Lachlan McDonald, MOVA įkūrėjas & Generalinis direktorius
„Monetos centrinis“ narys Stevenas Buchko neseniai praleido popietę (arba rytą Lachlanui) kalbėdamasis MOVA vienas iš įkūrėjų ir generalinis direktorius Lachlanas McDonaldas. Gyvendamas Australijoje, Lachlan turi turtingą tiekimo grandinių istoriją, dirbdamas su tokiomis kompanijomis kaip „BHP Billiton“ ir „Loch“ & Co.
Dabar Lachlanas ir jo MOVA komanda nori sujungti nesusijusius tiekimo grandinės subjektus ir suteikti atskaitomybę erdvėje geriausiu būdu, kurį jie žino – per „blockchain“. Šiame interviu mes gilinamės į šios naujos „blockchain“ kompanijos motyvus ir į tai, kaip logistikos sistemos gali pasinaudoti decentralizuota technologija.
Interviu
SB: Kaip jūs pirmą kartą įsitraukėte į „blockchain“ technologiją ir kriptovaliutą?
LM: Iš tikrųjų juokinga istorija – jos yra dvi jos dalys. Pirma, aš gana ilgai girdėjau apie „blockchain“. Savo įprastą darbą dirbu pagal sutartis ir pirkimus tokiose įmonėse kaip „Boston Consulting“ ir „BHP Billiton“. Tai, ką aš jiems darau, yra transformuoti tiekimo grandines.
Aš daug girdėjau apie „blockchain“, bet nebuvau mačiusi jokių praktiškų, realių technologijų, kurios šiuo metu veiktų. Didieji vaikinai, kurie tuo naudojasi, patys optimizuoja. Yra „Maersk“, bet jie jį optimizuoja „Maersk“, o ne apskritai pasaulinėms tiekimo grandinėms.
Aš tai turėjau pakaušyje, kai prieš porą mėnesių nuvežiau savo vaikus į Disneilendą. Mano pusbroliai Amerikoje iš tikrųjų buvo įsisavinę kriptografiją, todėl buvau girdėjęs apie Bitcoin ir kitas kriptovaliutas. Jie tikrai domėjosi visais naujais, šauniais dalykais, pasirodžiusiais su technologija, ir norėjo jį praleisti pro mane, kad sužinotų, į ką jie turėtų investuoti.
Po pakartotinių bandymų priversti mane tai patikrinti, atsisėdau ir apsižvalgiau, kur yra turgus. Norėjau sužinoti, ar technologija veikia. Ar jie turėjo realių klientų ir jei taip, kas buvo tie klientai? Ar tai didelės „Fortune 500“ kompanijos, ar maža sunkvežimių kompanija iš Minesotos. Žinoma, nieko prieš sunkvežimių kompaniją iš Minesotos.
Atrodė, kad realių problemų praktiškai nėra inžinerinių sprendimų. Buvo ši labai gerai parduodama, įdomi technologija, galinti pakeisti daugybę skirtingų sričių – finansavimą, vertybinius sandorius asmeniui, verslo vertybinius popierius ir tarpininkų pašalinimą. Daug to buvo tikrai įdomu.
Tačiau, bandydamas padaryti techninius pokyčius įmonėms, kurių vertė 30 ar 40 milijardų dolerių, aš žinau, kad tai tikrai sunku. Kai tenka pasikliauti žmonėmis ir elgesio pokyčiais, tada viskas sugenda. Technika gali būti puiki, bet nebent tai veikia realioje aplinkoje, tai yra gana sudėtinga.
Taigi, aš kreipiausi į pusbrolį ir pasakiau: „Manau, kad mes galėtume tai padaryti geriau“. Žinojau, kad paskirstyta „blockchain“ knyga suteiks man galimybę valdyti išmaniąsias sutartis. Jei tik užfiksavote inžinerijos problemą, galite panaudoti šią medžiagą ir pradėti kurti realaus pasaulio produktus klientams. Čia atsiranda mano praktinė patirtis.
Ši kompanija [MOVA] gimė bandant sujungti tuos du pasaulius. Problemos, kurias per visą savo karjerą mačiau pasaulinėje tiekimo grandinėje, ir praktinis technologijos panaudojimas bandant patekti į realaus pasaulio klientų rankas dabar.
Aš visiškai su jumis sutinku. Turite sutelkti dėmesį į realaus naudojimo atvejus, kad gautumėte faktinį įsisavinimą, ypač tiekimo grandinėse. Kaip MOVA tai įgyvendina?
Savo esme MOVA yra programa, kuri palengvina dalykų judėjimą. Šiuo metu sunku perkelti daiktus.
