Daugiau nei 80 procentų sumažėjimas, pastebėtas Bitcoin ir kitose kriptografinių rinkose, vis tiek gali sukti galvą. Praėjo beveik metai nuo „Bitcoin“ epopėjos. Vėlesnė „Crypto“ meškų rinka netgi galėjo sugadinti jūsų kripto portfelio vertę. Jums taip pat gali būti sunku suprasti kaip ir kodėl kriptografinės rinkos katastrofos. Nors jau per vėlu atšaukti bet kokias kriptografinio investavimo klaidas, dar niekada nevėlu atlikti pomirtinį darbą.
Čia atidžiau pažvelkime į racionalias kriptografinių rinkų apsisukimo nuo nesustabdomo buliaus iki sužeisto lokio priežastis. Taip pat sužinosite, kaip identifikuoti pabėgusį, bulių rinką, pasirengusią susprogdinti. Ateityje bulių bėgimuose galėsite pasisemti pelno parduodami į rinkos stiprumas. Po panikos sukeltas bandymas parduoti nebebus sumuštas antspaudas išėjimams hitai.
Pagrindinė 2015–2017 m. Šifravimo rinkos manijos dinamika
Pagrindai
2015 m. Pabaigoje didieji finansinių naujienų tinklai domėjosi Bitcoin ir kitomis kriptomis. „Bitcoin“ galiausiai 2015-uosius baigė tvirtai, beveik 40 proc. Investuotojai palygino šias dideles grąžas su nepastoviu, beveik nulio padidėjimo važiavimu, pastebėtu S&P 500 indeksas 2015 m. Rugpjūčio – gruodžio mėn Winklevoss dvyniai buvo ir finansinėse naujienose. Galbūt jų, kaip turtingų, technologijas išmanančių novatorių ir investuotojų, statusas taip pat pradėjo nukreipti reikliausių investuotojų galvas kriptografinių rinkų link.
Maždaug tuo pačiu metu internete pradėta skelbti vis daugiau į kriptografiją orientuoto švietimo ir komentarų. Socialiniuose tinkluose ėmė šmėžuoti apie tariamą tikrumas „Bitcoin“ vieną dieną pakeisdamas pasenusias, vyriausybės valdomas „fiat“ pinigų sistemas. Net vaikai pradėjo mokytis apie „blockchain“ technologijas, decentralizuotą skaitmeninę valiutą, išmaniąsias sutartis ir kriptografijos kasyklas. Verslui atidarytos naujos kripto biržos. „Winklevoss“ įkurta birža „Gemini“ visiškai atidaryta 2015 m. Spalio mėn.
Matyt, net liūdnai pagarsėjusio Mt atminties nėra. 2014 m. Pradžios „Gox“ kriptografinio turto (ir vėlesnio bankroto) pakako, kad sumažėtų naujų kriptografijos investuotojų entuziazmas. Šis naujas, plačiai paplitęs Bitcoin, kriptovaliutų ir „blockchain“ žinomumas padėjo sukurti įspūdingo kripto rinkos mitingo etapą. Tačiau norint, kad „Bitcoin“ būtų įjungtas į ilgalaikį ralio režimą, vis tiek buvo reikalingas galingas, pagreitinantis įvykis.
Techniniai
2015 m. Spalio mėn. Įvyko ilgai lauktas techninis įvykis. Pirmasis „Bitcoin“ 21 savaičių laikotarpis kanalo išsiveržimas (uždarymo pagrindas) įvyko nuo 2013 m. spalio mėn. Peržiūrėkite šią diagramą:
BTCUSD, kas savaitę: Nuo 2015 m. Spalio mėn. „Bitcoin“ (ir dauguma kitų kriptografinių įrenginių) pradėjo epinį 38 mėnesių mitingą. Septyni iš eilės vykę 21 savaitės kanalų išsiveržimai liudija bulių bėgimo stiprumą. Vaizdas: „MotiveWave Ultimate“
„Bitcoin“ ralis pasirodė toks stiprus, kad jis niekada nebebuvo uždarytas žemiau žemesnės (devynių savaičių) kainų kanalo iki gerokai po 2017 m. Gruodžio parabolinio pakilimo ir vėlesnio smūgio. Viskas pasakė, kad septynios savaitės kanalų išsiskyrimai buvo ryškūs (2015 m. Spalis – 2017 m. Spalis). Kai ralis sustiprėjo, kainų korekcijos buvo labai mažos, labiau panašios į pauzes, o ne į atsitraukimus.
