Prekyba maržomis jau seniai yra įprasta vertybinių popierių rinkos investuotojų strategija, norint gauti gerovės. Dabar kriptovaliutų ir kriptovaliutų biržų augimas suteikia naujų galimybių maržos prekybininkams. Šiame straipsnyje paaiškinsime keletą kriptovaliutų maržų prekybos pagrindų ir apžvelgsime keletą biržų, palaikančių šią parinktį.

Kas yra maržinė prekyba?

Tradiciškai investuotojai prieš investuodami turėjo turėti visas lėšas. Maržinė prekyba leidžia investuotojams investuoti pinigus, neturint lėšų banko sąskaitoje. Pirkimas iš maržos iš esmės yra pinigų skolinimasis norint investuoti. Nors tai laikoma šiek tiek rizikingesne, šią investavimo strategiją galima palyginti su paskolos ėmimu būstui įsigyti.

Į akcijų rinkos maržų prekyba, norint atidaryti maržos sąskaitą, paprastai reikalingas 2000 USD pradinis investicinis indėlis. Investuotojui atidarius sąskaitą, galima pasiskolinti iki 50% akcijų pirkimo kainos. Investuotojai gali toliau prekiauti maržomis, jei kelyje bus įvykdytos paskolos sąlygos. Kai atsargos parduodamos maržos sąskaitoje, lėšos patenka į brokerį, kol paskola bus grąžinta.

Palyginimui, kriptovaliutų maržų prekyba yra labai panaši. Tačiau užuot pasikliaudami tradiciniu banku paskolai gauti, kriptovaliutų investuotojai gali pasiskolinti lėšų tiesiogiai iš kriptovaliutų biržų, kuriose jie nori vykdyti sandorius. Taip pat yra daugybė sverto galimybių (2: 1, 3,33: 1, 4: 1, 1000: 1 ir daugiau). Investuotojai gali naudoti maržinę prekybą, norėdami „lažintis“ už tam tikrų kriptovaliutų kainų padidėjimą ar sumažėjimą. Maržinė prekyba taip pat gali būti naudojama apsidraudimui, spekuliacijoms ir siekiant užkirsti kelią visų lėšų laikymui biržoje.

maržos prekyba

Prekyba kriptovaliutų maržomis: taisyklių ir valiutos nustatymų supratimas

Nors pasitikėjimas maržos prekyba gali būti ne ideali investuotojų strategija, ji suteikia daugiau svertų investuotojams, kurie neturi reikiamų lėšų iš anksto arba nenori iš anksto skirti daug lėšų.

Investuotojams, norintiems išbandyti maržos prekybą, arba bet kuriam kriptovaliutų investuotojui, naudojančiam biržą, leidžiančią prekiauti maržomis, būtina suprasti su maržomis susijusius reglamentus ir keitimo nustatymus.

Yra nustatytos taisyklės, skirtos apsaugoti biržą ir jos investuotojus. Kai kuriose biržose vartotojai gali pasirinkti „įkaito įjungimas“ ir „išpardavimas marža“. Paprastai pastaroji yra numatytoji parinktis.

GDAX maržinė prekyba

Svarbu pažymėti, kad maržų prekybos politika labai skiriasi skirtingose ​​biržose. Kai kurios kriptovaliutų biržos taiko labai griežtą maržos prekybos politiką. Priešingai, kiti yra daug lankstesni, kalbant apie tai, kas gali dalyvauti prekyboje maržomis. GDAX yra gana griežtos biržos, susijusios su marža, pavyzdys. Kiekvienas investuotojas, pasirinkęs šią galimybę, privalo užpildyti Tinkamo sutarties dalyvio (ECP) forma. Iš esmės, nebent tikėtina, kad turėsite „akredituoto investuotojo“ statusą arba turėsite milijonus dolerių turto, greičiausiai negalėsite garantuoti prekybos per GDAX.

Griežtą politiką, kuriai keliami aukšti reikalavimai, nustato mainai, nes laikomasi galiojančių nacionalinių vyriausybių nustatytų finansinių nuostatų. Nors tokia politika mažesniems investuotojams gali nepatikti, ketinimai yra du. Pirma, tokia politika siekiama užkirsti kelią mažesniems investuotojams įsiskolinti ir negalėti grąžinti paskolų, gautų iš maržos prekybos. Antra, birža gali užtikrinti, kad nepraranda pajamų, jei investuotojas negali grąžinti paskolos.

„Kraken Margin Trading“

Palyginti su GDAX, „Kraken“ yra populiarios kriptovaliutos biržos pavyzdys, kuris mažesniems investuotojams neturi tiek kliūčių pradėti prekybą maržomis. „Kraken“ 1–4 lygio investuotojai gali dalyvauti prekyboje užstatu. Remiantis mainų svetaine, norint patikrinti 1 lygio investuotoją, būtina patikrinti tokią informaciją kaip vardas, pavardė, gimimo data, šalis ir telefono numeris. 4 pakopa yra šiek tiek griežtesnė. Tai reikalauja, kad vartotojai nusiųstų turimų lėšų įrodymą, asmens dokumentą (t. Y. Pasą), gyvenamosios vietos dokumentą, pasirašytus KYC dokumentus ir kt..

Nors mažesni investuotojai gali vykdyti maržos prekybą biržoje, yra nustatyti griežti apribojimai pagal pakopos lygį. Pavyzdžiui, 1 pakopa gali pasiskolinti tik iki 1 000 USD 1 000 EUR. Palyginimui, 4 pakopa gali pasiskolinti iki 500 000 USD arba 500 000 EUR. Tai yra įprasta daugelio kriptovaliutų mainų politika, nes mainai paprastai yra atsargesni, nes skolinimosi sumos didėja.

Mažesniems investuotojams prekyba maržomis galėtų būti tinkama galimybė apsvarstyti. Vis dėlto svarbu suvokti, kad maržos prekybos politikos ir taisyklių laikymasis yra būtinas, neatsižvelgiant į tai, kuri kriptovaliutų birža naudojama ar kiek pinigų pasiskolinta.

„Kraken Margin“ skolinimosi ribos

Kriptovaliutų biržos, leidžiančios prekiauti maržą (2018 m. Liepos 3 d.)

Atkreipkite dėmesį, kad yra keletas biržų, leidžiančių prekiauti maržomis. Tačiau svarbu nuolat informuoti apie vyriausybės įstatymų pakeitimus ar keitimąsi politikos pokyčiais, kai jie laikui bėgant keičiasi. Tai nėra visas sąrašas, todėl norėdami gauti daugiau informacijos, turėtumėte patikrinti kriptovaliutų mainų svetainę.

  • „Bitfinex“
  • „BitMEX“
  • „Huobi Pro“
  • GDAX
  • Kraken
  • Poloniex
  • Banginių klubas

Išvada

Prekyba kriptovaliutų marža tampa įprasta daugelio biržų funkcija. Nors politika ir reglamentai skiriasi, investavimo principai yra vienodi. Prieš priimdami sprendimą, visada atidžiai perskaitykite išsamią informaciją ir rimtai apsvarstykite skolinimosi garantų privalumus ir riziką.

Bet kokiomis aplinkybėmis, panašiomis į akcijų rinkos maržų prekybą, nemanykite, kad kriptovaliutų rinka leis lengvai grąžinti paskolas iš biržų. Labai nestabilioje rinkoje nėra jokios garantijos, kad maržinė prekyba pasiteisins ir gali sukelti finansinių nuostolių.