DDEX komanda neseniai plačiajai visuomenei pristatė savo naują maržų prekybos sistemą. Naujasis maržinės prekybos sprendimas per pastaruosius keletą dienų, kai vyko nepastovi kriptovaliutų prekyba, patyrė griežtą beta testą..
Tian Li, „DDEX“ įkūrėjas
Praėjusią savaitę „CoinCentral“ atstovas Munairas Simpsonas turėjo progą susėsti su Tian Li, DDEX steigėju, jo biure Sietle. Interviu metu buvo kalbama apie Tiano ir kitų DDEX komandos narių pasirinktus dizaino variantus.
Tianas praleido 45 minutes, kad atskleistų minties sumetimus kuriant naują platformą. Naujoji platforma yra reikšminga. „DDEX“ įsigilino į naujoves tose srityse, kur galėtų unikaliai suteikti pridėtinę vertę.
Kartu su naujausia pažanga decentralizuoto finansavimo srityje, arba „DeFi“, DDEX komanda sugebėjo diegti naujoves šiais būdais:
- Likvidumo gerinimas naudojant USDT tiltą ir sistemingą riziką suvokiantį skolinimo fondą.
- Padarant likvidavimą mažiau siaubingą vykdant stop / loss orderius ir Olandijos aukcionus.
- Draudimo sistemos integravimas.
Yra ir kitų pažangos. Tačiau jų atskleisti tiesiog nepakako laiko. Kol kas pakaks žemiau pateikto interviu.
Ar norėtumėte pristatyti save, savo kilmę ir tai, kaip patekote į kriptovaliutą?
Žinoma, aš esu DDEX įkūrėjas kartu su Bowenu ir Deividu, mano dviem įkūrėjais. Aš esu inžinierius. Penkerius metus dirbau „Microsoft“ ir slėnyje. Tada aš padariau du startuolius Azijoje mobiliuoju / interneto ryšiu, taip pat buvau kelių rizikos kapitalo fondų EIR.
Tai buvo mano istorija prieš ateinant į kriptografiją. Tikrai susidomėjau „Solidity“ programavimu, kol buvau EIR fonde. Man buvo labai nuobodu daryti tyrimus, todėl mokiau save, kaip rašyti pagrindines išmanias sutartis. Tai buvo 2017 m. Balandis. Štai kodėl aš pirmą kartą į jį patekau. Tiesiog kaip programuotojas, atsisiųsdamas MetaMask, ir parašyti šias labai paprastas žaidimo sutartis. Tada, artėjant 2017 m. Pabaigai, nusprendžiau, kad sumanus sutarčių programavimas tikrai yra naujos rūšies technologija.
Yra keletas skirtingų dalykų, kuriuos galite sukurti. Kaip verslininkas iš tikrųjų to ir ieškau. Tuomet aš kreipiausi į Boweną ir Davidą, kad jie kartu atliktų šį projektą. Taip mes šokome beveik prieš dvejus metus.
Tu juos pažinojai iš anksčiau, teisingai?
Aš pažinojau Deividą metų metus. Deividas buvo geriausias mano abiejų startuolių inžinierius. Taigi jis buvo pirmasis žmogus, kurio paklausiau. Bowenas dirbo investicijų analitiku Zhenfundas, kuris yra bendras rizikos kapitalo fondas. Jie investuoja į daug ką. Bowenas žiūrėjo į kriptografinę erdvę. Tai buvo tikrai anksti. Manau, kad 2017 m. Gegužė. Tai buvo prieš ICO hype. Pamenu, Bowenas buvo vienas iš nedaugelio sutiktų žmonių, kuris domėjosi turtu ir projektais.
Pirmasis projektas, kurį žiūrėjome kartu, buvo 0X. Tai buvo prieš jų ICO. Kas buvo įdomu, nes galų gale ką nors nuveikėme decentralizuotoje mainų erdvėje.
Pirmą kartą, kai iš tikrųjų susėdome kartu, buvome tarsi: o, ką tu galvoji apie šį projektą? Jis toks, aš žinau, kad šis projektas toks. Ką manote apie šį projektą? Mes patyrėme daugybę projektų, o galų gale, taip, jūs tikrai žinote puikią, viena kitą papildančią komandą.
Ar norėtumėte apibūdinti produktą ir papasakoti, kaip jis bus paleistas?
Norint apibendrinti tai, ką padarėme … 2017 m. Pabaigoje pradėjome nuo decentralizuoto mainų, vadinamų DDEX. Tuo metu tai buvo labai paprasta. Idėja buvo tokia: ar galite patikimai pakeisti žetonus? Iki 2018 m. Pabaigos mes tiesiog dirbome prie decentralizuotų mainų, kuriuos naudoti nebuvo per skaudu, ir pažangių, paprastų ir saugių sutarčių rinkinį..
Tam, kad iš tikrųjų suprastume erdvę, prireikė daugelio metų. 2019 m. Pajutome, kad rinka buvo rami. Manėme, kad tai geriausias laikas didesnėms investicijoms. Techniškai, kai nėra daug kas vyksta, manau, kad tikrai gali sau leisti investuoti šešis mėnesius į projektą.
2019 metais po radaru apžvelgėme, kas vyksta su „DeFi“ erdve. Supratome, kad pirmas žingsnis buvo prekyba. Antrasis žingsnis, išaugus „Compound“ ir šioms skolinimo platformoms, buvo skolinimas. Manėme, kad tai yra antras įdomiausias dalykas. Finansiniu požiūriu, jei imsitės prekybos ir skolinimo ir juos sumaišysite, gausite maržinę prekybą. Taigi mus tiesiog sužavėjo galimybė kurti.
Antrasis mūsų projektas, kurį galite pavadinti originalaus DDEX funkcijos papildymu, po juo yra visiškai nauja teritorija. Tai “maržos” decentralizuoti mainai. Idėja buvo ta, kad mes sudarysime decentralizuotą lažybų grupę. Pasiskolinkite pinigų ir prekiaukite pasiskolintais pinigais. Leiskite vartotojui tai padaryti. Tai darydami galite sukurti ilgąsias ir trumpąsias pozicijas. Tai tam tikra išvestinė finansinė priemonė, esanti biržos vietoje. Taigi tai yra mūsų naujas projektas.
