Kas yra pajėgumo įrodymas?
Šiame straipsnyje bus nagrinėjami pajėgumų gavybos įrodymai, galimybė panaudoti tuščią vietą kietajame diske, kad būtų išgaunamos nemokamos monetos. Nors daugumoje monetų naudojami darbo arba blokų gamybos įrodymai, šiuo metu yra viena moneta, naudojanti pajėgumų įrodymą.
Maišymas
Norint įrodyti darbą ir įrodyti darbingumą, reikia naudoti maišos funkcijas. Maišos funkcija yra vienpusė funkcija, tai reiškia, kad lengva įdėti informaciją ir apskaičiuoti maišos funkciją, tačiau nepaprastai sunku paimti maišos ir nustatyti pirminę informaciją. Paprastai įvestis gali būti bet kokia informacija, o išvestis yra raidinė ir skaitinė eilutė, skaičių ir raidžių sąrašas.
Pvz., Jei į SHA-256 maišos funkciją, kurią naudoja Bitcoin, įterpiate žodį „šuo“, išvestis yra:
cd6357efdd966de8c0cb2f876cc89ec74ce35f0968e11743987084bd42fb8944
Bet jei pridedate tik vieną raidę ir įvedate žodį „doge“, maiša tampa:
c4e793c81ee40370d827d0cbe748d246cffca2cbe959383edf0976d041ece9e5
Šiuos išvestis buvo nereikšminga apskaičiuoti, bet jums būtų beveik neįmanoma gauti šių maišų ir nustatyti pradinę įvestį.
Darbo įrodymas
Darbo įrodymas yra panašiausias į pajėgumo įrodymą, tačiau tam reikalinga brangi ir specializuota įranga. Baigę išgauti darbinių monetų įrodymą, jums bus sunku surasti bet kokias kitas jūsų kasybos įrangos programas. Darbo įrodymas taip pat yra labai garsus ir daug energijos reikalaujantis, todėl mašinos nusidėvi, todėl jos reguliariai reikalauja remontas ar pakeitimas.
Štai trumpa darbo įrodymo santrauka.
- Kalnakasiai surenka sandorius ir įtraukia juos į bloką.
- Visi bloko duomenys, įskaitant maišos iš ankstesnio bloko, atlieka maišos funkciją, kad gautų naują maišos vertę.
- Kalnakasiai kuo greičiau keičia skaičių bloko antraštėje, kad galėtų sužinoti teisingą maišos vertę.
- Pirmasis kalnakasis, radęs teisingą maišos vertę, perduoda bloką likusiam tinklui, o kiti kalnakasiai patvirtina operacijas prieš pradėdami dirbti kitame bloke..
Pajėgumo įrodymas – supaprastintas paaiškinimas
Užuot nuolat keičiant skaičius bloko antraštėje ir tiriant sprendimą, pajėgumų įrodymas apima kietojo disko braižymą – sprendimų skaičiavimą ir saugojimą jūsų kompiuteryje dar prieš prasidedant kasybai. Kai kurie sprendimai yra greitesni nei kiti. Jei jūsų kietajame diske yra greičiausias naujausio bloko galvosūkio sprendimas, jūs laimėsite bloką.
Kasybos algoritmas yra per sudėtingas, kad būtų galima apskaičiuoti realiuoju laiku, o blokų laikai yra tokie trumpi (vidutiniškai po 1 bloką kas 4 minutes), kad sprendimus reikia iš anksto išsaugoti kietajame diske. Galų gale, kuo daugiau sprendimų, dar vadinamų siužetais, turite savo kietajame diske, tuo didesnė tikimybė rasti geriausią sprendimą naujausiam galvosūkiui.
Talpos įrodymas – analogija
Įsivaizduok tave „Pripildėte kietąjį diską loterijos bilietais, o tada, kai sugeneruojamas atsitiktinis skaičius, patikrinate, kas turi labiausiai atitinkančius skaičius“. Jei turite daugiausiai atitinkančių skaičių, laimite atlygį. Geriausia tai, kad „jūs turėsite toliau naudoti šiuos loterijos bilietus po blokų“.
Talpos įrodymas – techninis paaiškinimas
Pajėgumų įrodymas apima dvi dalis. Yra kietojo disko braižymas ir faktinis blokų kasimas. Priklausomai nuo kietojo disko dydžio, unikalių siužeto failų kūrimas gali užtrukti kelias dienas ar net savaites. Braižymas naudoja labai lėtą maišų, vadinamą „Shabal“. Tai skiriasi nuo anksčiau straipsnyje naudojamo SHA-256 maišos, kurią bitkoinų kalnakasiai naudoja greitai. Kadangi „Shabal“ maišas sunku apskaičiuoti, mes jas iš anksto apskaičiuojame ir laikome kietajame diske. Šis procesas yra žinomas kaip kietojo disko braižymas.