Įmonių įmonės turi dideles, sudėtingas tiekimo grandines ir per metus perkelia milijonus prekių. Jei kas nors vėluoja, prastovos laikas paprastai yra matuojamas šimtais tūkstančių dolerių per valandą.
Tai, ką mes darome, iš tikrųjų yra gana paprasta. Mes naudojame išmaniąsias sutarčių technologijas, kad susietume tiekimo grandinės šalis ir priverstume jas susitarti dėl aiškių sąlygų, nes dažnai būtent ten viskas ir grumiasi. Pavyzdžiui, valdžios direktorius turėtų būti čia ketvirtadienį, bet iš tikrųjų tai buvo trečiadienis, o kažkur per vidurį viskas nutrūko. Taigi, jie sutinka su aiškiomis sąlygomis, ir tie terminai vykdomi autonomiškai „blockchain“.
Puikus dalykas naudojant pažangias sutartis yra tai, kad jis suteikia mums realių rezultatų įrankių. Jei prekė palikta pavėluotai ir sunkvežimio vairuotojo darbo rezultatai yra žemesni, mokate mažiau. Formuodami sutartį galite pasirinkti nuobaudų diapazoną, jei jie vėluoja.
Mums pavyko pasiekti, kad „Ethereum blockchain“ išmaniųjų sutarčių platforma būtų integruota su realaus laiko, realaus pasaulio GPS technologija iš įvairių platformų. Tai suteikia galimybę bet kuriuo metu pamatyti, kur yra jūsų parkas. Tai taip pat suteikia jums atlikimo istoriją, todėl galite pažvelgti atgal ir rinkti žurnalus.
Kitas pavyzdys: tie dešimt krovinių, kurie vėlavo praėjusį mėnesį, iš tikrųjų nebuvo sunkvežimio vairuotojo kaltė, tai buvo mano sandėlis. Matote, kad eilės laikai sandėlyje yra baisūs.
MOVA yra tris kartus. Tai suteikia jums aiškumo dėl pristatymo sąlygų, automatizuoja tų pristatymo sąlygų vykdymą ir suteikia jums tikrus našumo įrankius.
Be to, transporto kompanijų pardavimas šiuo metu yra apmokamas 60–90 dienų. Tai sukelia didelių pinigų srautų problemų, dėl kurių įmonė gali bankrutuoti. Nustatydamos palūkanas, šios įmonės turi atsižvelgti į gautinų sumų riziką, todėl jų bazinės palūkanų normos pakyla virš įprastos rinkos kainos. Naudojant „MOVA“, jų mokėjimo terminai nuo 60 iki 90 dienų iš esmės bus momentiniai.
Tai sumažins tiek kliento, tiek kliento išlaidas, nes tai panaikins visas tas rizikos premijas, kurias įneša visi. Klientas įneša rizikos įmokas, nes rytoj jiems ten reikia visko. Paprastai jie turi labai prastus pristatymo grafikus, o jų sistemos nėra gerai sąveikauja su transporto įmonės sistemomis.
Ar galėtumėte pasakyti keletą pavyzdžių, kuriems labiausiai naudinga būtų MOVA?
Pernai dirbau su vienu didžiausių pasaulyje kasybos ir statybinės įrangos gamintoju. Jie turi milijonus pristatymų, tačiau daugiau nei 82% šių pristatymų buvo gabenami skubiaisiais kroviniais, kai jų turėjo būti mažiau nei 5%. Kiekvieną kartą, kai ką nors išreiškiate, vidutiniškai 25% brangiau.
Yra du būdai tai priimti. Pirma, žmonės gali sudaryti sandorius „blockchain“. Tai gali būti šiek tiek keblu žmonėms keičiant mokėjimo sąlygas. Jie gautų mūsų automatinius įrankius.
Antroji dalis yra tai, kad jie gali turėti ataskaitų ir realaus laiko informacijos suvestinės funkcijas. Tai suteikia jiems mėnesinę ataskaitą apie viską, kas vėlavo (arba anksti) ir kodėl vėlavo (arba anksti). Jei tai turėčiau praėjusiame gyvenime, tai būtų buvęs išskirtinai galingas įrankis.
Vis dėlto mano vizija yra ta, kad sujungdami šias tiekimo grandines, jūs pašalinate barjerus tarp pardavėjų ir klientų.
Norime pateikti internetinę elektroninio aukciono platformą, kurioje būtų realiuoju laiku keliami reikalavimai ir duomenys apie našumą. Galėsite pamatyti žmonių, kurių klausiate, įvertinimą. Jums nereikės didelių konkurso išlaidų ir didelių sutarčių valdymo paspartinimo išlaidų, nes turite realaus laiko vykdymo įrankius ir galite pamatyti jų operacijų vykdymo istoriją, kuri yra daug galingesnė nei rengiant kažkokius konkursus..
