Jei kripto pradžia nebuvo labai spekuliacinė ir techninė pramonė, įsivaizduokite, kad ją derinsite su tokiais kaip dirbtinis intelektas. Dirbtinis intelektas tikriausiai taip pat sulaukė ažiotažo. Pagal apibrėžimą, dirbtinis intelektas yra mašinų, imituojančių ar pranokstančių žmogaus galimybes, sukūrimas kalbos atpažinimo, problemų sprendimo, matematinio skaičiavimo, perprogramavimo ir kt..

Aišku, mašinos mus įveikė daugelyje situacijų. Kalbant apie tokią pramonę kaip automobilių gamyba ar sandėliavimas, mašinos yra daug efektyvesnės ir saugesnės nei mes. Jie taip pat bauginančiai moka daugelį logika paremtų scenarijų.

Tokie pavyzdžiai yra „AlphaGo“ ir savamokslis įpėdinis „AlphaZero“. Skaitmeniniai „Google“ „DeepMind“ AI padalinio Londone protmūšiai kelia problemų sprendimą į kitą lygį. „AlphaZero“ laikomas geriausiu „Chess and Go“ žaidėju pasaulyje. Atėjo laikas permąstyti ateitį, kai dirbtinio intelekto programos savaime tapo žaidimų meistrėmis.

Taigi, kur tinka kriptografija?

„Google“ turi karo skrynią finansuoti tokias idėjas kaip savarankiški automobiliai ir neuroninių tinklų programos. Bet ar ji turi valdymo struktūrą, leidžiančią kam nors patikrinti tų idėjų kodą? Mažai tikėtina. Žinoma, „Bitcoin“ grožis yra atvirojo kodo modelis. Kiekvienas, turintis keletą programuojamų rinkinių, gali įsigilinti į kodą ir patikrinti programos ketinimus. Gerai suprojektuotos „blockchain“ sistemos taip pat skatina vartotojus prisidėti prie tinklo ir gauti atlygį už jų pastangas.

Šie rūpesčiai galbūt nėra daugumos žmonių galvoje, tačiau norint išvengti distopinės ateities, kurią pateikia tokie mąstytojai kaip George’as Orwellas ar „Terminatoriaus“ filmai, visuomenė gali norėti galimybės anksčiau ar vėliau atlikti audito intelektą. Kol kas tai reiškia, kad visuomenė tiesiog turės pasitikėti, kad „Google“ turi savo pačių geriausius ketinimus. Laimei, yra projektų, kurie eina skaitmeninės valiutos keliu. Pažvelkime į keletą ir sužinokime, kaip jie siekia integruoti kriptografinį intelektą į savo procesą.

„SingularityNET“

Ko gero, žinomiausias ir labiausiai gerbiamas kriptografinio intelekto projektas kosmose yra „SingularityNET“. Skirtingai nei dauguma ICO, komanda jau turi prototipus, kuriuos galima panaudoti bent jau dirbtinio intelekto požiūriu. „SingularityNET“ iš esmės yra „Hanson Robotics“ blokų grandinė. Jų dirbtinis intelekto robotas „Sophia“ buvo rodomas daugybėje televizijos laidų ir netgi pasirodė Jungtinėse Tautose.

Įvesdamas intelektą į blokų grandinę, „SingularityNET“ tikisi sukurti pirmąją „AI-as-a-Service“ platformą. Komanda pagal atvirojo kodo licenciją išleido visuomenei keletą „Sophia“ dirbtinio intelekto modulių. Tuo pačiu metu kiekvienas, turintis įgūdžių, gali kurti dirbtinio intelekto paslaugas ir gauti iš jų pajamų platformoje naudodamasis AGI žetonu.

Jau galite peržiūrėti keletą AI paslaugų, su kuriomis galite bendrauti, naudodamiesi Beta Dapp. Galų gale komanda nori pati automatizuoti tinklą, naudodama geriausią AI praktiką. Įdomi, jei ne šiek tiek baisi mintis. Vykdykite mūsų išsamų projekto vadovą.

