Atsižvelgiant į visas spekuliacijas ir nerimą dėl ICO laikymosi, įdomu išgirsti, kad šis lėšų rinkimo mechanizmas skolinasi ir ne grandinės įmonėms. Kaip visi žinome, reglamentavimas yra karštai ginčijama diskusija. Nors valdymo organai didelėje pasaulio dalyje tempia kulnus, išmanieji dabar laiko legalius ICO. O Vokietijoje tai yra ir „blockchain“, ir ne grandinės įmonės.
Nėra tokio dalyko kaip legalūs ICO
Prieš pradėdami protestuoti, sutvarkykime reikalus. Teisėtų ICO tikrai nėra. JAV, norėdama įvykdyti reikalavimus atitinkantį pasiūlymą, kartais vadinamą „Security Token Offering“ (STO), bendrovė gali pasinaudoti galiojančiais vertybinių popierių išimčių įstatymais. Jie yra ribojantys, brangūs, užimantys daug laiko ir nėra idealūs. Bet tai yra geriausias kol kas.
Tačiau tokiose šalyse kaip Vokietija ar Šveicarija galioja lankstesnės gairės. Tai daro žalias ganyklas daugeliui kriptografijos kompanijų, kurią supainiojo arba sunerimo aiškios politikos trūkumas namuose. Jie gali laikyti legalius ICO (simbolinius pasiūlymus, atitinkančius vietinius įstatymus) ir pradėti savo verslą, nebijodami gauti šaukimą..
Taigi tai suprantama „blockchain“ įmonės visų juostų keliasi į tokias šalis kaip Šveicarija, net „Bitfinex“ svarsto galimybę. Bet koks yra įmonių, kurios nepriklauso grandinei, raginimas surengti ICO, kai nereikia įsitraukti į susipynusį teisėtą internetą?
Kodėl ne grandinės įmonės turėtų legalius ICO?
Pradedantiesiems suteikiama prieiga prie skaidraus, saugaus ir greito lėšų rinkimo už mažą kainą. Tradicinis rizikos kapitalo finansavimas paprastai yra ilgas ir varginantis procesas. Prieš surandant rėmėją, tai taip pat gali patirti daug išlaidų ir daugybę atmetimų. Su ICO jūs paprasčiausiai išduodate žetoną.
Jei investuotojai nori jį įsigyti, jie gali; jei norite išleisti daugiau, galite. Akcijų žetonų išleidimas gali suteikti įmonėms labai reikalingą likvidumą. Tada jie gali prekiauti tokenais antrinėse rinkose (parduodami kaip kriptovaliuta). Kita vertus, tradicinis privataus kapitalo turtas pagal apibrėžimą yra nelikvidus.
https://neufund.org/
Agnieszka Sarnecka VP Ventures of Neufund nuosavo kapitalo kaupimo platforma paaiškina: „Steigėjai pernelyg dažnai negali pasiekti vertės, kurią sukūrė jų įmonė. Nepaisant aukšto įvertinimo, daugeliu atvejų savininkas vis dar gyvena iš pradinio atlyginimo “.
ICO turėjimas leistų steigėjui žymėti dalį (ar visą) savo įmonės nuosavo kapitalo blokų grandinėje, nereikėtų susitikti su VC. Vadinamajame akcijų ženklų aukcione (ETO) bendrovės kapitalas gali būti atstovaujamas grandinėje kaip žetonai.
„Neufund“ yra platforma investuotojams ir steigėjams, giliai įsišaknijusi laikydamasi reikalavimų. Dirbdami tiesiogiai su Vokietijos ir Maltos vyriausybėmis, patardami jiems reguliavimo srityje, jie sukūrė „Blockchain“ politikos iniciatyva su partneriais, įskaitant „Kraken“, „Lisk“ ir „Delaware“.