Mes nesuteikėme jam naujo pavadinimo. Jis vis dar vadinamas DDEX. Kai mes paleisime ir atidarysite DDEX, turėsite maržos prekybą. Maržinė prekyba yra beveik atnaujinimas, palyginti su neatidėliotina prekyba. Mes vis tiek turėsime visas neatidėliotinos prekybos funkcijas, tačiau dabar, be to, galite atlikti maržos sandorius.
Mes iš tikrųjų bandėme tai padaryti taip, kad iš produkto perspektyvos vartotojai vis tiek būtų pažįstami. Mes vis dar naudojame visas senas prekybos paradigmas, susijusias su užsakymo forma, užsakymų knyga ir kita, bet dabar jūs iš esmės galite padidinti savo perkamąją galią.
Koks yra URL, kurį jie gali aplankyti?
Aišku. Šiuo metu mes tiesiog nesaugūs. Taigi galėtumėte naudoti pagrindinį tinklą. Mūsų sutartys yra tikrinamos. Naująjį produktą galite rasti margin.ddex.io.
Taip, patikrink. Būsite vienas iš pirmųjų naudotojų, nes šio URL tikrai nepaskelbėme. Mes turime 50–100 ankstyvosios stadijos vartotojų. Naudodamiesi ja ir pateikdami mums atsiliepimus. Mes kartojame. Mes planuojame viešą startą spalio mėnesį.
Kuo jūsų skiriasi nuo kitų platformų?
Pirmiausia, jei pažvelgsite į šias skolinimo platformas, vienas klausimas, kuris mus tikrai domino, yra: kodėl žmonės skolinasi? Šios paskolos viršija užtikrintas paskolas. Iš esmės, jūs turite beveik suteikti jiems 150 USD užstatą, kad paimtumėte 100 USD. Tai nėra taip, kaip jūs galvojate apie paskolą.
Taigi pirmiausia kyla klausimas, kodėl žmonės skolinasi? Visi supranta, kodėl žmonės skolina, nes šiuo metu jūsų žetonai tiesiog sėdi. Uždirbama nulis procentų. Jei net galite uždirbti 1%, tai yra griežtai geriau.
Mes visada galvojame apie motyvaciją. Kodėl žmonės tai daro? Ypač iš produkto perspektyvos. Skolintojus lengva suprasti. Tačiau skolininkai nėra. Kodėl jūs visą laiką mokate 15% palūkanas?
Tada mes iš tikrųjų ištyrėme duomenis. Analizė ir iš tikrųjų yra tik vienas atsakymas, kad jūs skolinatės, kad sukurtumėte svertines pozicijas.
Kad būtų aišku, norint atlikti efektyvią maržinę prekybą, jums nereikia specializuoto produkto. Galėčiau pasakyti, kad marža yra daugiau kaip būdas daryti dalykus. Aš galėčiau pasiskolinti iš jūsų Bitcoin ir tada jį parduoti. Aš jo trumpuoju. Dabar turiu USD. Kada nors turiu tau grąžinti.
Jei Bitcoin sumažės, aš galiu jį atpirkti pigiau, kad galėčiau jums grąžinti. Aš galiu mainų prekybą tiesiog pasiskolindamas iš draugo. Žinoma, visa maržos prekybos esmė yra padidinti efektyvumą ir sumažinti priklausomybę nuo pasitikėjimo, kuriuo galite atlikti šiuos dalykus.
Manau, kad vienas kosmoso novatorius, tam tikras maržos keitimo pradininkas, buvo dYdX. Nuo pat pradžių, kai kūrėme DDEX, jie galvojo, kaip tai padaryti teisingai.
Pradėjome tikriausiai tuo pačiu metu, 2017 m. Pabaigoje, 2018 m. Pradžioje. Tada matome, kad jie išgyvena keletą kartojimų.
Manau, kad pagrindinis skirtumas … Mes norime, kad ant stalo būtų kažkas unikalaus. Mes nebuvome pirmasis DEX. Tuomet [kuriant] mes ieškojome decentralizuotų mainų. Mes buvome kaip, oi … Čia yra trys dalykai, kuriuos galime tobulinti. Tą patį darėme ir su maržine prekyba.
Mes nagrinėjome įvairius maržos mainus ir manau, kad yra trys dalykai, kuriuos galima kardinaliai patobulinti. Viena yra ta, kad mes norime būti mažiau priklausomi nuo „Dai“ likvidumo. Dai nuostabus. Tai panašu į oazę, kuri įkėlė visą „DeFi“.
Absoliučiai, tai puikus jo vardas.
Kalbant apie likvidumą, tuo daugiau, tuo geriau. Taigi galvojome, kad be „Dai“ atsinešame papildomų stabilių monetų. Tai padidins šių rinkų likvidumą.
Manau, kad vienas tikrai didelis, neišnaudotas šaltinis yra centralizuotas USDT, USDC, TUSD. Mes kalbame apie tikrąsias „fiat-back“ stabilias monetas.
Labai didžiulis … Juos naudoja daug žmonių … Pažvelgus į monetų rinkos dangtelį, labai didelis likvidumas.
Taip, bet yra techninis iššūkis. Manau, kad priežastis, kodėl visi pradėjo „Dai“, yra ta, kad „Dai“ yra visiškai grandinėje. Šie visiškai grandinėje esantys DEX teoriškai gali suteikti šaltinį to, ką mes vadiname pagal sutartį įvykdomu likvidumu. USDT nėra sutartyje numatytas likvidumas.
Turi būti adapteris. Kažkas, kuris ima USDT ir paverčia jį likvidumo forma, kurią gali naudoti decentralizuoti protokolai. Iš esmės turime sukurti adapterį. Tai ima ką nors iš ne visiškai decentralizuoto pasaulio, perduoda jį per šį filtrą ir padaro jį decentralizuotą. Tai susiję ne tik su likvidumu. Taigi tai yra iššūkis.
