„Segwit2x“ ištakos siekia daugelį metų, nes „Bitcoin“ bendruomenė jau seniai diskutavo, kaip padidinti „Bitcoin“ mastą, kad būtų patenkinta didėjanti operacijų apimtis tinkle..
Viena stovykla, kurią pirmiausia sudarė didieji kalnakasiai, teigė, kad „Bitcoin“ blokų grandinėje blokų dydį reikia padidinti nuo 1 MB iki daug didesnio. Blokai kasami kas dešimt minučių ir juose yra visi naujausi sandoriai.
Jei blokas yra didesnis, į vieną bloką galima įtraukti daugiau operacijų. Tam reikės „kietos šakės“, atgalinio nesuderinamo protokolo pakeitimo, dėl kurio grandinė būtų padalinta į dvi monetas..
Kita stovykla teigė, kad kadangi ši idėja neturi plačiai sutarimo, ginčijamas grandinės padalijimas nebūtų saugus ir keltų rimtą moralinį pavojų. Bloko dydžio padidinimas per didelis centralizuoja tinklą ir daugumai vartotojų neįmanoma valdyti savo mazgų.
Norėdami atsakyti į mastelį, ši stovykla sukūrė „minkštą šakutę“, savanorišką ir atgaliniu būdu suderinamą protokolo atnaujinimą pavadinimu „Atsiskyręs liudytojas“ arba „Segwitas“.. „Segwit“ pristatė svarbų klaidų ištaisymą sandorių pritaikomumui ir atrinko daugybę naujų funkcijų. Pažymėtina, kad naujo tipo operacijos, kuriose sunaudota daug mažiau duomenų, todėl daugiau operacijų gali tilpti į vieną 1 MB bloką. Tai iš tikrųjų pavertė 1 MB bloką teoriškai net 4 MB bloku. Be to, „Segwit“ geriau atvėrė kelią būsimam „Žaibo tinklas“, Kuris sukuria itin pigius ir greitus mokėjimus„ Bitcoin “tinkle.
„Segwit“ buvo dislokuotas tinkle, kuris buvo suaktyvintas, kai 95% kasybos grynųjų jėgų parodė, kad jis yra pasirengęs. Nepaisant to, kad „Segwit“ yra visiškai savanoriška ir pasirenka, šį pasirengimo signalą kūrėjai pateikė kaip mandagumą, kad visi kalnakasiai būtų pasirengę apdoroti naujus sandorius ir netyčia nepraleistų jokių pajamų iš kasybos..
Kadangi didžiąją blokinę stovyklą pirmiausia sudarė didžiausi kasybos baseinai, jie naudojo šį pasirengimo signalą kaip veto ir užblokavo „Segwit“ aktyvavimą, nes jie ginčijosi dėl savo sprendimo..
„Bitmain“, vadovaujantis Kinijos kasybos operacijoms ir „Segwit2x“ signataras
Tai ilgą laiką „Bitcoin“ bendruomenę paliko aklavietėje, nes kilo diskusijos. Buvo pateikti kietojo šakės ir didesnio kaladėlių sprendimai, tačiau niekada nesulaukė didelio sutarimo ne juos sukūrę kalnakasiai ir jų rėmėjai..
Galiausiai 2017 m. Gegužės mėn. Pagrindiniai kalnakasiai privačiame susitikime susitiko su didelių „Bitcoin“ įmonių grupe ir sukūrė „Niujorko susitarimą“, kad suaktyvintų tai, ką jie vadino „Segwit2x“. Jų idėja buvo ta, kad daugumai kalnakasių ir pakankamai didelių įmonių palaikant šį pasiūlymą likusi bendruomenės dalis atitiks juos ir ši nauja grandinė be ginčo bus „Bitcoin“..
„Segwit2x“ paragino rugpjūtį suaktyvinti „Segwit“ ir toliau vykdyti a kietas iki 2 MB pagrindinio bloko dydžio. Kadangi „Segwit“ pats efektyviai padidino bloko dydį, tai iš esmės padidino bloko dydį iki 8 MB. Populiariausi atvirojo kodo „Bitcoin“ kūrimo proceso, žinomo kaip „Bitcoin Core“, kūrėjai perspėjo, kad „Segwit2x“ kelia daug rimtų pavojų tinklui. Būtent, padidėjo kalnakasių centralizacija ir atimta iš vartotojų galimybė valdyti savo pilnus mazgus. Papildomai, jie įspėjo skubančią kietą šakę, kuri pažeidžia mažiausią atsakingą inžinerijos praktiką. Nurodydama, kad trūksta reikšmingų specifikacijų ir laiko bandymams, taip pat naujų atakų vektorių įvedimo.
