Lojalumo programas reikia taisyti, o „Blockchain“ gali padėti

Tai įprastas šeštadienis, ir jūs keliaujate į maisto prekių parduotuvę, naudodamiesi lojalumo kortele per registrą. Galbūt jie atspausdins jums kuponą. Jūs einate į latte savo vietiniame „Starbucks“ ir surenkate dar kelis atlygio taškus. Tada einate nusipirkti norimo megztinio savo mėgstamoje universalinėje parduotuvėje, kad suprastumėte, jog palikote nuolaidų kortelę namuose. Lojalumo programos dažniausiai yra didžiulis laiko švaistymas.

Beveik be išimties jie yra fragmentiški ir neefektyvūs. Vartotojas gauna piniginę, prikimštą kortelių, arba krūva internetinių slaptažodžių, kurių jie neprisimena. Dažniausiai niekada neturite kupono ar numerio, kai to reikia. Visi lojalumo taškai eina veltui, o pasiūlymai baigiasi. Ir dar blogiau? Jūs net negalite perduoti savo taškų draugui.

Kelios „blockchain“ kompanijos susiduria su iššūkiu pataisyti sugadintą lojalumo programų erdvę. Kadangi dabartinės sistemos yra ne tik nepatogios klientams, jos brangios ir įmonėms.

Lojalumo programos yra didžiuliai įsipareigojimai

Pamiršti naudotis metro kreditu ar oro myliomis jums gali neatrodyti svarbi problema. Tačiau visi šie dalykai kelia gana didelę problemą. Iš tikrųjų nepanaudoti lojalumo taškai yra a didelė atsakomybė daugeliui firmų, nes tai pažadas būsimoms paslaugoms. O tai išbalansuoja balansą.

Tiesą sakant, didžiulis lojalumo programų mastas kartu su apskaitos pokyčiais JAV 2015 m. Gali sukelti milijonų (net milijardų) dolerių nuostolių. Pavyzdžiui, „Delta Airlines“ 2015 m. Baigė turėdama 3,9 mlrd. JAV dolerių įsipareigojimų, o „Marriott International“ atidžiai sekė 2,6 mlrd.

Gabriele Giancola yra įmonės generalinė direktorė qiibee, decentralizuota lojalumo ekosistema blokų grandinėje. Jis sako: „Lojalumo programos žlunga ir turi daug neefektyvumo. Įmonės išleidžia daug pinigų rinkodarai, o iš kitos pusės jūs neišperkate taškų, o jūs iš tikrųjų sukuriate tos įmonės įsipareigojimus, nes kiekvienas taškas, kurio neišleidžiate, tampa įsipareigojimu jų balanse “.

Tai dideli pinigai, kuriuos galima paversti realia nauda klientams arba sutaupyti įmonėms. “Tai didžiulė pinigų suma, kurią įmonės turi atidėti už neišpirktus taškus”, – tęsia Giancola, “ir tai daro visas šias sistemas itin neveiksmingas”.

Rakuten, Japonijos atsakymas į „Amazon“ yra pagrindinis mažmenininkas, aktyviai veikiantis „blockchain“ lojalumo erdvėje. Turėdami lojalumo programą, kurios vertė siekia maždaug 9 mlrd. USD, klientai gali konvertuoti „Rakuten Super Points“ į „Rakuten Coin“. Tai sukurs ekosistemą, kurioje klientai galės prekiauti taškais ir užtikrins jų pripratimą.

„Rakuten Super Points“

„Rakuten Super Points“ programa

Duomenų problema

Kadangi GDPR beldžiasi į bendrovių duris, o antraštėse vyrauja socialinės žiniasklaidos skandalai, duomenys stumiami į dėmesio centrą. Ir tik logiška, kad kelios centralizuotos įmonės, laikydamosi jūsų duomenų, daro jus jautresnius atakoms.

„Blockchains“ gali pašalinti centrinę duomenų instituciją iš sistemos, užtikrindamos, kad vartotojai galėtų kontroliuoti savo duomenis ir jų naudojimą. Jie taip pat gali sujungti suskaidytą lojalumo rinką ir suteikti vartotojams galimybę iš tikrųjų naudoti savo taškus. Bendrovės išsivaduoja iš šių sunkių įsipareigojimų.

Lojalumo programos „Blockchain“

Rakuten yra priešakininkas kosmose. Tačiau jų lojalumo sistema neleidžia vartotojams valdyti įvairių prekių ženklų vienoje vietoje. Žengus dar vieną žingsnį, „blockchain“ lojalumo programos gali padėti visus šiuos prekės ženklus viename fonde. Tai leis vartotojams keistis taškais tarpusavyje, kad ir kokia būtų įmonė.

Taigi, užuot kortelių krūva, dėl kurios piniginė sprogo prie siūlių, ar popieriai, išmesti į šiukšliadėžę, turite viską vienoje centrinėje vietoje – „lojalumo ekosistemą“.

Giancola sako: „Tarkime, aš naudoju„ Starbucks “, o jūs -„ Metro “. Galbūt aš noriu suvalgyti metro, o tu nori atsigerti kavos. Mes galime pasikeisti taškais, kad jūs gautumėte kavos, o aš – mano metro “.

Prekės ženklai sumažina savo įsipareigojimus, užtikrindami abipusę naudą.

A7 šerdis yra „blockchain“ kompanija, kurianti asmeninius kuponus. Naudodamiesi dirbtiniu intelektu, kurdami pasiūlymus, pritaikytus jūsų išlaidų įpročiams, jie stengiasi pateikti klientams kuponus, kuriuos jie iš tikrųjų gali naudoti. Galų gale, kokia nauda iš automobilio tepalo, jei neturite automobilio?

Įkūrėjas ir vyriausiasis prekės ženklo vadovas Williamas Parkeris sako: „Tarkime, kad mėgstate„ Coca-Cola “, bet jūsų draugas ją perka taip dažnai. Na, jūs gausite kuponą, kuris sumažina 12 pakuočių kainą perpus, tačiau ji gaus kuponą, kuris yra papildomas dolerio nuolaida. Koksą perkate dažniau, todėl gausite didesnį nuolaidų kuponą. Tai tiesiogine prasme pritaikyta jūsų išlaidų įpročiams “.

Bet tai dar ne viskas sklandžiai buriuojant

Kurti lojalumo ekosistemą yra gera idėja. Bet tai neįvyks per naktį. Net jei pagrindiniai prekės ženklai šiek tiek sukasi, kad gautų lojalumo programas „blockchain-ized“, ir net jei kūrėjai dirba be perstojo, vis tiek yra daugybė iššūkių.

Be švietimo ir sąmoningumo, viena iš pagrindinių problemų, su kuria susiduria daugelis projektų, ypač „Ethereum“ blokų grandinėje, yra mastelis.

Dirbti su keletu mažų prekės ženklų arba tam tikrose geografinėse vietovėse yra vienas dalykas. Padidinti darbą su milžiniškais prekės ženklais visame pasaulyje yra dar vienas dalykas. Tai potencialiai gali apimti milijonus operacijų per dieną. Šiuo metu „Ethereum“ negali valdyti tiek operacijų, todėl tai bus kliūtis plačiam įsisavinimui.

Tačiau tiek daug šviesių protų dirbant prie sprendimų, neilgai trukus jūsų kupono bėdos praeityje. Taigi, jei esate vienas iš tų nervingų žmonių, kurie negali pakęsti laukimo eilėje, o priešais jus esanti ledynu lėta panelė skaičiuoja savo kuponus, jums patiks lojalumo programų ateitis.