Paliekant Silicio slėnį

Silicio slėnis jau seniai yra de facto pradedančiųjų startuolių vieta, kur nustatyti savo šaknis ir išaugti į daugiamilijoninius verslus, tačiau tai gali būti ne „blockchain“ technologijos sostinė. Nuo 2017 m. Liepos mėn, 62 iš 105 visų JAV kompanijų, kurių vertė viršija 1 mlrd. USD, yra Kalifornijoje. Neatrodo, kad Niujorke yra antra pagal dydį suma – tik 15 įmonių.

mūsų vienaragių kompanijų žemėlapis

Šaltinis: CB įžvalgos

Tačiau turėdami decentralizavimo galią, „blockchain“ pagrindu sukurti startuoliai įrodo, kad sėkmės galite rasti už Silicio slėnio burbulo ribų. Miestai visame pasaulyje, nesvarbu, ar tai būtų lengvesnis reglamentavimas, ar stiprūs finansiniai ryšiai, ar kai kurie nežinomi veiksniai, pradėjo pretenduoti į „blockchain kapitalo“ titulą ir iškyla kaip jaunų kriptovaliutų kompanijų mekos. Nors pirmtakas dar neatsirado, yra keletas regionų, kurie pradeda vystytis kaip naujosios naujovės naujovės.

Čikaga, JAV

Skraidydama po radaru, Čikaga greitai įsitvirtina norėdama tapti pasaulio kriptovaliutos lydere. Čikagos prekių birža (CME) ir Čikagos valdybos pasirinkimo birža (CBOE) buvo dvi pirmosios JAV finansinės biržos, palaikančios prekybos Bitcoin ateities sandoriais.

Mažiau žinoma, Ilinojaus vyriausybė buvo viena iš pirmųjų, pritaikiusi „blockchain“ technologiją, formuodama Ilinojaus „Blockchain“ iniciatyvą (IBI). IBI yra skirtas požiūris į:

  1. Sukurti nepatogius teisės aktus, susijusius su technologija,
  2. Vykdyti bandomąsias „blockchain“ programas vyriausybės organizacijose ir
  3. Sukurkite „blockchain“ ekosistemą Čikagoje.

rizikos finansavimą, kurį surinko bitkoinų ir „blockchain“ startuoliai

Šaltinis: „Crunchbase News“

Čikagos „Blockchain“ centras (CBC) yra trečiasis tikslas. CBC rengia kūrėjų seminarus ir susitikimus, taip pat remia vietinius startuolius per inkubaciją. Visa tai kartu paskatino didelės „blockchain“ bendruomenės augimą Vėjuotame mieste.

Tiesą sakant, Čikaga yra rizikos remiamų „blockchain“ startuolių lyderė. Čikagos bendrovės iki šiol surinko daugiau nei 69 milijonus dolerių – daugiau nei tris kartus viršija Austino, Denverio ir Sietlo sumą.

Žymios įmonės / projektai: „Bloq“, „CFX Markets“

Ostinas, JAV

Bėglius iš San Francisko išpūstos būsto rinkos ieškodamas Ostinas sau suformuoja nišą su „blockchain“ startuoliais. Neturėdamas pajamų mokesčio ir natūralaus libertariško požiūrio, valstybės kapitalas yra skirtas verslininkams, kurie mąsto kriptografiškai.

Miestas organizuoja Teksaso „Bitcoin“ konferenciją nuo 2014 m., Tačiau vis garsiau kiekvieną pavasarį pritraukia šimtus tūkstančių „South by Southwest“ (SXSW) dalyvių. Nors „SXSW“ nebuvo orientuota į kriptovaliutą, šiais metais buvo keletas garsiakalbių ir skydelių, kuriuose daugiausia dėmesio buvo skiriama „blockchain“ ir jo poveikiui kitoms pramonės šakoms.

Kaip vienas iš sparčiausiai augantys JAV miestai., nenuostabu, kai pamatysi, kaip Ostinas tvirtėja vieta įsikurti kriptovaliutos būstinėje.

Žymios įmonės / projektai: „Factom“, „Wanchain“

Niujorkas, JAV

Nors daugelis pabėgo dėl savo „BitLicense“ įdiegimo, Niujorkas vis dar yra „blockchain“ naujovių židinys. Turėdamas gilias šaknis finansų rinkose, natūralu, kad „Big Apple“ yra keletas žinomiausių kripto bendrovių ir biržų..

