Nauji mąstytojai skleidžia idėjas, kurios meta iššūkį pačiai valdymo struktūrai šiandieninėje visuomenės visuomenėje. Kvadratinis balsavimas (QV) yra viena iš tokių idėjų, kurios pastaruoju metu įgyja daug žemės. Visuomenė ir toliau kelia abejonių dėl vyriausybių. Turtinė nelygybė didėja, korupcija yra plačiai paplitusi, o nenumaldomas technologinio efektyvumo siekimas kelia grėsmę darbo saugumui.

Populizmas yra logiškas rezultatas, o judėjimai visur atsiranda iššūkiui status quo. Kelios antraštės yra „Geltonosios liemenės“ judėjimas Prancūzijoje, „Brexit“, protestai Venesueloje ir socialistinių idėjų populiarumas JAV. Kalbant apie kriptografiją, situacija gali būti ne tokia geresnė. Ventiliatoriai dažnai reklamuoja „blockchain“ kaip aukštesnę sistemą nei įstaiga, tačiau ji ir toliau susiduria su savo valdymo problemomis. Ką daryti nuolankus rinkėjas?

Kvadratinis balsavimas trumpai

Kvadratinis balsavimas yra kolektyvinis sprendimų priėmimo procesas, leidžiantis piliečiams balsuoti atsižvelgiant į tai, kaip stipriai jie jaučiasi klausimu. Paprasčiau tariant, kiekvienam rinkėjui skiriamas toks pats kreditų skaičius, kurį jie gali panaudoti norėdami paveikti rezultatą. Pirmasis balsas yra lygus vienam įskaitymui. Papildomų balsų kaina didėja pagal kainodaros taisyklę.

Taigi, jei naudojate paprastą kvadrato taisyklę, du balsai kainuoja keturis kreditus, trys balsai – devynis ir t. Įsivaizduokite šiame pavyzdyje, kad visiems skiriama daugiausia šešiolika kreditų. Tokiu būdu jūs turite galimybę balsuoti dėl tarkim šešiolikos mažesnių klausimų vienodai arba galbūt tik dėl vieno klausimo, dėl kurio esate ypač aistringas. Bet kuriuo atveju jūs išnaudojate visus savo balsus. Tai trukdo tiems, kurie turi daugiausia turto, pirkti daugiausiai balsų.

Idėja daugiausia priskiriama „Microsoft“ tyrėjui Glenui Weyliui. Šia tema jis plačiau pristato knygą, pavadintą „Radikalios rinkos: kapitalizmo ir demokratijos išugdymas teisingai visuomenei“. Weylas prasidėjo ne kriptovaliutų bendruomenėje. Vis dėlto jo idėjos atrodo puikiai derinamos su tuo, ką ji gali pasiūlyti. Dabar jis vadovauja ne pelno organizacijai „RadicalXChange“, kuri, be kita ko, propaguoja egalitarinius ir decentralizavimo principus..

Įveskite kripto

„Blockchain“ yra puikus jūrų kiaulytė išbandyti naujus valdymo modelius, tokius kaip QV. Žinia apie Weyl idėją pasiekė Ethereum Vitalik Buterin ir po kelių pašto korespondencijos, pora kartu su Harvardo ekonomistu Zoë Hitzigu išleido straipsnį pavadinimu Liberalus radikalizmas: lankstus filantropinių lėšų derinimo planas. Be kitų klausimų, darbe aprašoma, kaip kvadratinis balsavimas gali padėti išspręsti laisvo vairuotojo problemą.

Laisvai važiuojantys yra rinkos dalyviai (tiek žmonės, tiek korporacijos), kurie sunaudoja daugiau nei tikra jų išteklių dalis. Tai ypač gerai susiję su ICO erdve, kur daug žetonų paprastai sutelkta kelių investuotojų rankose.

