Kas yra Storj?

„Storj“ yra atviro kodo, decentralizuotas failų saugojimo sprendimas. Jis naudoja šifravimą, failų dalijimą ir „blockchain“ pagrįstą maišos lentelę failams saugoti „peer-to-peer“ tinkle. Tikslas yra padaryti debesies failų saugojimą greitesnį, pigesnį ir privatų.

Tradiciniai debesies saugyklos sprendimai, pvz., „Dropbox“ ar „Google Drive“, turi apribojimų. Nors failų atsarginės kopijos yra perteklinės, duomenų centro pralaidumas ar netikėti nutrūkimai gali apriboti prieigą prie jūsų failų. Taip pat yra privatumo klausimas. Šios įmonės kontroliuoja jūsų failus, įskaitant galimybę prie jų prisijungti.

„Storj“ projektas naudoja „blockchain“ ir „peer-to-peer“ tinklus, kad išspręstų šias problemas. Ji platina bylas, kad atleidimas būtų gerai nustatytas. Tai taip pat garantuoja, kad jūs vienintelis galite pasiekti jūsų failus.

Svarbus skirtumas šio straipsnio pradžioje yra atvirojo kodo „Storj“ ir pelno siekianti įmonė „Storj Labs“. Kiekvienas gali sukurti savo atvirojo kodo programinės įrangos, kurioje veikia „Storj“, egzempliorių. Tačiau „Storj Labs“ tai jau padarė ir turi tūkstančių vartotojų tinklą. „Storj Labs“ ima mokestį už naudojimąsi tuo tinklu.

Šiame straipsnyje gilinsimės į tai, kaip veikia „Storj“, ir iki šiol matytą sėkmę. Galų gale jūs nuspręsite, ar Storj pateisina jo sukeltą ažiotažą. Kas žino? Galbūt norėsite pradėti naudoti jį failams saugoti.

Prisimink Torrentus?

Geriausia vieta pradėti suprasti Storj yra tikriausiai torrentai. 2000-ųjų pradžioje torrentai tapo žinomi kaip būdas nemokamai atsisiųsti filmus, muziką ir TV laidas – paprastai nelegaliai.

Torrentai naudoja „peer-to-peer“ tinklą. Tai veikia taip:

  1. Daugelis vartotojų prižiūri to paties failo kopijas.
  2. Kai kas nors nori to failo kopijos, jis siunčia užklausą „peer-to-peer“ tinklui.
  3. Vartotojai, turintys failą, vadinamą sėklomis, failo fragmentus siunčia prašytojui.
  4. Užklausos pateikėjas gauna daug fragmentų iš daugybės skirtingų sėklų, o „torrent“ programinė įranga šiuos fragmentus sukompiliuoja, kad sudarytų originalų failą.

Torrento naudojimo pranašumas yra tas, kad galite vienu metu atsisiųsti failo fragmentus iš kelių šaltinių. Tai reiškia, kad failų perkėlimas potencialiai gali būti greitesnis nei viso failo atsisiuntimas vienu metu iš vieno šaltinio.

Be to, piratinės muzikos ir vaizdo įrašų tikslais torrentai yra decentralizuoti. Nė viena įmonė nekontroliuoja torrento. Taigi, sunku sustabdyti torrentą, nes jūs turėtumėte uždaryti kiekvieną atskirą sėklą.

Storj veikia panašiai, išskyrus tik piratinę muziką ir vaizdo įrašus. Pažvelkime, kaip.

apžvalga storj

Failo dalijimas

Pirmasis būdas, kaip Storj yra panašus į torrentus, yra failų smulkinimas. Tai reiškia, kad kai norite išsaugoti failą „Storj“, pirmiausia padalykite failą į daug mažesnių dalių.

Failo skaldymo pranašumas yra du kartus. Pirma, galite lygiagrečiai siųsti ir atšaukti failo fragmentus, kad failų perdavimas būtų greitesnis. Antra, nė vienas subjektas neturi viso jūsų failo. Jūs esate vienintelis asmuo, kuris žino, kur yra visos skeveldros.

Skaldos vieta yra pagrindinis skirtumas tarp Storj ir torrentų. Torentai viešai skelbia šukių vietą. Jie nori, kad visiems būtų kuo lengviau atsisiųsti failus. Storj, kaip debesies saugyklos teikėjas, akivaizdžiai teikia pirmenybę vartotojų privatumui. Įkėlėjas turėtų būti vienintelis asmuo, kuris žino, kur dingo visi jų failo fragmentai.

