Kokias galimybes „Blockchain“ galėtų sukurti intelektinei nuosavybei (IP)?

Ankstyvųjų „blockchain“ technologijų pritaikymo „fin-tech“ srityje buvo daug, tačiau kaip „blockchain“ gali pagerinti intelektinės nuosavybės (IP) apsaugą? Akivaizdu, kad paskirstytos knygos technologijos gali būti įdiegtos daugeliu atvejų. Čia keletas pavyzdžių.

IP registracijos sistema

Per kiek laiko reikia pateikti patentą? Tai priklauso nuo to, kur pateikia asmuo ar įmonė. Pažvelkime į JAV kaip pavyzdį. Žvelgiant į 2016 m. Duomenis, USPTO paprastai užtruko apie 16,2 mėnesius nuo bylos pateikimo iki pradinių biuro veiksmų. Vidutinis bendras mokėjimas užtruko apie 25,3 mėnesio. Be to, tam tikrų kategorijų, pvz., Kompiuterio architektūros, patentai gali užtrukti daug ilgiau nei bendras vidurkis.

Problema ta, kad daugelį IP failų reikia peržiūrėti rankiniu būdu. Pramonės šakose, kuriose svarbu tapti pirmaisiais, gali būti sunku gauti patentų agentūrų ar kitų reguliavimo institucijų pritarimą. Pakeitus centralizuotas registracijos sistemas decentralizuotomis, bus lengviau ne tik registruoti naujus IP, bet ir atnaujinti bylas bei perduoti nuosavybės teises bet kuriuo metu. Su „blockchain“ reguliavimo agentūros galės pasiekti daugiau, turėdamos mažiau reikalingų išteklių. Sumažinę patvirtinimo laukimo laiką, įmonės gali judėti į priekį naudodamos naujoves, kurias saugo intelektinės nuosavybės įstatymai.

Kūrybiškumo nustatymas

Kita didelė IP nuosavybės problema yra pasakyti, kuris subjektas pirmą kartą sukūrė IP. Dėl ilgo patvirtinimo proceso ir daugybės nacionalinių IP taisyklių nėra aiškus būdas apibrėžti, kam priklauso IP. Pavyzdžiui, dainininkas gali išleisti dainą, kuri skamba panašiai kaip esama daina. Nepaisant to, ar daina buvo panaši, ar ne, tokie praeityje pasitaikę atvejai baigėsi keletu didelio masto ieškinių dėl IP pažeidimų, kurie paprastai išsprendžiami praėjus daugeliui metų po dainos išleidimo. „Neryškių linijų“ ieškinys yra vienas naujausių to pavyzdžių.

Naudojant „blockchain“ registracijos sistemą bus daug paprasčiau patikrinti, ar nauja daina nepažeidžia anksčiau registruotos dainos IP. Šio tipo „blockchain“ pagrindu veikiančią aptikimo sistemą galima laikyti kažkuo teisėtai paremtu „Copyscape“, tik dirbtinio intelekto pagalba technologiją galima pritaikyti kitiems dalykams, pavyzdžiui, menui ir muzikai.

Padirbinėjimų klastojimas

Deja, daugeliu atvejų įmonės tiesiog pavagia savo konkurentų IP, kad galėtų gaminti maistą, drabužius ir kitas prekes. Dabartinėje eroje kai kurioms įmonėms vis dar gana lengva išsisukti nuo tokios praktikos ir uždirbti milijonus ar net milijardus dolerių pelno. Bent jau fiziniams produktams „blockchain“ integravimas per RFID žymas jau yra įgyvendinamas. Ši technologija leidžia reguliavimo institucijoms paprasčiausiai nuskaityti produkto brūkšninį kodą, kad, pavyzdžiui, importuojamos prekės būtų padirbtos.

