Pinigų raida skaitmeniniame amžiuje

Kriptovaliutos potencialo istorija yra tokia pati kaip ir pačių pinigų raida. Pinigai per žmonijos istoriją įgavo daugybę formų, tačiau jų naudingumo esmė yra gebėjimas kaupti ir perduoti žmogaus produkciją.

Trumpai tariant, žmogaus gamyba yra mūsų laiko ir energijos (kalorijų) derinys. Laikas plius energija yra lygus gamybai. Taigi pinigai yra mūsų laiko ir energijos reprezentacija.

Pinigai yra idėja. Tai yra kolektyvinė sutartis, kad daiktas ar idėja gali atspindėti mūsų žmogaus produkciją. Mes prekiaujame pinigais, kad įsigytume prekių ir paslaugų, kurių kitaip negalime ar nepagaminsime patys. Mes mainome savo saugomą produkciją kitiems mainais už šias prekes ir paslaugas.

„Pinigai yra bendra kultūros haliucinacija. Tai bendras kliedesys “. – Andreas Antopolous [pinigų internetas]

Pinigai gali būti bet kokie, jei sutariama, kad tam tikra bendruomenė taip pat juos naudoja. Tačiau kai ekonomika tapo eksponentiškai sudėtingesnė, atsirado poreikis tinkamesnėms pinigų formoms.

Nors pinigų raida nėra tobula, jų santykinis tiesinis augimas yra istorija apie įvairias iteracijas. Naujos formos pinigai sėkmingai perima savo pareigas, kai jie gali geriau patenkinti savo vartotojų poreikius.

Atrasti geriausią terpę atstovauti pinigams buvo istorinė kova, siekiant subalansuoti šešias pagrindines savybes: ilgaamžiškumą, perkeliamumą, dalinamumą, vienodumą, trūkumą ir priimtinumą. Norint suprasti kriptovaliutų galimybes, reikia stebėti jų siekimą.

Kuo geriau valiuta gali atspindėti šias savybes, tuo ji naudingesnė.

Pinigų charakteristikos

Pinigų savybės, dėl kurių jis sėkmingiausias, geriausiai atspindi jų vartotojų sąveiką. Paprasčiau tariant, aukščiausios kokybės pinigai turi geriausią vartotojo patirtį.

1. Dalinamumas

Pinigus turi būti galima naudoti dideliems ir mažiems pirkimams be apribojimų iš pačios valiutos terpės.

Pavyzdžiui, maža uoliena ar kriauklė gali būti naudinga perkant kasdien, pavyzdžiui, duoną ar pieną. Tačiau, kai reikia pirkti didelį turtą, pavyzdžiui, galvijus ar namą, prekybai jūros kriauklėmis jų prireiktų kur kas daugiau, nei yra protinga tvarkyti.

Ir atvirkščiai, aukso luitus naudoti kaip pinigus dideliems žemės sklypams įsigyti yra tikėtina. Tačiau aukso luitus naudoti kaip mainų priemonę kasdieniniam pirkimui nėra lengvai.

2. Patvarumas

Visas žmonių kada nors apdorotas auksas vis dar egzistuoja iki šiol. Neteisingai ar pamiršta, bet vis tiek egzistuoja.

Silpniausius pinigus sunaudoja pramonė arba jie lengvai prarandami dėl natūralių kančių.

3. Perkeliamumas

Žmonės juda, tai tik vienas iš tų dalykų, kuriuos mes darome. Būtų labai prasta vartotojo patirtis, jei viename regione uždirbti pinigai negalėtų būti naudojami kitame vien dėl to, kad jie nėra perkeliami.

Popierinius banknotus daug lengviau nešiotis su savimi nei brangiuosius metalus ir akmenis. Bitai ir baitai yra visai kitoje lygoje.

4. Pastovumas

Šiek tiek madingas žodis „blockchain“. Paprasčiau tariant, pakeičiamumas reiškia, kad kiekvienas pinigų vienetas yra identiškas bet kuriam kitam. Tai yra svarbi pinigų savybė, siekiant standartizuoti vertę visoje ekonomikoje.

Apsvarstykite tai tokiu būdu, būtų gana nepatogu mokėti už mūsų brangiai kainuotą kavą, jei kiekviena mūsų turima dolerio kupiūra turėtų įvairių vertybių dėl savo individualumo.

Norime, kad kava būtų unikali, o ne pinigai.

5. Trūkumas

Geriausi pinigai yra ribojami cirkuliuojant tiekimui ir patenka į labai sunkiai ar neįmanoma sukurti daugiau.