Manau, kad mes tai padarėme pirmieji. Tai nėra panašu į komercinę paslaptį. Mes tikimės, kad pamatę tai darantys kiti žmonės pateks į žaidimą ir taip pat. Tai yra vienas iš būdų, kaip tikrai įveikti tiltą.
Filosofiškai, tai, kaip mes žiūrime, yra tai, kad kažkas panašaus į „Dai“ iš tikrųjų bando paleisti likvidumą iš „DeFi“ ekosistemos. Tai sukuria likvidumą iš nieko. Atnešdami kažką panašaus į USDT ar USDC, atsinešate iš „DeFi“ ekosistemos ribų. Mes tai vadiname „bootstrapping“ likvidumu viduje ir išorėje.
Viduje priekyje yra tikrai daug pastangų. Mes norime pabandyti prisidėti iš išorės. Taigi tai panašu į pirmąją dalį.
Antroji dalis to, ką darome kitaip, yra ta, kad iš tikrųjų nekomponuojame. Turime omenyje tai, kad norint sukurti maržos mainą, jums reikia dviejų dalykų. Jums reikia neatidėliotinos prekybos biržos (DEX) ir skolinimosi fondo.
Yra keli permutacijos, kaip juos sujungti. Iš tikrųjų galite tiesiog pasiimti esamą biržą, pvz., „Kyber“, ir esamą skolinimo grupę, pvz., „Compound“, ir tada jūs galite tiesiog pastatyti labai ploną sluoksnį. Tai yra maržos keitimas, nesukuriant nė vieno iš šių dviejų komponentų.
Vienas projektas, kuris buvo vadinamas Opyn. Tai buvo labai įdomus eksperimentas. Deja, jie užsidarė.
Jie užsidarė … Spalio 15-oji yra paskutinė diena.
Skaičiau jų post mortem. Priežastis, kad jų verslas buvo nutrauktas dėl to, kad jie buvo per ploni. Taip yra todėl, kad jie tiesiog kuria iš esamų komponentų. Galbūt nepakanka unikalaus jų siūlomo vertės pasiūlymo, kuris greičiausiai yra tinkamas naudoti, egzistavimui pagrįsti.
Kas iš tikrųjų yra prasminga. Kai komponuojate, produkto lygmenyje yra daugybė trūkumų. Tai nesandari abstrakcija. Vartotojai jaučia sudėtingumą, nes po juo vis dar bendraujate su keliais protokolais.
DYDX, pirmoji versija, manau, jie žengia vieną žingsnį anksčiau. Panašu … Mes nenaudosime išorinio. Mes statysime savo nusileidimo baseiną. Tada sukomponuosime jį su išoriniu DEX. Pavyzdžiui, „Eth2Dai“. Pastatydami vieną dalyką išorėje ir paskui naudodami vieną dalyką, jie gali smarkiai pagerinti naudingumą.
Mes tiesiog žiūrėjome į tendenciją ir jautėme, kad natūralus progresas yra tiesiog atlikti abu kūrinius viduje.
Taip, manau, kad tai buvo geras sprendimas.
Tai yra kompromisas, tiesa? Kaip inžinierius, niekada nenori išradinėti dviračio, tiesa?
Kaip paleidžiate tą paskolų grupės likvidumą?
Taip, tikrai. Trečioji ypatybė yra ta, kad, kadangi darome šį integruotą sprendimą, galime iš tikrųjų pertvarkyti tam tikrus dalykus. Vienas dalykas, į kurį sutelkiame dėmesį, yra tas, kad nors tokioje biržoje, kurią teikia skolinimas ir prekyba, galite padaryti du dalykus, mes jų tikrai nededame lygiagrečiai. Mes vis dar tikime, ką aš paaiškinsiu ir kuris atsakys į jūsų kitą klausimą, manome, kad pirmiausia turime pradėti nuo prekybos maržomis, nes skolintojų netrūksta. Mes ten sėdime 20 milijardų dolerių vertės eterio, kuris iš esmės uždirbo nulį procentų.
Manau, jei bus saugi, nerizikinga norma, atsiras jos pasiūlos pusė. Dienos pabaigoje kažkas moka palūkanas. Visi nori užsidirbti palūkanų. Jums nereikia labai daug daryti, kad jį gautumėte.
Kas iš tikrųjų moka palūkanas? Tai prekybininkai, tiesa? Jei galite pradžiuginti prekybininkus, jie yra pasirengę mokėti palūkanas ir šie palūkanos pritrauks skolintojus.
Tai vištienos kiaušinių problema. Šioje pusėje mes paleidžiame diržą.
Sutartį sukūrėme taip, kad būtų šališkas tam, ko, mūsų manymu, nori skolininkai. Galiu pateikti keletą pavyzdžių. Skolininkams tai, ko jie nori, yra tikrai stabilumas.
Šioje erdvėje yra tam tikrų naujovių. Manau, kad apibendrinto skolinimo platformai, pavyzdžiui, „Compound“, jie daro labai įdomių dalykų. Mums iš tikrųjų sumažiname keletą pažangių funkcijų, kad padidintume tvirtumą.
Vienas iš pavyzdžių yra tai, kad šiose naujoviškose skolinimo platformose jie pasirinko leisti skolinti ir užstatą. Taigi, ką aš sakau, įsivaizduokite, kad noriu pasiskolinti Dai. Aš įdėsiu šiek tiek eterio kaip užstatą.
Tai tarsi įkeisti savo namus. Arba eidamas į lombardą sakydamas pasiimk šį vertingą mano turimą laikrodį. Tada ketinu užsidirbti šiek tiek grynųjų, tiesa?
Dabar įdomi dalis, manau, kad jokie centralizuoti ar „CeFi“ projektai to nedaro. Jie [Sudėtinis] leidžia skolinti ir užstatą. Taigi šis Eteris, kuris yra kažkieno užstatas, taip pat patenka į skolinimo grupę. Tai taip pat galima paskolinti. Tai yra, kartais net tada, kai skolinatės, galite uždirbti palūkanas už savo užstatą. Tai tikrai puiki savybė.
