Visiškai priešingai nei nepastovios kriptovaliutų rinkos tendencijos 2017 m., 2018 m. Keistai pastebėjo įvairių stablecino įėjimą.
Nors pagrindinė šių doleriais susietų (arba kito stabilaus turto susietų) monetų paklausa geriausiu atveju atrodo silpna, tokios platformos kaip „Gemini“ ir „Circle“ išleido naują turtą, kad vartotojai galėtų naudotis šiek tiek pastoviomis sąlygomis..
Tačiau Bostone įsikūrusi „COSIMO Ventures“ remiama bendrovė „Oneiro“ turi šiek tiek kitokių rankovių ndau. ndau (tariama lt ir sutrumpintai reiškia „indėlis“) yra parduodamas kaip „pirmoji pasaulyje ryški skaitmeninė valiuta“, o pagal jos svetainę „sukurta ir optimizuota ilgalaikiam vertės kaupimui. ndau turi laisvę kilti, kartu sušvelnindamas neigiamą nepastovumą “.
Turtu siekiama derinti stabilumą su augimu, ši idėja keistai nutolusi nuo kriptovaliutų prekybininkų leksikos.
Gavome progą pasikalbėti Kenas Langas, COSIMO Ventures CTO ir ankstyvasis kolektyvo narys. Prieš dirbdamas COSIMO, Langas dirbo CTO ir Direktorių valdyboje „Vringo“ (pervadintas į „Form Holdings“, NASDAQ: FH), dirbo Niujorko universiteto docentu, buvo „Keane Advisors“ generaliniu direktoriumi, kur dirbo kurdamas naujas technologijas ir algoritmus privatiems nuosavybės, prekybos ir turto paskirstymas, įkūrė „Lightspace“ ir paskelbė ją viešai, įkūrė „WiseWire“ ir pardavė ankstyvajai paieškos sistemai Likos 1998 m. ir ėjo CTO pareigas.
Langas taip pat buvo a centre patentų kova su „Google“ ir, anot jo „LinkedIn“, du iš keturiasdešimt paskelbtų ir išduotų patentų buvo įrodyta „JAV apygardos teisme, kurie yra atsakingi už daugiau nei 20%„ Google “pajamų“.
Mėgautis!
Ar galėtumėte papasakoti apie savo kilmę ir kelionę į kriptovaliutų erdvę?
Dešimtojo dešimtmečio buvau kompiuterių mokslininkas, dirbęs Carnegie Mellon. Nuo to laiko pradėjau mašinų mokymosi technologijas, kurias 1998 m. Pardavėme „Lycos“, kur dirbau CTO. Vėliau nemažai technologijų ir finansų pradedančiųjų, mano bendradarbių tinklas ir aš sukaupėme visą kompetencijos rinkinį, reikalingą iš tikrųjų gilintis į iššūkius, iškeltus išradus Bitcoin.
Tada sukaupėme „Bitcoin“, bet taip pat pradėjome suprasti, kiek didesnė galėtų būti kriptovaliutų rinka, taikant naujus požiūrius į problemas, kurios jį stabdė. Šios idėjos apie naujus požiūrius paskatino sukurti „ndau“.
Kaip manote, kokių pagrindinių elementų trūksta, kad kriptografija taptų pagrindine? Kokiu laiko tarpu jūs tikite, kad kriptografija bus pagrindinė?
Kripto turi būti lengviau naudojama, saugesnė nuosavybės teise, mažiau nestabili vertė, o prekės ženklas turi pereiti nuo suteptos praeities į atsakingesnę ir atskaitingesnę ateitį. Kad tai įvyktų, didžioji praeities šifravimo dogmos dalis turi užaugti ir subręsti. Atsakinga lyderystė turi pasinaudoti proga ir suvokti, kad ne visi yra kriptografinio saugumo ekspertai ir kad tradicinis finansų pasaulis turi tam tikrų kriptografinio pasaulio pamokų, kurių reikėtų išmokti, o ne išmesti..
Nuomonė, kad praradus asmeninius raktus, turėtų prarasti nuosavybės praradimą, nėra tai, kas, pavyzdžiui, pagrindinei srovei kada nors bus malonu. Manau, kad šie klausimai iš esmės bus išspręsti ir per 3–5 metus lengvai atsikratysime kriptografinės rinkos, pasiektos gruodžio mėn., Pergalės..
Savo pokalbyje [„Token Fest 2018“ Bostone] buvo diskutuojama apie kitus stablecoinus, turinčius „didelių trūkumų“, įskaitant „Dvynių dolerį“. Ar galite tai paaiškinti išsamiau?
Manau, kad tai buvo platus bendrumas, kurį citavo mano kolega Ciaranas Hynesas, tačiau norėčiau pasinaudoti šiuo klausimu kaip galimybe būti šiek tiek tikslesniam. Yra puikių atvejų, kuriais mes tikime, kai doleriais susieti stablecoinai yra skaidriai 100% paremti realiu jų atstovaujamu turtu. Puikių naudojimo atvejų pavyzdžiai sumažina tarptautinių perlaidų kainą, arba kai savininkas turi trumpalaikes išlaidas, išreikštas doleriais, jie nori įsitikinti, ar yra pasirengę mokėti, ir norėtų tam mokėjimui naudoti kriptografinę formą..
