Kas yra Nickas Szabo?

Pažangių sutarčių ir „Bit Gold“ išradėjas Nickas Szabo padėjo pagrindą kurti Bitcoin. Protingas sutartis jis apibrėžė likus 14 metų iki „Bitcoin“. Tada jis teorizavo bitus, kurių vertė pagrįsta darbo įrodymu 5 metus prieš Bitcoin.

Turėdamas tiek kompiuterių, tiek teisės mokslų laipsnius ir labai žavėdamasis pinigų istorija, nenuostabu, kad Nickas Szabo lenkė savo blokinį laiką. Jo idėjos apie pinigų istoriją ir ateitį, įskaitant kriptovaliutos vaidmenį, yra gerai dokumentuotos dienoraštis. Satoshi pripažino, kad „Bitcoin“ buvo paremtas Nicko darbu, tačiau daugelis mano, kad „Satoshi“ iš tikrųjų yra Nickas Szabo.

„Satoshi Bit Gold“

Pinigų istorija

Niko analizė pinigų kilmė pateikia įžvalgos apie kriptovaliutos ateitį. Jis paaiškina logišką valiutos atsiradimą ir neišvengiamą kelių valiutų pusiausvyrą. Szabo teigia, kad kiekvienam sandoriui tenka „protinės išlaidos“. „Grynųjų mainų“ pasaulyje turėtumėte įsiminti maždaug N kvadratinių kainų N skirtingų prekių kainas. Pavyzdžiui, įsivaizduokite pasaulį, kuriame yra tik plytos, kviečiai, avys ir auksas. Turėtumėte žinoti kiekvienos prekės kainą, kalbant apie kiekvieną kitą daiktą. Siekdami sumažinti psichines išlaidas, žmonės galų gale toje visuomenėje „susivienys apie bendrą valiutą“. Dramatiškai sumažėtų psichikos išlaidos. Dabar jums tereikės žinoti kiekvienos prekės kainą, kalbant apie bendrą valiutą.

Daugkartinė valiutos pusiausvyra

Kiekvienai visuomenei artėjant prie savo valiutos, mes atsiduriame pasaulyje, kuriame yra kelios valiutos. Mes matėme, kaip tai vyksta kriptovaliutomis. Istoriškai užsiimant „verslu daugelio valiutų pasaulyje, kur kas mažiau gryno mainų, visada kilo painiavos, klaidų ir pernelyg sudėtingos apskaitos … Tačiau turint pakankamai mažas protinių operacijų išlaidas ir pakankamai nenuspėjamus valiutų kursus, verta kabintis į kelis valiutų, o kelių valiutų pasaulis yra pusiausvyra “.

Nikas teigia, kad skirtingų valiutų kursai svyruoja ir yra nenuspėjami. Todėl jūs turite laikyti kelias valiutas. Daugelis nori, kad Bitcoin laimėtų kaip vieną pasaulio valiutą. Tačiau Nickas teigia, kad technologijos dar labiau įtvirtintų kelių valiutų egzistavimą. „Dabar pateikiama radikalesnė pretenzija: kai kuriais atvejais kompiuteriai gali smarkiai sumažinti protines operacijų išlaidas lyginant kainas keliomis valiutomis, o tai kartu su„ nemokama teleportacija “internetinėse rinkose leidžia kelioms valiutoms ar kai kuriais atvejais net mainams tapti. pusiausvyra “.

Nickas Szabo

Nikas rašo apie nesibaigiančią temų įvairovę. Jis tyrinėjo įvairius fizinius objektus, naudojamus pinigams reprezentuoti per visą istoriją. Jis taip pat rašo apie „nevyriausybinių pinigų tradicijas“. Tačiau jo interesai nesisuka vien dėl pinigų. Nikas vis dar yra linksmas vaikinas, leidžiantis knygą apie grybas iš Rytų įlankos Kalifornijoje.