Teigiami atsiliepimai
Kripto rinkai patekus į tą galingą bulių fazę, a teigiamų atsiliepimų kilpa tapo akivaizdu. Tai vyko maždaug taip: „Bitcoin“ padarė stiprų išsiveržimą. Naujienų žiniasklaida pranešė apie tai toli ir plačiai, nurodydama „bullish“ pagrindus, analitikų atnaujinimus ir kt. Investuotojai išgirdo naujienas ir nusipirko. Bitcoin vėl padidėjo. Šiek tiek paimta pelno ir kelias savaites kaina pakilo į šoną.
Tada Bitcoin padarė dar vieną kanalo išsiveržimą.
Naujienų žiniasklaida vėl daužė stalą, daugiausia dėmesio skirdama ilgalaikio Bitcoin augimo potencialui. Susirinko dar daugiau investuotojų. Mitingas pradėjo sparčiau įsibėgėti. Šoniniai žmonės bijojo praleisti. Jie pradėjo pirkti agresyviai, apakę dėl techninės diagramų būklės. Naujienų žiniasklaida turėjo lauko dieną, kai vis aukštesni „Bitcoin“ kainos tikslai buvo susieti analitikų, rizikos draudimo fondų ir kriptografijos guru. Įvyko dar vienas nedidelis gardas. Investuotojai nusipirko prekystalį, bijodami praleisti kitą etapą aukščiau. Ir toliau jis tęsėsi.
Nuspėjami investuotojų nusiteikimo ciklai
Pagaliau, po šešių naujienos ir investuotojų stebėjimas ciklų, įvyko galutinis „bullish“ išsiveržimas. Tai įvyko 2017 m. Spalio 15 d., Kai „Bitcoin“ uždarė 5862,69 USD. Moneta vėl šoktelėjo aukščiau, pasisemdama naujų pinigų. Iki 2017 m. Lapkričio 26 d. „Bitcoin“ savaitės diagrama patvirtino parabolinės (vertikaliai greitėjančios) augimo tendenciją, kai ji uždirbo 9474,62 USD.
Tada prasidėjo manijos fazė. Kai masinis godumas pakeitė sveiką protą, kai kurie (dauguma?) Nauji investuotojai, matyt, prarado galimybę apskaičiuoti racionalius rizikos atlygio rezultatus. Baimė praleisti (FOMO) morfavo įlipti į laivą bet kokia kaina (GOBAAC?). Vėlgi, teigiamų atsiliepimų ciklas veikė. Upėtakio proveržiai paskatino naujoves ir nuomonę vis labiau sutikti. Vėlesnio etapo investuotojai ir toliau pirko į negailestingą, parabolinį „Bitcoin“ pakilimą, mažai atsižvelgdami į sprogimo viršaus pavojų..
Atvėsinkite bet kokia kaina
Paskutinio rampos metu į viršų išpūstoje viršuje priešingi, meškiški argumentai gali būti atmesti kaip neatvėsę, senamadiški ar net tiesiai kvaili. Tris, penkis ar net dešimt kartų didesnius nei dabartiniai vertinimai tikslinius rodiklius taip pat galėjo vertinti realiai mažiau išsilavinę investuotojai. Masinis godumas kartu su nerealiais lūkesčiais (pavėlavusių dalyvių į ralį), be abejo, buvo pagrindiniai veiksniai, skatinantys Bitcoiną nuo 9474,62 USD iki 19 870,62 USD per 2017 m. Spalio – gruodžio mėn..
Masinis godumas vedė į netvarų mitingą
BTCUSD, kas savaitę: Kada turėtumėte pasiimti pelno išbėgusioje bulių rinkoje? Kai tik pasiekiama arba viršijama pagrindinė „Keltner“ juosta (9 ATR atstumu nuo 45 periodų EMA). Vaizdas: TradingView.com
Jei aukščiau pateiktoje diagramoje yra paprastas išsinešimas, tai:
- Bet kada, kai šifravimo rinka paliečia arba viršija „Keltner“ juostos nustatymą, nustatantį devynis vidutinius tikrus diapazonus (ATR), viršijantį 45 laikotarpių eksponentinį slankųjį vidurkį (EMA), turėtumėte pasiimti dalį, jei ne visą savo atvirą pelną.
