Kilianas Rauschas, „Exchange Union“ produktų direktorius
Neseniai keletas iš „Coin Central“ gavo galimybę pasikalbėti su „Exchange Union“ produktų direktoriumi Kilianu Rauschu. Nors „Exchange Union“ dar tik formuojasi, daug žmonių domisi „blockchain“ pramone ir ją palaiko kai kurie dideli žaidėjai, pvz., „Javascript“ kūrėjas ir „Brave“ įkūrėjas (BAT) Brendanas Eichas..
Kalbėjomės su Rauschu „Blockchain Connect“ konferencijoje San Franciske, kur, laimei, kelioms minutėms galėjome jį atitraukti nuo užimtos kabinos.
Jei norite sužinoti daugiau apie „Exchange Union“, peržiūrėkite mūsų vadovą čia arba jų svetainę čia.
Interviu
Stevenas: Papasakokite apie „Exchange Union“.
Kilianas: Mes jungiame skaitmeninio turto biržas, kad būtų galima vykdyti tarpusavio prekybą. Tarkime, tarkime, kad esate „Binance“ vartotojas, o aš – „Bittrex“ vartotojas – mūsų technologija sujungia šias dvi biržas tarpusavyje, kad mes, kaip vartotojai, dabar galėtume tiesiogiai prekiauti tarpusavyje. Privalumas yra tas, kad jei vienos valiutų poros kaina jūsų „Binance“ platformoje yra geresnė nei mano „Bittrex“ platformoje, šią kainą galiu gauti per „Exchange Union“. Aš iš tikrųjų matau visų „Binance“ vartotojų užsakymus tiesiai savo užsakymų knygoje ir dabar galiu juos užpildyti .. Tai reiškia, kad aš automatiškai turiu prieigą prie geriausios kainos visose biržose. Ir geriausias dalykas: kaip vartotojas net nebūtinai žinau, kad tai vyksta.
Stevenas: Taigi, „Exchange Union“ nėra atskira platforma? Ar iš esmės tai yra esamų biržų papildinys?
Kilianas: Mes kuriame atviro kodo programinę įrangą, kurią mes vadiname „XU mazgu“. Šią programinę įrangą valdo birža. Mainai atlieka sunkų darbą ir integruoja jį savo vartotojams. Vartotojo patirtimi galite laikytis dabartinių mainų ir net nereikia jaudintis dėl to, iš kur gaunami užsakymai. Užsakymai bus rodomi tiesiog jūsų užsakymų knygoje. Be to, turėsite prieigą prie naujų prekybos porų, kurių birža negalėjo pasiūlyti vietoje dėl mažo likvidumo. Įsivaizduokite gana ribojančią biržą, kurioje yra tik trys ar keturios prekybos poros. Dabar ši birža, jei jie to nori, gali suteikti savo vartotojams prieigą prie visų kitų prekybos porų, kuriomis prekiaujama „Exchange Union“, kuri, tikiuosi, bus tam tikru momentu..
Tai reiškia, kad sprendžiame vieną pagrindinių naujų ir mažesnių mainų skausmo taškų: likvidumą. Kai prasideda nauja birža, visada kyla klausimas, kaip pradėti ir veikti ir kaip pritraukti naujų vartotojų … dar neturint reikšmingo likvidumo. Prijungę savo biržą prie „Exchange Union“, iš esmės nebereikia jaudintis dėl likvidumo – akimirksniu turite prieigą prie visų kitų „Exchange Union“ biržų likvidumo kartu. Ateityje manome, kad mainų konkurencija bus susijusi su vartotojo sąsaja, vartotojo patirtimi ir „Fiat“ rampomis. Tai bus pagrindinis konkursas ateityje, tačiau mažiau bus kalbama apie tai, kokias prekybos poras siūlau ir kiek turiu likvidumo, nes visa tai bus sujungta kartu ir visi turės prieigą prie jos.
Stevenas: Tarkime, kad esu „Bittrex“ ir noriu įtraukti „Binance“ poras, ar „Binance“ turi būti kartu su tuo?