Išmaniosios sutartys

1995 m. Nickas sukūrė terminą „protinga sutartis“Kaip„ pažadų rinkinys, įskaitant protokolus, pagal kuriuos šalys vykdo kitus pažadus. Protokolai paprastai įgyvendinami programomis kompiuterių tinkle arba kitomis skaitmeninės elektronikos formomis. Taigi šios sutartys yra „protingesnės“ nei jų protėviai popieriuje. Nėra jokio dirbtinio intelekto naudojimo. “

Jis sutartis tradicine prasme vadina „šlapiuoju“ kodu. Jie gali būti aiškinami skirtingai, o įstatymai yra skirtingi, atsižvelgiant į jurisdikciją. Be to, tradicinę sutartį gali būti sunku įvykdyti. Protingos sutartys būtų „sausasis kodas“, tiksliai ir saugiai laikoma „blockchain“. 1996 m daugiau detalių analizuojant pažangių sutarčių, kaip „skaitmeninių rinkų sudedamųjų dalių“, pranašumus ir trūkumus. Atsižvelgiant į „Ethereum“ populiarumą šiandien, akivaizdu, kad yra didelis faktinio šių išmaniųjų sutarčių įgyvendinimo poreikis. Ethereum padalinys yra pavadintas Szabo vardu, kad pripažintų šį indėlį.

Ethereum nominalai

Bitų auksas

1998 m. Szabo iškėlė teoriją „Bit Gold“ – tai būdas paversti bitus ir skaičiavimo galią į saugomą vertę. „Pradėjau galvoti apie analogiją tarp sunkiai išsprendžiamų problemų ir aukso kasybos sunkumai. Jei galvosūkiui išspręsti prireikė laiko ir energijos, tai galima laikyti vertingu. Tada sprendimas gali būti pateiktas kam nors kaip skaitmeninė moneta “.

Bitų auksas panaudojo skirtą skaičiavimo galią kriptografinėms problemoms spręsti, sprendimui tapus kitos problemos dalimi. Čia yra pagrindiniai Szabo išdėstyti žingsniai:

(1) Sukurkite viešą bitų eilutę, vadinamą „iššūkio eilute“ (žr. 5 veiksmą).

(2) Alisa savo kompiuteryje sukuria darbo eilutės įrodymą iš iššūkio bitų, naudodama etalono funkciją.

(3) Darbo įrodymas yra patikimai pažymėtas laiko žyme. Tai turėtų veikti paskirstytu būdu, naudojant kelias skirtingas laiko žymos paslaugas, kad nereikėtų iš esmės pasikliauti konkrečia laiko žymos paslauga..

(4) Alisa prideda iššūkio eilutę ir laiko žymimą darbo eilutės įrodymą prie paskirstyto nuosavybės pavadinimų registro, skirto bitų auksui. Čia taip pat nėra pagrindo pasitikėti vienu serveriu, kad tinkamai veiktų registras.

(5) Paskutinė sukurta bitų aukso eilutė suteikia iššūkio bitų kitai sukurtai eilutei.

(6) Bobas, norėdamas patikrinti, ar Alisa yra tam tikros aukso bitų virvelės savininkė, bitų aukso pavadinimų registre patikrina nepadaromą nuosavybės grandinę..

(7) Norėdamas įvertinti aukso bitų virvelės vertę, Bobas patikrina ir patikrina iššūkio bitus, darbo eilutės įrodymą ir laiko žymę.

Bitų auksas į Bitcoin

Paralelės su Bitcoin stebina. Galite pamatyti darbo įrodymų naudojimą, sprendimus, kurie tampa kito iššūkio dalimi, ir paskirstytą knygą, kam priklauso kiekviena bitų eilutė. Tačiau tarp „Bit Gold“ ir „Bitcoin“ buvo keletas pagrindinių skirtumų.

Naudodamas „Bitcoin“, kalnakasis, radęs kriptografinio galvosūkio sprendimą, gauna „Bitcoins“ kaip atlygį. Naudojant „Bit Gold“, galvosūkio sprendimas – eilutė bitų – yra atlygis. Kiekviena eilutė turėtų skirtingą vertę, atsižvelgiant į jos ilgį ir sunkumus. Taigi stygos nebuvo pakeičiamos, todėl sandoriams buvo daroma psichinė kaina. Deja, „Bit Gold“ detalės niekada nebuvo iki galo parengtos. 2008 m. Gruodžio 27 d. Szabo parašė, „„ Bit Gold “būtų labai naudinga demonstracija, eksperimentinė rinka (pvz., Patikima trečioji šalis pakeis kompleksinį saugumą, kuris būtų reikalingas realiai sistemai). Ar kas nors nori man padėti susikurti kodą? “

Po savaitės, 2009 m. Sausio 3 d., „Satoshi“ išleido „Bitcoin“ kodą, kurio įkvėpėjas buvo „Bit Gold“.