„Autonio“

Skirtingo tipo kriptografinis dirbtinis intelektas – „Autonio“ yra savaime pasiskelbusi decentralizuota intelektinės nuosavybės prekybos programa kriptovaliutoms. Programa leidžia jums sukurti savo prekybos algoritmus ir išbandyti juos ant daugybės kriptovaliutų porų. Algoritmai, pasiekiantys nuolatinę 10 procentų ar didesnę savaitinę grąžą, gali būti parduoti kitiems platformos prekybininkams. Be simbolinio NIO pardavimo, kuris surinko apie 50 000 USD, bendrovė taip pat gauna pajamų iš mėnesinės 50 USD prenumeratos paslaugos.

Veikiančios „Autonio“ programos pavyzdys

Veikiančios „Autonio“ programos pavyzdys

Programa leidžia prisijungti prie daugumos pagrindinių mainų, įskaitant „Binance“, „Bittrex“, „Bitstamp“ ir kt. Nuspėjamieji prekybos algoritmai greitai tampa prisotinta kriptografinės erdvės rinka. Automatinė prekyba jau seniai buvo Volstrito bruožas. Neseniame interviu „Real Vision“ televizorius, žymus kriptografijos investuotojas Markas Yusko pabrėžė, kaip daugiau nei 80 procentų visos prekybos šiais laikais vykdo mašinos.

Vis dėlto kiekvienoje prekyboje visada yra dvi pusės ir kiekvienam laimėtojui turi būti nevykėlis (nebent rinkose einama tik vienu keliu). Tada kyla klausimas: „Kuris algoritmas bus protingiausias?“ Laimei, tokios platformos kaip „Autonio“ leidžia jums sukurti savo, iš esmės neturint žinių apie programavimą. Ar to pakaks pergudrauti programuotojus, gerai išmanančius rinkas? Žiuri vis dar nėra.

DateCoin

Ir pagaliau nė vienas apvalinimas nebūtų baigtas be juokingo projekto, kuris amžinai pakeistų jūsų pažinčių gyvenimą. DateCoin ir jo simbolinis DTC nori būti kitas „Tinder“, bet „blockchain“. Projekte teigiama, kad atvesdami pažintis į „blockchain“, jie gali išspręsti pagrindines kitų platformų problemas, tokias kaip padirbtos sąskaitos ir reklaminiai robotai. Kaip? Su neuroniniais tinklais ir veido atpažinimo technologija. Tai taip pat reiškia integruoti tam tikrą „blockchain“ identifikavimo sistemą, kuri yra aukšta tvarka, atsižvelgiant į tokius projektus kaip „Civic“ ir „SelfKey“, jau gerokai lenkia tos rinkos varžybas..

Pažintys internete yra klestintis verslas, todėl potencialo tikrai yra. Mašininio mokymosi programos jau įrodė, kad jos gali pranokti geriausius „Go and Chess“ žaidėjus pasaulyje, tačiau ar gali suteikti efektyvesnių rungtynių pažinčių scenoje? Kas žino. Kol kas projektas gali patobulinti jų rinkodaros įgūdžius:

„DateCoin sukuria naują internetinių pažinčių realybę, apjungdamas pažangias, patikrintas technologijas ir vaisingą pažinčių patirtį“.

Kripto AI: uždarymo mintys

Dirbtinis intelektas ir automatika nėra ateities tendencija. Tai jau čia ir veikia mūsų kasdienį gyvenimą. Pavyzdžiui, „Amazon“ turi daugiau nei 100 000 sandėlio robotų, kurie renka, organizuoja ir gabena prekes visame pasaulyje. Kaip ir bet kuri nauja technologija, dirbtinis intelektas yra tik įrankis. Tai nėra savaime gera ar bloga. Dienos pabaigoje viskas priklauso nuo tos technologijos kūrėjų ir vartotojų ketinimų.

Deja, didžioji dauguma dirbtiniu intelektu įterptų kriptovaliutų projektų savo dėmesį šiuo metu skiria prognozuojamoms rinkoms. Bet kaip sakoma: „Vieninteliai tikri dalykai šiame pasaulyje yra mirtis ir mokesčiai“. Prognozuoti rinkas tikriausiai nėra geriausias šios technologijos panaudojimas.

AI yra šiek tiek panašus į „Kinder Surprise“. Nesvarbu, kiek kartų atidarysite pakuotę ir žiūrėsite į šokoladinį gėrį, niekada nežinote, ką rasite viduje. Tačiau kriptografija gali tinkamai valdyti dirbtinio intelekto procesą ir taip pat suteikti tinkamas paskatas tai daryti.