Tačiau bet kokiam tokiu būdu ne visiškai paremtam stablekoinui gresia pavojus, kad būsimos paklausos lūkesčiai nebegali paremti tiekimo sutarčių sudarymo būdų, kurie nuo to priklausys žmonėms. Antra, susiejant vertę su fiat valiuta, nors tai gali būti naudinga trumpuoju laikotarpiu, tai yra garantuotas vertės praradimas dėl infliacijos, kai jūsų laiko horizontas pereina į ilgalaikę vertės kaupimą. Žmonės paprastai netaupo pensijai, turėdami pensijos turtą doleriais, ir to nepadarys naudodami doleriais susietą kriptografiją.
Kodėl „fiat“ valiuta netinkama kriptovaliutai paremti?
Tai tinka kriptovaliutai, kuri neva atitinka tos fiat valiutos vertę, paremti. Tai netinkama ilgalaikiam vertės kaupimui dėl infliacijos ar apsidraudimui nuo fiat valiutos suskirstymo rizikos, kuri istoriškai atsitiko pernelyg dažnai, ir dabar mes tai matome Venesueloje.
Ar galite papasakoti, kaip veikia ndau? Kokią technologiją ji naudoja ir kaip ji išspręs problemas, su kuriomis susiduria dabartiniai tradiciniai gaminiai?
Ilgalaikė vertės atsarga turi būti konkurencinga su kitomis turto klasėmis, turi turėti galimybę apsidrausti nuo infliacijos ir sušvelninti neigiamą nepastovumą ir kitas rizikas, kurios kyla ilgalaikėje perspektyvoje. Funkcijų, leidžiančių ndau tai padaryti, kolekciją mes priskiriame prie „plūduriuojančios“ monetos.
Pagrindinės funkcijos apima:
- 30 000 000 ndau rezervas yra išleidžiamas tik esant poreikiui ir mokamas už didėjančią tikslinės kainos kreivę, o visos grynosios pajamos patenka į realaus pasaulio turtą, kuriam ndau yra įvardijamas. Fondo likvidumas naudojamas remti pinigų politiką per dinamišką žemiausią kainą, už kurią ndau palaikoma biržose.
- Ilgalaikis akcijų paketas skatinamas taikant ekosistemų derinimo skatinimo priemonę, kuri ndau turėtojams atlygina papildomą ndau iki 15% per metus už užrakinimą.
- Ndau rinkos kainos kritimo metu taikomas dinamiškas sutartinių sandorių mokestis, skatinantis laikyti, o ne parduoti, ir sutrumpinti perteklinį ndau tiekimą, padedant pakelti rinkos kainą iki dabartinės tikslinės kainos..
- „Blockchain“ pagrindu veikiančios institucijos yra įmontuotos, kad apsaugotų turėtojus ir sudarytų vienodas sąlygas, įskaitant skaitmeninį valdymą ir ginčų sprendimą..
Ar galėtumėte mums sužinoti, kaip šiandien kas nors gali įsigyti „ndau“?
Kažkas šiandien gali įsigyti „ndau“ apsilankęs svetainė. JAV pirkėjai turi būti akredituoti šiuo metu, tačiau „ndau“ bus galima įsigyti per biržą, kai tik „ndau“ bus įtraukta į sąrašą.
Kaip ndau užtikrins demokratiškai išrinktą Tarybą ir valdymą?
„ndau“ valdo „Blockchain Policy Council“ – 9 delegatų grupė, kurią visus išrinko „ndau“ turėtojai, naudodami kelis metodus, kad padidintų atsparumą prieš kontrolės konsolidavimą. Rinkimai vyksta naudojant „blockchain“ metodus, siekiant užtikrinti proceso vientisumą.
Kas yra rinkos formuotojai ir koks yra jų vaidmuo „ndau“? Kaip užtikrinti, kad valiuta išliktų plati?
Rinkos formuotojus „Blockchain“ politikos taryba sutaria paskirstyti naują atsargų atsargą, išpirkti perteklinį tiekimą ir sušvelninti nepastovumą. Nors stablecoins bando „susieti“ vertę su kažkuo išoriniu, tai nėra ndau požiūris.
Manome, kad norint ilgalaikio vertės kaupimo, iš tikrųjų pageidautina turėti ribotą nepastovumo laipsnį, nes tai padeda išlyginti kapitalo atoslūgius ir srautus, prireikus pasitelkiant pagalbinius šaltinius per kainų signalus. Tačiau per didelis nepastovumas sukuria netikrumo lygį, dėl kurio kai kurios senesnės kriptovaliutos tampa netinkamos patikėjimo teisei.
