„Blockchain“ technologija mato plataus masto pritaikymą daugelyje sektorių kaip alternatyvią verslo vykdymo priemonę. Žemos „blockchain“ tinklų pridėtinės ir greito stebėjimo galimybės gali suteikti įmonėms didžiulį pranašumą rinkoje. Tai dabar pasirodo kad pasaulio kariškiai taip pat siekia pasinaudoti šia unikalia technologija.

Karinių organizacijų, ieškančių „blockchain“ technologijos, skaičius auga. JAV, Kinijos ir Indijos armijos jau viešai paskelbė „blockchain“ pagrindu sukurtas karines programas. Kai ruošiatės mokytis, vyksta rami ginklų lenktynės tarp šalių, kurios nori pirmosios ginkluoti „blockchain“ technologijas. Galbūt nemanote, kad „blockchain“ technologija gali užmušti, tačiau pritaikius karinę logistikos grandinę, ji taip ir gali tobulėti visos kovos jėgos mirtingumas.

Karinės investicijos

2018 m Krašto apsaugos leidimo įstatymas buvo priimtas prezidento Donaldas Trampas. Į šiuos teisės aktus įtraukta „blockchain“ kalba. Tiksliau sakant, įstatyme teigiama, kad reikia skirti finansavimą, norint sukurti trumpąją informaciją apie „blockchain“ technologijos kibernetines programas.

Prezidentas Donaldas J Trumpas pasirašė įstatymų vaizdą per „Wall Street Journal“

Į 2018 m. Nacionalinės gynybos leidimų įstatymą įtrauktas finansavimas informaciniam pranešimui apie „blockchain“ technologiją. Vaizdas per „Wall Street Journal“.

„Blockchain“ tyrimo nuostata skirstoma į dvi kategorijas. Pirmoji dalis skirta stebėti, kaip užsienio valstybės, ekstremistai ir nusikaltėliai naudojasi šia technologija. Šis vertinimas bus naudojamas norint sužinoti, ar kurį nors iš šių išorės organizacijos metodų būtų galima sėkmingai pritaikyti JAV kariuomenei. Atrodo, kad JAV kariuomenė nori neatsilikti „blockchain“ mūšio lauke, ir jie atidžiai stebi ginkluotų „blockchain“ pokyčius visame pasaulyje, kad ateityje užtikrintų dominavimą.

Antroje sąskaitos dalyje įsteigiamas komitetas, kuris tirs dabartinius ir planuojamus „blockchain“ technologijos panaudojimo atvejus federaliniu lygmeniu. Konkrečiai, sąskaita apima „blockchain“ technologijos naudojimą infrastruktūros projektuose. Valstybės siekia pasinaudoti finansavimu. Niujorkas pranešė apie planus atidaryti NYC „Blockchain“ išteklių centras šių metų gegužę.

„Blockchain“ integracija į infrastruktūros projektus taip pat galėtų padėti pagerinti ryšius su visuomene. Šiuo metu daugeliui šių projektų trūksta skaidrumo, reikalingo didelio masto visuomenės pasitikėjimui įgyti. Kai atsižvelgiate į politinio kiekio dydį korupcija su kuriais susidurta per pastaruosius porą metų, lengva suprasti, kodėl visuomenė praranda tikėjimą šiais projektais. „Blockchain“ pagrindu sukurto protokolo pridėjimas galėtų padėti sumažinti susirūpinimą ir padidinti plėtrą. Tokie politikai kaip Davidas Cameronas savo kampanijas skelbė apie integracijos naudą.

Momentiniai bendro sutarimo pajėgumai, kuriuos suteikia „blockchain“ technologija, gali vaidinti svarbų vaidmenį nustatant, kaip vyriausybės projektai bus prioritetiniai ir finansuojami ateityje. Rusija jau naudoja vadinamą „blockchain“ programą Aktyvus pilietis leidžianti žmonėms balsuoti ne politiniais klausimais, tokiais kaip greičio apribojimas, viešosios nuosavybės įvardijimas ir autobusų maršrutai.