Mes neteisiame. Arba sakydamas, kad tai yra blogai. Bet kai pažvelgsime iš labai praktiškos perspektyvos, iš maržos prekybininko perspektyvos, manome, kad tai yra nereikalinga.
Manome, kad tai nereikalinga. Pastebėsite, kad palūkanų normos yra labai nesubalansuotos. Už Dai uždirbate 10 proc., Bet Eteris – 0,1 proc. Reikalavimo pasiskolinti Eterį tiesiog nėra.
Ši nereikšminga palūkanų suma yra pakankamai artima nuliui, kad ji smarkiai nepadidina skolinimo fondo naudingumo. Bet koks trūkumas? Atrodo, kad nėra jokio minuso. Užstatas yra kaip užstatas. O tai reiškia, kad jei kažkas negerai, tai palaiko likvidavimą. Šis užstatas parduodamas, tiesa?
Taigi kyla klausimas, kas nutiks, jei kainų kritimas būtų tikrai didžiulis? Jūs bandote likviduoti Eterį, bet Eterio iš tikrųjų nėra. Tai paskolinta. Taigi, jūs turite atlikti kaskadinį likvidavimą, tiesa?
Jūs turite vėl likviduoti. Kažkas tą Eterį pasiskolino ir jie įdėjo kitą įkaitą. Dabar jūs taip pat turite likviduoti tą užstatą. Tik tam, kad galėtum likviduoti Eterį, kad gautum Dai, tiesa?
Niekas nežino, kaip tai vyks, ir tai gali būti šis katastrofiškas įvykis.
Gali būti, kad mes pergalvojame dalykus, bet kas žino?
Aš turiu omenyje, kad mes mažiau naudojamės turtu. Tam tikrais būdais, galima sakyti, mes turime prastesnį skolinimo fondą. Bet tam atvejui, jei įvyktų kažkas tikrai blogo, esame šiek tiek labiau įsitikinę savo likvidavimo procesu.
Taigi tai yra labai paslėpti kompromisai. Mes to tikrai nevertiname kaip produkto konkurencinio pranašumo. Bet tai leidžia mums šiek tiek geriau miegoti naktį. Mes nuodugniai išnagrinėjome savo likvidavimo procesą.
Tai atitinka sandorio šalies draudimo sąvoka, ar ne? Kai skolinate vienoje iš šių platformų, tai, dėl ko iš tikrųjų nerimaujate, yra tai, kad negalėsite atgauti pinigų. Būtent likvidavimo procesas apsaugo vartotojų turtą. Taip yra todėl, kad yra nepatikima sistema.
Dienos pabaigoje, jei likvidavimas buvo sėkmingas, vartotojai garantuoja, kad grąžins pinigus. Ši draudimo sąvoka, tiksliau sakant, yra dviejų tipų paskolų grupės rizika. Jūs turite likvidavimo riziką ir turite protingą sutartį / klaidą.
Antrąjį sunku apsidrausti, tačiau pirmasis yra visiškai pamatuojamas. Taip yra todėl, kad pats likvidavimo procesas yra tik tam tikra išmaniosios sutarties logika. Galime tiesiog pridėti logiką ir pasakyti: jei likvidavimas nepavyksta, nes kam nors nebuvo pakankamai paskatų dalyvauti likvidavime, tada yra draudimas. Kuris iš esmės veikia kaip dar vienas prekybininkas. Išskyrus tai, kad likvidavimas bus padarytas su nedideliais nuostoliais.
Taigi iš tikrųjų mes visiškai įgyvendinome patikimą likvidavimo draudimą. Tai, mūsų manymu, yra puikus šio žaidimo priedas. Tokia, kuria mes didžiuojamės.
Mes tikimės, kad tai nepadės. Nuo tada, kai jis prasidėjo, kažkas nepavyko. Vis dėlto tai dar viena apsauga nuo katastrofiškų situacijų.
Ar norite atskleisti, kaip suformavote savo likvidavimo baudą?
Aišku. Yra likvidavimo kategorija. Tai tiesiog reiškia, kad kai užstatas artėja prie paskolos skolos procento, užstatas perduodamas likviduoti. Gali būti, 110 proc. Tai gali būti 105%. Jei nustatysite per aukštai, tai tiesiog neefektyvu. Likvidacija pradedama. Dar per anksti, kaip netikras pavojaus signalas. Bet jei išlaikysite per arti 100%, rizikuojate dar labiau nukristi ir negalėsite likviduoti.
Tai dalis meno, dalis mokslo. Šiuo metu turime 110 proc.
Visam turtui?
Taip. Šiuo metu mes daugiausia žvalgomės tik į dvi rinkas. Eterio į USDT rinką ir Eterio į Dai rinką. Sutartyje kiekviena rinka gauna savo parametrą.
Kiekvienas turtas turėtų gauti savo kainą. Kiekvienas turtas ir kiekviena rinka turėtų turėti skirtingą likvidumo gylį ir riziką. Šiuo metu 110% procentų norma yra dabartinė ETH – USDT rinkos norma.
Kai likvidavimas prasideda 110%, tai nereiškia, kad paskolos gavėjas baudžiamas 110%. Tai nėra panašu į 10% baudą. Tiesiog likvidavimas prasideda nuo 110 proc..
Mes iš tikrųjų naudojame Olandijos aukciono mechanizmą. Pagal likvidavimo planą yra dvi matricos. Viena yra tai, kaip ir kada pradedate likvidavimą. Du yra tai, kaip jūs atliekate likvidavimą.
Yra tikrai du būdai, kaip įvykdyti likvidavimą. Vienas iš jų – suteikti išmaniajai sutarčiai visišką kontrolę. Tai tiesiog paima visą užstatą ir parduoda jį „Kyber“ rinkoje. Tai vienas iš būdų tai padaryti.
