Kas yra Ubiq?

„Ubiq“ yra kieta „Ethereum“ šakutė, visiškai atskirta nuo „Ethereum“ ekosistemos. Tai paleidžia šiek tiek pakeistą „Ethereum“ blokų grandinės versiją ir įgyvendina „Ethereum“ virtualią mašiną, skirtą išmaniesiems kontraktams ir DApps.

Projektas vis dar gana mažas. Jis paleistas be ICO, o jo raktas yra senojo „Jumbucks“ žetono uostas. Kadangi žetonų pardavimo nebuvo, UBQ prieigos raktas buvo prieinamas biržose jau netrukus po genezės blokavimo. Jis pakeitė nebenaudojamą JBS prieigos raktą.

ubiq logotipas

„Ubiq“ komanda pajuto, kad reikia „Ethereum“ šakės, kuri pasiūlytų stabilesnę ir nuspėjamesnę versiją. Daugelis „blockchain“ erdvės projektų šiuo metu yra aktyviai plėtojami, įskaitant „Ethereum“. Šie plėtros pokyčiai reiškia, kad kodas, sutartys ir DApps gali nebeveikti arba įdiegti klaidas, kai „Ethereum“ atnaujinama į naują versiją.

„Ubiq“ teikia pirmenybę stabilumui ir metodiškiems naujinimams be klaidų. Tai svarbu įmonių programoms, kuriose nuolat kintanti platforma kelia pavojų technologijoms. Įmonės, naudojančios „Ubiq“ išmaniuosius kontraktus, gali būti tikros, kad jų sutartys ir toliau tinkamai veiks, kai tik į gamybą pateks nauji atnaujinimai.

Projektas yra atviro kodo ir jam vadovauja penkių patyrusių „blockchain“ kūrėjų komanda, dirbanti ne pelno principu.

„Ethereum“ kietoji šakutė

Didžioji „Ubiq“ kodo dalis yra identiška „Ethereum“ kodui. Tai kieta „Ethereum“ 1.5.8 versijos šakutė. Nors yra keletas pagrindinių pakeitimų ir pakeitimų, įskaitant nuorodų į DAO pašalinimą, „Ubiq“ dažniausiai yra „Ethereum“ klonas.

Kur „Ethereum“ turi ETH žetoną, „Ubiq“ turi UBQ. Vartotojai moka sutarties dujų ir sandorių mokesčius UBQ, taip pat gali naudoti juos kaip vertės mainus. „Ethereum“ virtuali mašina veikia panašiai kaip „Ubiq“. Jūs rašote sutartį „Solidity“ ir vykdote ją panašiai kaip „Ethereum“.

„Ubiq“ taip pat naudoja savo populiarių „Ethereum“ piniginių ir kitų įrankių versiją. Privalumas yra tas, kad „Ubiq“ nėra išaugęs iki „Ethereum“ dydžio ar populiarumo, todėl jo dujos ir mokesčiai šiuo dydžiu yra mažesni už „Ethereum“. „Ubiq“ galite vykdyti visas tas pačias programas kaip ir „Ethereum“, tačiau daug pigiau.

Žinoma, tą patį būtų galima pasakyti apie „Ethereum Classic“, originalią kietą „Ethereum“ šakę po DAO atakos. Tačiau „Ubiq“ išsiskyrė ir keliais kitais būdais.

Sukurta įmonės stabilumui

„Ubiq“ projekto esmė yra stabilios, nuspėjamos blokinės grandinės, skirtos „Ethereum“ virtualiosios mašinos priėmimui, teikimas. Šis nuspėjamumas yra svarbus verslui. Kadangi „Ethereum“ yra nuolat tobulinamas ir būsimame plane jis turi keletą šakių, daugelis verslų nesiryžta kurti ant besivystančios platformos..

„Ubiq“ kūrėjai reikalauja patikimos platformos. „Blockchain“ neturėtų turėti staigių pokyčių, turinčių įtakos jo veikimui. Finansų ir verslo vartotojai gali patogiai pailsėti žinodami, kad bet kokie „Ubiq“ blokų paketo pakeitimai bus iš anksto suplanuoti, vadovaujami bendruomenei ir be klaidų, kol pasieks gamybą. Tai sušvelnina daugybę valdymo, rizikos ir atitikties problemų, kurias įmonės dabar turi „blockchain“.