Kilianas: Tikrai. Visi jie turi paleisti „XU Node“ programinę įrangą, kad galėtų dalytis prekybos poromis ir likvidumu. Dar keletas žodžių mūsų decentralizuotame tinkle: Tai reiškia, kad viduryje nėra „mes“, pavyzdžiui, serverio. „XU“ mazgus valdo kiekviena dalyvaujanti birža pati ir tiesiogiai sujungia juos su kitomis biržomis. Tai naudinga, nes sistema tampa nepaprastai tvirta ir atspari cenzūrai. Nė vienas gedimo taškas negali sukelti „Exchange Union“ uždarymo, kaip ir naudojant „Bitcoin“.
Stevenas: Ar šiuo metu yra biržų, naudojančių „Exchange Union“?
Kilianas: Šiuo metu mes jį bandome. Vis dar gana toli, kad negalėtum jo paleisti ar išbandyti realiais pinigais pagrindiniame tinkle. Pagrindinis grynasis leidimas turėtų būti maždaug po metų. Tikimės, kad iki metų pabaigos bus pateiktas koncepcijos įgyvendinimo įrodymas, o tai reiškia, kad tai bus kažkas, kas veikia ir daro tai, ką turėtų padaryti, tačiau tai nėra taip stabilu ir neatrodo dar taip gražu.
Pavyzdžiui, turime galvoti apie skirtingus API rinkinius, nes mainai turi skirtingus reikalavimus „XU Node“ API rinkiniui. Jie turi būti pritaikomi ir tai yra sunkiausia. Tai turi būti malonu ir seksualu integruotis mainams. Anksčiau dirbdamas biržoje, žinau, kad mainai yra užimti daugybe kitų dalykų, pavyzdžiui, gerinti vartotojų įlaipinimą, nuolat kintančius KYC procesus, naujas FIAT integracijas, todėl turime padaryti „Exchange Union“ integraciją kuo neskausmingesnę. Biržai yra mūsų vartotojai, mes juos kuriame.
Stevenas: Aš suprantu pridėtinę vertę mažesniems mainams, bet ką dideli mainai gautų iš integracijos?
Kilianas: Jūs manote, kad didelė, įsteigta birža gali tik pralaimėti, ypač prekybos pajamos, nes vietinius sandorius užpildo kitos biržos. Na, gera žinia ta, kad mes apie tai pagalvojome.
Apytiksliai taip jis veikia: prekyba visada turi dvi puses: gamintoją ir dalyvį. Jei mano biržoje vyksta įprasta prekyba vietoje, galiu apmokestinti tiek gamintojo, tiek imėjo mokestį. Kartais, norėdamas paskatinti rinkos formuotojus, nustatau gamintojo mokestį nulį, bet apskritai sugebu imti mokestį už abu. Tai, ką mes darome, yra leisti abiem biržoms, dalyvaujančioms prekyboje, vykstančioje per „Exchange Union“, mūsų pavyzdyje „Binance“ ir „Bittrex“, imti visą savo gamintojo ir gavėjo mokestį kiekvienoje prekybos pusėje.
Tai reiškia, kad jei aš esu „Bittrex“ ir siunčiu jums prekybą, „Binance“, prieš siųsdamas lėšas per laidą laikau visą gamintojo imtojo mokestį. Jūs gaunate jį savo pusėje ir prieš atsiųsdami man savo lėšas, savo prekybos dalį, jūs taip pat išlaikysite visą gamintojo imtojo mokestį. Tai taip pat reiškia, kad mainai reiškia, jog kiekvienai prekybai esu neabejingas, jei ši konkreti prekyba vyksta vietoje mano platformoje arba jei ji užgęsta ir užpildoma per „Exchange Union“..
Ilgainiui beveik visais atvejais galėsiu padidinti savo prekybos pajamas, kai prisijungsiu prie „Exchange Union“, nes paprasčiau tariant, turėsiu gaunamų sandorių iš kitų biržų, kuriose uždirbu visą prekybos mokestį. Be to, šiuo metu dirbame skatinimo programoje, kad papildomai skatintume likvidumo tiekėjus, ypač susijusius su didelėmis biržomis, naudojant mūsų simbolinį XUC.