Be didžiulio Niujorko gyventojų dominavimo prieš kitus miestus, jame taip pat vyksta viena didžiausių „blockchain“ konferencijų pasaulyje – „Consensus“. Šiais metais konferencija netgi išsiplėtė iki visumos „Blockchain savaitė“. „CoinDesk“ ir Niujorko ekonominės plėtros korporacija bendradarbiavo rengdami savaitės renginius, siekdami, kad NYC taptų pasauline „blockchain“ sostine..

Su didžiuliu investicinio kapitalo kiekiu ir Winklevoss dvyniais, vedančiais savireguliacijos mokestį, Niujorkas gali lengvai tapti naujuoju „blockchain“ kapitalu.

Žymios įmonės / projektai: Dvyniai, „Blockstack“, „Consensys“

Singapūras

Šalis, o ne miestas, Singapūras yra stiprus magnetas įmonėms, siekiančioms ICO. Singapūro pinigų tarnyba (MAS) ne kartą pareiškė, kad jie neketina reguliuoti pramonės ir vietoj to suteikti pakankamai paramos.

Jie pritaikė naują technologiją eksperimentiniame projekte, Ubinas. Projektas bendradarbiauja su R3, o jo tikslas yra „ištirti paskirstytos knygos technologijos (DLT) naudojimą kliringo ir atsiskaitymo už mokėjimus ir vertybinius popierius srityje“. Nors tai neturi tiesioginės įtakos reguliavimui, „Ubin“ padeda MAS nariams toliau suprasti „blockchain“ ir jo teikiamą vertę.

Skiriant MAS net žengta toliau 150 mln link „FinTech“ projektų šalyje.

Singapūre taip pat vyksta „FinTech“ festivalis – didžiausia „FinTech“ konferencija pasaulyje. Festivalyje dalyvauja daugiau nei 30 tūkstančių žmonių iš viso pasaulio, nešdami mažajai tautai daugybę talentų.

Žymios įmonės / projektai: „Digix“, „TenX“, „Zilliqa“

Zugas, Šveicarija

Jau paprastai vadinamas „Kripto slėnis“, Zugas yra dabartinis „blockchain“ titulų sostinės lyderis ir aišku, kodėl. Šveicarija istoriškai buvo gana švelni kalbant apie bankininkystės ir finansinius reglamentus.

Be to, „Zug“ turi vienus iš mažiausių mokesčių visoje šalyje ir pasirinko verslui palankų požiūrį į kriptovaliutas. Vyriausybė remia piliečius, mokančius Bitcoin už kai kurias paslaugas, taip pat naudoja „Ethereum“ skaitmeninėje ID sistemoje.

„Bitcoin Suisse“, finansinių paslaugų teikėja, kurianti daugybę aukšto rango ICO („Status“, „OmiseGo“, „SingularityNET“), taip pat vadina „Zug“ namais.

Rajono verslininkai įkūrė „Crypto Valley“ asociaciją, kad padėtų skatinti ekosistemos augimą. Ši asociacija bendradarbiauja su partneriais visame pasaulyje ir kartu su vietos valdžia kuria sąžiningas „blockchain“ taisykles. Nepaisant to, kantonas toli gražu neturi visų atsakymų, kaip reguliuoti šią naują turto klasę. Vis dėlto tai geras ženklas, kad vyriausybės pareigūnai atvirai dirba su žmonėmis, kuriuos tai labiausiai paveikia.

Žymios įmonės / projektai: „Bitcoin Suisse“, „Xapo“, „ShapeShift“, „Monetas“, „Tezos“

„Blockchain“ kapitalo decentralizavimas

Tai tik keletas regionų, kurie išgarsėjo „blockchain“ erdvėje. Atsižvelgiant į decentralizuotą pramonės pobūdį, visiškai įmanoma, kad vienas „blokų grandinės kapitalas“ niekada neatsiranda. Ir tai yra geras dalykas.

Galų gale visi esame vienoje komandoje. Projektai turėtų ir toliau bendradarbiauti tarpvalstybiniu mastu, kad būtų užtikrinta visos pramonės sėkmė. Nes kai laimi „blockchain“, mes visi laimime.