Jei ne, tada laikas judėti toliau (nieko asmeniško).
Siekdama užtikrinti, kad vartotojai gautų reikiamų išteklių, „iExec“ naudoja „Contribution Proof“ modelį. Šis sutarimo algoritmas užtikrina, kad teikėjas pasirūpina vartotojui reikalinga skaičiavimo galia, ir atlygina šiam teikėjui RLC, „iExec“ ženklą, mainais už šias paslaugas.
„iExec“ platformos komponentai
Žengdami žingsnį už programinės ir techninės įrangos ribų, pažvelkime į „iExec“ platformą sudarančias dalis. Tai apima jos turgų, „DApp“ parduotuvę ir duomenų rinką.
Prekyvietė: Prekyvietė yra „iExec“ centras, kur teikėjai ir vartotojai gali keistis RLC kompiuterio ištekliais. Per rinką asmenys / kūrėjai, valdantys DApps, gali įsigyti išteklių, pritaikytų jų programos poreikiams. „iExec“ pateikiama su išmaniąja „Matchmaking“ sutartimi, užtikrinančia, kad nė vienas paslaugų teikėjas nenukentėtų daugiau, nei gali kramtyti, kai įpareigoja savo apdorojimo galią pagal sutartį. Be to, reputacijos protinga sutartis valdo tiekėjo patikimumą.
Pagalvokite apie tai, kaip „Yelp“ apžvalgą apie skaičiavimo išteklius. Ši reputacijos sistema leidžia vartotojams pasirinkti norimą patikimumo lygį, mokant mažiau už mažiau patikimą pagrindinį kompiuterį, jei jie to nori. Taigi rinka yra orientuota į laisvą rinką, ir kuo daugiau joje paslaugų teikėjų ir vartotojų, tuo didesnė konkurencija diktuos kainas.
„DApp“ parduotuvė: Galiausiai, decentralizuotas atitikmuo programų parduotuvėms. Kaip rodo jo pavadinimas, DApp parduotuvė leidžia jums naršyti ir įsigyti DApps, kurie yra sukurti arba naudojami „iExec“. Šauniausia tai, kad „DApp“ parduotuvė veikia ir jau yra programų, kurias galite įsigyti šiandien. Be to, programų teikėjai taip pat gali pateikti savo DApps įtraukimui į platformą.
Duomenų prekyvietė: Ši prekyvietė skirta duomenims, kas yra „DApp“ parduotuvė, aplikacijoms. Su juo duomenų teikėjai gali parduoti perteklinius duomenis „DApp“ tiekėjams arba bet kuriai kitai šaliai, norinčiai juos įsigyti. Skaičiuojant nuo sportininkų statistikos iki vyriausybės sutarimo duomenų, dangus yra riba to, ką galėtumėte parduoti šioje platformoje. Jei kas nors nori pirkti, galite parduoti naudodami „iExec“. Skirtingai nuo „DApp“ parduotuvės (veikia ir veikia) ir „Marketplace“ (planuojama išleisti šiais metais), „Data Marketplace“ vis dar yra konceptualūs jos kūrimo etapai, todėl dar nesitikėkite to kurį laiką.
„iExec“ komanda ir kas ateis
„iExec“ pagrindinę komandą sudaro šeši daktaro laipsniai, keturi iš jų dirba debesų kompiuterijoje nuo 2000-ųjų pradžios.
Šie keturi, Gillesas Fedakas, Haiwu He, Olegas Lodygensky ir Mircea Moca, turi patirties dirbdami INRIA ir CNRS kurdami kompiuterinių kompiuterių programas. „iExec“ yra jų kolektyvinės patirties rezultatas, o po to, kai 2016 m. Gillesas Fedakas atrado „Ethereum“, komanda rado problemos, apie kurią diskutavo nuo 2012 m., sprendimą: kaip sukurti paskirstytą debesį, pagrįstą „Desktop Grid“ skaičiavimais.
Taigi, „iExec“ gimė, ir komanda nuo to laiko nuolat stengiasi įgyvendinti savo tikslą. Jie palaiko aktyvų „GitHub“, atnaujinti ją nuosekliai atsižvelgiant į atvirus darbo vaisius, įskaitant „iExec“ programinės įrangos kūrimo rinkinį 2017 m. lapkričio mėn..
Dauguma visų „iExec“ versijų „Essential Edition“ buvo įvykdyti. Kitas yra v2 „Market Network“, kuris sieks išplėsti „DApp“ parduotuvę ir paleisti tinklo „Marketplace“.
Paleidus šią „Marketplace“, „iExec“ taip pat bus vykdomas decentralizacijos procesas, nes visus duomenų / skaičiavimo centrus patogumo sumetimais šiuo metu kontroliuoja „iExec“ komanda..