Verslui nieko nėra blogiau už neapibrėžtumą. Be abejonės, ši organizacija aktyviai kuria teisinę ir techninę sistemą, priklausančią Vokietijos jurisdikcijai, kad būtų leista visiškai legaliems ICO. Bet ne tik „blockchain“ įmonėms. Dabar ne grandinės įmonės taip pat gali žymėti savo turtą.
Viską žymėti
Kalbėdamas „MoneyConf“, Bendrovės įkūrėjas ir generalinis direktorius Apskritimas Jeremy Allaire pareiškė, kad mes esame „visko ženklinimo“ pradžioje. Kiekviena turto ar vertės saugyklos forma taps kriptografiniu ženklu. Didžioji jo kalbos dalis apžvelgė ateitį. Tačiau Vokietijoje tradicinės ne grandinės įmonės tai jau legaliai daro.
Jeremy Allaire kalba „MoneyConf“, Dubline
Esame įpratę, kad kriptografijos kompanijos paleidžia beprotišką žetoną, kuris reiškia turėti naudingumą, kai jo vienintelis įrankis yra lėšų surinkimas. Sarnecka sako: „Daugeliu atvejų žetonas yra visiškai nereikalingas ir beprasmis, nes jis neprisideda prie įmonės verslo modelio ir neturi vertės žetonų turėtojams“.
Per „Neufund“ įmonės ir investuotojai iš viso pasaulio gali rinkti lėšas arba investuoti teisėtai ir saugiai. Tai įmanoma naudojant IPO, ICO ir tradicinių rizikos kapitalo etapų derinį. Pagal Vokietijos jurisdikciją viskas yra visiškai laikomasi, o įmonės tam neprivalo registruotis Vokietijoje. Tiesą sakant, kai kurios pirmosios „Neufund“ įmonės, kurios tokiu būdu renka lėšas, yra Indijos ir Švedijos.
Diferencijuoti vertybinių popierių tipus
Vienas iš raktų, leidžiančių legaliems ICO (atitikti lėšų rinkimo galimybes), yra parduodamo žetono tipo išskyrimas. Bet kas kriptografinėje erdvėje žino, kad pats žodis „saugumas“ kelia baimę „blockchain“ kompanijų širdyse. Tačiau Vokietijoje viskas yra subtiliai, bet svarbu kitaip.
“Vokietijoje yra dviejų rūšių vertybiniai popieriai”, – paaiškina Sarnecka. „Wertpapiere (akcijos, Aktien) ir Vermögensanlage (akcijos, investicinis turtas). „Neufund“ sukūrėme nuosavybės žetonus, kurie, mūsų nuomone, gali būti laikomi investiciniu turtu. Pagrindinis skirtumas yra tas, kad investicinį turtą lengviau valdyti. Jie reikalauja prospekto, tačiau daug lengvesnės formos nei wertpapiere. Todėl jie labiau tinka pradedančioms įmonėms ir ankstyvosios stadijos įmonėms “.
Iki šiol „Neufund“ įtraukė įmones iš įvairių vertikalių, apimančių automobilių, biotechnologijų, fintech ir bankininkystės sritis. Kai kurios bendrovės yra „Brille24“, „Next Big Thing“ ir „Uniti“ – švediškas elektromobilis.
Tai yra įmonės, kurios anksčiau negalėjo pasiekti lėšų rinkimo iš „blockchain“. Visos įmonės ir investuotojai yra tikrinami ir eina per KYC / AML, ir tik nuo investuotojų priklauso, į kurias įmones jie investuos naudodamiesi „Neufund“ sąsaja.
Taigi, technologijų kompanija, švietimo įstaiga, galbūt net „Mom and Pop“ kepykla gali vieną dieną iš tikrųjų paversti savo turtą tokiais. Nors kol kas legalūs ICO yra skirti tik bendrovėms, turinčioms akcijų ir tikrinamų finansinių lėšų. Tačiau naujas klausimas turėtų būti užduotas, kada – ne ar – pamatysime visko simbolizavimą.