- Jei pirmiau minėtas scenarijus įvyksta parabolinėje, pabėgusioje bulių rinkoje, imkite visi jūsų pelno arba rizikuojate juos iš jūsų atimti. Pro prekybininkai iš ten išeina (ar net anksčiau). Jie puikiai žino, kad potencialo pasiekti aukštesnio lygio yra labai mažai.
Kodėl kriptografinė rinka žlugo?
Apibendrinant, kriptografinės rinkos katastrofa įvyko dėl kelių veiksnių. Štai kaip tai pasirodė Bitcoin:
- 2015 m. Pabaigoje „Bitcoin“ tapo labai populiaria tema finansų naujienų žiniasklaidoje.
- Investuotojai, susidūrę su suvokiamu galimybių trūkumu kitur, paskatino 2015 m. Pabaigos Bitcoin išsiveržimą.
- Naujienų žiniasklaida pranešė apie išsiveržimą, remdamasi ilgalaikio „Bitcoin“ investavimo potencialu.
- Puikios naujienos paskatino kitus investuotojus įdėti pinigų į Bitcoin.
- Kainos išaugo aukščiau. Naujienų žiniasklaida ir toliau važiavo karšta rinka. Susidomėjo daugiau investuotojų. Išryškėjo teigiamų atsiliepimų kilpa.
- Pelnas buvo paimtas, tačiau kainos buvo nukreiptos tik į šoną. Baimė nepastebėti greitai paskatino naują išsiveržimą, nes nauji investuotojai ir toliau kaupėsi.
- Bitcoin padidėjo vis aukščiau ir prasidėjo parabolinis, beveik vertikalus kilimas 2017 m. Lapkričio viduryje.
- Vėlyvojo etapo investuotojus labiausiai skatino FOMO, godumas ir rinkos technikos neišmanymas.
- Analitikai ir prekybininkai, raginantys atsargiai atvykėlius, buvo nurašyti kaip kookai, unhipsieji ar aklieji galimybių atžvilgiu.
- Profesionalų prekybininkai nuolat pardavė savo „Bitcoin“ dalis į stiprumą, nes kainos kilo dėl jo parabolinio pakilimo.
- Nauji prekybininkai ir investuotojai buvo tie, kurie pirko „Bitcoin“, o profesionalai pardavė jiems viską, ką galėjo.
- Galiausiai naujų investuotojų pasiūla tiesiog išdžiūvo. Nebebuvo daugiau Bitcoin vartotojų, kurių kaina viršijo 19 870,62 USD.
- Profesionalų prekybininkai pradėjo trumpinti Bitcoin ateities sandorius ir Bitcoin. Kaina ėmė kristi. Daugelis vėluojančių investuotojų buvo apakę ir parduoti su dideliu nuostoliu.
- Kainai mažėjant, neišsilavinę investuotojai bandė priskirti dugną. Daugumai nepavyko pasipelnyti, nes mitingai buvo trumpalaikiai. „Pro“ prekybininkai pardavė kiekvieną mitingą, uždirbdami pinigus.
Pradėk nuo godumo, galų gale – nepasiturinčio
Liūdniausios istorijos buvo investuotojai, kurie pirko per parabolinį mitingą. Daugelis pakeliui niekada neėmė pelno, o atviras pelnas virto didžiuliais nuostoliais. Kaip tragiška, kai leidžiama pasinaudoti puikia bulių rinkos galimybe! Visais būdais darykite viską, ko reikia, kad išvengtumėte panašaus likimo.
Dabar žinote, kaip identifikuoti masinį godumo skatinamą bulių rinką. Tikrai galite užsidirbti daug pinigų, kai rinka pereina į tokį vienos krypties režimą. Tačiau visos tokios bulių fazės baigiasi įspūdingu, paraboliniu mitingu ir neišvaizdžiu sprogimu ant viršūnės. Taigi būtinai visada apsisaugokite naudodamiesi aukščiau pateiktomis paprasto pelno gavimo gairėmis.