Galvodami apie internetą, nedaugelis žmonių neria pakankamai giliai, kad suprastų kaip tai veikia. „Informacijos greitkelis“ sukūrė trilijonus dolerių vertės, palengvino globalizacijos plitimą, atvėrė duris švietimui milijardams ir pakeitė visas kartas. Tačiau internetas, pasak NOIA komandos, vis dar yra labai neefektyvus – ir jie nori tai pakeisti.

Iš paukščio skrydžio, NOIA sukūrė paskirstytą „peer-to-peer“ turinio pristatymo tinklą (CDN), kurį administruoja „blockchain“. Komanda mano, kad tai yra daug efektyvesnis sprendimas nei dabartinis internetą valdantis protokolas.

Kaip paaiškino NOIA, problema yra ta, kad internetas, koks yra, nebuvo sukurtas tokiu būdu – jis tiesiog įvyko. Natūralus struktūros trūkumas sąlygojo susiskaidymą, dėl kurio įmonėms priskiriama daugiau nei 700 mlrd. USD per metus, remiantis IHS tyrimu..

Mes susisiekėme su Domas Povilauskas, vienas iš NOIA tinklo įkūrėjų, norėdamas paaiškinti, kaip jis mano, kad NOIA keičia mūsų žinomą interneto infrastruktūrą.

Pakalbėkime apie internetą šiandien. Daugelis žmonių yra prisijungę beveik 16 valandų per dieną, tačiau mažai ką supranta, kaip tai veikia. Ar galėtumėte mus paleisti per dabartinę interneto architektūrą ir jos nukreipimo protokolus?

Svarbu suprasti, kad internetas yra tinklų tinklas. Tai yra tik kabeliai, kurie eina per visą pasaulį, kuriuos teikia jūsų interneto paslaugų teikėjas, kuris prisijungia prie kitų interneto paslaugų teikėjų ir pan. Tai didelis tinklų, naudojančių fizinius kabelius, raizginys, einantis visame pasaulyje. Tam, kad būtų funkcionalus, jį valdo tūkstančiai skirtingų institucijų.

Šios institucijos turėtų turėti bendrą protokolą. Interneto komercializacija prasidėjo universitetuose, o vėliau – privačiuose interneto paslaugų teikimuose, kaip tinklų tinkle.

„Boarder Gateway“ protokolas buvo įvestas 1994 m. Tai leidžia kelią nuo vieno kompiuterio prie kito, įskaitant svetaines, prie televizijos, prie socialinės žiniasklaidos ir iš esmės visko, kas yra internete. Maršrutizavimo protokolas ir duomenys šiuo metu veikia „centrų“ serijoje. Šiuo metu vartotojai negali pasirinkti, kuris centras naudojamas, ir galiausiai patenka į pagrindinį serverį, kuriame saugomi duomenys.

Problemos?

BGP protokolas veikia tik labai „vietiniame vaizde“ tinkle, siunčiant srautą į tuos mazgus. Naudojant vieni kitų informaciją, autonomiškai valdomą, duomenys saugomi internete. Tai neapima paketinių įstatymų, naujausių matavimų, saugos funkcijų ir yra paprastas protokolas, rodantis kryptį link tikslo. Niekas nėra atsakingas už srauto, našumo ir neprotingo maršruto pateikimą.

90% viso interneto srauto nukreipiama naudojant BGP. Tai taip pat sukelia didelių finansinių nuostolių didelėms įmonėms ir yra neefektyvi.

Technologijos įmonėms, įmonėms ir interneto paslaugų teikėjams tai kainuoja daugiau nei 700 mlrd. USD. Kur dingsta šie pinigai?

IHS tyrimas yra labai platus ir apima labai platų vaizdą, kodėl internetas sukuria sudėtingumą daugeliui įmonių. Apima, pavyzdžiui, tiesioginius tinklo ir interneto sutrikimus. Tai daro įtaką produktyvumui, žinučių siuntimui, programinei įrangai, lėtoms patirtims, paslaugoms ir kt. Tai metinis skaičius, kuris tampa eksponentiškas.