Čia atsiranda „blockchain“ ir kriptografija. „Storj“ įgyvendina vadinamąją paskirstytą maišos lentelę, kad vartotojai galėtų surasti visas jų originalaus failo šukes. Norint atrasti šukes, šiai maišos lentelei reikalingas privatus raktas. Be privataus rakto būtų beveik neįmanoma teisingai atspėti suskaidyto failo vietų.

Storj naudoja paskirstytą maišos lentelę, vadinamą Kademlia. Tai vienas pagrindinių Storj architektūros kūrinių.

Pariteto skeveldros & Ištrynimo kodavimas

Atskiri failų fragmentai siunčiami į įprastus kompiuterius visame Storj tinkle. Bet ką daryti, jei vienas iš šių kompiuterių bus išjungtas arba nustos veikti „Storj“? Ar pamestos šukės, kurios buvo saugomos tame kompiuteryje?

Storj aiškiai turi įdiegti tam tikro tipo atleidimą iš darbo į savo sistemą. Jie tai daro su pariteto šukėmis. Kai įkeliate failą, galite pasirinkti failui reikalingą pertekliaus lygį, tačiau „Storj“ taip pat padės jums tai nustatyti patys. Turėdami pakankamai paritetinių skeveldrų, galite labai sumažinti tikimybę prarasti šlakį duomenų iš failo.

Tai reiškia, kad per ilgesnį laikotarpį tikimybė prarasti šukę padidėja. Storj atlieka reguliarius auditus ir kitus patikrinimo metodus, kad įsitikintų, jog taip neatsitinka. Vis dėlto geriausia praktika yra periodiškai prisiminti ir atkurti failus prieš juos iš naujo įkeliant į „Storj“.

Žinoma, priešingas klausimas taip pat yra. Per didelis atleidimo skaičius užstringa tinkle. „Storj“ turi ištrinimo kodavimo taisykles, kad sumažintų per dažnai kartojamų šukių perteklių. Tos pačios taisyklės padeda „Storj“ identifikuoti unikalius duomenis, kuriuos taip pat reikia padidinti.

„End-to-End“ šifravimas

Čia duomenų privatumas pereina į kitą lygį. „Sharding“ jau prideda vieną privatumo sluoksnį, nes niekas duomenų prieglobos (žinomas kaip ūkininkai) negali perskaityti viso failo. Tačiau net mokėti perskaityti failo šukę yra problemiška. Joje vis tiek gali būti neskelbtinos informacijos.

Siekdamas įveikti tai, „Storj“ padeda savo įkėlėjams (vadinamiems nuomininkams) suspausti ir užšifruoti savo failus prieš skaldant. Šifruotame faile yra tik vienas raktas, o nuomininkas tą raktą laiko savo kompiuteryje (arba „Bridge“, kaip pamatysime po akimirkos).

Būdamas vienintelis šifravimo rakto savininkas, nuomininkas yra vienintelis asmuo, galintis perskaityti failą. Kai ūkininkas gauna šukę, ji jau buvo užšifruota kaip didesnio failo dalis. Duomenys, kuriuos ūkininkas talpina, yra nenaudingi be visų kitų fragmentų ir šifravimo rakto.

Norėdami nulaužti „Storj“ ir gauti prieigą prie failo, turėtumėte rasti visus faile esančius šukes. Tai beveik neįmanoma be privataus „Kademlia“ maišos stalo rakto. Tada turėtumėte įtikinti ūkininkus, priimančius šias šukes, siųsti jums šukes be tinkamo parašo. Galiausiai turėsite atspėti (labai neįtikėtina) arba pavogti šifravimo raktą iš nuomininko.

Tikimės, kad galite pamatyti, kad decentralizuota failų saugykla yra daug saugesnė nei tradicinės centralizuotos parinktys.

Failo tikrinimas

Vis dar lieka klausimas, iš kur sužinoti, kad mano failai iš tikrųjų yra? Ar ūkininkas negalėjo tiesiog ištrinti jiems priklausančių šukių ar išjungti kompiuterio?