„Ubiq“ atlieka išsamius „blockchain“ ekosistemos tyrimus, ieškodama stabiliausių šiuo metu turimų technologijų. Jie kruopščiai išbando kiekvieną naują idėją ir visiškai ją derina, kol ji bus įtraukta kaip „blockchain“ atnaujinimas.

Dėmesys stabilumui yra nuostabus ir reikalingas greitai besikeičiančioje „blockchain“ erdvėje. Tačiau iki šiol „Ubiq“ nematė didelio reikšmingo įmonių programų pritaikymo. Be to, jo tinklas vis dar yra per mažas, kad jį būtų galima laikyti labai saugiu. Todėl įmonės, svarstančios galimybę pereiti prie „Ubiq“, prekiautų viena technologine rizika kitai.

Tinklo statistika

„Ubiq“ vidutinis hasratas yra apie 350–400 GH / s. Tai daro gana mažą tinklą. Palyginimui, „Ethereum“ vidutinis hashratas yra apie 240 000 GH / s.

ubiq tinklas

Vidutiniškai kasyklininkas kas 88 sekundes randa naują „Ubiq“ bloką. Operacijų laikas tinkle yra greitas, rezultatai rodomi per kelias sekundes ir greitai patvirtinami greitu blokavimo laiku. Žinoma, taip yra todėl, kad „Ubiq“ sandorių apimtis yra gana maža. Kai šiandien patikrinau, „Ubiq“ per pastaruosius dešimt minučių turėjo keletą blokų be jokių operacijų. Visi blokai turėjo mažiau nei dešimt operacijų.

Kasybos atlygis yra 7 UBQ už sėkmingą blokavimą. Tai kasmet mažėja. Tačiau „Ubiq“ pinigų pasiūla nėra ribota. Tai skiriasi nuo daugumos kriptovaliutų pinigų politikos. Vietoj to, „Ubiq“ taiko nuoseklų valiutų gamybos infliacijos lygį. Palūkanų norma prasidėjo nuo 7,3% už bloką, tačiau per ateinančius aštuonerius metus ji palaipsniui mažės iki 0,7%.

Infliacija pagrįsto modelio nauda yra ta, kad už kasybą visada bus atlygis. Naudodamiesi kitomis kriptovaliutomis, kai jie pasieks žetonų tvirtą dangtelį, kalnakasiai pereis prie mokesčio modelio. Kalnakasiai uždirbs visus pinigus, o tinkle bus stiprus stimulas rinkti didesnius mokesčius. Pirkdami palikdami pinigų atsargas be apribojimų, „Ubiq“ garantuoja kalnakasiams, kad visada bus sistemos sukurtas kasybos atlygis.

Srauto sunkumo algoritmas

Viena iš sričių, kurioje „Ubiq“ įdiegia visiškai naują „Ubiq“ platformai unikalų kodą, yra sunkumai prisitaikyti. Kai kalnakasiai patenka į tinklą ir išeina iš jo, duomenų apdorojimo galia svyruoja. Kartais sunkumų lygis gali būti per lengvas, o blokavimo laikas nukris žemiau 88 sekundės tikslinio blokavimo laiko. Kitu metu sunkumai gali būti per sunkūs, o blokavimo laikas sulėtės per 88 sekundes.

„Blockchain“ yra daug sunkumų koregavimo algoritmų, skirtų šiai problemai išspręsti. Tačiau kai kurie veikia geriau nei kiti. Jie gali sukelti daug nepastovumo per bloką. „Ubiq“ srauto sunkumų algoritmas siekia išlyginti nepastovumą. Iki šiol tai buvo sėkminga atliekant tinklo testus.

srauto sunkumo algoritmas

Aukščiau galite pamatyti pirmuosius 10 000 „Ubiq“ blokų. Aišku, diagramoje yra trijų tipų modeliai. Pirmasis yra originalus algoritmas, perkeltas iš „Digibyte“. Galite pastebėti didelį nepastovumą. Antra, yra modifikuota „Digibyte“ algoritmo versija. Galiausiai trečiasis skyrius yra naujas „Flux Difficulty“ algoritmas.

Dėdė blokuoja

Kartais du kalnakasiai atranda bloką beveik tuo pačiu metu, kol dar negali sužinoti apie vienas kitą. Mineris, finišavęs pirmas, yra nugalėtojas. Antrojo kalnakasio sukurtas blokas vadinamas „dėdės bloku“. Tai techniškai galioja, tačiau, bent jau daugelyje „blockchain“, ji tampa našlaite, nes tai nebuvo pirmas.

ubiq blokai

Pirmasis finišavęs kalnakasis laimi blokinį atlygį, tačiau ir dėdės bloko kalnakasis gauna atlygį. „Ubiq“ šis atlygis sudaro 50% bendrosios premijos. Tačiau radus naują bloką, kažkas nebegali sukurti dėdės bloko ant senesnio bloko.

