Kas yra substratas?

„Substratum“ yra decentralizuoto interneto, „atviro šaltinio tinklo, leidžiančio visiems išsinuomoti kompiuterį kaip prieglobos serverį, pamatas“.

„Substratum“ nori išlaisvinti centralizuotus ryšius, kurie sieja interneto prieglobą ir prieigą prie turinio. Platforma substrato logotipasnori daryti su internetu tai, ką Satoshi Nakamoto norėjo padaryti, kad valiuta su Bitcoin. „Substratum“ dėka interneto vartotojams nereikia pasitikėti centralizuotais, monolitiniais pagrindiniais kompiuteriais, norint pasiekti interneto turinį. Vietoj to, atskirai valdomų mazgų tinklas leidžia vartotojams naršyti internete decentralizuotoje, atviro kodo platformoje.

Jei „Bitcoin“ bandė atlikti tarpusavio pinigų mainus, „Substratum“ bando įvesti lygiaverčio interneto prieigos erą. Tai internetas, kurį talpina žmonės žmonėms.

Taigi, kaip tai veikia?

Substrato tikslas yra esminis, tačiau koncepcinis aiškus. Paprasčiau tariant, tai leidžia visiems priglobti ar prieiti prie interneto turinio per „Substratum“ blokų grandinės mazgus.

Tarkime, kad norėjote šeimininkauti. Viskas ko jums reikės padaryti, tai įdiegti „Substratum“ programinę įrangą ir paleisti programą. Kai jis bus paleistas, jūsų kompiuteris veikia kaip miniatiūrinis serveris ir sinchronizuojamas su kitais tinklo mazgais, kad būtų sukurtas portalas, skirtas vartotojams naudotis internetu. Tada kompensacijos už jų pastangas šeimininkams mokama „Substrate“, „Substratum“ ženkle. Atlyginimas apskaičiuojamas individualiai, atsižvelgiant į procesoriaus galią, tinklo pralaidumą ir duomenis skaičiuojant pagrindinio kompiuterio mazgo procesus. Šeimininkai gali laisvai nustatyti savo prieglobos tvarkaraštį. Naudodamiesi programos nustatymų prietaisų skydeliu, jie gali įjungti ir išjungti savo mazgą ir netgi nurodyti, kiek apdorojimo galios jie nori, kad jų kompiuteris prisidėtų prie tinklo.

substrato nustatymai

Jei esate vartotojas, jums tiesiog reikia prisijungti prie „Substratum“ tinklo, o protokolas pasirūpins visa kita. Naudodamas jūsų domenų vardų sistemos (DNS) užklausą, jo dirbtinis intelektas nustato jūsų paieškos užklausą, kad sujungtų jus su artimiausiu mazgu. Jame veikia esama DNS sistema, todėl „Substratum“ talpins numatytąsias naršykles, tokias kaip „Chrome“, „Safari“ ir „Firefox“. Tai užtikrina, kad „Substratum“ tinklo turinys yra saugus ir lengvai pasiekiamas.

„SubstratumHost“ ir „CryptoPay“

Verslas, korporacijos ir kiti subjektai platformoje „Substratum“ galės talpinti programas, svetaines ir duomenų bazes. Tai bus alternatyva didesniems, centralizuotiems serverių kompiuteriams, tokiems kaip „Go Daddy“, „Amazon“ ir kt. Jei norite, kad jūsų turinys ar paslaugos būtų priglobtos, už pagrindinio tinklo srautus turite sumokėti tik už pagrindinio tinklo prieglobas..

Be to, kad „Substrate“ naudojate turiniui skelbti, įmonės ir svetainės gali įgyvendinti „Substratum“ funkciją „CryptoPay“. Tai leis svetainėms ir programoms apdoroti mokėjimus už prekes, paslaugas ir mokesčius bet kokio viešai parduodamo kriptografinio turto pavidalu. Substratas veiks kaip jungiamoji valiuta prižiūrint sandorius.

subtech

Kodėl substratas yra būtinas?

Net negresiant interneto cenzūrai ar reguliavimui, „Substratum“ galutinis žaidimas žada pristatyti ten, kur nepavyksta dabartiniams interneto prieglobos protokolams. Paviršiuje „Substratum“ blokų grandinė leidžia naršyti internete saugiau ir privačiau. Tinklą valdantys kriptografiniai algoritmai užtikrina duomenų vientisumą ir daro VPN ir „Tors“ pasenusius.