Satoshi gandai

Gandai dažnai sukasi, kad Szabo yra Satoshi Nakamoto. Ganduose dažnai kalbama apie jo giminingumą valiutai ir kompiuterių įgūdžius. Tyrėjas išanalizavo rašymo stilius tiek Nicko, tiek Satoshi ir paskelbė Szabo kandidatu į Satoshi pirmuoju numeriu.

Nesuskaičiuojama daugybė straipsnių apkaltino Nicką Szabo esant Satoshi Nakamoto, kaltinimus, be abejo, Szabo neigia. Atsakydamas į straipsnį, jis pasakė: „Bijau, kad suklydai, kai mane, kaip Satoshi, pamaloninau, bet aš jau pripratau“. Šiuo metu yra visiškai aišku, kad Satoshi norėjo likti anonimu, taigi čia nebus daugiau spėlionių apie tikrąją tapatybę.

Antrojo sluoksnio sprendimai

Turėdamas žaibą „Twitter“ varde, Szabo yra stiprus žaibų tinklo ir antrojo sluoksnio sprendimų, skirtų Bitcoin mastui palaikyti, palaikytojas. Lėtas „Bitcoin“ operacijų laikas ir brangūs mokesčiai yra didelės tinklo paklausos ir blokų pilnėjimo rezultatas. „Bitcoin Cash“ mastelio metodas yra tiesiog padidinti bloko dydį, prieštarauja Nickas.

@juscamarena Spartus bloko dydžio padidėjimas yra didžiulė saugumo rizika: neapgalvotas poelgis, atliekamas 4 milijardų dolerių vertės sistemoje.

– Nickas Szabo (@ NickSzabo4) 2015 m. Rugpjūčio 16 d

Komentuodamas blokų dydžius, Szabo sakė, kad yra „įkyri grupė žmonių, kurie mano, kad tai yra dirbtinė kliūtis, leidžianti atlikti daugiau operacijų per sekundę su bitkoinais. Tikrai tai yra darbas, tai tvora, neleidžianti žmonėms užplūsti, užtvindyti tinklą su daugybe operacijų, su kuriomis negali susidoroti visi mazgai. Ta sandorių istorija vis kuriama ir kuriama. Didindami žmonių, kurie gali atlikti operacijas, skaičių, mes mažiname kompiuterių, kurie gali atlikti operacijas, skaičių. “

Padidėjus blokų dydžiui, sumažėtų kompiuterių, galinčių paleisti visą mazgą, skaičius ir padidėtų „Bitcoin“ centralizacija. Szabo gana atsargiai vertina su centralizacija susijusius pavojus, sakydamas: „kiekvieną kartą, kai pinigai tampa labiau cenzūros terpėmis, jie tampa mažiau mainų terpėmis“.

Szabo toliau pakomentavo mastelį, sakydamas: „Pagal mastą negalima mokėti už kavą aukščiausios kokybės pasaulinėje blokų grandinėje. Jums reikės periferinio finansinio tinklo, kuris įsitaisys toje blokų grandinėje. Gali būti tikras, kad jei visoms didelės vertės pasaulio operacijoms būtų naudojama viena saugi blokų grandinė, mokesčiai būtų per dideli “. Laimei, žvelgiant į naujas investicijas ir tęsiant darbus, žaibo tinklas ir toliau daro pažangą.

Galiausiai, Szabo sakė, kad bloko dydis „net neturėtų būti vieša diskusija“.

Paskutinės mintys

Szabo pinigų, istorijos ir kriptovaliutos supratimas padaro jo raštus neįkainojamu šaltiniu tiems, kurie domisi „blockchain“ technologijomis. Viena iš galingiausių jo citatų padeda mums suprasti „Bitcoin“ fiksuoto 21 milijono monetų tiekimo svarbą. „Apibendrinant galima pasakyti, kad visi žmonijos kada nors panaudoti pinigai buvo vienaip ar kitaip nesaugūs. Šis nesaugumas pasireiškė įvairiausiais būdais, nuo padirbinėjimo iki vagystės, tačiau labiausiai žalingas tikriausiai buvo infliacija.Kaip žmogui, kuris jau daugiau nei 20 metų padarė žymę kriptovaliutoje, tikrai verta atkreipti dėmesį į Nicko Szabo įžvalgą.