„Ubiq“ taip pat skatina kalnakasius įtraukti galiojančius dėdės sandorius į naują bloką. Kasykla, kurioje yra našlaičių dėdės blokas, gauna 1/32 dabartinio bloko atlygio.

„Ubiq Technologies“ komanda

„Ubiq“ projekto pradžioje nebuvo jokių simbolinių išpardavimų, todėl nėra oficialaus plėtros biudžeto. Viskas yra atviro kodo ir bendruomenės valdoma. Steigėja komanda turėjo įsigyti UBQ tokį patį kaip ir bet kuris investuotojas.

Be to, įkūrėjų komanda įkūrė privačią įmonę „Ubiq Technologies Inc.“, kuri bus finansinė priemonė būsimai platformos plėtrai. Bendrovė teikia konsultacijas ir partnerystę verslo įmonėms, norėdama pradėti naudoti „blockchain“.

ubiq komanda

Julianas Yapas vadovauja „Ubiq“ komandai. Prieš pradėdamas „Ubiq“, jis dirbo su „Bittrex“, „Blocktech“ ir „Decred“. Jo oficialus mokymas yra sistemų inžinierius. Likę komandos nariai yra kūrėjai, turintys įvairios patirties blokų grandinės technologijos ir programinės įrangos kūrimo srityje.

„Ubiq“ žetonas (UBQ)

UBQ prieigos raktas prasidėjo perduodant vertę iš esamo prieigos rakto „Jumbucks“ (JBS). Šis ženklas dabar nebenaudojamas, o UBQ perėmė savo sąskaitų likučius ir operacijų istoriją. „Jumbucks“ iš pradžių vykdė nepriklausomą „blockchain“. UBQ veikia „Ethereum“ virtualioje mašinoje, kurios pagrindas yra „Ubiq“ blokų grandinė.

UBQ neturėjo ICO ar premine. Kūrėjai mano, kad tai buvo geriausias pasirinkimas kuriant tikrą, bendruomenės vadovaujamą platformą. Jie taip pat vengia reguliavimo kliūčių, susijusių su lėšų rinkimu per simbolinį pardavimą.

Kaip nusipirkti „Ubiq“ (UBQ)

Jei norite įsigyti UBQ, pirmiausia turėsite turėti „Bitcoin“. Nėra jokių „UBQ“ „fiat“ vartų, o „Bitcoin“ yra stipriausia prekybos pora, kurią galima įsigyti UBQ.

90% visų UBQ užsakymų įvyksta „Bittrex“. Tai turbūt lengviausia vieta įsigyti UBQ, kai turite BTC. UBQ / BTC yra vienintelė „Bittrex“ prekybos pora.

„Cryptopia“ taip pat siūlo UBQ prekybos porose su BTC, LTC ir DOGE. Tačiau LTC ir DOGE apimtys yra tokios nereikšmingos, kad jums pasiseks gauti užsakymą už tikrą kainą vienai iš tų valiutų. Laikykitės BTC.

Kaip laikyti Ubiq (UBQ)

UBQ naudoja savo populiarių „Ethereum“ piniginių versiją.

  • Pyrus yra UBQ internetinė piniginė. Tai „MyEtherWallet“ šakutė ir veikia taip pat.
  • Susiliejimas yra GUI darbalaukio piniginė. Tai „Ethereum’s Mist“ piniginės šakutė.
  • „Ledger Nano S“ taip pat palaiko UBQ, todėl tai yra puikus aparatinės įrangos pasirinkimas.

Išvada

Idėja stabilizuoti „blockchain“ technologiją, skirtą naudoti įmonėje, yra gera. Tačiau neaišku, kiek realios pažangos „Ubiq“ daro siekdama šio tikslo. Turint nedaug partnerysčių ir lėtai vystantis, sunku pasakyti, kaip pasisuks šis projektas. Jei ketinate investuoti į „Ubiq“, turėsite nuspręsti, ar jis pakankamai skiriasi nuo „Ethereum“, ir padaryti pakankamai pažangos, kad būtų galima investuoti.