Ar susimąstėte, kas yra „Web 3.0“?
Jei pastaruoju metu susitikinėjate su technikos draugais konferencijoje, tikriausiai girdėjote terminą „Web 3.0“. O jei dar to nepadarėte, greičiausiai taip ir padarysite. Bet jei tai yra vienas iš tų klausimų, kurio jums šiek tiek gėda užduoti, nebūkite. Nedaug kas žino, kas yra „Web 3.0“, todėl suprantama, jei esate sutrikęs.
Negana to, dar nėra sukurtas glaustas aprašymas ir pakankamai trumpas pasakojimas, todėl jo apibrėžimą galima interpretuoti. Ekspertai taip pat vis dar ginčijasi, kas susiję su „Web 3.0“ ir kas bus ateityje.
Grįžti į pagrindus – „Web 1.0“ ir „Web 2.0“
Kol kalbama apie „Web 3.0“, greita „Web 1.0“ ir „Web 2.0“ apžvalga gali būti naudinga. Žmonės įvairiais etapais pradeda kalbėti apie internetą, nes keičiasi jo galimybės ir tai, kaip mes su juo bendraujame.
Prisiminkite ankstyvąsias dienas naudodamiesi telefono ryšiu, kur galėtumėte skaityti medžiagą internete ir galbūt siųsti el. Laišką. „Web 1.0“ buvo vienakryptis. Buvo mažai bendraujama, o informaciją mums perdavė korporacijos ir žiniasklaida.
Įmonės internetiniai puslapiai buvo ilgų produktų aprašymų ir tvankios įmonių retorikos monologai. Puslapiai „Apie mus“ užpildyti tuščiomis klišėmis apie „nueiti papildomą mylią“ ir apie tai, kad klientai yra „visko, ką darome, centre“.
Interneto šaltiniais nebuvo pasitikima universitetuose. Jūs vis tiek turėjote paspausti biblioteką, kad galėtumėte rasti knygų, kuriomis būtų galima remtis. „Copyscape“ nebuvo. „MySpace“ dar negimė, o „Y2K“ klaida buvo tikrai didelė problema. Sukurta svetainė taip pat buvo nepaprastai ilgas ir brangus procesas.
„Web 2.0“ pakėlė mus į visiškai naują lygmenį, kuriai būdinga tai, kad žmonės sąveikauja su svetainėmis ir vienas su kitu. Socialinė žiniasklaida valdo odą. Tarpusavio vertinimas yra vienas iš svarbiausių pirkimo sprendimų 90 proc klientų prieš skaitant internetines apžvalgas ir 88 proc. jų pasitiki jomis tiek pat, kiek asmenine rekomendacija.
Socialinė žiniasklaida valdo Roost
Dalijimosi ekonomika leidžia apsistoti kitų žmonių namuose ir išsinuomoti automobilius. Kiekvienas gali gauti svetainę ir įkelti savo balsą į internetą, raštu ar įrašydamas. „YouTube“ turi beveik 1,5 mlrd vartotojų visame pasaulyje ir nuo 2016 m. jų buvo maždaug 300 mln asmeniniai tinklaraščiai registruoti. Dabar prie interneto prisijungiame daugiau nei iš savo delninių kompiuterių.
Taigi, kas yra „Web 3.0“?
Taigi, dabar mes viską žinome, kokius pokyčius galime tikėtis pereidami prie „Web 3.0“, kitos interneto evoliucijos? 2006 m. „The New York Times“ žurnalisto Johno Markoffo sukurta „Web 3.0“ koncepcija iš tikrųjų nėra nauja.
„Web 3.0“ dar labiau pakeis tai, kaip mes kuriame ir kaip bendraujame su svetainėmis. Bet ar jau čia? Ir ką tai konkrečiai apima?
DI ir visa ko internetas
Jei turite išmanųjį šaldytuvą, naudokite „Alexa“, turite kūdikių monitorių, garsiakalbį ar kokį kitą įrenginį, kuris jungiasi prie interneto, jau naudojote „IoT“ technologiją. Nors daiktų interneto technologijos buvo lėtos, ir tai nėra be problemų (tiesiog paklausk Jeepo), tai yra stipri „Web 3.0“ savybė. Sąvoka, kitaip vadinama „visur“.