Antra, jūs atidarysite palaipsniui didėjančius aukcionus. Kas nori apsikeisti, jei tik galėsi man padėti grąžinti paskolą, tada gausi užstatą.
Tam tikrais būdais, kadangi aukcionas yra kainų paieškos mechanizmas, antrasis būdas yra labiau decentralizuotas. Iš tikrųjų tai teisingiau. Labiau tikėtina, kad pasieksite rinkos kursą.
Yra trūkumas. Trūkumas yra tas, kad veiksmas trunka šiek tiek laiko. Galbūt tai trunka 10 minučių. Per tas 10 minučių kaina gali kardinaliai pasikeisti taip, kad padidėtų rizika.
Visada yra šių kompromisų. Dienos pabaigoje, be abejonės, Olandijos aukcionas buvo geresnis būdas. Tai elegantiškiau. Manau, kad tai geriau skirstoma į ateitį. Taigi mes tai naudojame.
Taigi iš esmės, kai sakau olandų aukcioną, kurio kainos yra 110%, jis prasideda aukcione užstato dalį. Tarkime, ten buvo 100 ETH kaip užstatas. Neparduodate visos ETH. Jūs siūlote 80 ETH, kad kas nors grąžintų paskolą. Nėra gavėjų? Tada aš pasiūlysiu 81 ETH grąžinti paskolą. Taigi kiekvienu bloku padidėja užstato procentas, kurį gausite. Likusi užstato dalis grąžinama skolininkui. Tokiu būdu jie nepraranda viso savo užstato likvidavimo atveju.
Tai yra labai gerai.
Tai šaunus mechanizmas. Nors mes beta versijas testavome savaites, ir kadangi eteris pastaruoju metu labai išaugo, kai kurios trumpos pozicijos buvo likviduotos. Viena iš mano trumpų pozicijų buvo likviduota. Aš bandžiau. Aš iš tikrųjų esu labai ilgas Eterio.
Tas pats čia. Taigi turėjau bėdų.
Gana šaunu matyti, kaip veikia visas šis mechanizmas. Nėra jokio apčiuopiamo skirtumo tarp likvidavimo ir „stop loss“, tiesa?
Už tam tikrą kainą jūs jau praradote pinigus. Už tam tikrą kainą jūs tiesiog atsiskaitote.
Beta testavimo metu pastebėjome, kad žmonėms reikia psichologiškai vengti. Jie jaučiasi likviduojami – labai blogas dalykas.
Tarkime, kad jūsų likvidacija siekia 200 USD, o jūs gaunate iki 195 USD. Aš vis dar gerai. Ji nėra likviduota, bet jūs jau praradote didžiąją dalį savo kapitalo. Žmonės tiesiog nenori patekti į tą paskutinį tašką, kai visa jų padėtis likviduojama.
Stop loss iš tikrųjų yra tik dalinis likvidavimas. Tai gal 50% jūsų maržos sąskaitos likvidavimas.
Noriu sukurti taip, kad žmonės taip pat nesijaustų emociškai blogi. Manau, kad ir dalis produkto dizaino iššūkio yra įdomi.
Kokios jūsų mintys apie HOT žetoną ir jo naudingumą?
Kai suprojektavome žetoną, tai iš esmės yra „Costco“ narystė arba dažnai skrajojančių asmenų rida. Tai decentralizuota BNB versija.
Tai reiškia tik tiek, kad .. Kokia yra DEX vertė? Iš tikrųjų tai yra vieta, kuri sugeba sukaupti pakankamai pirkimo ir pardavimo paklausą, kad susidarytų rinka. Kitaip tariant, vienintelis jo turtas yra likvidumas. Arba, jo knygų gylis. Jei visų DEX likvidumas yra vienodas, sandorio mokesčiai tiesiog sumažės iki nulio. Taip yra todėl, kad kaip ir žmonės prekiaus pigesniu.
Jei pažvelgsite į „Coinbase“, jei pažvelgsite į „Binance“, priežastis, kodėl šie mokesčiai nėra nuliai, yra ta, kad jie turi šį konkurencinį pranašumą. Jie tiesiog turi geriausią likvidumą, tiesa?
Šio tinklo vertė yra jo likvidumas. Jei turėtumėte žetoną, kad jį paskatintumėte, paskatinsite žmones, kurie sukuria likvidumą.
Dėl bet kokio ženklo, manau, yra du klausimai. Vienas yra tas, kuris gauna žetoną? Kas dirba? Du yra tai, kokį naudingumą šis žetonas turi, tiesa?
Iš esmės tam tikru momentu vienintelė decentralizuoto mainų protokolo vertė gali būti jo mokesčių nuolaida. Ženklas yra žymeklis žmonėms, kurie prekiauja ir tokiu būdu teikia tinklui likvidumo. Taip padidindama tinklo vertę. Todėl tinklas atlygina šiems bendradarbiams iš esmės su nuolaida.
Mes apžvelgėme visus simbolinius mechanizmus. Vieninteliai iš tikrųjų prasmingi yra kažkoks medalionas. Iš tikrųjų tai nėra kažkoks atlygis, tačiau šiuo atveju tai yra teisė dirbti. Žetonus turintiems žmonėms „HOT“ iš esmės yra indėlis į likvidumo didinimą bendruomenėje.
Istoriškai, kai pažvelgsite į 2017 – 2018 metus, žmonės padarys šiuos labai išgalvotus, įmantrius ar sudėtingus simbolinius mechanizmus. Kai buvo vėsu.
Kitoje projektų grupėje žetonų nebuvo. Tai buvo taip nevėsu. Manau, kad dabar, jei pažvelgsite iš racionalios perspektyvos, žetonas yra tik įrankis. Tai įrankis tikslui pasiekti, tai yra tinklo paleidimas. Bet kurio tinklo paleidimas yra sunkiausia. Bet jei jūs galite užmegzti tinklą, tada tas tinklas gali turėti ilgalaikę vertę.