Straipsnyje toliau paaiškinama, kaip projekto finansavimas gali organiškai augti kartu su vartotojais, prisijungiančiais prie tinklo. Klausimai, kurie jiems rūpi labiausiai, nulems projekto raidą. Tai, be abejo, yra vienas iš klausimų, kylančių dėl decentralizacijos diskusijų. Kaip sako Buterinas:

„… rasti būdų, kaip panaudoti rinkas ir technologijas radikaliai decentralizuoti visų rūšių galią ir perkelti savo pasitikėjimą nuo valdžios ir į oficialias taisykles“.

Nors idėja yra gana jauna, kai kurie projektai, tokie kaip „Eximchain“, jau vykdomi. Jie teigia, kad į savo protokolą įtraukia kvadratinę balsavimo teisę. Jie netgi paaiškina, kaip kvadratinis balsavimas yra pranašesnis už daugelį šiandien demokratinių rinkimų sistemų.

Kvadratinis balsavimas „Eximchain“.

Kvadratinis balsavimas „Eximchain“. Šaltinis

Trūkumai

Deja, kvadratinis balsavimas taip pat turi keletą reikšmingų trūkumų. Visų pirma, tai labai priklauso nuo veikiančios identitetu pagrįstos sistemos. Vienas asmuo, vienas balsas. Tapatybės valdymas jau yra iššūkis įgyvendinti internete. Esant dabartiniam interneto klimatui, per daug lengva sukurti padirbtas sąskaitas. Šios padirbtos sąskaitos arba juokingi šuniukai, kaip jie yra labiau juokingi, dažnai nukreipia atgal į vieną vartotoją, kuris nori įtvirtinti galią klausimu.

Antra, net jei ta problema buvo tinkamai išspręsta, ji vis tiek nėra tinkama daugeliui žmonių kriptovaliutų bendruomenėje. Entuziastai ir keli projektai, tokie kaip „Monero“ ir „ZCash“, pirmiausia kuria monetas pagal anonimiškumą. Akivaizdu, kad QV neveiks visose programose ir greičiausiai priklausys nuo kitų projektų, tokių kaip „Civic“ ar „SelfKey“, sėkmės..

O šaunu, kažkas įgyvendina kvadratinį balsavimą!

Be to, šiai medžiagai * reikalingas unikalus tapatybės sluoksnis, kad jis gerai veiktų. Manau, kad tai yra vienas iš aukštesnio prioriteto 2-ojo lygio infrastruktūros elementų, kurį būtų galima pastatyti dabar. https://t.co/fK5uG5kK5u

– Vitalikas, neduodantis eterio (@VitalikButerin) 2018 m. Liepos 2 d

Koks nuosprendis?

Galima sakyti, kad žiuri vis dar nėra. Kvadratinis balsavimas pristato keletą naujų idėjų, kurios iš esmės skiria valdžios kaupimą nuo turto. Tai sunku išspręsti problemą pasaulyje, kuriame turtas paprastai skatina pažangą. Tuo pačiu tai netrukdo kurti gerovės. Daugybė startuolių ir įkūrėjų teigiamai paveikė mūsų gyvenimo būdą ir turėtų būti atitinkamai apdovanoti.

Laimei, kriptovaliutos atėjimas reiškia, kad kūrėjai gali išbandyti tokio tipo valdymo idėjas mažuose ekonominiuose tinkluose už gana mažą kainą. Susikurti savo pinigus tikriausiai niekada nebuvo taip paprasta. Neabejotinai tai yra didesnė užduotis. Kai „Ethereum“ lėtai, bet stabiliai pereina prie „Proof of Stake“, abejotina, ar dideli projektai greitai integruos QV.

Tačiau aukštyn yra tas, kad vyksta bent jau sveikos diskusijos, kaip susisteminti rytojaus žmonių visuomenes. Pokalbyje su „CoinDesk“ Weylas mini 1930-ųjų protofašistinį klimatą kaip panašų į tą, kurį patiriame šiuo metu. Tai buvo Antrojo pasaulinio karo pirmtakas ir tikrai laikotarpis, iš kurio verta mokytis. Ar kvadratinis balsavimas iš tikrųjų turės poveikį, kurį jis tikisi pasiekti? Kaip įprasta, jūs, nuovokus skaitytojas, tiesiog turėsite sekti naujienas, kad sužinotumėte.