Komanda laiku spręs „V3-v5“, tačiau dauguma šių pokyčių įvyks tolimoje ateityje.
„iExec“ konkursas
Savo dokumente „iExec“ komanda pateikia projekto konkurencinę aplinką ir paaiškina šiuos konkurentus, susijusius su „iExec“..
Jie greitai pastebi, kad decentralizuoti debesies saugojimo paslaugų teikėjai, tokie kaip „Filecoin“, „Storj“ ir „Siacoin“, nėra tiesioginiai konkurentai, ir nesunku suprasti, kodėl. Nors teoriškai „iExec“ galėtų žengti žingsnį šia linkme subrendęs, tai nėra saugojimo platforma; tai skaičiavimo platforma.
Tai konkuruoja su kitais decentralizuotais skaičiavimo protokolais, tokiais kaip „Golem“ ir „SOMN“. Tačiau abu jie siekia kitokio gyvūno. Iš esmės jie abu kuria „blockchain“ technologijos decentralizuotą superkompiuterį, o „iExec“ siekia DApp kūrimo ir tvarumo. Abu žvelgia į „blockchain“ valdomo, decentralizuoto interneto ateitį, tačiau jų funkcijos, nors ir kartais panašios, labiau papildo, o ne konfliktuoja.
„iExec“ prekybos istorija
„iExec“ prieš katastrofą trumpam užėmė 100 didžiausių rinkos ribų, kad per kraujo vonią vėl nusileistų žemiau šios ribos..
baseUrl = „https://widgets.cryptocompare.com/“;
var scripts = document.getElementsByTagName („scenarijus“);
var embedder = scenarijai [scenarijai.length – 1];
(funkcija (){
var appName = encodeURIComponent (window.location.hostname);
if (appName == ””) {appName = ”local”;}
var s = document.createElement („scenarijus“);
s.type = „text / javascript“;
s.async = tiesa;
var theUrl = baseUrl + ’serve / v3 / moneta / diagrama? fsym = RLC&tsyms = EUR, GBP, USD “;
s.src = theUrl + (theUrl.indexOf („?“) >= 0? „&“:„? “) +„ App = “+ appName;
embedder.parentNode.appendChild (s);
}) ();
Rašymo metu ji buvo įvertinta ~ 1,50 USD ir bendroje „CoinMarketCap“ užėmė 135 vietą.
Kur nusipirkti „iExec RLC“
„Bittrex“, „Binance“, „Upbit“ ir „Bitfinex“ sudaro didžiąją dalį RLC prekybos apimties. Kiekviena birža vykdo BTC ir ETH prekybos poras, o „Bitfinex“ galite nusipirkti ir tiesiogiai su USD.
Kur laikyti „iExec RLC“
RLC yra „ERC20“ žetonas, todėl su „Ethereum“ suderinama piniginė jus padengs saugojimui, įskaitant „MyEtherWallet“, „Nano Ledger S“, „Meta Mask“, „Exodus“, „Laxx“ ir „imToken“..
Paskutinės mintys
Jei „iExec“ veikia pagal paskirtį, ji gali didėti eksponentiškai, kai prie tinklo prisijungia daugiau tiekėjų ir skaičiavimo išteklių. Tai galėtų atverti duris mastelio sprendimams, tvariam „DApp“ palaikymui ir būsimam „blockchain“ priėmimui. Tai taip pat suteikia ekologiškesnę alternatyvą dabartiniams debesų kompiuterijos modeliams, nes ištekliai naudojami tik tada, kai jų reikia ir mažiau energijos reikalaujančiu būdu.
Projektas, be abejo, yra ambicingas, tačiau „iExec“ komanda, dirbdama sėkmingus projektus, dirbo tuo pačiu keliu. Jie padėjo sukurti Europos darbalaukio tinklo infrastruktūra, 200 000 mazgų serija, atlikusi daugiau nei milijoną užduočių naudojant „Desktop Grid“ skaičiavimus. Šis projektas padėjo „iExec“ pamatus, tuo pačiu parodydamas jo įgyvendinamumą.
Mes nežinome, ar „iExec“ pateisins savo lūkesčius, ar ne, tačiau tikrai esame įsitikinę, kad jo komanda nesivaržo su šiuo projektu. Mes tikimės, kad jie turi patirties, proto jėgų ir pasiryžimo pamatyti šį projektą, o dėl „blockchain“ ateities. „DApps“ ir kitoms platformoms reikės kažko panašaus į „iExec“, jei jie nori išgyventi darbo rinkoje, todėl tikėkimės geriausio projekto einančio į priekį.