Jei jums reikia skubaus pristatymo, iš esmės galite jį parduoti aukcione. Galite pasiūlyti bet kam toje srityje, kuris gali tai padaryti už jus. Šiuo metu jūsų regione gali būti 15 tiekėjų, tačiau jūs nežinote jų skaičiaus.
Sujungus šias šalis per aukcioną sumažėja bendra žmonių, turinčių ką nors tame sunkvežimyje, kilogramo kaina. Tai taip pat atpalaiduoja sunkvežimį transporto įmonei, taip pat sumažina poveikį aplinkai.
Man patinka ryšys su GPS sistemomis. Ar ketinate susieti su kitų tipų daiktų interneto (daiktų interneto) įrenginiais, kad taip pat būtų užtikrinta kokybė?
Tai puikus dalykas. Taip, daiktų internetas bus nepaprastai naudingas mums toliau bėgant. Vis dėlto tai bus ne tik kokybiškas kampas. Jei turime tikslesnius realaus laiko telemetrinius duomenis iš didesnio duomenų taškų diapazono, tai leis tiksliau parodyti, kokie reikalavimai ar pajėgumai bet kuriuo metu yra toje rinkoje..
Mes iš esmės stengiamės užimti kiekvieną kvadratinę pėdą ant kiekvieno sunkvežimio, kiekvieno karjeros furgono ir kiekvieno laivo, kuris gali būti pasaulyje, ir sukurti naują rinką. Mes norime tai demokratizuoti ir leisti laisvai rinkai efektyviau išnaudoti tą erdvę.
Šiuo metu galite pamatyti, kur važiuoja sunkvežimis, kaip greitai jis važiuoja ir pan. Tačiau, jei jūs galite geriau suprasti, kur sunkvežimyje dėžės yra susijusios, galite pradėti jas sukrauti į sunkvežimį. efektyvesnė tvarka. Tuomet galėsite siųsti užsakymus bet kokioms ekspedijavimo įmonėms ar klientams, kurie anksčiau būtų naudojęsi tarpininkais..
Tie IoT prijungti įrenginiai dabar turėtų galėti pakeisti tą tarpininką patys suaktyvindami redagavimus. Tai gali pasakyti, kad sunkvežimis su paketu važiuoja keliu ir kada jis atvyks. Tada prasideda įvykių pakopa – ne tik su pardavėju, su kuriuo jūs turite tą konkretų paketą, bet ir su keliais tiekėjais ir keliais klientais, prijungtais prie to paties tiekimo filialo.
Apie kokius skepticizmo atvejus, jei tokių yra, girdėjote kreipdamiesi į potencialius klientus?
Tiesą sakant, tai buvo viena iš įdomiausių šio projekto dalių ir kodėl aš jį padalinau į galingą, iš esmės nemokamą naudoti įrankį. Mes mokame nedidelį operacijų mokestį už įvykusias operacijas, tačiau įrankį galima nemokamai atsisiųsti.
Aš kalbėjau su dviem iš trijų didžiausių kalnakasybos kompanijų pasaulyje. Taip pat kalbėjau su didžiausia transporto draudimo kompanija Azijos ir Ramiojo vandenyno regione. Jie visi paprašė bandymų, o mes šiuo metu darome realaus pasaulio bandymus su savo išmaniąja sutartimi Hastings D&E, viena didžiausių pasaulyje „Caterpillar“ pardavėjų ir viena didžiausių kompanijų Australijoje.
Mūsų išmanioji sutartis veikia ir kartu su jais tobulinome vartotojo sąsają, darbo eigos procesą ir valdymo ataskaitų teikimo procesą.
Mes su jais vykdėme bandymus nuo sausio mėnesio ir jiems viskas labai gerai. Tai rodo, kad mes parodome kažkokį realų poveikį.
Tai mūsų filosofija. Tai turi dirbti vyrukas, kuris yra sandėlyje 3 valandą ryto, ir jis yra visiškai apgavikas.
Įrankis turi būti paprastas, efektyvus, ir jis turi eiti: „Tai palengvins mano darbą. Tai palengvins mano gyvenimą “.
Kai transporto kompanijos klientas pamato produktą ir sako: „Oho, aš iš tikrųjų galiu turėti realaus laiko atlikimo įrankius, kurie paskatintų teisingą elgesį. Noriu, kad šis paketas būtų pristatytas visiškai, laiku ir nebūtų sugadintas, ir matau, kaip tai įvyko “. Tai nepaprastai vertinga.
Kas buvo atsižvelgta į jūsų sprendimą kurti „Ethereum“ virš kitų platformų ar net kurti savo „blockchain“?