Įmonės ir įmonės įdiegs ir naudosis privačių paslaugų teikėjais, o tai padidins dar vieną kainą, nes viešasis internetas gali būti pernelyg rizikingas. Šių sprendimų vis dar nepakanka. Nepaisant to, tam tikru momentu visos įmonės pasitiki viešuoju internetu, kur jų privatus negali būti aprėpiamas. Taigi naudojami MPLS protokolai, kainuojantys šimtus kartų daugiau, tačiau tai taip pat pasenę.

Pakalbėkime apie interneto ateitį. Koks internetas bus po 10 metų bus kitoks nei šiandien?

Programuojamas internetas pagrįstas atvirumo, dalijimosi ištekliais ir balansavimo idėja. Nuolatiniai interneto vartotojai gali prisidėti ir naudotis programuojamu internetu dalindamiesi savo interneto ryšiu. Įdiegus NOIA programą, vartotojo ryšys taps naujo interneto dalimi ir vartotojas gaus prieigą prie geriausio interneto ryšio, atsižvelgiant į jo interneto planą, vietą ir kitą informaciją.

Tai leistų vartotojams greitai kurti internetą, garantuoti geriausią žaidimų ir televizijos patirtį ir gauti atlygį už indėlį ir naudojimąsi programuojamu internetu.

Reguliarus vartotojų indėlis gali paskatinti srauto decentralizaciją ir padaryti internetą subalansuotą ir veiksmingą. Tai padidina srautą į greitesnius, geresnius tinklus ir skatina konkurenciją tarp interneto paslaugų teikėjų, o tai lemia interneto infrastruktūros naujoves ir plėtrą..

IPV6 išplėtė duomenų paketų dydį. Tai leidžia pritaikyti duomenų antraštes. Tai prideda vietą duomenims, įskaitant maršruto informaciją, redaguoti. Segmentų maršrutas didėja, kaip šiandien daro „Cisco“ (be kitų). Dauguma aparatūros palaikys segmentų nukreipimą per ateinančius 5–10 metų. Nėra jokių techninių priežasčių, kodėl tai neįmanoma, norint palaikyti segmentų nukreipimą. Segmentų nukreipimas visame pasaulyje yra ateities aplinka ir IPV6 protokolas. Šiuo metu nėra duomenų bazės interneto, naudojant BGP protokolą.

Redaktoriaus pastaba: Tinklaraščio pranešime Billas Nortonas suskirstė jį į paprastus žodžius: „Panašiai kaip„ Waze “nukreipė automobilius į alternatyvius maršrutus, kad aplenktų perpildytas magistrales, mašininis mokymasis dinamiškai koreguos prisidedančių tinklo segmentų topologiją, kad optimizuotų jos dalyvių maršrutą. Geresnė interneto jungtis naudinga visai bendruomenei, o „blockchain“ tvarko dalyvių atsiskaitymus “.

Mes naudojame platintojo knygos technologiją, leidžiančią naudoti visas segmentų maršruto duomenų bazes ir valdančius mūsų mazgus. Vartotojo patirtis yra eksponentiškai patobulinta matant visus galimus susisiekimui naudojamus ryšius. Tai tvirtas pagrindas programuojamam internetui.

Tai pasiekus, reikia sukurti ir įgalinti ekonomiką. Sujungiant visus minėtus, mūsų modelis yra decentralizuota interneto tranzito birža, t. y. DITEX. Tai suteikia finansinę paskatą, leidžiančią „atverti“ internetą, kad segmentai būtų atviri ir bendri, kad būtų galima atlikti „išmanųjį maršrutą“ naudojant mašininį mokymąsi ir algoritmus..

Ar galėtumėte šiek tiek papasakoti apie NOIA įkūrėjų komandą? Kodėl tai geriausia komanda, išsprendusi šį iššūkį?

Pradėjome prieš pusantrų metų. Mūsų testnet veikia maždaug vienerius metus, kad išlaisvintų šią technologiją dabar. Mūsų komanda neseniai įtraukė Billą Nortoną kaip vėlyvosios stadijos įkūrėją. Mes turime aukščiausio lygio ekspertų komandą JAV ir visame pasaulyje.