Lankstus finansavimas

Informacinių technologijų pramonės tarybos vyresnysis viceprezidentas viešajame sektoriuje Trey Hodgkins paaiškino įstatymo projekto svarbą ir jo struktūrą. Hodgkinsas paaiškino, kad sąskaitos tikslas buvo sukurti lankstų finansavimą, kurį būtų galima panaudoti tiriant įvairiausias „blockchain tech“ programas.

Jau dabar blokų grandinės naudojimo pavyzdžiai atsiranda kiekviename kariuomenės sektoriuje, pradedant asmens tapatybės nustatymu ir nukreipiant ginklus, baigiant tiekimo grandinės valdymu. Šios technologijos teikiamas efektyvumas gali būti būtent tai, ką turi pagerinti JAV kariuomenė, kaip mano kai kurie, švaistantis šiuo metu veikiančios sistemos.

„Blockchain“ pagrindu sukurtas veido atpažinimo vaizdas per biometridus

„Blockchain“ principu pagrįstas veido atpažinimas. Vaizdas per „Biometrids“

NATO

NATO komunikacijos ir informacijos agentūra yra dar vienas gerai finansuojamos vyriausybės organizacijos, siekiančios ginkluoti „blockchain“ technologiją ateinančio dešimtmečio metu, pavyzdys. Įdomu tai, kad NATO pirmiausia orientuota į logistiką ir finansus programos technologijai.

NATO šiuo metu vertina pasiūlymus dėl „blockchain“ integracijos. Pareigūnai paskelbė, kad sutartys bus sudarytos iš „Inovacijų iššūkis“, aukščiausiojo lygio susitikimo, kuriame pagrindinis dėmesys skiriamas naujų technologijų integravimui į mūšio lauką, dalis. Pranešta, kad Pažangiųjų gynybos tyrimų projektų agentūra (DARPA) taip pat aktyviai dalyvauja programoje. DARPA yra suinteresuotas saugiu susirašinėjimu ir operacijomis platforma.

„Blockchain“ ginklų lenktynės

JAV ir jos sąjungininkai nėra vieniši, siekdami ginkluoti „blockchain“. Panašu, kad Kinija taip pat siekia greitai integruoti šią novatorišką technologiją. Žmonių išlaisvinimo armija (PLA) išleido straipsnis šiais metais, kai jie pabrėžia konkrečias karines „blockchain“ technologijos programas. Straipsnyje teigiama, kad labai svarbu, kad Kinija neatsiliktų nuo įsivaikinimo.

Ginkluoti „Blockchain“ – „Žiniasklaidos karai“

Kinija jau daugelį metų stebi „blockchain“ technologijas. Jei įsigilinsite giliau, galite rasti karinių nuorodų į blokų grandinę dar 2016 m. Žurnalas Krašto apsaugos mokslas & Technologija paskelbė straipsnį pavadinimu „Blockchain technologija ir jos potenciali karinė vertė“. Straipsnyje daugiausia dėmesio buvo skiriama blokų grandinės integravimui į žvalgybos operacijas, ginklų gyvavimo ciklo stebėjimą, personalo valdymo sistemas ir karinę logistiką.

Indija

Indijos pareigūnai išreiškė susirūpinimą ir dėl ginkluoto „blockchain“. Neseniai straipsnis išleista Indijos mokslininkų grupės, pabrėžė, kaip šią technologiją artimiausiu metu būtų galima įsilaužti į itin saugias karines sistemas. Straipsnyje paaiškinama, kad ateityje gali būti panaudota bendra „blockchain“ tinklo skaičiavimo galia, siekiant įveikti dabartinę prieinamą kompiuterio apsaugą.

Ginkluoti „Blockchain“

Buvo pasakyta, kad „karas yra naujovių motina“ ir, jei tai tiesa, „blockchain“ technologija netrukus išgyvena renesansą, nes visuotinės ginklavimosi varžybos yra tiesiog šildymas aukštyn. Ši naujoviška technologija gali būti naudojama beveik visose kariuomenės srityse. Karo žaidimas yra didelis, ir atrodo, kad „blockchain“ technologija gali suteikti šalims efektyvesnes priemones karo verslui.