Braižymas
Kai braižote, dar vadinamą siužeto failo kūrimu, sukuriate tai, kas vadinama nonces. Privalumai sukuriami pakartotinai maišant duomenis, įskaitant jūsų paskyros ID. Kuo daugiau vietos standžiajame diske skirsite braižymui, tuo daugiau nesaugiųjų galite laikyti. Vienoje nonce baigsis 8192 maišos. Šie 8192 maišos yra suskirstytos poromis, vadinamos šaukštais. Kiekvienam samteliui priskiriamas skaičius nuo 0 iki 4095.
Kasybos metu jūs apskaičiuojate samtelio skaičių nuo 0 iki 4095. Tarkime, kad jūsų skaičiavimas suteikia jums samtelio skaičių 42. Tada eitumėte į 42 samtelį iš nonce 1 ir panaudotumėte tuos samtelio duomenis, kad apskaičiuotumėte laiką, vadinamą terminu. . Pakartosite šį procesą visoms savo kietajame diske esančioms nelaimėms. Apskaičiavę visus savo terminus, jūs pasirinkote minimalų terminą. Terminas yra „Sekundžių skaičius, kuris turi praeiti nuo [paskutinio] bloko suklastojimo, kol jums leidžiama suklastoti bloką. Jei per šį laiką niekas kitas nesuklastojo bloko, galite suklastoti bloką ir reikalauti atlygio už bloką “.
Pavyzdžiui, kai kasate, jūs sugalvojate minimalų terminą – 25 sekundes. Jei niekas kitas negali suklastoti bloko per kitas 25 sekundes, jums bus suteikta galimybė suklastoti bloką ir gauti atlygį.
Privalumai ir trūkumai
Dabar turite samtelių samtelį ir pajėgumų įrodymo pagrindus. Čia apžvelgiami kai kurie kietųjų diskų naudojimo mano naudai privalumai ir trūkumai.
Privalumai
- Galite naudoti bet kurį įprastą standųjį diską taigi kiti kalnakasiai nebus įgiję pranašumo pirkdami specializuotą įrangą, pavyzdžiui, su ASIC kasyba Bitcoin.
- Kietųjų diskų naudojimas yra 30 kartų efektyvesnis energijos vartojimas nei ASIC kasyba.
- Talpos įrodymas labiau decentralizuotas, nes visi turi kietąjį diską. Galite išminuoti net iš „Android“ telefono standžiojo disko.
- Kalnakasiams nereikia nuolat tobulinti įrangos. Senesni standieji diskai gali saugoti duomenis taip pat gerai, kaip naujus.
- Baigę kasimą, galite išvalyti standųjį diską ir naudoti jį pagal paskirtį
Trūkumai
- Populiarus pajėgumų gavybos įrodymas gali sukelti kitas ginklavimosi varžybas. Šiandien žmonės naudoja terabaitų kietuosius diskus, tačiau galų gale galime pamatyti petabaitų, egzabaitų ir zetabaitų.
- Pajėgumų įrodymas yra gana nauja technologija, kuri nėra griežtai išbandyta ir užginčyta realiame pasaulyje.
- Šiuo metu standieji diskai pateikia duomenis, kurie yra nenaudingi, išskyrus jų kasybos tikslą. Tačiau planuojama, kad standieji diskai bus nereikalingos svarbios atvirojo kodo informacijos saugyklos. Kietuosiuose diskuose gali būti saugomi žemėlapiai, Vikipedijos straipsniai ar kita saugoti verta informacija.
- Jau yra kenkėjiškų programų kasybos Bitcoin žmonių kompiuteriuose. Jei pajėgumų įrodymas išpopuliarėjo, gali būti, kad kenkėjiškos programos braižo žmonių standžiuosius diskus. Pagrindinis skirtumas yra tas, kad jūs rečiau pastebite, kad užimama dalis kietojo disko vietos.
„Burstcoin“
„Burstcoin“ yra pirmoji ir vienintelė moneta, panaudojusi pajėgumų įrodymą. Jie turi aktyvią kūrėjų komandą ir didelius ateities planus. Jie net patraukė kriptovaliutų entuziasto Johno McAfee akį. Visą „Burstcoin“ vadovą galite patikrinti čia.
Paskutinės mintys
Pajėgumų įrodymas yra įdomus problemų, iškilusių klasikiniu darbo sutarimo algoritmų įrodymu, sprendimas. Tai lemia didesnę kasybos galios decentralizaciją ir mažesnį energijos suvartojimą. Vis dar neįrodytas, tik laikas parodys, koks veiksmingas pajėgumų įrodymas ir ar tai taps nauja sutarimo algoritmų norma.