Taigi, nors „Segwit“ aktyvavosi 2017 m. Rugpjūčio 1 d., Bendruomenė išlieka diskusijose, kai maždaug lapkričio 18 d. Kietoji šakutė iki didesnio bloko dydžio išauga. Nors daugelis kalnakasių ir verslo atsisakė susitarimo, „Segwit2x“ šalininkai tvirtina, kad jie vis dar palaiko šį pasiūlymą kalnakasių, kad jie turi sutarimą judėti pirmyn. Kadangi „Bitcoin“ valdymo modelis neveikia tokiu būdu, išlieka didelis prieštaravimas šiai kietajai šakelei. Jei taip atsitiktų, grandinė bus padalinta blokelio aukštyje 494 784 ir bus sukurta nauja moneta.
“Ką man reikia daryti?”
Jei laikysite „Bitcoin“ kietajame taške, monetas turėsite ant abiejų grandinių. Patariama laikyti savo „Bitcoin“ aparatinėje piniginėje arba bet kurioje piniginėje, kurioje laikote savo asmeninius raktus, ir galėsite suskaidyti monetas, kaip naujausioje „Bitcoin Cash“ šakutėje. Didžiausios biržos, ypač „Bitfinex“ pareiškė, kad jie nurodys naują „Segwit2x“ monetą kaip „B2X“. Daugybė kitų populiarių mainų ir paslaugų , pavyzdžiui, „LocalBitcoins“, šalys, kurios nebuvo susitarimo šalys, nurodė, kad arba nepalaiko „Segwit2x“, arba įtraukia jį į „altcoin“ sąrašą.
„Segwit2x“ buvo sukurtas remiantis klaidinga prielaida, kad tai bus vienintelė grandinė ir ji bus žinoma kaip „Bitcoin“. Todėl jai trūksta protingos apsaugos nuo pakartojimo, pastebėtos ankstesniuose kietuosiuose šakėse, tyčia sukūrusiuose altcoinus.
Nepaisant žymiausių „Bitcoin Core“ kūrėjų prašymų įtraukti pakartotinę apsaugą ir apsaugoti vartotojus nuo to, kad jų sandoriai būtų nenorimi transliuojami abiejose grandinėse, „Segwit2x“ stovykla atsisakė bandydama priversti žmones jų laikytis. Rezultatas yra tas, kad daugybė paprastų piniginių, žinomų kaip „SPV“ piniginės ir labai dažnai randamos jūsų telefone, bus labai supainiotos, kuri grandinė yra „Bitcoin“.
Rekomenduojama nelaikyti savo bitkoino ant „duonos piniginės“ ar bet kurios kitos piniginės, dėl kurios nebuvo aiškiai suprantama, kaip ji elgsis su šakute. Kurį laiką nebus sunku atlikti jokių operacijų po to, kai atsiras „hard-fork“, todėl neturėtumėte jų bandyti, kol iš patikimų šaltinių plačiai nebus pranešta, kad tai vėl saugu.
Paskutinės mintys
Nors paviršutiniškai į šias diskusijas galima žiūrėti kaip į tai, kaip išplėsti Bitcoin dydį, pagrindinė „Segwit2x“ motyvacija yra labai skirtinga.
Net susitarimą pasirašiusieji pripažįsta tai yra bendros pastangos atsikratyti dabartinio decentralizuoto Bitcoin kūrimo proceso. Negana to, tai yra mažos galios asmenų kolekcijos bandymas pakeisti Bitcoin valdymo modelį ir leisti dideliems verslams ir kalnakasiams valdyti protokolą, o ne vartotojus. Deja jiems, futures rinkos vertina naują „Segwit2x“ monetą labai nedaug, palyginti su tradiciniu „Bitcoin“. Šio rašymo metu jis sėdi 0.145 BTC, tačiau pastarosiomis dienomis nukrito iki 0.105 BTC.
Nors dauguma kalnakasių šiuo metu gali pranešti apie savo ketinimus remti „Segwit2x“, jie galiausiai negali sau leisti nieko kito, kaip tik sekti pelningiausią monetą. Nors dauguma visuomenės tikisi, kad kietoji šakė bus nutraukta iki lapkričio 18 d., Mažai tikėtina, kad naujoji grandinė per ilgai sulauks daug palaikymo, nepaisant to.
„Bitcoin“ yra vertingas, nes tai didžiausias kada nors egzistavęs decentralizuotas finansinis tinklas. Tai užpakalinė pakaba elektroninių grynųjų pinigų sistema be patikimų trečiųjų šalių, kur vartotojai visada turi galimybę patys patikrinti tinklą ir savo pinigus. Nors daugelis gali laikyti „Bitcoin“ nesugebėjimą padaryti didelių pokyčių tarp aršių diskusijų ir nesutarimų kaip klaidą, tai yra bruožas, kad šios sistemos negalima pakeisti be bendro sutarimo, o jūsų pinigai visada priklauso tik nuo jūsų..