Redaktoriaus pastaba: Šis kūrinys atspindi rašytojo požiūrį ir nuomonę ir nebūtinai atspindi CoinCentral įsitikinimus.

Bitcoin vs fiat yra daugiau nei akademinis argumentas. Tai nuožmi kova tarp manipuliuojamo piniginio režimo ir sąžiningų svorių bei matų. Atėjo laikas įsivaizduoti decentralizuotos, nemanipuliuotos pinigų sistemos naudą.

Iš plono oro

„Fiat“ valiuta yra bet kokia mainų priemonė, kurią vyriausybė laiko teisėta mokėjimo priemone. Kišenėje esanti 20 USD sąskaita perka 20 USD vertės prekes ir paslaugas. Tai tik popierius (muslinas), kuriame įdėtas rašalas ir specialus elektroninis doodadas. Tikriausiai kainuoja centus. Tai remia nieko apčiuopiamos vertės (auksas, sidabras, žemė ir kt.). Tai pinigai tik todėl, kad JAV iždas ir federalinis rezervas (Fed) sako, kad taip yra.

Nuo patikimų pinigų iki pažadėtų pažadų

Iki 1913 m. Tik JAV Kongresas turėjo valiutos kūrimo įgaliojimus. Kiekvienas naujas doleris Fort Knoxe buvo paremtas auksu ir sidabru. Šis JAV dolerių padengimas auksu ir sidabru nustojo galioti 1971 m. Rugpjūčio 15 d. Štai tada prezidentas Nixonas atsisakė tenkinti Prancūzijos fizinio aukso reikalavimą mainais į jos USD atsargas. Nuo to laiko USD buvo atsietas nuo aukso standarto. Blogiau tai, kad valstybės skola dabar auga be pertraukų, paraboliškai.

Rinkimas už dolerius

Kai JAV iždui reikia pinigų, jie atiduoda federalinį rezervą (Fed, privati ​​pelno siekianti korporacija) žiedas. Tarkime, kad iždui reikia 50 milijardų dolerių. Fed sukuria elektroninę čekių knygą, kurioje yra 50 mlrd. USD sąskaitos likutis. Mainais į grynuosius pinigus iždas suteikia Fed 50 mlrd. Dolerių iždo obligacijų. Daugiau apie šią finansinę alchemiją galite sužinoti Roberto Prechterio knygoje „Užkariaukite avariją“.

„Bitcoin“ vs „Fiat Cleveland Federal Federal Reserve Bank“

Fed kontroliuoja JAV pinigų sistemą nuo 1913 m. Ar XXI amžiuje Bitcoin galiausiai taps pranašesne alternatyva? Grafinis kreditas: Pixabay

Mokesčių mokėtojai ant kabliuko

Jums tikriausiai įdomu, kas moka palūkanas už tą 50 milijardų dolerių vertės obligacijų paketą, tiesa? Staigmena! Jūs mokate palūkanas per savo JAV federalinę mokesčių sąskaitą.

Negali būti, sakai?

Turite atsižvelgti į šią citatą, paimtą iš Malonės komisijos ataskaita 1984 m .:

„….100 procentų surinktų lėšų sugeria tik palūkanos už federalinę skolą ir federalinės vyriausybės įnašai pervedant mokėjimus. Kitaip tariant, visos gyventojų pajamų mokesčio pajamos dingo prieš tai, kai vienas nikelis buvo išleistas paslaugoms, kurių mokesčių mokėtojai tikisi iš savo vyriausybės “.

Tarkime, kad jūsų federalinė pajamų mokesčio sąskaita yra 9 000 USD už 2018 m. Didžioji dalis jūsų mokesčių įsipareigojimų sumokės Fed palūkanas už obligacijas. Dalis jo bus padengta federalinėms pensijų išmokoms. Nė vienas mokesčio sumokėsite už visas vyriausybės paslaugas.

„Bitcoin“ ir „fiat USD“ kūrimo ir pajamų mokesčiai

JAV dolerio kūrimas ir pajamų mokesčiai yra neatskiriamai susiję. Nuotrauka: užfiksuokite žmogaus širdį svetainėje Unsplash.com.

Iki 1916 m. JAV federalinio pajamų mokesčio nebuvo. JAV klestėjo 140 metų be vieno. Ar jums įdomu, kad pelno mokestis praėjo praėjus vos trejiems metams nuo Fed sukūrimo?

Dar labiau trikdantis

Gerai, dalis jūsų pajamų mokesčių naudojama palūkanoms Fed. Nė vienas iš jūsų pajamų mokesčių nemoka už valstybines paslaugas. Iš kur yra pinigai, reikalingi JAV vyriausybei valdyti? Tai puikus klausimas!

JAV iždas parduoda investuotojams palūkanų obligacijas. Kitos pajamos gaunamos iš importo muitų, benzino mokesčių, aviakompanijų bilietų mokesčių ir kt. Pajamų trūkumą padengia papildomas Fed skola už pinigus mainai. Dėl to JAV valstybės skola vis lipa eksponentiniu greičiu. Atsiperka skoloje pagrįstoje pinigų sistemoje yra neįmanoma.