Stevenas: Ar tada galutinis vartotojas moka abu mokesčius už kiekvieną sandorį?
Kilianas: Teisingai, bet vartotojas vis tiek laimi, nes prekyba vykdoma tik tuo atveju, jei kaina, įskaitant visus mokesčius, vis tiek yra pigesnė. Tai laimėjimas / laimėjimas, nes jei vartotojas norėtų gauti tikslią kainą nemokėdamas kito gamintojo imtojo mokesčio, vartotojas turėtų: atidaryti kitą sąskaitą kitoje biržoje, pervesti lėšas per viešą blokų grandinę ir tada atlikti sandorį rankiniu būdu . Tai gali užtrukti dar valandą, tada turite pridėti grandinės mokesčius ir kitus mokesčius, o kaina greičiausiai net neegzistuoja, kol jūsų lėšos pasieks kitą platformą.
Stevenas: Kai ji bus įgyvendinta biržose, atrodo, kad arbitražas bus praeitis. Tai gali egzistuoti tarp porų vis dar, bet tarp mainų, ar tai išnyks?
Kilianas: Arbitražas bus visada; tai pats mechanizmas, kuris subalansuoja rinkos neefektyvumą. Tiesiog su „Exchange Union“ jie prisitaikys daug greičiau ir bus daug mažesni. Taip manau, kad arbitražas atrodys ateityje. Nebeturėsite šių beprotiškų skirtumų tarp rinkų, kuriems užsidaryti reikia valandų, nes žmonės per viešąsias blokines grandines, pavyzdžiui, „Bitcoin“, perveda lėšas į kitas rinkas. Ateityje viskas vyks vienoje sąsajoje ir jūs automatiškai pildysite užsakymus ir atliksite arbitražą, net nežinodami apie tai. Jei vis tiek norėtumėte pasinaudoti arbitražu, turėtumėte būti tas vaikinas, kuris šokinėja lėktuve ir išskrenda iš Zimbabvės su pilnu krepšiu USD. Šalyse, kuriose „fiat“ bėgiai yra kažkaip riboti, pavyzdžiui, Korėjoje ir Zimbabvėje, pelningos arbitražo galimybės ir toliau išliks. Tai yra problemos, kurių negalime išspręsti. Dabar.
Stevenas: Kaip pradėjai dirbti su „Exchange Union“?
Kilianas: Aš pradėjau dirbti kriptografijoje 2016 m. Pradžioje BTCC Šanchajuje, formaliai didžiausioje bitkoinų biržoje pasaulyje. Buvau produktų vadybininkė ir iš tikrųjų darbą gavau visiškai atsitiktinai. Pirmasis mano projektas buvo „kasdienio Džo“, labai į vartotoją orientuoto produkto, piniginė. Pagrindinė revoliucija buvo ta, kad vietoj bitkoinų adresų mes naudojome telefono numerius, kad galėtumėte iškart nusiųsti „Bitcoin“ į visą savo adresų knygą. Vartotojo patirtis buvo gana šauni, ir man pavyko įlaipinti dešimtis savo draugų į bitkoiną, išsiunčiant keletą „bitų“ į jų telefono numerius, apie kuriuos jie gavo pranešimą SMS žinute ir tada pradėjo naudoti programą. Jis taip pat buvo su „Visa Card“ kortele, kuri suteikė galimybę iš tikrųjų naudoti savo „Bitcoin“ daiktams pirkti gatvėje. Žvelgiant į tai, paprasčiausia ir patogesnė naudotojo patirtis nebuvo tinkamiausias pasirinkimas, nes tai kelia tam tikrą riziką vartotojams ir daug teisinių įsipareigojimų įmonei, kaip naudotojų lėšų saugotojai..
Per tai pradėjau bendrauti su kai kuriais žmonėmis ir galų gale sutikau žmones, kurie turėjo „Exchange Union“ idėją. Maniau, kad idėja buvo gana šauni ir trikdanti, taip pat norėjau labiau įsitraukti į „blockchain“ technologinę pusę. Aš buvau labai susijaudinęs, kai praėjusių metų viduryje pirmą kartą išbandžiau „Lightning Network“ ir pradėjau dėlioti „Exchange Union“ koncepcijas..
