„DigitalX“ yra ICO ir „blockchain“ patarimų paslauga, tačiau tai ne visada būdavo. Panašu, kad Australijos įmonė per savo gyvenimą turėjo daugiau pakilimų ir nuosmukių nei Bitcoin vertė. Visai neseniai „DigitalX“ pateko į antraštes dėl teisinio ginčo, susijusio su investicijomis į vieną iš ICO konsultacinių klientų.
Taigi, koks yra „DigitalX“ sandoris?
Suversta „DigitalX“ istorija
„DigitalX“ akcijomis viešai prekiaujama Australijos vertybinių popierių biržoje (ASX). Šiandien bendrovė teikia ICO ir „blockchain“ konsultavimo paslaugas, kurias tinklalapis nurodo remdamasis ankstesne komandos patirtimi ketverių metų kriptovaliutų ir „blockchain“ programų erdvėje. Tačiau ASX svetainės įmonės įrašas rodo, kad „DigitalX“ pirmą kartą buvo užregistruota 1989 m., kol „Bitcoin“ net nemirgėjo Satoshi akyse.
1989 m. Įregistruota naftos ir dujų bendrovė „Macro Energy“. Bendrovė, kuri ilgainiui virto „DigitalX“, susikūrė 2013 m. Tuo metu tai buvo Pertyje įsikūrusi bitkoinų prekybos ir kasybos įmonė „DigitalBTC“. Australijos verslininkai Zhenya Tsvetnenko, Alex Karis ir William Brindise buvo visi įkūrėjai.
Iki 2014 m. „Macro Energy“ buvo ant kelių, todėl bendrovė perėmė atvirkštinį „DigitalBTC“ perėmimą. Pastarasis surinko daugiau nei 8 mln. USD finansuoti įsigijimą ir savo tolesnę plėtrą. Po pirmojo prekybos ketvirčio „DigitalBTC“ turėjo uždirbo 600 tūkst. USD pelno. Nors šį pelną daugiau nei prarijo 11,1 mln. USD nuostoliai, patirti dėl apskaitos ir teisinių mokesčių iš atvirkštinio perėmimo.
Šiek tiek daugiau nei po metų, 2015 m. Spalio mėn., Bendrovė nusprendė nutraukti bitkoinų gavybą, sutelkti dėmesį į programų kūrimą ir perjungti „DigitalX“. Šie pokyčiai įvyko po to, kai bendrovė surinko dar 3,5 mln. USD, kad sukurtų mokėjimų tarp skirtingų valiutų programą, vadinamą „AirPocket“, pradėti Lotynų Amerikoje.
Įkūrėjų skandalas
2016 m. Bendrovės naujienose dominavo su „DigitalX“ įkūrėja Zhenya Tsvetnenko susiję įvykiai. Gimė Rusijos biochemikams ir metė universitetą., Tsvetnenko laimėjo Vakarų Australijos „1šv Tarp lygių “2011 m. 40–40 apdovanojimų už verslumo pastangas. Jis buvo vietinė garsenybė, žinoma kartu su žmona dėl pernelyg didelių išlaidų įpročių, per savo 2008 m. Vestuves numetusi 1 mln. USD ir išskridusi į Holivudątūkst gimtadienis būti nufotografuotas su tokiais kaip Snoopas Doggas.
Zhenya Tsvetnenko („Twitter“ profilio nuotrauka)
Tačiau iki 2016 m. Vidurio JAV Teisingumo departamentas paskelbė kaltinimą Tsvetnenkai. Jis buvo apkaltintas dalyvavimu sukčiavimo schemoje, susijusioje su viena iš kitų jo iniciatyvų ne „DigitalX“. Įtarimuose teigiama, kad jis klaidino ar apgavo klientus, automatiškai užsisakydamas jiems SMS pažinčių tarnybą. Po trijų dienų Tsvetnenko atsistatydino iš „DigitalX“ posto.
