“Mes pavargome nuo to, kad žmonės klausia mūsų apie tikslines kainas.”

Tai buvo Tomas Lee 2018 m. pabaigoje – „Fundstrat Global Advisors“ įkūrėjas ir vienas žymiausių kriptovaliutų kainų analitikų. Jis garsiai prognozavo, kad 2018 m. Bitcoinas baigsis 25 000 USD. Nepaisant Lee teigimo, kad šlovė yra jo sugebėjimas prognozuoti akcijas ir kriptografijos kainas, net jis pavargo.

Kaip bebūtų gaila, šifravimo pramonė buvo sumažinta. Kripto prekybininkai ir entuziastai yra apsėsti kainų. Pokalbis dramatiškai nutolo nuo kriptų siūlomų sprendimų. Tų, kuriems rūpi, kaip XRP per kelias sekundes atsiskaito lėšų pervedimus, tampa vis mažiau. „Ethereum“ blokų grandinės naudojimas automatizuojant atsiskaitymus dėl draudimo nebėra aktuali tema.

Šlovės dienos

Pagal rinkos augimą 2017 m. Buvo geriausi kriptovaliutų pramonėje. Daugelis tai prisimins kaip metus, kuriais Bitcoin beveik pasiekė 20 000 USD. Tačiau metai buvo daug daugiau nei tikslai dėl kainos. Tai taip pat buvo metai, kai žmonės devanais susidomėjo transformuojančia kriptų galia.

Vienas šifravimo projektas, atkreipęs žmonių dėmesį, buvo „Ripple“. „Ripple“ skaitmeninė valiuta „XRP“ buvo viena geriausiai pasirodžiusių žmonių, visų pirma paskatinta susidomėjimo iš pramonės ir ne tik. „Ripple“ pradėjo dirbti su bankais ir finansinių paslaugų įmonėmis, kad greitai ir pigiai atsiskaitytų. Ji visame pasaulyje valdė beveik 100 bankų. Tarp jų buvo MUFG, penktas pagal dydį bankas visame pasaulyje, UBS, „Standard Chartered“, „Bank of America“ ir „Credit Agricole“.

Kriptografijos pasaulyje šurmuliavo jaudulys apie „Ripple“ ir „XRP“. Daugelis siekė suprasti „Ripple“ produktus, įskaitant „XRapid“ ir „XVia“, ir kuo jie skiriasi. Kriptografijos entuziastai norėjo sužinoti, ar jų bankai naudojo „Ripple“ tarptautinėms operacijoms apmokėti.

EOS taip pat domino daugelį, ir tai atspindėjo jos sėkmingas ICO. Projektas pažadėjo pagerinti „Ethereum“ trūkumus, tokius kaip mastelis. Ji taip pat pažadėjo geresnį decentralizuotų programų kūrimo tinklą, geriau žinomą kaip DApps. Net pagrindinė žiniasklaida atkreipė dėmesį į tai, kad EOS plačiai nušvietė pagrindiniai leidiniai, tokie kaip „Bloomberg“, CNBC ir „Forbes“..

Kai viskas pasikeitė

Tada atėjo 2018 metai ir viskas pasikeitė. Per pirmuosius du mėnesius Bitcoin kaina sumažėjo perpus ir nerodė jokių atsigavimo ženklų. Alkotinams sekėsi ne ką geriau, o rinka ėmė panikuoti. Dauguma mažmeninės prekybos prekybininkų pardavė savo kriptografines dėžutes. Nepardavusiai mažumai prioritetas buvo numatyti, kada Bitcoin vėl pakils į buvusias aukštumas.

Žiniasklaidos leidiniai, tiek pagrindiniai, tiek orientuoti į kriptografiją, taip pat pasikeitė, kad prisitaikytų prie naujų vartotojų skonių. Straipsniai apie tai, kada vyks kitas bulių bėgimas, patraukė visas antraštes ir skaitytojus. Pagrindinė žiniasklaida kreipėsi į analitikus, kurie galėjo pateikti prognozes, kurių dauguma buvo pasipiktinę.

Tomas Lee buvo mėgstamas daugelio žiniasklaidos priemonių. Pirmiausia jis numatė, kad „Bitcoin“ metus uždarys 25 000 USD, vėliau patikslino prognozę iki 15 000 USD. Kiti garsūs spėjimai buvo iš Mike’o Novogratzo, Johno McAfee’o, Timo Draperio ir kitų.

Timas Draperis

Dėmesio nukreipimas

Dėmesio nukreipimas į sensacingesnes, su kainomis susijusias temas per daug nenustebino. Daugelis kripto investuotojų 2018 m. Meškų rinkoje buvo praradę nemažą pinigų sumą. Todėl jie labai norėjo atgauti savo pinigus.

Nukreipimas padarė neigiamą poveikį pramonei. Viena vertus, tai atėmė iš didžiausio kriptos tikslo: užginčyti esamą padėtį ir supažindinti visuomenę su nauju galimybių pasauliu. Ne per seniausiai kriptos pritraukė tiek entuziastų, tiek skeptikų dėmesį, kad pakeitė milijonus gyvybių.

JAV Volstryto milžinai tapo barškinami, supratę, kokį iššūkį Bitcoin metė prieš tradicinę finansų sistemą. Nuo J. P. Morgano iki „Goldman Sachs“ didžiausi bankai investavo į kriptografijos tyrimus ir plėtrą.

Afrikoje pervedimai tapo pigesni, greitesni ir patogesni. Tokie startuoliai, kaip „Bitpesa“, kreipėsi į kriptografijas, kad realiu laiku atsiskaitytų už tarpvalstybinius pervedimus. Regione, kuriame pervedimai kainuoja trigubai daugiau nei jų Vakarų kolegos, kriptos sukėlė revoliuciją. Tokie pasauliniai milžinai kaip „Binance“ taip pat kūrė parduotuvę, pripažindami, kad Afrika yra kita kriptografinė siena.

Ar Bitcoin vėl gali pasiekti 20 000 USD, turi didelių pasekmių. Tačiau negalime rizikuoti, kad spekuliacijos nustelbia visus kitus pramonės aspektus. Kūrėjams, kurie kuria decentralizuotas programas ir naudoja kriptografijas gyvenimo pokyčiams, turi būti suteikta reikalinga parama. Priešingu atveju rizikuojame kriptografijas padaryti spekuliacijomis dėl kainos ir neleisime joms įgyvendinti Nakamoto numatytos decentralizuotos ateities..