Stevenas: Kas jus labiausiai jaudina „Exchange Union“? Tai išsprendžia nemažai problemų.
Kilianas: Jei atvirai, mes sprendžiame žmonių, turinčių labai prabangų problemų rinkinį, problemas. Mane iš tikrųjų jaudina „Exchange Union“ – tai ateitis, kai žmonės valdo savo mazgus. Tikimės, kad tada to nebepavadinsime „mazgu“. Tuo metu tai bus graži ir seksuali lengva mobilioji programėlė. Tada vartotojai gali tiesiogiai pasikeisti bet kuriuo prieigos raktu su bet kuo, nebereikalaujant centrinės šalies.
Esame pasirengę būti visiškai veikiantys decentralizuoti mainai. Kadangi mes naudojame mokėjimo kanalus, pvz., Žaibišką tinklą, pervedame lėšas iš vienos biržos, tai tik technologija turi subręsti, kol tai tikrai įmanoma ateityje. Pagalvokite apie tai, kad kažkas mažoje parduotuvėje trečiojo pasaulio šalyje gali priimti bet kokią monetą, o sandoris atsiskaitomas toje monetoje, kurios nori parduotuvės savininkas, pavyzdžiui, „Bitcoin“.
Stevenas: Mane žavi jūsų vaikinai, nes tai būdinga tik kitiems mano girdėtiems sprendimams. Yra ir kitų kompanijų, bandančių išspręsti likvidumo problemą, bet jūs, vaikinai, darote tai taip, kad bent jau pradėdami jūs tiesiogiai jungiatės prie biržų. Jie turi infrastruktūrą, turi naudotojus.
Kilianas: Ir jie turi likvidumą. Be to, kai pasirenkate tokį technologinį rinkinį kaip mes, kad mūsų decentralizuotas biržų tinklas galėtų patenkinti biržų reikalavimus, turite būti greitas. Nors aš asmeniškai jais naudojuosi, esu įsitikinęs, kad decentralizuoti mainai dabartine forma, pvz., „0x“ ar „EtherDelta“, niekada nepasieks masinio įsisavinimo. Jei turiu laukti valandą ar daugiau, kol prekyba patvirtins, sumokėsiu mokesčius už grandinės sandorį ir tvarkysiu savo asmeninius raktus, skirtus skirtingoms grandinėms skirtoms piniginėms – tai ne tas dalykas, kurį naudosiu kaip mažmenininkas. Taigi taip, mes pasirinkome sudėtingesnį technologinį kaupą. Pasirinkome dirbti su technologijomis, kurios buvo sėkmingai išbandytos net prieš du mėnesius, tačiau manau, kad tai buvo teisingas sprendimas ir mes skirsime laiko ir darbo, kad tai būtų teisinga.
Colinas: Ar ketinate integruotis su aparatinėmis piniginėmis?
Kilianas: Ateityje – tikrai. Aš pats naudojuosi aparatinėmis piniginėmis ir manau, kad jos yra geras pasirinkimas norint valdyti asmeninius raktus, išlaikant padorų vartotojo patirtį.
Colinas: Vienas iš dalykų, kuris, manau, yra kai kurių decentralizuotų mainų problema, yra tai, kad išmaniosios sutartys, nors ir saugios, jums priklauso nuo tinklo. Jei tinklas yra užsikimšęs dėl „Crypto Kitties“, jūsų prekybos pavedimas gali praeiti arba ne. Ar „Exchange Union“ naudos išmaniąsias sutartis, ar turėsite visiškai savo protokolus?