Skolomis pagrįsta „fiat“ pinigų sistema nuolat perduoda dalį jūsų turto centrinio banko savininkams.

„Bitcoin“ prieš „Fiat“: ar galime nutraukti ryšį?

Bitcoin nėra paremtas fizinėmis prekių vertės atsargomis. Tačiau „Bitcoin“ kontroliuojamas tiekimas suteikia stabilumo jo vertei, panašiai kaip turtu užtikrinta popierinė valiuta. Bet jei perkate „Bitcoin“ JAV doleriais, parduodate JAV doleriais ir tada mokate JAV mokesčius, jūsų sandoriai yra neatskiriamai susiję su „fiat“ pinigų sistema. Tokie apribojimai veiksmingai suluošina didžiulį Bitcoin potencialą.

Verda audros debesys

Centriniai bankai supranta, kad kriptovaliutos kelia grėsmę jų finansiniam dominavimui. Kai daugiau žmonių vykdo sandorius Bitcoin, „fiat“ paklausa sumažėja. Tai yra blogos naujienos apie USD vertinimą, ypač kai Rusija, Kinija ir kiti kuria ne USD finansinius tinklus. Staigus USD nuvertėjimas padidintų vartotojų kainas. Gali kilti ekonominis chaosas.

Pabaigos bėgimas

„Bitcoin“ sandorius gali riboti įstatymai, o valiutos poreikis būtų apsaugotas tokiais teisės aktais. Centriniai bankai galiausiai gali nuspręsti apsaugoti savo velėną tokia taktika.

Jie taip pat gali pristatyti savo centralizuota skaitmeninės valiutos. Pagal šį neseniai citata iš Christine Lagarde, Tarptautinio valiutos fondo (TVF) direktorės:

„Manau, kad turėtume apsvarstyti galimybę išleisti skaitmeninę valiutą“, Ponia Lagarde sakė kalboje konferencijoje Singapūre. „Gali būti valstybės vaidmuo tiekiant pinigus skaitmeninei ekonomikai.

Privalumas aiškus. Jūsų mokėjimas būtų greitas, saugus, pigus ir galbūt pusiau anonimiškas … Ir centriniai bankai išlaikytų patikimą pagrindą mokėdami. “

TVF yra pasaulinių centrinių bankų bankininkas. Jie tikrai apsaugos savo narių finansinius interesus. Todėl mažai tikėtina, kad jų skaitmeninės valiutos versija bus panaši į Bitcoin.

Labiau tikėtinas rezultatas yra elektroninė dabartinės „fiat“ pinigų sistemos versija. Todėl ir toliau mokėtumėte palūkanas už kiekvieną skola už pinigus mainai.

Bitcoinui reikia naujos, libertariškos tautos, kurioje galėtų klestėti

Kad galėtumėte visiškai išnaudoti Bitcoin potencialą, gali reikėti, kad valiuta taptų naujai gimusios tautos gyvybe.

Įsivaizduokite savo gyvenimo galimybes:

  • Liberalų tauta, pagrįsta sąžiningumo, atskaitomybės, skaidrumo ir egalitarizmo principais.
  • Nacionalinė valiuta, pagrįsta fizine prekėmis paremta (nafta, metalai, grūdai, žemė ir kt.) „Bitcoin“ versija.
  • Visiškai paremtas, automatiškai pritaikytas Bitcoin tiekimas, pritaikytas dabartinei ekonominei veiklai.
  • Finansų sistemoje nėra ekonominių pakilimų ir nuosmukių.
  • Pinigų sistema be vyriausybės deficito išlaidų ir centrinių bankų.
  • Stabilios vartotojų kainos ir žemos palūkanų normos.
  • Tiesioginė demokratija, pašalinanti prezidentų, politikų, mažų pinigų ir biurokratų poreikį.
  • Protingos sutartys vartotojams ir gamintojams, kurios pašalina vyriausybinių agentūrų poreikį.

Per ateinančius 10–15 metų galite pamatyti suverenių, libertariškų idealų tautinių valstybių susiformavimą. Kriptovaliutos ir „blockchain“ gali suteikti sąžiningą finansinį pagrindą, reikalingą tokioms tautinėms valstybėms sėkmingai veikti. Jūs turėtumėte lygias galimybes klestėti. Jei jūsų verslas žlugs, jums nebus suteikta jokia pagalba. Nė vienas centrinis bankas negalėjo pasinaudoti „fiat“ valiutų schemomis.

Apsvarstykite šią citatą iš plačiai skaitomos knygos:

Bet naujo vyno turi būti dedami į naujus butelius; ir abu yra išsaugoti “

-Luko 5:38 KJV

Ta paprasta logika taikoma Bitcoin ir kitiems kriptografiniams įrenginiams. Jie negali harmoningai egzistuoti kartu su fiat, skolomis paremta pinigų sistema. Turime panaudoti sąžiningas, be manipuliacijų valiutas be korupcijos ekonominiame ir visuomenės modelyje.

Tik tada jums patiks naujo vyno Bitcoin. „Bitcoin“ ir „fiat“ kova pagaliau būtų baigta.