Tam tikrais būdais žetonas gali būti kaip labai elegantiškas įkrovos perrišimo problemos sprendimas. Manau, kad tai niekada nesikeitė. Tačiau praktiškai tai padaryti labai sunku.
Kalbant apie įkvėpimą, pažvelk į kažką panašaus į „Maker DAO“ ženklą. Tai nėra visiškai nereikalinga. Tai tarsi gabalas likvidavimo mechanizme.
Dienos pabaigoje „Maker“ ekosistemoje jis sulaukia susidomėjimo. Šios palūkanos bus mokamos su žetonu. Iš esmės visi turėtojai yra tokie patys, kaip ir susidomėjusieji, o tai yra gražu.
Palyginti su P2P rinka, kurioje vartotojai uždirba susidomėjimą, „Maker“ sistemoje niekas neuždirba, išskyrus žetonų turėtojus.
Manau, kad tai yra tinkamas būdas sukurti kažką, kad būtų galima paleisti tinklą. Laimingos komandos yra tos, kurios turi rizikos finansavimą arba turi pajamų. Jie turi galimybę laukti, per daug žadėdami šį didįjį ženklą. Jie gali lėtai kartoti.
Ne visos komandos turi galimybę tai padaryti. Dienos pabaigoje visi turi išsiaiškinti kokį nors pajamų modelį.
Kai atliekate darbą, kurti protingas sutartis yra brangu ir sekina. Kalbant apie geriausių inžinierių samdymą ir auditą. Visiems reikia finansuoti iš kažkur. Visada yra pažadas. Finansavimą imate iš rizikos investuotojų. Trejus metus, penkerius metus ir vieną dieną jie ketina paklausti, koks yra šio dalyko pajamų modelis?
Tai, mano manymu, „dYdX“, „Compound“, turės išsiaiškinti. Mes visi turime tai išsiaiškinti. Jei išsiaiškinsite, manau, kad iš tikrųjų nėra taip sunku sukurti tokenizuotą sistemą arba tiesiog naudoti akcijų kapitalą, kad grąžintumėte investuotojams.
Jūs, vaikinai, neimate prekybos mokesčių, ar tai teisinga?
Mes mokėjome mokesčius. Nuo pirmos dienos DDEX ima mokesčius. Manėme, kad tai yra puikus dalykas. Tam tikru požiūriu tai įrodo vertę. Aš asmeniškai tikiu, kad jei tai yra vienintelis dalykas, kuriame galite konkuruoti, yra tik pigesnis, tada galbūt nesate toks konkurencingas.
Manau, kad žmonės laisvai maišosi su decentralizacija. Manau, kad tai du visiškai atskiri klausimai.
Tai nereiškia, kad imate mokesčius, todėl esate centralizuota sistema. Net ir decentralizuotoje sistemoje, pavyzdžiui, „Ethereum“, dujos yra sistemos naudotojų mokestis. Tai taip pat palaiko visą šią mašiną.
Jei negalite imti mokesčių, tai kaip jūs galite turėti veikiančią simbolinę ekonomiką. Ilgainiui mūsų tikslas yra sukurti perspektyvų, tvarų verslo modelį. Tai iš tikrųjų tikrai sunku padaryti.
Jei pasikliaujate išorinėmis investicijomis ir finansavimu, tuomet nesate iš tikrųjų decentralizuotas. Savarankiškumas yra vienas pagrindinių dizaino tikslų. Vis dėlto pastebima tendencija, kad visi neima mokesčių.
Vienas dalykas, kuris mums tikrai kenkia, yra šie kaupėjai, kurie lygina „dApps“ ir „bid-ask“ skirtumus. Mes visada turėjome vieną geriausių „bid-ask“ kainų skirtumų. Bet … Jei į ją įtraukiate mokesčius, mokesčiai efektyviai padidina mūsų užsakymų knygos skirtumą. Tada mes nebepriklausome pirmajam. Tai kažkiek mus šiek tiek vargino. Visi iš esmės mažina mokesčius iki taško, kad pabandytų kompensuoti likvidumo trūkumą.
Taigi, naudodamiesi šiuo nauju produktu, mes esame panašūs į tiesiog nemokamą. Nežinau, kas bus, bet tai neabejotinai padaro mus konkurencingesnius. Po to, kai sumažinome mokesčius, dabar mes turime geriausią skirtumą tiek maržos, tiek neatidėliotinos prekybos srityje.
Grįšiu prie jūsų klausimo apie Dai. „Dai“ yra mūsų antrinė rinka. Mes daugiau dėmesio skyrėme USDT rinkai. USDT rinkai tai nėra net arti! Mes esame žymiai geriau nei bet kuris kitas eteris išplitęs į stabilią „DeFi“ sistemų monetų rinką. Kalbant apie „Dai“ sklaidą, pastebime, kad niekas iš tikrųjų negali padaryti iš esmės geriau nei bet kas kitas. Taip yra todėl, kad „Dai“ yra visiškai likvidus. Labai pigu vesti likvidumą tarp „DeFi“ projektų. Mūsų pastebėjimu, „Dai“ likvidumas, gylis ir plitimas greičiausiai bus panašūs viršutinėse trejose ar penkiose platformose. Tai nėra kažkas, ką galime padaryti iš esmės geriau nei bet kas kitas. Tai taip pat nėra kažkas, kas iš tikrųjų gali padaryti prasčiau nei bet kas kitas. Jei žinotumėte, kaip veikia likvidumo reikalai, tikriausiai visi pasiekia paritetą.
Žvelgiant iš konkurencinės strategijos perspektyvos, prasmingiau sutelkti dėmesį į rinkas, kurios automatiškai nepasiekia pariteto.
USDT rinka yra kažkas, ką mes galėtume padaryti, jei išleistume daug pastangų, daug geriau nei visi kiti. Taigi tai yra mūsų tikslas.
„Dai“ yra pagrindinis „DeFi“ ekosistemos komponentas, kurį mes tikrai palaikome. Bet mes galime palaikyti juos taip pat gerai, kaip ir bet ką kitą, o ne iš esmės geriau.
