Maisto sauga išlieka būtina visiems, o „blockchain“ sušvelnina kai kuriuos pavojus maisto saugos tiekimo grandinei. Ligos, užterštas ar sugedęs maistas žudo. Netinkamai tvarkant, ruošiant ar laikant maistą blogai. Bakterijos, virusai, parazitai ir toksinai patenka į blogai valdomą maistą.

Maisto sauga, E. coli bakterijos vaizdas

E. coli bakterija

Nurijus sugadintą ar užterštą maistą, atsiranda vėmimas, karščiavimas, skausmai, viduriavimas ir galbūt mirtis. Escherichia coli, paprastai vadinama E. coli, sukelia rimtą apsinuodijimą maistu, o daugybė atvejų, atsirandančių per pastaruosius atminties metus, atšaukė gaminį ir kilo rimtų sveikatos problemų. Romėnų salotos iš Yumos, Arizonos valstijos, sukėlė naujausią protrūkį. Salmoneliozė, paprastai vadinama salmonelėmis, kelia panašų pavojų visuomenės sveikatai.

Vyriausybės duomenys

Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) duomenimis, „beveik kas dešimtas žmogus kasmet suserga valgydamas užterštą maistą ir 420 000 miršta“ (PSO pirmieji pasauliniai maisto plintančių ligų įvertinimai rodo, kad vaikai iki 5 metų miršta beveik trečdaliu)

Asmeniniame lygmenyje yra svetainių, kuriose žmonės randa naujausią informaciją apie įspėjimus apie sveikatą, protrūkius ir produktų atšaukimus. „FoodSafety.gov“ yra viena iš tokių svetainių: „FoodSafety.gov“: jūsų vartai į federalinę maisto saugos informaciją. Ligų kontrolės ir prevencijos centrai (CDC) taip pat teikia informaciją apie maisto saugą: CDC: Ligų kontrolės ir prevencijos centrai. Maisto ir vaistų administracija (FDA) taip pat skelbia duomenis: FDA: JAV maisto ir vaistų administracija (JAV Sveikatos ir žmogiškųjų paslaugų departamentas).

„FoodSafety.gov“ vaizdas

„Blockchain“ nauda maistui

Tačiau sisteminei problemai reikalingas sisteminis sprendimas, o „blockchain“ technologija išsprendžia bent kai kurias maisto saugos tiekimo grandinės problemas. Satoshi Nakamoto sukūrė „Bitcoin“ ir finansinių operacijų blokų grandinę, tačiau ši technologija tarnauja daugeliui kitų naudojimo atvejų. (Pradedančiųjų vadovas: kas yra „Bitcoin“?)

„Blockchain“ technologija suteikia nepakartojamą tiesos įrašą. „Blockchain“ saugo duomenis, tačiau „blockchain“ skiriasi nuo duomenų bazių. Duomenų bazėse vartotojai modifikuoja ir ištrina duomenis, o blokų grandinės atsisako leisti keisti duomenis įvedus bloką į grandinę. Duomenų bazių administratoriai teikia centralizuotoms institucijoms duomenis įvesti, modifikuoti ir ištrinti. Tačiau „blockchain“ technologija veikia decentralizuotai sutarus dėl naujų duomenų įvedimo į sistemą.

„Blockchain“ suteikia skaidrumą ir atsekamumą bei dokumentuoja kiekvieną maisto kelionės žingsnį. Ūkis registruoja maistą, transportas – kelionę, pakuotojai registruoja savo veiklą, o parduotuvė klientui užregistruoja savo informaciją „blockchain“. Produkto brūkšninis kodas suteikia klientui visą šią informaciją, kai jis nuskaitomas išmaniajame telefone.

Kai įvyksta protrūkis, „blockchain“ skaidrumas ir atsekamumas leidžia valdžios institucijoms nustatyti užteršto maisto šaltinį greičiau, nei leidžia dabartinė sistema. Kaip yra, gali praeiti savaitės ir net mėnesiai, kol nustatysite maisto kilmę. Vėliau daugiau žmonių kenčia nuo ligų, klientai nesivaržo pirkti bet kokį panašų produktą, nežinodami, ar jis yra saugus, o įmonės praranda pajamas dėl neišspręstos problemos. FDA informacijos mainai ir duomenų transformavimas (INFORMUOTA)

Todėl FDA per ją atlieka „blockchain“ tyrimus Keitimasis informacija ir duomenų transformavimas (INFORMUOTA) padalijimas. INFORMED tyrinėja „blockchain“ ir kitas naujas technologijas, kad rastų būdų, kaip saugiai keistis sveikatos duomenimis. Šios pastangos pradėtos bendradarbiaujant su JAV Sveikatos ir žmogiškųjų paslaugų departamento inovacijų, dizaino, verslumo ir veiksmų laboratorija (IDEA).

Tarptautinės pastangos

Maisto sauga yra tarptautinis rūpestis. Maisto tiekimo grandinė tęsiasi per sienas, o decentralizuotas „blockchain“ pobūdis tinka tarpvalstybiniams sandoriams.

Carrefour

„Carrefour“ grupė pradėjo veiklą kaip maisto prekių parduotuvė Annecy mieste, Prancūzijoje, 1960 m. Tada jie atidarė pirmąjį prekybos centrą Europoje. Hipermarketas sujungia prekybos centrą ir universalinę parduotuvę toje pačioje įstaigoje. Šiandien „Carrefour“ veikia kaip tarptautinė organizacija, vykdanti verslą daugiau nei 30-yje Europos šalių, Amerikos, Azijos ir Afrikos..

