Kripto draudimo rinkoje per pastaruosius dvejus metus vyko didžiuliai pokyčiai. Anksčiau draudimo bendrovės dvejodavo patekti į kriptografijos rinką dėl saugumo ir nepastovumo problemų. Ironiška, kad rinkos nestabilumas yra viena iš pagrindinių priežasčių, kodėl kripto startuoliai, biržos ir investuotojai pirmiausia siekia draudimo.

Laimei, rinka kai kuriuos matė stabilizavimas per pastaruosius metus. Šiais laikais tiek privatūs asmenys, tiek korporacijos gali drąsiai drausti savo skaitmeninį turtą. Nors produktai egzistuoja jūsų kriptografijai apsaugoti, vis dar yra labai didelis aprėpties skirtumas, palyginti su visa kriptografijos rinka.

Pavojingai mažas aprėptis

Neseniai paskelbta ataskaita kriptografinio draudimo rinką sudaro maždaug 5 mlrd. USD. Jei manote, kad kriptografinės erdvės bendra rinkos viršutinė riba yra maždaug 115 mlrd. USD, nesunku pastebėti, kad daugumos žmonių kriptografija nėra apsaugota nuo praradimo ar vagystės.

Šis aprėpties stygius nėra paliktas tik asmeniniams kriptografijos investuotojams. Kripto mainai yra pavojingai uždengti. Net didžiausia Šiaurės Amerikos šifravimo birža „Coinbase“ pagal savo įmonės duomenis draudžia tik 2 procentus visų jų kriptografinių atsargų. Gairės. Anksčiau dėl šios aprėpties stokos biržos įvairiais būdais tvarkė klientų nuostolius.

„Coinbase“ draudimo polisas per „Coinbase“

„Coinbase“ draudimo polisas per „Coinbase“

Puikus pavyzdys, kai mainai ima klientų nuostolius į savo rankas, yra sausio mėnesio įsilaužimas Monetų patikrinimas. Pagal ataskaitos, įsilaužėliai gavo prieigą prie karštos įmonės piniginės ir galėjo atsigriebti už maždaug 5oo milijonus dolerių NEM. Karštos piniginės lieka prisijungę prie interneto. Daugeliu atvejų mainai didžiąją dalį savo lėšų laiko neprisijungę prie šaldymo saugyklos.

Coincheck asmeniškai kompensuojama apie 500 milijonų dolerių šifravimo vartotojams. Bendrovė neatskleidė informacijos apie vidinį heisto darbą. Tačiau jie pripažino klaidą laikydami didžiąją dalį savo lėšų karštoje piniginėje. Pagal šį scenarijų įprasti prekybininkai nepralaimėjo, tačiau tai nėra norma.

Kripto nuostoliai

Paimkite liūdnai pagarsėjusį Mt. Pavyzdžiui, „Gox“ įsilaužimas. Po daugybės įsilaužimų birža patyrė didžiulius nuostolius. Galų gale mainai buvo pateikti bankrotas ir nukentėjo nuo teismo procesų. Tai paliko Mt. „Gox“ vartotojai, daugelį metų turintys nuostolius. Tik Japonijos teismas priėmė sprendimą dėl Mt. Goxo bankrotas atšauktas 2018 m. birželio mėn., kad vartotojai žvilgtelėjo į viltį dar kartą pamatyti savo pamestus Bitcoins.

Kripto draudimo rūšys

Kriptografinis draudimas skirstomas į dvi draudimo rūšis: komercinius nusikaltimus ir rūšių rinką. Komercinis nusikaltimas arba D&Apimtis susijusi su naudojamomis lėšomis. Tradiciškai ši aprėptis apima šarvuotus automobilius, bankomatus ir jūsų karštą piniginę.

Priešingai, rūšies rinkos draudimas apima tokius daiktus kaip jūsų aukso taurių skliautas ar Picasso, kurį laikote savo kambaryje. Šaltos ir popierinės piniginės patenka į šios rūšies kriptografinį draudimą. Geros reputacijos mainai turės abiejų tipų aprėptį.

„Winklevoss Twins: Gemini Exchange“

2018 m. Spalio mėn. Niujorke įsikūrusi „Dvynių birža“ tapo viena pirmųjų didelių kriptografinių biržų, kuriomis visiškai apdrausta vartotojo lėšos. Birža priklauso kriptografijos milijardieriams, o „Winkdex“ mišriojo indekso kūrėjai – „Winklevoss“ dvyniai. Norėdami įvykdyti šią užduotį, bendrovės pareigūnai ieškojo pirmaujančių paslaugų teikėjų konsorciumo, įskaitant Londone įsikūrusią draudimo milžinę „Aon“..