Ar įmanoma gauti pajamų mokant šiek tiek daugiau pasiskolinti?
Mes iš tikrųjų nagrinėjome centralizuotus mainus, kaip dirbo pasaulis. Jei pažvelgsite į daugelį centralizuotų maržų mainų, jie net neturi skolinimo fondo. Jie tiesiog teikia savo paskolas. Jie yra skolintojai. Jie ima mokestį. Žmonės kalba apie tai, kad 20% balandis yra tikrai didelis „Dai“ mokestis. Mes matėme, kad vidutiniškai jie ima 0,1% per dieną, tai yra 36,5% per metus. Niekam nerūpi.
Kaip jūs sakote mums, jūsų mentalitetas yra toks: aš sutrumpinsiu tai tik savaitę. Jūs žaisite 0,1% kasdien. Tai žaidžiama 0,7% per savaitę. Bet aš uždirbsiu 50 proc..
Iš esmės mes nemanome, kad palūkanų normos skirtumas yra ten, kur yra didžiausi pinigai. Apibendrinant apibendrintą skolinimo grupę, pvz., „Compound“, vieną dieną jie peržengs šių paskolų finansinio naudojimo atvejus.
Jie kalba apie paskolą iki atlyginimo, ir akivaizdu, kad yra kitų šaunių dalykų, pvz., CDAI. Tai gali atverti daug didesnę rinką.
Jei darote prielaidą, kad 100% skolinimosi bus įvykdyta dėl maržinės prekybos, tada visos uždirbamos palūkanų normos bus mažesnės už sandorio mokesčius. Atlikite paprastą matematiką. Jūs kalbate apie procentą viršuje. Junginiui tenka 10% palūkanų palūkanų. Tai yra 10%, o ne 10%. 10% iš 10% yra tik 1% per metus, tiesa?
Mes kalbame apie vienos savaitės paskolą. Tai 1/50-oji 1% dalis. Mažiausias prekybos mokesčio centralizuotas keitimo mokestis yra 0,1%. Tai vis tiek 10 kartų didesnė nei 0,5% 10% 10%.
Be to, aš iš tikrųjų nesu tikras, kad junginys uždirba skirtumą. Jie tiesiog galėtų tai naudoti draudimo fondams. Manau, kad tai yra vienas geras draudimo draudimo būdas. Tai daro „BitMex“. Norėdami padengti likvidavimo nesėkmes, imkite procentų palūkanų normos skirtumą. Tai labai gražus mechanizmas. Mes nesiruošiame su tuo susipainioti.
Viena iš patraukliausių DDEX savybių yra ta, kad vietoje esančiame objekte nedalyvauja KYC ar AML, todėl privatumas yra didesnis nei konkurentų. Ar planuojama pakeisti tai, kaip tai daroma maržos produktui?
Nesu tikras, ar KYC yra kelias. Kai atliksite KYC, jūs pralaimėsite.
Reikalas tas, kad decentralizuoti mainai niekada nebus tokie greiti. Tai niekada nebus taip efektyvu, kaip centralizuoti mainai.
Iš esmės, jei jūs stengiatės vykdyti mainus decentralizuotai ir tada numetate KYC ant jo, jūs prarandate visus privalumus. Tada taip pat galite sukurti centralizuotą biržą.
Tai yra pirmasis principinis argumentas, kodėl KYC nėra tinkamas kelias. Aš manau, kad tai turėtų būti palanku laikytis reikalavimų. Turiu omenyje tai, kad, manau, žmonės kalba apie ankstyvuosius DEX, kaip būdą išvengti reikalavimų laikymosi.
Žmonės pamiršta, kad DEX iš esmės turi kai kurias savybes, kurios yra labai naudingos laikantis reikalavimų.
Kodėl mainai yra reguliuojami? Yra du esminiai atsakymai. Viena yra ta, kad norite išvengti pinigų plovimo. Antra, jūs norite išvengti sukčiavimo, nes laisvės atėmimo vietų areštai. Jie gali pabėgti už kiekvieno pinigus. Tai pasitraukimo sukčiavimas.
Dėl decentralizuotų mainų, nes jie nėra laisvės atėmimo bausmės, nėra galimybės pasitraukti iš sukčiavimo. Tai labai maloni savybė, viena. Ir du, nes visos operacijos iš tikrųjų vyksta vienoje grandinėje, tai nepažeidžia susiejimo.
Priežastis, kodėl kažkas paims pavogtas lėšas ir įneš jas į „ShapeShift“ ar „Coinbase“, yra ta, kad jie gali jas atsiimti ir pinigai bus „nuplauti“. Jei atliekate operaciją decentralizuotoje biržoje, pvz., DDEX ar „Radar Relay“, panašumas nėra sugadintas. Jūs tiksliai žinote, iš kur tie pinigai. Jūs tiksliai žinote, kur jis dingo.
Tai yra dvi labai elegantiškos savybės. Turėtume pasinaudoti šiomis savybėmis. Kurti geresnius produktus ten, kur žmonės negali padaryti blogų dalykų.
DEX jau turi šias savybes, tačiau apie tai niekas tikrai nekalba. Apskritai tai tik apie mūsų ankstyvumą. Tiesiog tai, kad mes neturime jokios tapatybės sistemos. Net jei įdiegsite KYC sistemą, tai labai centralizuota, izoliuota, KYC sistema. Tik tam tikras DEX gali turėti tam tikrą SQL duomenų bazę, kurioje būtų susieti kai kurie adresai su kai kurių žmonių informacija.
Gal tai nėra sprendimas. Tas dalykas gali būti nulaužtas arba pasimesti. Gal jis nėra pakankamai didelis. Taip pat džiaugiuosi tapatybės problema, kurią žmonės bando išspręsti. Įsivaizduokite, jei turėtume atsietą trečiųjų šalių tapatybės sistemą. Turite kredito istoriją ir kitus dalykus, kuriuos taip pat galėtumėte panaudoti. Manau, kad tai yra sprendimas. Nemanau, kad sprendimas yra tas, kad kuris nors konkretus „DeFi“ projektas sukuria savo, efektyviai nutildytą tapatybės sistemą. Štai kaip man atrodo ši KYC sistema.
