Monetų pasirinkimas yra procesas, apibūdinantis, kaip Bitcoiną valdantys algoritmai pasirenka, kuriuos iš jūsų Bitcoins išleisti, kai patvirtinsite išlaidų operaciją.

Jei piniginėje turite 1,2 BTC ir mokate 0,3, liko 0,9 BTC kairėje, dešinėje?

Na taip. Bet tai nebūtinai taip paprasta. Juk fizinėje piniginėje gali būti 100 USD. Šiuos 100 USD gali sudaryti du penkiasdešimtmečiai arba penki dvidešimtmečiai arba 100 vieno dolerio banknotų. Kiekvieną kartą, kai išleisite vieną iš šių popierinių užrašų, greičiausiai atgausite pakeitimus. Laikui bėgant, jei ir toliau mokėsite sąskaitomis, jums liks tik krūva nikelių ir deimantų.

Tas 1,2 BTC jūsų skaitmeninėje piniginėje niekuo nesiskiria. Skirtumas nuo BTC yra tas, kad patvirtinę BTC išlaidas, jūs taip pat turite sumokėti operacijos mokesčius. Taigi pasirinkimas, kurie konkretūs Bitcoins yra perduodami išlaidoms, yra brangesnis.

Štai kodėl.

Monetų pasirinkimas veikiant

Grįžkime prie jūsų hipotetinės piniginės, kurioje yra 1,2 BTC. Žinodami, kad mažai tikėtina, kad iš tikrųjų turite vieną visą BTC ir 0,2 BTC, tarkime, kad turite:

  • 0,5 BTC
  • 0,4 BTC
  • 0,2 BTC
  • 0,1 BTC

Dabar, išleisdami 0,3 BTC, tikitės, kad algoritmas sujungs 0,2 ir 0,1 BTC, kad pasiektų išlaidų vertę. Tai prasminga, ir atsižvelgiant į tai, kaip „Bitcoin“ skaičiuoja mokesčius, tokiu būdu tai darant, yra mažesnės išlaidos.

Geros naujienos yra tai, kad taip gali atsitikti. Tačiau tai tik todėl, kad „Bitcoin“ kūrėjų komanda atnaujino algoritmą šių metų pradžioje, siekdama užtikrinti racionalesnį monetų pasirinkimą. Prieš šį atnaujinimą monetų parinkimo procesas buvo šiek tiek sudėtingesnis.

Tęsiant pirmiau pateiktą scenarijų, kai patvirtinsite 0,3 BTC išlaidų, senesnė algoritmo versija beveik visada sukurs pakeisti išvestį. Tai reiškia, kad visada būtų paimta 0,4 arba 0,5 BTC ir grąžinta 0,1 arba 0,2 BTC pakeitimas į jūsų piniginę, atėmus mokesčius.

Nors algoritmo atnaujinimas yra gera žinia ateityje, faktas yra tas, kad yra daug metų „Bitcoin“ operacijų, įvykusių iki šio atnaujinimo. Tai sukūrė skaitmeninį atitikmenį visiems, turintiems piniginę, sudarytą iš 70% nikelių ir deimantų, o galbūt 30% vertės užrašų. Skirtumas tas, kad jūs negalite pasiimti savo „Bitcoin“ piniginės į banką ir paprašyti, kad visi šie „Satoshis“ pasikeistų atgal į „Bitcoins“..

Nikeliai ir dimes

Kad ir kokie erzinantys gali būti nedideli pokyčiai, jį lengviau valdyti nei BTC fragmentus

Kaip tai atsitinka?

Bitcoin veikia pagal koncepciją, vadinamą UTXO, arba neišleista operacijos produkcija. Tai iš esmės ta pati koncepcija, kuri neleidžia dvigubai išlaidauti. Kiekvieną kartą, kai leidžiama išleisti operaciją, „Bitcoin“ algoritmas užtikrina, kad piniginėje būtų bent jau išleista vertė ir mokesčiai, kol „PoW Consensus“ protokolas patvirtina operaciją..

„Bitcoin“ pasirinko UTXO mechanizmą, nes jis laiko paprastą darbo algoritmo įrodymą. Tai taip pat leidžia lygiagrečiai apdoroti kelias paskyras, o tai padidina mastelį. Galiausiai tai leidžia Paprastas mokėjimo patikrinimas (SPV), lengvi klientai, galintys patikrinti mokėjimo įtraukimą į „blockchain“, neatsisiųsdami visos duomenų bazės.