Kaip NOIA veiks internetą?

Mes sujungiame skirtingus nepriklausomus tinklus programuodami segmentų maršruto kalbą. Mes sujungiame internetą su išmaniuoju maršrutu ir alternatyvia maršruto parinkimo sistema.

Tai suteikia maksimalų interneto naudojimą, įskaitant saugumą, saugumą, veikimą ir išsprendžia kritines problemas, susijusias su dabartine interneto architektūra, susijusia su BGP.

Kaip Billas Nortonas paveiks projekto eigą?

Bilas nustūmė mūsų projektą į pagrindinę Silicio slėnio projektų lygą. Jį turėti laive reiškia, kad šioje srityje darome kažką reikšmingo.

Kas yra NOIA talpykla?

„Peer-to-peer“ turinio pristatymo tinklas (CDN). Tai buvo išleista daugiau nei prieš 6 mėnesius. CDN yra pirmoji programa, veikianti testnet, atvirojo kodo ir kt.

Kaip NOIA konkuruos su „Amazon“, „Microsoft“ ir „CloudFlare“?

Šios įmonės privatizuoja savo internetą. Jų internetas yra privatus ir jiems vis dar trūksta sprendimų tam tikruose regionuose ir šalyse.

NOIA naudojasi esama infrastruktūra. Mes demokratizuojame viešąjį internetą, apimančią visą pasaulį. Tiesą sakant, mes siūlome savo paslaugas šioms įmonėms.

Koks vaidmuo bus „blockchain“ vaidmuo decentralizuojant internetą?

Tikslesnis aprašymas yra „Distributed Ledger“. Tai vienintelis būdas decentralizuoti internetą kaip viešą šios naujos maršrutų sistemos duomenų bazę. Tai nepriklauso mūsų įmonei, ji yra vieša.

Kaip NOIA uždirbs pinigus?

Norėdami naudoti segmentų maršrutą, mes kuriame duomenų paketų programavimo programinę įrangą. Iš esmės tai yra viena pirmųjų pasaulyje (arba pirmoji) tokia programinė įranga, prieinama kaip paslauga asmenims ir įmonėms. Ši programinė įranga veikia kartu su maršrutizatoriaus programinėmis programomis, palaikančiomis segmentų maršruto parinkimo protokolą ir tai yra pagrindas srauto nukreipimui programuojamame internete.

Siekdama padidinti vartotojų ir bendraautorių skaičių, NOIA sutelks dėmesį į tai, kad užtikrintų gerą vartotojo sąsają / vartotojo sąsają programuojamo interneto naudojimo ir integravimo į esamas IT infrastruktūras požiūriu..

Norėdami tai padaryti, išleisime programą individualiems vartotojams ir įmonėms. Abi programos suteiks prieigą prie programuojamo interneto ir bus „vartai“.

Turime dvi klientų kategorijas:

  • Asmenys: Mes kuriame programą kiekvienam interneto vartotojui, kad pagreitintumėte savo internetą ir pasidalintumėte ryšiais, kad gautumėte atlygį.
  • Įmonės: Iš esmės tai bus „SaaS“ platforma, kuri suteiks visus įrankius, reikalingus norint prijungti visus norimus įmonės infrastruktūros taškus ir nustatyti, valdyti, analizuoti tinklo ryšį.. Ta dalis, kurią planuojame gauti iš pinigų.

Tai geras būdas atskirti privatų verslą nuo atvirojo kodo paskirstyto knygos knygos. Projekto esmė yra knyga ir mainai. Tai bus decentralizuota, o NOIA kompanija gaus tik vertę, būdama žetonų turėtoja. Tačiau kalbant apie produktą, pačią programinę įrangą, UX / UI dalį, iš jų įmonėms bus uždirbta kaip paslauga..

Viskas, ką norėtumėte žinoti mūsų skaitytojams?

Visi turėtų suprasti, kad NOIA kuria tvarią simbolinę ekonomiką, besiremiančią dalijantis ir naudojantis interneto ryšiu – naujos kartos internetu. Šis modelis susietas su NOIA prieigos raktu.

Ačiū!