Atsparumas cenzūrai

Vienas didžiausių decentralizuoto blokų grandinės bruožų yra atsparumas cenzūrai. Turint pinigus jūsų banko sąskaitoje, trečioji šalis gali kontroliuoti, kur ir kada galite juos išsiųsti. Naudodamiesi „Bitcoin“, galite siųsti pinigus bet kuriuo jums patinkančiu adresu, nebijodami valdžios kišimosi. Tačiau laisvė nėra natūrali pasaulio tvarka. Kova su priespauda ir cenzūra yra nuolatinė kova. Nors Bitcoin turi svarbią cenzūros apėjimo istoriją, mes apžvelgsime visur esančias grėsmes kriptovaliutai ir jos atsparumo lygį.

„Wikileaks“

2010 m. JAV vyriausybė spaudė mokėjimų perdirbėjus, tokius kaip „Visa“ ir „Mastercard“, blokuoti mokėjimus „Wikileaks“. Atsakydamas į tai, „Wikileaks“ įkūrėjas Julianas Assange’as norėjo priimti „Bitcoin“ mokėjimus. Tačiau tuo metu Satoshi Nakamoto nenorėjo, kad „Wikileaks“ naudotųsi „Bitcoin“ tinklu. Satoshi sakė, kad „projektą reikia palaipsniui plėtoti, kad kelyje būtų galima sustiprinti programinę įrangą. Kreipiuosi į „Wikileaks“, kad nebandytų naudoti bitkoinų. „Bitcoin“ yra maža beta bendruomenė dar kūdikystėje “.

Assange’as sutiko tuo metu nenaudoti „Bitcoin“, tačiau aukos galiausiai atsidarė 2011 m

„WikiLeaks“ dabar priima anonimines „Bitcoin“ aukas 1HB5XMLmzFVj8ALj6mfBsbifRoD4miY36v

– „WikiLeaks“ (@wikileaks) 2011 m. Birželio 14 d

„Wikileaks“ amerikiečių vyriausybei sunerimus, galiausiai gavo daugiau nei 4000 bitkoinų. Atsižvelgiant į kainų augimą nuo 2011 m., „Wikileaks“ draudimas apdoroti kreditines korteles, be abejo, turėjo priešingą tikslą. Assange’as tikrai buvo patenkintas rezultatu, dėkodamas JAV vyriausybei.

Nuoširdžiausiai dėkoju JAV vyriausybei, senatoriui McCainui ir senatoriui Liebermanui už tai, kad „Visa“, „MasterCard“, „Payal“, „AmEx“, „Mooneybookers“ ir kt. @WikiLeaks pradedant 2010 m. Tai privertė mus investuoti į „Bitcoin“ su > 50000% grąža. pic.twitter.com/9i8D69yxLC

– Julianas Assange’as (@JulianAssange) 2017 m. Spalio 14 d

„Wikileaks“ ir „Coinbase“

2018 m, „Coinbase“ užblokavo „Wikileaks“ parduotuvę sąskaitą nuo operacijų kriptovaliutos biržoje. „Coinbase“ teigė, kad jie „teisiškai įpareigoti įgyvendinti norminių aktų laikymosi mechanizmus“. „Coinbase“ taip pat teigė, kad „Wikileaks“ pažeidžia mūsų paslaugų teikimo sąlygas, ir mes apgailestaujame pranešdami, kad nebegalime suteikti jums prieigos prie mūsų paslaugos.

Buvo sakoma, kad „Coinbase“ padėtų sunaikinti cenzūruojančias mokėjimo bendroves, o ne prie jų prisijungti. Padarykite pusiausvyrą prieš pasipriešinimą cenzūrai, nepalikite jo tamsoje. Tačiau „Wikileaks“ mano, kad jie turi moralinį aukštumą, ragindami kitą savaitę „visuotinai blokuoti„ Coinbase “, kaip netinkamą kripto bendruomenės narį“. Ironija čia stulbinanti, nes „Wikileaks“, svetainę, išpopuliarinusią Bitcoin, užpuola bendrovė „Coinbase“ išpopuliarino Bitcoin.

„Coinbase“ galimybė uždrausti konkrečią įmonę yra tik viena iš daugelio galimų atakų prieš Bitcoin. Nors „Wikileaks“ vis dar priima aukas „Bitcoin“, „Litecoin“, „Zcash“, „Monero“ ir „Ethereum“ panašu, kad jiems reikės ieškoti kriptovaliutos turto likvidavimo kitur..

Bitcoin bankomatas

Jei jums neleidžiama naudotis biržomis, visada galite kreiptis į artimiausią Bitcoin bankomatą. Nors tai nėra idealu didelėms pinigų sumoms, niekas netrukdo jums gauti Bitcoin ir vykti į Bitcoin bankomatą, kad paverstumėte monetas grynaisiais. Tokiu būdu „Bitcoin“ kovoja prieš cenzūrą leisdamas mokėjimus, kurių kitu atveju gali būti neįmanoma.

Deja, kol nėra didesnės konkurencijos Bitcoin bankomatų rinkoje, mašinoms dažnai kyla blogesnių mokesčių ir valiutų kursų nei rinkos kursas problema..