„ndau“ sukurtas taip, kad būtų tinkama pusiausvyra tarp šių dviejų, galinti pakilti vertė ir palankiai konkuruoti su kitomis turto klasėmis, tačiau nėra tokia nepastovi, kad laikytų turėtojus naktį. Būdamas plūdrus, dar nereiškia garantuotos grąžos – vietoj to tai reiškia suprojektuotų paskatų rinkinį, kuris suteikia atkuriamąsias jėgas palankiai pakelti rinkos kainą.
Šias paskatas užtikrina „blockchain“ programinė įranga ir prižiūri „Blockchain Policy Council“. Rinkos kaina reaguos į šias paskatas, tačiau ją, be abejo, lemia ir įvairios kitos jėgos, o „ndau“ turėtojai turėtų atitinkamai nusistatyti savo lūkesčius.
Kaip išvengsite valiutos nuvertėjimo?
Siekiant užtikrinti, kad pinigų politika būtų apgalvota ir atsakingai vykdoma „ndau“ turėtojų interesai, sukurtas ilgalaikis planas ir reaguojantis skaitmeninis valdymas. Yra daugybė mechanizmų, užtikrinančių plūdrumą nusidėvėjimui, tačiau „Blockchain“ politikos taryba taip pat turi diskrecijos teisę panaudoti kitas priemones, kad būtų patenkinti visos ekosistemos interesai, jei to reikia, įskaitant interesą būti atspariu nusidėvėjimui.
„ndau“ sukūrė grupė ekspertų iš pasaulinio lygio institucijų, įskaitant MIT, Kolumbijos universitetą ir „Goldman Sachs“. Projekte dalyvaujanti „Oneiro“ komanda yra beveik vien tik kaukazietiški vyrai. Ar manote, kad plačiajai visuomenei gali būti sunku tai susieti? Norėdami pamatyti save atsispindinčius tokioje įmonėje ir pamatyti kriptovaliutą kaip jiems patrauklią alternatyvą?
Tikimės, kad „ndau“ bus naudojamas kaip naujos rūšies šaltinis, naudingas visiems vienodomis sąlygomis. Mūsų tikslas yra sukurti pinigų sistemą, kuri gerai veiktų visiems, norintiems kaupti vertę, nepaisant jų tapatybės, ir sukūrėme valdymo sistemą, kuri atspindėtų įvairius visos ndau ekosistemos interesus. Manome, kad valiutos kūrėjų tapatybė yra mažiau svarbi nei galimybė gerai dirbti jos vartotojams, ypač atsižvelgiant į daugelio ndau kolektyvo narių anonimiškumą.
Kalbant apie personalą, visada laukiame bet kokio išsilavinimo žmonių, norinčių savo unikalius įgūdžius ir minčių įvairovę papildyti ndau ekosistema, gyvenimo aprašymus – jei visais būdais turite rekomendacijų, atsiųskite jiems!
Kokio rezultato tikitės iš „Mainnet“ paleidimo?
„Ndau Mainnet“ paleidimas pridės daug naujų funkcijų į „ndau“ nuosavybės teises ir padės pradėti teikti svarbiausius duomenis apie tai, kaip „ndau“ turėtojai geriausiai mėgsta jį naudoti praktikoje.
Ar manote, kad rizikos kapitalo garantuota skaitmeninė valiuta apskritai prieštarauja kriptovaliutų etosui?
Sukurti ir paleisti naujovišką kriptovaliutą šiandien reiškia, kad kuriant ją reikia įdėti daug darbo ir išteklių, o ne tik atlikti keletą patobulinimų esamai programinei įrangai. Mes manome, kad kur kas geriau naudoti tradicines profesionalių investuotojų investicijas į nuosavą kapitalą, norint panaudoti šiuos išteklius. Mes norėtume naudoti pajamas iš valiutos pardavimo stabiliai pinigų politikai palaikyti.
Kalbant apie kriptovaliutos etosą, nematome, kad yra tik vienas etosas, nei susitarimo dėl to, kas būtų, jei toks būtų. „Ndau“ etosas yra suardyti esamą ilgalaikės vertės kaupimo status quo, bet ir neišmesti kūdikio su vonios vandeniu. Yra vidurinis kelias, kuris su naujais požiūriais subalansuoja dabartinių būdų naudą ir leidžia esamiems ir naujiems žaidėjams pasiekti pergalę..
Kas bus toliau jūsų darbų sąraše?
Norėtume, kad „ndau“ būtų lengvai perkama iš kuo daugiau platformų ir prieinama visiems, kartu ją parduodant. „Ndau“ prijungimas prie stočių, vartų ir kitų sistemų bus didžiulis žingsnis mums, kurio laukiame netrukus.
Viskas, ką norėtumėte žinoti mūsų skaitytojams?
Kriptografijos pramonė vis dar yra ankstyvoje kovoje. Jei praleidote ankstyvąsias galimybes, protinga stebėti įvykius. Praktiškai prie visos teisėtos pramonės kritikos mes ir kiti kruopščiai dirbame ir jiems visiems išsisprendus, suvokimas, ką reikš kriptovaliuta ir „blockchain“ visuomenės struktūroje, bus didesnis nei išmaniųjų telefonų ar net pats internetas.