IP sutelkti „Blockchain“ projektai

Šiuo metu yra labai mažai „blockchain“ projektų, kurie dirba kurdami IP registravimo / kūrimo aptikimo sistemas. Tačiau būsimiems projektams patinka „IPCHAIN“ duomenų bazė nori tai pakeisti. Nors šis projektas tikrai gali būti naudingas žmonėms ir įmonėms, norintiems geresnio IP informacijos tyrimo būdo, IPCHAIN ​​duomenų bazė nori žengti dar daugiau. Galų gale šiuo projektu siekiama tapti teisiniu IP paraiškų patvirtinimo antspaudu visame pasaulyje. Idėja yra ta, kad esamos vyriausybės reguliavimo agentūros naudos IPCHAIN ​​duomenų bazę kaip sprendimą tobulinti savo dabartines IP registravimo sistemas. Projektas laikosi Pasaulinės intelektinės nuosavybės organizacijos standartų, kurie galėtų padėti labiau jį priimti.

Intelektinė nuosavybė

Jau yra keli projektai, skirti kovoti su klastojimu. Vienas pavyzdžių yra „VeChain Thor“, kuris jau bendradarbiauja su didžiausia Kinijos puikių vynų importuotoja DIG. „VeChain Thor“ gali patikrinti, ar visi produktai yra tikri, pažymėdami kiekvieną gaminį specialia RDA žymena. Kadangi duomenys yra decentralizuoti, neįmanoma nulaužti vienos duomenų bazės ir pakeisti produkto etiketės. Be to, kadangi informacija saugoma „blockchain“, visi tiekimo grandinės nariai gali sekti ir tikrinti produktą, kad įsitikintų, jog jis yra tikras. „Waltonchain“ yra dar vienas projektas, kurio tikslai panašūs. Ji jau užmezgė keletą pagrindinių partnerysčių ir yra dabar priklauso „Alibaba“ interneto ryšių aljansui.

Dabartinės kliūtys

Viena iš sunkiausiai apsvarstomų kliūčių yra tai, kaip tiksliai intelektinės nuosavybės teisininkai ir reguliavimo agentūros iš tikrųjų integruos „blockchain“ ir AI į savo dabartinę reguliavimo politiką. Tokie atvejai, kaip patikrinimas, ar programinės įrangos produkto kodas yra originalus ir ar nepažeidžia esamo patento, gali būti atliekami automatiškai naudojant panašias technologijas, kurios ieško „Google“ pagal raktinius žodžius. Tačiau šis pakeitimas gali sukelti naujų iššūkių IP ekspertams. Pavyzdžiui, jei programinės įrangos projektas yra pagrįstas IP įstatymu ir nėra atviro kodo, tai kiek kodo galima pakartotinai naudoti panašiuose projektuose? Be to, dabartiniai patentų įstatymai nereikalauja, kad paraiškos teikėjai pateiktų vieną kodo eilutę, kad gautų patentą. „Blockchain“ pagrindu veikiančioje patentų sistemoje, kur padavimas būtų daug greitesnis ir paprastesnis, bendrų produkto idėjų pateikimo be kodo koncepcija gali sukelti sudėtingesnius sprendimus ir potencialiai paskatinti patentų pareigūnus apsvarstyti galimybę pakeisti dabartinį paraiškų teikimo procesą, kad tai būtų paduota paraiškų teikėjams pateikti prototipus pateikus.

„Blockchain“ pagrindu sukurta patentų sistema pateikia diskusijas ir kūrybinėms sritims. Pavyzdžiui, kiek meno kūrinys gali būti panašus į jau egzistuojantį kūrinį? Net tada, kai dirbtinio intelekto aptikimo galimybės tikrai pagerės, bus įdomu sužinoti, ar reguliavimo agentūros sukurs kiekybinius / procentais pagrįstus pagrindus, kurie automatiškai vertins tai, kas originalu ir neoriginalu. Pavyzdžiui, ar daina gali skambėti 60% panašiai kaip esama daina ir vis tiek gali būti laikoma originalia? Ar norint išleisti šią dainą reikės dalytis honorarais?

Išvada

Nors „blockchain“ pagrindu sukurtas IP vis dar yra ankstyvoje stadijoje, keli projektai pradeda ne tik plėtoti technologijas, bet ir įgyti realų pasaulį. Dažniausiai įmonės nori priimti šiuos pakeitimus; tačiau vyriausybės teisinės organizacijos akivaizdžiai yra didžiausias potencialus „blockchain“ pagrįsto IP priėmimo katalizatorius.