Substratum naudojimas taip pat yra ekonomiškai naudingas. Dauguma žiniatinklio prieglobų ima mokestį už turinį, nepaisant to, ar prie jo prisijungiama. „Amazon Web Services“, pavyzdžiui, naudoja modelį, kuris klientus apmokestina kas mėnesį. Tačiau „Substratum“ ima mokesčius už svetaines pagal prašymą, atsižvelgdamas į bendrą duomenų, kurio buvo paprašyta nurodytu adresu, kiekį. Savo dokumente jie paskelbia atsisakymą, kad neapskaičiavo visos mokesčio matricos, tačiau mano, kad tai bus gerokai mažesnė nei tradicinės prieglobos išlaidos.

Grynasis neutralumas ir valstybės cenzūra

Vien „Substratum“ platforma yra kupina galimybių, tačiau jos visuotinio taikymo galimybės yra dar patrauklesnės, kai atsižvelgiame į grėsmes tinklo neutralumui ar valstybės remiamą interneto cenzūrą.

Daugelis jūsų tikriausiai galvoja apie „Substratum“, nes jis susijęs su labai cenzūruojamomis šalimis, tokiomis kaip Kinija. Na, „Substratum“ tikrai padėtų pritraukti anksčiau riboto turinio žmonėms tokiose šalyse.

tinklo neutralumas

Bet jei esate JAV pilietis, tai galioja ir jums. Gruodžio 14 d. Federalinė ryšių komisija panaikino „Net Neutrality“ – reguliavimo doktriną, įtvirtintą Obamos laikais. Tiems, kurie nėra susipažinę su tinklo neutralumo sąvoka, pateiksime jums greitą informaciją: tinklo neutralumas reiškia, kad interneto paslaugų teikėjai turi vienodai traktuoti visą interneto turinį ir duomenis, o be jo jie gali užblokuoti, apriboti ar imti įmokas už konkrečias paslaugas. interneto turinį, programas, svetaines ir paslaugas, jei jiems tai atrodo tinkama.

Jūs tikriausiai galite pamatyti, kur Substratum lemia visa tai. Substratas šifruoja visus duomenis ir tinklo srautą, einantį per tinklą, panašiai kaip VPN. Dar geriau, kad jūsų vartai į internetą yra suskaidyti tarp kelių mazgų, iš esmės suskaidydami prieigos taško IP adresą. Tai reiškia, kad kol naudojate „Substratum“, niekas, įskaitant jūsų interneto paslaugų teikėją, negali stebėti, kokiose svetainėse lankotės ar kaip praleidžiate laiką internete. Teoriškai tai leistų vartotojams apeiti apribojimus ir prisijungti prie interneto per neutralų, neatsekamą tinklą.

Kaip Kinijos pilietis galėtų naudoti tarptautinius „Substratum“ mazgus, norėdamas patekti į ribotą svetainę, pvz., „Facebook“, amerikiečių vartotojai galėtų jas naudoti norėdami pasiekti interneto turinį, kurį jų interneto paslaugų teikėjas galėjo užblokuoti ar suvaldyti..

Paprastai, turėtumėte paleisti „Tor“ naršyklę arba VPN apeiti tokius reglamentus, tačiau „Substratum“ protokolas tą patį tikslą efektyviau įgyvendina be techninių komplikacijų.

Prekyba, pirkimas ir saugojimas

Nenuostabu, kad „Substratum“ vertė iš esmės padidėjo, nes kilo abejonių dėl „Net Neutrality“ ateities JAV. Pirmojo šio straipsnio projekto metu jis buvo įvertintas 0,28 USD, kuris buvo užfiksuotas laukiant FCC „Net Neutrality“ balsavimo. Dabar prekiaujama maždaug 1,10 USD. „Substratum“ galite įsigyti „Binance“, „KuCoin“, „EtherDelta“, „HitBTC“, „COSS“ ir „TidEx“..

antrinės rinkos

„Substratum“ moneta „Substrate“ yra žetonas „ERC-20“, todėl jį galite laikyti bet kurioje su ERC-20 suderinamoje aparatinėje, programinėje įrangoje ar žiniatinklio piniginėje (pvz., „Ledger Nano S“, „Exodus“, „MyEtherWallet“, MEW ir kt.)..

Paskutinės mintys

Siekdama įgyvendinti savo viziją, „Substratum“ komanda kuria šią sąsają atsižvelgdama į paprastą vartotoją. Komanda sudaro pramonės senbuviai, kurie, be kita ko, sudarė sutartis su „Apple“, „Microsoft“, HP ir „OpenStack“. Jie pripažįsta būtinybę paversti „Substratum“ patogią naudoti, jei jų idealas bendraujančiam internetui tampa realybe.

Mes labai tikėjomės, kad „Substratum“ yra unikali misija, darbštus savo sprendimais ir revoliucingas vizija. Planuojama, kad jos tinklo 1 versija bus paleista kažkada gruodžio mėn., O 2 versija kartu su „CryptoPay“ bus nustatyta 2018 m. I ketv..