Kaip ketini išgirsti žodį?
Ankstesniame mano mobiliojo interneto paleidimo procese, naudodamas savo pirmąjį produktą, pirmaisiais metais nuo 0 iki 16 milijonų vartotojų. Mes padarėme tiek daug įsilaužimų į augimą. Nemanau, kad „DeFi“ yra toks.
Yra du dalykai. Viena, jūs kalbate net apie sėkmingiausius projektus, jūs kalbate apie labai mažą vartotojų bazę. Jei pažvelgsite į kūrėjus ir į junginius, kalbėsime tūkstančių vartotojų, o ne milijonų tvarka..
Norint pasiekti šią labai labai nišinę minią, nesakau, kad tai nėra sunku, bet labiau tai, kad jūs tiesiog turite turėti unikalių vertingų pasiūlymų. Tada jie tikriausiai tave ras. Pagalvokite apie žmonių, kurie naudos decentralizuotą produktą, tipą. Šie žmonės yra nepaprastai rafinuoti. Pirmiausia jie turi „MetaMask“, Didžioji knyga, arba a D’CENT piniginė. Vien tam reikia tam tikros patirties. Tada jie turi suprasti finansines operacijas, susijusias su maržos prekybos sukūrimu, to pasekmes ir riziką. Žmonės kalba apie „naudingumas yra kliūtis“. Taip, kada nors … Bet šiandien mes ten nesame.
Mes kalbame apie kai kurių inžinerijos ir finansų nuovokos sankirtą. Šiuo metu esame po radaru. Vis dėlto esame nustebę, kiek žmonių iš tikrųjų mus rado. Kaip sužinojote apie mus? Net niekur nepaskelbėme savo URL. Mes nekalbame apie daug žmonių. 100 žmonių mus rado. Tai nėra nereikšminga potencialių vartotojų bazės dalis, kurią galėtume pasiekti šiuo metu.
Manau, kad jūs turite žengti žingsnis po žingsnio. Visos „Defi“ mūsų pacientų pirmos pakopos komandos. Žmonės, bandantys judėti ir bandantys panaudoti žetonus ar virusinę rinkodarą, labai greitai save perdega. Jei pažvelgtumėte į žmones, kurie iš tikrųjų rašo ir siunčia, iš tikrųjų traukia, pavyzdžiui, „Junginiai ir gamintojai“, jie užtruko ilgai. Jie visi vykdo šešių mėnesių laivų ciklus ir nėra daug įsilaužimų ir PR.
Šiame etape, žinoma, norime augti greičiau. Mes norime turėti eksponentinį augimą. Tačiau negalima to per daug priversti. Dar reikia nueiti ilgą kelią, kol kas nors sukurs viešam vartojimui paruoštą „DeFi“ produktą.
Mes labai stengiamės gauti pirmąjį šimtą vartotojų, pirmuosius tūkstančius vartotojų, pirmuosius 10 000 vartotojų. Tačiau 10 000 vartotojų iš tikrųjų yra labai maža. Žodžiu, mes galėtume kalbėtis su pirmaisiais tūkstančiais vartotojų po vieną. Mes neprivalome praleisti. Apibendrindami šią poziciją ir atsakydami į jūsų klausimus, esame pasirengę daryti tai, kas nėra mastelis. Mums nereikia mastelio. Tada vėliau išsiaiškinsime sudėtingus klausimus dėl skalės.
Kokios jūsų mintys apie didelius mokesčius už dujas ir kaip tai veikia finansinę įtrauktį?
Kai kuriais atžvilgiais mes dabar kalbame apie mastelio keitimą. Yra vieno sluoksnio mastelis, galbūt pakeičiant sutarimo modelį. Arba sluoksniuokite du mastelius, galbūt paketines operacijas. Galite paimti kažką panašaus į nulinį žinių įrodymą ir galbūt suspausti tūkstantį operacijų į vieną operaciją.
Šiuos du dalykus mes tikrai atidžiai išnagrinėjame. Dienos pabaigoje nėra vienos komandos, kuri galėtų išspręsti visas problemas. Mes esame dviejų sluoksnių „DeFi“ produktas. Mūsų požiūriu, mes norime patvirtinti Ethereum. Saugiausias, gal brangus, bet saugus tinklas. Jūs mokate už saugumą.
Čia tikrai patvirtinate savo naudojimo atvejį. Tada bandai išsiaiškinti kelią, kuriuo galėtum pasukti. Gal tai „Ethereum 2.0“. O gal tai padedama antrojo lygio sprendimu. Gal geresnis „blockchain“. Mūsų užduotis yra įvertinti šiuos dalykus ir išsiaiškinti jų teisėtumą bei sukurti protokolą taip, kad jis būtų migruojamas.
Fantastiškas Tianas! Labai ačiū, kad šiandien skyrėte laiko mums.
Labai ačiū jums, kad kalbate apie šią medžiagą. Jei kam kyla klausimų, susisiekite.
Paskutinės mintys
Kol kas naujoji maržų prekybos platforma nieko nedaro tiems, kurie turi HOT žetonus. DDEX yra ugnis. Konkurencija maržos DEX erdvėje yra nuožmi. Aiškiausias to pavyzdys yra artėjantis Opyn maržos prekybos paslauga 2019 m. spalio 15 d.
Tikimės, kad DDEX dėmesys sklaidai / gyliui ir tinklo saugumui bus labai naudingas esamai sudėtingų prekybininkų ir inžinierių bendruomenei, kuri skatina „DeFi“. Šis dėmesys turėtų užtikrinti DDEX kelią į priekį.
Nedvejodami susisiekite su DDEX komanda su klausimais:
„Twitter“: Tian Li (Generalinis direktorius / įkūrėjas), Scott Winges (Produkto vadovas)
Telegrama: Bowenas Wangas (COO / steigėjas)
Maržos prekybos platforma: https://margin.ddex.io