Anonimiškumas

Anonimiškai naudojamas „Bitcoin“ bankomatas padeda atsispirti „Bitcoin“ cenzūrai. Jei darote piniginę nepateikę asmeninės informacijos, turėtumėte galėti siųsti ir gauti „Bitcoins“, slepdami savo tikrąją tapatybę. Tačiau jei įsigysite „Bitcoin“ biržoje, kuri vyksta pagal KYC, galite būti tikri, kad vyriausybės gali susekti visus jūsų sandorius „blockchain“.

Lyginant su „Monero“ ir „Zcash“, „Bitcoin“ daug mažiau akcentuoja anoniminius sandorius ir atveria daugiau cenzūros galimybių. Nors vyriausybės negali sustabdyti Bitcoin operacijų, jos tikrai gali įvykti po jūsų, kai sandoris bus baigtas.

Valdymo modelis

Kitas būdas potencialiai kriptovaliutą cenzūruoti yra valdymas. Programinės įrangos atnaujinimas, taisyklių pakeitimas arba „blockchain“ sukūrimas yra visi operacijų valdymo būdai. Satoshi dingimas suteikia didžiulį pranašumą Bitcoin šioje srityje. Kūrėjai ir kalnakasiai turi pasiekti didžiulį sutarimą, kad galėtų pakeisti Bitcoin protokolą. Nors centralizuotos kūrėjų komandos greitai diegia naujinius, tai kainuoja cenzūros, galbūt sunkios šakės pavidalu.

Cenzūrai atsparios kriptovaliutos turėtų turėti nekintamą blokinę grandinę. Skirtingai nuo „Ethereum“, kuris grąžino sandorius su kieta šakute, „Bitcoin“ istorija yra tvirtai parašyta jos blokų grandinėje. Jei šakutė gali pakeisti jūsų sandorius, tai atveria duris į cenzūrą.

Kasyba

Dėl ASIC kasybos centralizavimo lygis Bitcoin kasyboje nėra idealus. Stambiems žaidėjams įkūrus brangius kasybos ūkius, kasybos procese dalyvauja mažiau žmonių. Tačiau kai kasyba tampa labiau centralizuota, padidėja slapto susitarimo ir 51% atakos galimybė. Šiuo metu kalnakasiai neturi pagrindo slapta bendrauti ir pulti „blockchain“ dėl pelno, pasiekto paprasčiausiai kasant Bitcoin. Tačiau norėdamas pasipriešinti cenzūrai, „Bitcoin“ norėtų būti tokioje padėtyje, kad logistiškai negalėtų pasiduoti didžiulei maišos galiai.

Mažesnės cenzūros atsparumo monetos pavyzdys būtų „Bitcoin Cash“. Kadangi jis naudoja tą patį kasybos algoritmą kaip ir „Bitcoin“, teoriškai dideli Bitcoin kasybos telkiniai gali 51% atakuoti „Bitcoin Cash“. Tačiau pagrindinis kasybos ūkio pagrindinis tikslas yra pelnas. Nors ir įmanoma užpulti „Bitcoin Cash“, galiausiai tai būtų didelis pinigų švaistymas. Kalnakasiai neturi paskatos naudoti laiką ir energiją sunaikinant „Bitcoin Cash“. Nors žiūrint iš pasipriešinimo cenzūrai, „Bitcoin Cash“ nepavyksta dėl savo pažeidžiamumo.

Mokesčiai

Ką daryti, jei mokesčiai už naudojimąsi „Bitcoin“ tinklu daugeliui vartotojų tampa pernelyg brangūs? Ar tai yra tam tikra cenzūros forma siekiant užkirsti kelią mokėjimams iš tų, kurie turi mažiau pinigų? Kai populiarumo viršūnėje išaugo „Bitcoin“ tinklo mokesčiai, daugelis žmonių pradėjo keisti „Bitcoin“ į „Litecoin“, kad galėtų perkelti pinigus. Tačiau toks sandoris vieną kartą prieštarautų trečiosios šalies naudojimui, prieštaraujant pasipriešinimo cenzūrai tikslui. „Bitcoin“ tikrai turės toliau tirti būdus, kaip padidinti operacijas tinkle, tuo pačiu išlaikant mažus mokesčius. Šiuo metu geriausias pasirinkimas yra žaibo tinklas. Deja, nerimą kelia ir centralizacija bei cenzūra su žaibais.

Išvada

Palyginus su kitomis kriptovaliutomis dėl atsparumo cenzūrai nuopelnų, Bitcoin išeina į priekį. Jokia kita moneta negali reikalauti tokio pat patikimumo ir decentralizavimo lygio kaip Bitcoin. Valdymo modelis, nekintama blokų grandinė ir galimybė likviduoti per bankomatus – visa tai prisideda prie Bitcoin teikiamos laisvės lygio. Tačiau dar yra darbo. Trečiųjų šalių mainai, kalnakasiai, mokesčiai ir vyriausybės bando sukelti spaudimą Bitcoin. Tačiau, nepaisant visų galimų grėsmių, moneta nepertraukiamai kišasi po vieną bloką vienu metu ir trečiosioms šalims necenzūruojant jūsų operacijos.