Kuo labiau nuspėjama cirkuliuojanti pinigų pasiūla, tuo stipresnis tampa visos ekonomikos pagrindas.

Pagal kriptovaliutų naujienas iš „Bitcoin Up“, Kuo mažiau sugadinama pinigų gamyba, tuo stipresnė ekonomika. Imperijos, tautos ir vyriausybės žlugo, kai jų pinigų pasiūlą užliejo vidiniai veikėjai arba išorinė įtaka.

6. Priimtinumas

Ar kalbi senovės norvegų, akadų, vidurio anglų ar senovės egiptiečių kalba? Tikėtina, kad ne, ir taip yra todėl, kad šių kalbų tinklai susitraukė ir buvo pakeisti plačiau pripažintomis kalbomis.

Pinigai, komunikacijos priemonė kaip kalba, taip pat turi naudos iš tinklo priimtinumo efekto. Kuo daugiau žmonių kalba bendra kalba arba šiuo atveju naudoja bendrą valiutą, tuo daugiau žmonių galime lengvai bendrauti.

kriptovaliutos potencialas

Kriptovaliutos kaip pinigų formos potencialas

Kriptovaliutos potencialas yra jos sugebėjimas palaikyti šias šešias savybes: dalinamumą, ilgaamžiškumą, perkeliamumą, pakeičiamumą, trūkumą ir priimtinumą..

Patyrę „blockchain“ entuziastai čia jau gali užpildyti tuščias vietas, tačiau čia jo trūksta.

Paimkime „Bitcoin“ tinklą ir jo kriptovaliutą, pavyzdžiui, bitkoiną.

  1. Dalinamumas: Viename bitkoine yra šimtas milijonų satosių.
  2. Patvarumas: „Bitcoin“ blokų grandinė yra nekintama.
  3. Perkeliamumas: Į atmintį galima susieti privatų raktą. Taigi, galite jį pasiimti bet kur. Loci metodas galbūt?
  4. Tinkamumas: Teoriškai visi bitkoinai yra vienodi. Tačiau bitkoinas turi adresų, išsiųstų ir gautų iš jų, sandorių istoriją. Pastaruoju metu buvo kritikuojama dėl šio fakto, o bitkoinų maišytuvai, atrodo, yra laikinas sprendimas.
  5. Trūkumas: Dvidešimt vienas milijonas bitkoinų. Tai viskas (šakės neįtrauktos).
  6. Priimtinumas: Diskusijos siaučia. Bitcoin nesibaigia.

Be abejo, Bitcoin neegzistuoja atskirai. Kitos kriptovaliutos šakojasi iš „Bitcoin“ arba vystosi nuo jos. Daugeliu šių kitų projektų siekiama arba užpildyti tam tikrą nišą, pvz., „Zcash“ ir „Monero“ kaip privatumo monetas, arba tiesiogiai konkuruoti su bitkoinu kaip pinigų forma.

Konkuruojančios kriptovaliutos paprastai reiškia pagerinti pastebėtus Bitcoin trūkumus ir skirtingai priartėti prie šešių pinigų ypatybių. Pavyzdžiui, „Bitcoin Cash“ ir „Litecoin“ tikėjosi pagreitinti priimtinumą padidindami operacijų greitį. Be to, blokų grandinės, tokios kaip „Dash“, padidino monetų pakeičiamumą, sutelkdamos dėmesį į grandinės privatumą.

Kriptovaliutos potencialas – ar ji laimės?

Žmonijos pinigų istorija nuolatos siekė tinkamesnių metodų, kaip pranešti apie vertę. Nuo apčiuopiamų jūros kriauklių, akmenų ar tauriųjų metalų iki eterinės modernios „fiat“ valiutos sistemos. Kiekviena iteracija subalansavo savo tikslą su šešiomis pagrindinėmis pinigų savybėmis.

Atsižvelgiant į tai, kad kriptovaliutos yra nekintamos, apsauga nuo dvigubų išlaidų, patikrinamas trūkumas ir kitos novatoriškos savybės, tikėtina, kad kriptovaliutų potencialas yra optimali pinigų forma.

Kol kas ateitis lieka neaiški, nes ne visas pagrindines pinigų savybes galima sukurti ir užtikrinti kodu. Pagal savo dizainą bitkoinas gali būti dalijamas, patvarus, nešiojamas, keičiamas ir negausus. Tačiau nė vienas iš jų nebus svarbus, jei jis negalės pasiekti priimtinumo.