„Winklevoss Twins“ per „New York Post“

„Winklevoss Twins“ per „New York Post“

Šis žingsnis paskatino mainus visame pasaulyje ieškoti aprėpties. Pažymėtina, kad „Upbit“, didžiausia Pietų Korėjos birža pagal dienos prekybos vertę, įsigijo „Samsung“ ir „Kyobo“ draudimą tiesiogiai po „Gemini“ pranešimo.

ICO draudimas

Be mainų, ICO yra dar viena kriptografinės erdvės sritis, kuriai reikalinga daugiau kriptografinio draudimo. ICO draudimas gali padengti įvairiausius nuostolius. Idealiu atveju ICO aprėptis apims apsaugą nuo įsilaužėlių, griežtų vagysčių ir vyriausybės reguliuotojų veiksmus. „FounderShield“ yra draudimo įmonės, siūlančios tokio tipo draudimą įmonėms, pavyzdys.

Asmeninis kripto piniginės draudimas

Įsigyti savo asmeninės piniginės kriptografinį draudimą vidutinis kriptografijos prekybininkas dar visai neseniai negalėjo pasirinkti. Su tokia įmone susijusios išlaidos buvo per didelės, kad jos būtų prasmingos visiems, išskyrus banginių investuotojus. Laimei, kai kurie „blockchain“ kūrėjai ėmėsi ekonomiškų sprendimų.

Etherisc

„Etherisc“ platforma siūlo platų kriptografinio draudimo produktų asortimentą, įskaitant jūsų piniginės apsaugą, išmaniąsias sutartis, rizikos fondus, užstato žalą ir mokėjimo kanalus. Kūrėjai siekia modernizuoti draudimo rinką integruodami „blockchain“.

„InsurePal“

„InsurePal“ platforma žada leisti vartotojams tiek teikti, tiek įgyti tarpusavio apsaugą šifravimo investicijoms. Įmonė integruoja „Social Proof“ protokolą. Šis protokolas suteikia vartotojams moralinio kompaso įvertinimą. Šis įvertinimas kartu su ankstesniais vartotojo finansiniais įsipareigojimais leidžia vartotojams patikrinti draudiko įsipareigojimų lygį. Žemiau yra keletas kitų geriausių kriptografinio draudimo teikėjų, kuriuos verta ištirti, pavyzdžių.

Pelkė & McLennanas

JAV įsikūrusi „Marsh“ įmonė & McLennanas specializuojasi „blockchain“ startuolių draudimo srityje. Įmonė buvo įkurta 2003 metais ir yra „Marsh“ dukterinė įmonė. Šiandien Marsh & „McLennan“ yra vienas sėkmingiausių kriptografinio draudimo teikėjų. Bendrovė neseniai subūrė dešimties asmenų „blockchain“ kūrimo komandą, siekdama toliau didinti jų poveikį sektoriui.

Aon

„Aon“ yra didžiausia kriptografinio draudimo teikėja visame pasaulyje. Remiantis naujausia tyrimas, bendrovė yra atsakinga už daugiau nei 50 procentų viso kriptografinio draudimo, išduoto rinkoje. Bendrovė neseniai supaprastino draudimo procesą, siekdama pritraukti dar daugiau klientų. Kaip minėta anksčiau, įmonė dabar yra „Winklevoss Twins’ Gemini “biržos draudikė.

„Mitsui Sumitomo Insurance“

„Mitsui Sumitomo Insurance“ suteikia japonų kriptografijos įmonėms begales aprėpties. Firma klientams siūlo apsaugą nuo darbuotojų vagystės, neteisėtos prieigos ir net klaidų. Bendrovė netgi siūlo saugumo auditus, kad įteisintų erdvę. Šie auditai apima viską, pradedant sistemos patikrinimais, ir baigiant darbuotojų patikrinimais.

Japonija yra stipri kriptografinės erdvės šalininkė. Apskritis oficialiai pagamino Bitcoin a teisėta mokėjimo forma 2017 m. Japonijos požiūris į kriptografijos rinką yra puikus draudimo paslaugų teikėjams.

Kripto draudimas: apsaugokite savo „Satoshis“

Dabar, kai yra kriptografinis draudimas, gali būti laikas persvarstyti savo apsaugos lygį. Skaitmeninis turtas kelia unikalių iššūkių apsaugos srityje. Vienas dalykas yra tikras: kai tokios biržos kaip „Gemini“ ir „Upbit“ teikia vartotojams aprėptį, likusi rinkos dalis tikrai prisitaikys, kad išliktų konkurencinga.