Iki 2016 m. Pabaigos „DigitalX“ dar neturėjo pelno, o du likę „DigitalX“ įkūrėjai taip pat pasitraukė. Leighas Traversas perėjo į generalinio direktoriaus pareigas plačiau valdant. Traversas vis dar eina generalinio direktoriaus postą. Jis atsirado 2017 m. Gruodžio mėn kad Niujorko žiuri nuteisė Tsvetnenko verslo partnerį Darcy Weddą dėl SMS suktybės. Esant dabartinei padėčiai, Tsvetnenko jam nepradėjo ekstradicijos.
„DigitalX“ generalinis direktorius Leighas Traversas („Twitter“ profilio nuotrauka)
„DigitalX Today“
Tam tikru momentu tarp 2016 ir 2017 m. „DigitalX“ nustojo orientuotis į programų kūrimą. Nors „AirPocket“ svetainė išlieka aktyvi. Šiandien „DigitalX“ svetainėje aprašoma, kaip įmonė sutelkia dėmesį į ICO konsultavimo ir „blockchain“ konsultavimo paslaugas.
ICO pusėje „DigitalX“ siūlo įmonių ir investicijų konsultavimo, techninio patikrinimo ir konsultavimo bei rinkodaros paslaugas. Klientų sąrašas gali pasigirti gana aukšto lygio ICO, tokiais kaip „SingularityNET“ ir „PowerLedger“. „Blockchain“ patariamojoje pusėje „DigitalX“ siūlo platų paslaugų spektrą, susijusį su „blockchain“ sprendimų kūrimu. „DigitalX“ dirbo su „Bankera“ kuriant jos skaitmeninės bankininkystės platformą.
Šių metų rugsėjį įmonė atskleista kad bylinėtis padavė grupė šalių, kurios investavo į ICO, dėl kurios patarė „DigitalX“. Vėliau, ji atsirado kad minėtas klientas yra Indijos sveikatos priežiūros / genomikos projektas „Shivom“. Bylą nagrinėjančios šalys tvirtina, kad pirko OMX žetonus neteisingai apsimetinėdami, o tai „DigitalX“ griežtai paneigia. Nuo to laiko teismai iškvietė visas šalis į tarpininkavimą, tačiau ginčas tęsiasi.
Investavimas į „DigitalX“
Kadangi „DigitalX“ yra valstybės finansuojama įmonė, jos akcijas gali įsigyti visi Australijos vertybinių popierių biržoje. Dėl glaudžių ryšių su kriptovaliutų pasauliu akcijų kaina paprastai svyruoja nuo Bitcoin vertės. Tačiau taip pat todėl, kad „DigitalX“ yra susieta su kriptovaliutų bendruomene, panašu, kad tai pritraukia kruopštų ASX, ne kartą klausė bendrovės pakomentuoti, ar kraštutinis kainų padidėjimas yra susijęs su prekyba viešai neatskleista informacija. „DigitalX“ patvirtina kad tokios veiklos nevyko.
Kaip ir „Bitcoin“ kaina, „DigitalX“ akcijų kaina nukrito visą 2018 m. Tačiau teisinis ginčas dėl „Shivom“ smarkiai smogė akcijų kainai, kuri sumažėjo perpus nuo rugpjūčio pabaigos iki rašymo. Galbūt jis pasveiks, jei teisiniai veiksmai žlugs arba išsispręs, nepažeidžiant įmonės dugno. Tačiau jei teisiniai veiksmai pavyks, tai bus rimtas reputacijos smūgis. Ypač įmonei, kuri per pastaruosius ketverius metus strateginį dėmesį jau yra nukreipusi du kartus.
Santrauka
„DigitalX“ turi audringą praeitį, ir šiuo metu įmonė toliau plaukioja neramiuose vandenyse. Kita vertus, „DigitalX“ gali pasigirti, kad tai yra viešoji įmonė, veikianti ASX akimis. Tai vis dar reta kriptografijos pasaulyje. Nesvarbu, ar galite juos vertinti kaip tinkamą investavimo galimybę, priklauso nuo jūsų noro rizikuoti. Kaip ir visoms investicijoms, šifravimui ar ne, prieš dėdami pinigus įsitikinkite, kad atlikote namų darbus.
>