Tačiau UTXO turi tam tikrų trūkumų. Visų pirma, tai neveikia išmaniųjų sutarčių platformose, nes kiekviena produkcija gali priklausyti tik vienam asmeniui. Kaip paaiškino Vitalikas Buterinas, štai kodėl „Ethereum“ pasirinko kitokį modelį, dažnai vadinamą sąskaitos / balanso modeliu. Nors šis modelis teikia tam tikrų pranašumų palyginti su UTXO, mastelis nėra vienas iš jų. Taigi, atsižvelgiant į visus „Ethereum“ teikiamus privalumus, mastelis yra problema, kuri ir toliau kankina jos kūrėjus.

Rezultatas yra tas, kad taip, „Bitcoin“ dabar atnaujino algoritmą. Monetų pasirinkimas yra sudėtingesnis procesas, kurio tikslas yra UXTO vertės, geriausiai atitinkančios sandorio vertę. Tačiau išlieka tokia situacija, kad dabar cirkuliuoja daugybė mažų Bitcoin gabalėlių.

Pernai vienas „Bitcoin“ kūrėjas bandė atlikti sudėtingą skaičiavimą išsiaiškinti galimą šių mažų kūrinių vertę. Jis padarė išvadą, kad „Bitcoin“ yra lyginamas su saugykla, du trečdaliai pilni menkaverčių niekučių ir trečdalis didelės vertės daiktų. Galiausiai mokesčiai už niekučių perkėlimą iš saugyklos gali būti didesni nei pačių niekučių vertė.

Galimas sprendimas?

Tai buvo „blockchain“ kūrėjas Pirmasis pasiūlė Markas Erhardtas kaip optimizuoti Bitcoin monetų pasirinkimo algoritmą. Nors atnaujinimą įdiegė Andrew Chow. Erhardtas dabar dirba „BitGo“, kuris kuria verslo kriptovaliutų sprendimus instituciniams investuotojams. Ten jis išsivystė Nuspėjamasis UTXO, tai padeda kompensuoti mokesčius, išleidžiamus daug mažų UXTO verčių.

„Bitcoin“ operacijų mokesčiai yra mažesni, kai tinkle yra mažiau srauto, ir daug didesni, kai srautas yra didelis. Štai kodėl daugelis žmonės skundėsi apie didelius mokesčius 2017 m. gruodžio mėn., kai Bitcoin vertė išaugo beveik 20 tūkst. USD.

Nuspėjamasis UTXO naudoja algoritmą, kad sujungtų mažiausius BTC fragmentus operacijose, kai mokesčiai yra mažesni. Kai mokesčiai padidės, tai sumažins operacijų dydžius, kad kompensuotų padidėjimą. Tokiu būdu „Predictive UTXO“ taupo iki 30 procentų „BitGo“ klientų mokesčiams.

Jei „Predictive UTXO“ būtų galima pritaikyti kitose biržose ir piniginėse, tai šiek tiek sušvelnins mokesčius, susijusius su mažų BTC fragmentų, kurie dabar egzistuoja daugelyje mūsų piniginių, išleidimu..

Jei jus domina daugiau sužinoti apie monetų pasirinkimą apskritai, čia yra puikus pristatymas, kuriame išsamiai paaiškinta monetų pasirinkimas ir UTXO. Įspėjimas: jis yra ilgas!

Mokesčiai

Kai kurie žmonės gali manyti, kad mokesčiai yra tokie maži, kad nebūtų svarbu. Nors mokesčiai gali būti pinigai už dolerį, nuovokūs investuotojai žino, kad svarbios sudėtinės palūkanos. Jei mes galime sumažinti mokesčius ir reinvestuoti skirtumą, per ateinančius metus jie gali būti verti kur kas daugiau. Bent jau darant prielaidą, kad BTC kaina kyla.

Kaip sakydavo mano močiutė, rūpinkitės centais, o svarai – patys. Svaras reiškia sterlingą, tačiau šis principas taip pat reiškia dolerius – ir jūsų bitkoinus.