Internetas nebebus tik jūsų darbalaukyje, pvz., Naudojant „Web 1.0“, ar išmanųjį telefoną, pvz., „Web 2.0“. Tai bus visur, todėl pasiruoškite visam prisotinimui. Tiesą sakant, „Web 3.0“ taip pat gali būti vadinama visko ir visur esančiu tinklu, nes dauguma aplinkinių dalykų yra prisijungę internete.
Tačiau dabartinė mūsų infrastruktūra to dar nepalaiko. Mūsų prietaisai yra per lėti ir nesaugūs. Niekas nenori rizikuoti įsilaužti į savo širdies prietaisą ar prarasti transporto priemonės valdymą vairuodamas. Bet tai yra „Web 3.0“ skonis.
Dirbtinis intelektas
Kompiuteriai parodys žmogaus intelekto ypatybes
„Web 3.0“ kompiuteriai parodys žmogaus intelekto ypatybes, tokias kaip sprendimų priėmimas ir mokymasis. Tokios kompanijos kaip „Facebook“ ir „Google“ jau kurį laiką naudoja dirbtinį intelektą, kad organizuotų „Big Data“ ir optimizuotų reklamą.
Pagal Mastrichto universitetas, „Mašininio mokymosi algoritmai yra plačiai naudojami ir su jais susiduriama kasdien. Pavyzdžiai yra automatinės rekomendacijos perkant produktą ar balso atpažinimo programinę įrangą, kuri prisitaiko prie jūsų balso “.
Mašinų mokymosi dėka kompiuteriai tampa vis tobulesni ir gali daug žmogiškiau apdoroti ir suprasti informaciją. Jei atsižvelgsite į pirmiau pateiktą pavyzdį, mes jau galime kalbėti apie gana sudėtingą savo telefoną ir gauti priimtiną atsakymą. Tai bus tik geriau.
Ir tiesiog pagalvokite apie „LinkedIn Messaging“. Pokalbis siūlo numatomus atsakymus, kuriuos generuoja mašininis mokymasis, atsižvelgiant į tai, į ką galėtumėte atsakyti. Jis skaito kalbą ir formuluoja pasiūlymus pagal nuskaitytą tekstą. Tai rodo kasdien naudojamą dirbtinį intelektą. Gana šaunu, tiesa?
Dirbtinis intelektas, kaip ir „blockchain“, taip pat gali pašalinti žmogiškąjį faktorių iš, tarkime, svetainių, kurios yra populiarios dėl netikrų apžvalgų ar manipuliuojamų paieškos rezultatų. Tiesą sakant, „blockchain“ technologija taip pat gali būti naudinga „Web 3.0“, leidžianti vartotojams bendrauti ir pašalinant pasitikėjimo problemas naudojant išmaniąsias sutartis.
„Talk of Web 3.0“ dažnai pamini „semantinį internetą“, kuris yra beveik kaip dirbtinio intelekto pratęsimas. Semantinis internetas iš esmės yra informacijos skirstymo į kategorijas ir saugojimo būdas, kad kompiuteris galėtų ją suprasti taip pat gerai, kaip ir žmogus. Semantinis internetas mokys kompiuterius, ką reiškia duomenys, kad AI galėtų gimti.
3D grafika
Atsižvelgiant į tai, kad tai yra „Web 3.0“, mums reikės daugiau 3D grafikos. Čia taip pat bus naudojamos kitos technologijos, tokios kaip AR ir VR – kompiuteriniai žaidimai ir programos, naudojančios 3D.
Be to, 3D spausdinimas sustiprės ir taps prieinamesnis visiems, ne tik didelėms laboratorijoms su dideliu biudžetu. Tai visi kitos internetinės evoliucijos bangos komponentai.
Paskutinės mintys
Panašiai kaip dirbtinis intelektas ir „blockchain“, apie „Web 3.0“ yra daugiau rinkodaros ažiotažo nei realūs, praktiški naudojimo atvejai. Žmonės netgi buvo įtikinti, kad „Web 3.0“ suformuos virtualius miestus ir 3D prekybos centrus.
Kaip ir skurdo panaikinimas ir pasaulio decentralizavimas, šie dalykai gali būti dar toli, galbūt susiję su „Web 4.0“.
Taigi, „Web 3.0“ išsinešimas yra: netikėkite visais ažiotažais. Kaip ir daugybė produktų, kurie teigia, kad naudoja dirbtinį intelektą ir kuriuos palaiko tik algoritmas, „Web 3.0“ dar nėra visur. Tačiau neilgai trukus tai bus.