„Carrefour“ naudoja blokų grandinę laisvai laikomiems viščiukams Vidurio Prancūzijoje atsekti. Iki 2018 m. Pabaigos „Carrefour“ išplės „blockchain“ naudojimą įtraukdama tokius produktus kaip medus, kiaušiniai, sūris, pienas, apelsinai, pomidorai, žuvis ir mėsa.

Dabartine forma „Carrefour“ „blockchain“ programa naudoja QR kodą ant produkto pakuotės. Kaip klientas, nuskaitykite šį kodą parduotuvėje naudodami savo išmanųjį telefoną. „Blockchain“ pateikia jums informaciją apie tai, kur buvo auginta vištiena, ūkininko vardas, pavardė, kokia vištiena buvo šeriama, kokie antibiotikai ar vaistai buvo naudojami vištienai ir kur buvo perdirbta mėsa..

„Blockchain“ technologijos naudojimas garantuoja „Carrefour“ klientams nepakartojamą tiesos apie viską, kas žinoma apie maisto produkto sveikatą ir kokybę, įrašą..

Kerala, Indija

Entuziastai dažnai pasisako už kriptovaliutą kaip būdą suteikti žmonėms daugiau galimybių besivystančiose šalyse. Kriptovaliutos teikia finansinę platformą regionuose, kur žmonės turi išmaniuosius telefonus, tačiau jie neturi galimybės naudotis bankų sistemomis. Panašiai „blockchain“ teikia naudą besivystančioms ekonomikoms ne finansinėmis paslaugomis, o kitais būdais. (Kaip „Blockchain“ gali panaikinti skurdą trečiojo pasaulio šalyse)

Indijoje apie 7 procentus viso pagaminto maisto kiekio išleidžia atliekos dėl maisto tiekimo grandinės sutrikimų. To priežastys gali būti nuo saugojimo vietos trūkumo tam tikroje vietoje iki ryšio trūkumo ar tinkamo transportavimo iš fermų į gamybos įrenginius. Daugelis Indijos piliečių gyvena žemiau skurdo ribos, todėl maisto trūkumas sukelia tragiškas pasekmes.

Indijos Keralos valstijos vyriausybė naudoja maisto tiekimo valdymą „blockchain“. Keralos plėtros strateginė taryba (K-DISC) įgyvendina šį projektą. Pradedant nuo pieno, žuvies produktų ir daržovių, „K-DISC“ blokinė grandinė seka tiekimo grandinę ir tai nustato sistemos gedimus, kurie sukelia maisto švaistymą. Tada galima išspręsti šias silpnąsias grandis.

Sistemoje taip pat yra pasėlių draudimo komponentas. „Blockchain“ skaidrumas ir nekintama tiesa leidžia ūkininkams su pretenzija lengviau gauti kompensaciją už pasėlių praradimą.

IBM konsorciumas su „Walmart“ ir kt

2017 m. Rugpjūčio mėn. IBM paskelbė konsorciumą, skirtą spręsti maisto saugos klausimus visame pasaulyje ir didinti vartotojų pasitikėjimą pasauline maisto tiekimo grandine. Šio konsorciumo nariai yra „Dole“, „Driscoll‘s“, „Golden State Foods“, „Kroger“, „McCormick and Company“, „McLane Company“, „Nestle“, „Tyson Foods“, „Unilever“ ir „Walmart“. Sistema sprendžia saugumo, našumo, bendradarbiavimo ir privatumo klausimus, susijusius su didelėmis korporacijomis.

Šie bendradarbiai tarpusavyje konkuruoja rinkoje. Vadinasi, ši „blockchain“ suteikia abipusę prieigą, turint leidimą, bet, pavyzdžiui, ne atvirą ir viešą „Bitcoin blockchain“ tinklo prieinamumą. Sistema suteikia augintojams, tiekėjams, perdirbėjams, platintojams, mažmenininkams, reguliavimo institucijoms ir vartotojams tinkamą prieigos lygį.

Pagal šį scenarijų „blockchain“ suteikia visiems ekosistemos dalyviams vieną patikimą ir nekintamą tiesos įrašą. Per „blockchain“ vyrauja tiesa, o konkurentai bendradarbiauja. Kai produktas pasirodo sugadintas, „blockchain“ nustato produkto šaltinį ir jo paskirstymą. Jis teikia šią informaciją efektyviau ir patikimiau nei tradicinės duomenų bazės. Parduotuvės iš lentynos laiku pašalina produktą, apsaugodamos vartotojų sveikatą. Dėl to didėja vartotojų pasitikėjimas.

Baigiamosios mintys

Maisto sauga, konservuoto maisto vaizdas

Valgyk, gerk ir linksminkis, nes rytoj, tikimės, nemirsime dėl nutrūkusios maisto tiekimo grandinės.

Kaip ir daugelio išradėjų ir jų išradimų atveju, kai Satoshi Nakamoto sukūrė „blockchain“, niekas nenumatė visų galimybių. Nepaisant to, atrodo, kad „blockchain“ suteikia mums galimybę valgyti geriau ir saugiau, taigi gyventi ilgiau.