Puikus taškas. Kol buvau Los Andželo valstijoje, skaičiau baltraščius ir taip pat patyriau šaltinio kodą. Man atrodė, kad „Ethereum“ turi pačius naudingiausius, praktiškiausius ir patikrintus išmaniųjų sutarčių įrankius, kuriuos galima naudoti.
Aš buvau nuėjęs susitikti su NEO vaikinais ir kalbėjau apie tai, kur jie yra. Tas projektas tikrai įdomus. Manau, kad jų funkcionalumas bus tikrai šaunus, bet jie buvo kitoje vietoje, nei man to reikėjo. Man reikėjo patikrinto sprendimo, kuris veikia dabar.
Kai išgyvename šį procesą, atrodo, kad dauguma išmaniųjų sutarčių, kurios šiuo metu yra ir veikia, yra gana paprastos sandorio būdu. Tai perka vertę iš vienos šalies į kitą su tam tikromis subrangos funkcijomis, kurios galėtų patikrinti tam tikrus likučius, o gal patikrinti kieno nors sandorių istoriją, bet tai iš tikrųjų tiek, kiek aš žinau apie operacinius produktus.
Koks buvo jūsų iššūkis kuriant MOVA?
Keblu yra priversti „front-end“ dirbti paprastai ir elegantiškai. Tas, kurį parašėme, gali paimti sudėtingą sąlyginį duomenų rinkinį apie tai, kur įvyksta operacija ir kas yra sąskaitos, kurios sukėlė operacijas.
Tai surenka visą informaciją apie kintamos palūkanų normos struktūras ir gali išmesti duomenis, iš kur ji kinta kintančių palūkanų struktūras. Yra daugybė sąlygų, užtikrinančių, kad tinkamam darbui gausite tinkamą sunkvežimį. Jei gaunate netinkamą sunkvežimį, tai kainuoja daugiau ir daugiau laiko.
Iš ten mes paleidžiame visus našumo elementus per GPS sistemą. Tada tai iš esmės suteikia jums keletą vėliavų. Pavyzdžiui, jis jums pasakys, ar paketas yra už nugaros, motyvai ir paklaus, ką norėtumėte su tuo padaryti.
Nenoriu pritraukti žmonių į kampą su sistema, kuri nėra protinga ir automatiškai priima dokus už visus, kurie vėluoja sekundę. Niekas to nenori. Tai nelemia tinkamo elgesio, o protingesni už mane žmonės suras būdų.
Kas bus toliau MOVA?
Mes išbandėme produktą ir jis veikia. Mes turime bandomąją sąsają, kurią klientas vykdo ir naudoja fiktyvias operacijas funkcionalumui išbandyti.
Per ateinančius tris mėnesius tai pateiksime daugiau operatyvių klientų. Bet kai tai pradeda veikti, mes norime, kad tai būtų įrankis, kurį visi pasiima ir eina: „Dieve, kodėl tai nebuvo sugalvota anksčiau? Tai taip paprasta ir paprasta naudoti “. Puikus yra atsiliepimas, kurio sulaukiau iki šiol – būtent taip žmonės jau kreipiasi į jį.
Ar norėtumėte, kad mūsų skaitytojai žinotų dar ką nors?
Pora dalykų. Viena yra ta, kad mūsų filosofija yra ta, kad esame realaus inžinerijos sprendimas. Šiuo metu esame išbandę realius operacinius bandymus, kad ši technologija būtų teisinga.
Komanda, kurią subūriau, iš esmės buvęs „McKinsey“, buvęs „Boston Consulting“, „Amazon“ ir „IBM“ vaikinai, visi mąsto kaip aš, nes norime vadovauti, o ne sekti.
Mums svarbu užtikrinti skaidrumą ir produkto tikrumą, nes asmeniškai manau, kad daugybė technologijų yra nepaprastai įdomios, tačiau šiuo metu rinkodaros aistros slypi kultūra, dėl kurios daug žmonių nešokti dėl teisingų priežasčių. Noriu įsitikinti, kad technologija bent jau dirba bandomuoju pagrindu, subūrėme komandą, kuri tikrai investuota į šio darbo atlikimą, ir kad turime patirties, užuot bandę įtraukti žmones į komandą su kuo daugiau įmantrių kolegijų, įmanoma. Tikriausiai dabar yra šiek tiek įžūlus.
Ačiū
Išdykęs iš tiesų, Lachlanas, bet viskas gerai – įžūlus yra geras. Dar kartą ačiū, kad atsikėlėte aušros metu kalbėti su mumis. Mes laukiame jūsų pasirodymo ir linkime MOVA kuo geriausios kloties!
Ar yra projekto įkūrėjas, kurį norėtumėte pakalbinti? Atsiųskite mums tweetą @ realcoincentral su savo pasiūlymais.