Kilianas: Pradedantiesiems mes naudojame mokėjimo kanalus, tai reiškia, kad tikrasis vertės perdavimas vyksta ne blokų grandinėje, o vienu sluoksniu aukštyn. „Lightning“ tinklą naudosime „Bitcoin“, „Litecoin“ ir keliuose kituose įrenginiuose bei „Raiden“ tinklą „Ethereum“. Visi kiti pagrindiniai tinklai jau planuoja arba jau vykdo mokėjimo kanalų diegimą, pavyzdžiui, „Trinity“ NEO. Technologija, užtikrinanti, kad prekyba yra nepatikima, vadinama „Atomic Swaps“. Mes [„blockchain“ pramonė] turime prieigą prie tokios technologijos kaip „Atomic Swaps“, kurios suteikia galimybę apsikeisti dviem turtais pirmą kartą istorijoje nereikalaujant centrinės depozitinės paslaugos. Jie suteikia galimybę dviem šalims tiesiogiai prekiauti nepasitikint viena kita. Tai nuostabu. Taigi, ne, mes nesijaudiname, ar pagrindinė „blockchain“ yra perpildyta, ar ne, nes sandoriai vyksta mokėjimo kanale, o ne „blockchain“.
Colinas: Ar yra naudingumo ženklas?
Kilianas: Taip, mes turime žetoną: XUC. Apibendrinant, mes nedarėme ICO. Prieš pusmetį, kai kilo idėja, atlikome privatų platinimą ir žmonės buvo suinteresuoti investuoti į šią idėją. Mes praleidome daug laiko galvodami apie tai, kaip tinkamai naudoti prieigos raktą, ir labai rūpinomės, kad jėga nebūtų priversta naudoti. Pavyzdžiui, naudoti žetoną kaip tarpinę valiutą, kuri pakeičia kitą valiutą ir pervedama per laidą, kaip tai daro „Ripple“ su „XRP“, nebuvo galimybės. Tai labai nesiseka, nes tiesiog neįmanoma sukurti tarpininko „iš oro“.
Yra priežastis, kodėl USD vis dar yra geriausias tradicinis valiutų tarpininkas šiais laikais – nes yra likvidžių rinkų praktiškai bet kurios kitos valiutos atžvilgiu. Kriptografijai tai taikoma Bitcoin. Aš visiškai suprantu, kodėl bankai nenori to daryti, nes tai tiesiog neturi prasmės ir kelia riziką. Žetoną naudojame kaip atlygio ir skatinimo sistemą. Pradedantiesiems mes esame prabangioje padėtyje, kai mūsų žetonas jau yra išleistas, juo prekiaujama ir jis jau turi vertę. Mes galime naudoti šį prieigos raktą kurdami „Exchange Union“. Dabar esame toje stadijoje, kai kuriame savo atvirojo kodo kūrėjų bendruomenę. Naudojame savo atpažinimo ženklą, kad apdovanotume kūrėjus, kurie teikia kodą, peržiūri ir išbando.
Antrajame etape, kai „Exchange Union“ pradės veikti, ji bus naudojama atlyginant už likvidumą ir užsakymų persiuntimus. Tai problema, kurios iki šiol niekas neišsprendė. Jūs turite mokėjimo kanalus ir turite „Atomic Swaps“. Dabar jūs galite atlikti greitus ir nepatikimus apsikeitimo sandorius, tačiau problema yra tai, kaip jūs žinote apie kito įsakymą be centrinės partijos? Tai turime omenyje, kai kalbame apie „decentralizuotas užsakymų knygas“, todėl turime kažkaip pranešti kitiems, kad egzistuoja tam tikra tvarka.
Trumpai tariant, jūs uždirbsite XUC, mūsų simbolį, jei suteiksite tinklui likvidumo ir mokėsite, jei naudosite likvidumą. Jei perduodate kitų užsakymus, todėl teikiate paslaugą, kad priimtumėte užsakymus, juos persiųstumėte ir patvirtintumėte, imate nedidelį mokestį. Tai yra mūsų simbolio idėja, kad decentralizuota užsakymų knygos skatinimo sistema veiktų.
Ačiū
Dar kartą dėkoju Kilianui, kad jis skyrė laiko savo įtemptai konferencijų dienai pasikalbėti su mumis. Mums labai patiko sužinoti daugiau apie „Exchange Union“ projektą ir tikimės išgirsti naujienas.