Norėdami atsakyti į šį susirūpinimą, Storj kas valandą baigia failų tikrinimo auditą. Kad gautų atlyginimą, ūkininkai turi įrodyti, kad turi savo atsiųstas šukes. Storj siunčia užklausą ūkininkams, o jei ūkininkas pakeitė arba ištrynė užšifruotą šukę, jie negalės atsakyti į užklausą.

storj auditas

Jei ūkininkas šiuo metu turi bylą, jis gali teisingai atsakyti į prašymą. Už bylos saugojimą ir priežiūrą ūkininkas gauna mikrofinansavimą. Taigi ūkininkai skatinami saugoti bylas ir likti aktyvūs tinkle.

Ateinančiuose leidimuose Storj svarsto galimybę įdiegti ūkininkų mazgų reputacijos sistemą. Tai padės nustatyti prioritetus, kurie mazgai veikia sąžiningai ir dideliu pralaidumu.

Tiltas

Naujausia Storj iniciatyva yra „Bridge“ serveris. Prieš „Bridge“ nuomininkai savo asmeninius šifravimo raktus saugojo vietiniuose kompiuteriuose. Tai buvo gerai, jei norite prieiti prie failų iš to paties kompiuterio. Bet kas, jei norėtumėte perjungti įrenginius?

„Bridge“ yra serveris, kuriame saugomi šifravimo raktai jums centralizuojant prieigos prie tų raktų. Tai saugiai saugo raktus, kad galėtumėte pasiekti failus iš kelių įrenginių.

Su „Bridge“ kitas žingsnis yra dalijimasis failais ir prieigos suteikimas. Kadangi failas jau gyvena debesyje, decentralizuoto failų bendrinimo sprendimas yra tik asmens tapatybės patikrinimas ir leidimo suteikimas. Storj tikisi netrukus įdiegti dalijimąsi failais.

Talpa & Kaina

storj priėmimo augimas

Storj turi virš 20 000 nuomininkų ir 18 000 ūkininkų. Iš viso „Storj“ tinkle yra daugiau nei 8 petabaitai saugyklos arba maždaug 450 GB vienam ūkininkui.

Storj neseniai persikėlė į Ethereum, kur dabar talpina savo programą ir maišos lentelę.

kaina storj

„Storj“ naudojimas yra prieinamas ir priklauso nuo atlyginimo už tai, ką naudojate modelį. Be to, galite kompensuoti savo saugyklos kainą, patys suteikdami vietos standžiajame diske. Tikslas yra būti greitesniu ir pigesniu nei „Dropbox“ ar „Google“ diske.

Žetonas

„Storj“ prieigos raktas (STORJ) yra mokėjimo priemonė tinkle. Nuomininkų mokami mokesčiai mokami ūkininkams, kurie tinklui skiria saugojimo vietą ir pralaidumą

Nors „Storj Labs“ įdiegtas „Storj“ naudoja tik žetoną, „Open Source Storj“ yra mokėjimo agnostikas. Laikoma, kad STORJ yra, bet BTC, ETH ar kitas monetas galima panaudoti.

  • Žetonų tiekimas: 500 mln
  • Paskirstyta ICO: Iki 25% (2017 m. Birželio mėn.)
  • Emisijos lygis: Naujų monetų nesukurta.
  • „Blockchain“: „Ethereum“
  • Sutarimas: darbo įrodymas

Komanda

Shawnas Wilkensonas yra „Storj“ įkūrėjas ir „Storj Labs“ generalinis direktorius. Pirmą kartą jis įsitraukė į Bitcoin kasybą ir plėtrą 2012 m. Jis pradėjo „Storj“ atvirojo kodo 2014 m.

storj vadovavimas

„Storj Labs“ komandoje yra įsitvirtinę paleisties vadovai. Oficialioje komandoje dirba apie 40 darbuotojų, o atvirojo kodo iniciatyvas palaiko platesnė bendruomenė.

Išvada

vitalik storj

Decentralizuotas saugojimas yra patrauklus „peer-to-peer“ tinklų ir paskirstytos knygos technologijos naudojimo atvejis. Storj nėra vienas. Konkurse dalyvauja „Sia“, „Maidsafe“ ir „Filecoin“. Geros naujienos „Storj“ gerbėjams yra tai, kad „Storj“ yra netoli pakuotės priekio, kalbant apie pritaikymą, naudojimą ir pagrindines technologijas.