Pirmasis monetų aukojimas (ICO) buvo įniršis 2017 m. 2018 m. Ne tiek jau daug. Praėję metai buvo sunkūs, nes kriptovaliutų projektai išnyko, daugelis prarado daugiau nei 95 procentus savo vertės. Net Bitcoin, kriptografijos pagrindas, sumažėjo maždaug 80 procentų (sausio mėn.), Kai einame į pirmąjį 2019 m. Ketvirtį. Ar dar reikia uždirbti pinigų? Pinigų visada galima uždirbti, nors iki šiol ICO investuotojai jau turėjo pažadinti, kad tai ne visi mėnuliai ir lambos.

ICO yra patraukli, nes bet kas gali įsitraukti. Naujoji rizikos kapitalo banga yra ir jos atrama, ir Achilo kulnas, nes pramonė iš esmės nereguliuojama. Pradinė monetų siūlymo sukčiavimas tapo įprasta. Dabar kaip niekad svarbu likti ant kojų, jei ketinate įsitraukti. Čia yra penki patarimai, kaip išvengti pradinės monetos, kurioje siūloma sukčiai:

1. Ar yra veikiantis produktas?

Veikiantis produktas turėtų būti pagrindinis bet kokių rimtų investicijų į šią erdvę objektas. Atminkite, kad tokie populiarūs projektai kaip „Bitcoin“, „Ethereum“ ar „Monero“ nebuvo pradėti vykdyti iš didžiulio finansavimo. Jie gimė dėl geresnės finansų sistemos ir Europos vizijų faktinis kodas paremti šią viziją. Mažiau tikėtina, kad projektai su patikrinamais prototipais bus sukčiai.

Ar ji žada reguliarų grąžą, viršijančią vidutinę rinkos grąžą?

Tai Ponzi

Ar daugiau dėmesio skiriama naujų žmonių verbavimui nei bet kuriam produktui??

Tai piramidės schema#litmustests

– Andreas M. Antonopoulos (@aantonop) 2017 m. Gruodžio 1 d

Didesnio pasižadėjimai nusėtas visoje kriptografinėje erdvėje. Tokio pobūdžio veiksmų matėme jau anksčiau. 2000-ųjų „dot-com“ burbulo viršūnėje pets.com surinko milžiniškus 82,5 mln. Dolerių pradiniame viešame aukcione. Po vienerių metų įmonė bankrutavo ir iš tikrųjų turėjo veikiančių produktų! Kripto išmintis byloja:

“Nepasitikėkite, patikrinkite!”

2. Aprašykite komandos narius

Atsiskaitomumas yra žaidimo pavadinimas, kai reikia investuoti į neišbandytas idėjas. Komandos, kuriančios projektą, profiliavimas anaiptol nėra patikimas, tačiau tai suteikia papildomą pasitikėjimą. Jei komanda prašys kelių milijonų dolerių finansavimo, jie, be abejo, turi turėti tam tikros patirties, kad patvirtintų savo reikalavimus.

Pats paprasčiausias būdas tai padaryti yra tai, kad komandos pateikia lengvai randamus „LinkedIn“ profilius. Tai leidžia stebėti atskirų komandos narių karjeros pažangą. Ar kūrėjų komanda turi „blockchain“ patirties? Ar vadovybė turi tvirtą patirtį? Ar yra nerimą keliančių CV trūkumų?

Tai tik pirmas žingsnis. Profilius galima lengvai suklastoti, atsižvelgiant į tai, kiek sukčiai yra pasirengę įdėti. Geros kokybės projektai paprastai taip pat dalyvauja renginiuose ar rengia internetinius klausimus Q&A leidžia investuotojams pajusti komandą ir jų tikslus. Jei projekte nėra komandos puslapio ar nemalonių „LinkedIn“ profilių, pasiimkite pinigus ir greitai išeikite iš etapo.

3. Venkite bendrųjų baltųjų knygų

Baltosios knygos yra keliolika centų, esančių tinkluose. Jie egzistuoja beveik vien dėl „Bitcoin“ dokumentas kuris kripto bendruomenėje tapo šiek tiek šventu gralu. Laisvai samdomos svetainės, tokios kaip „Upwork“, yra užgniaužtos pigiais balto popieriaus rašymo darbais. Kitaip tariant, jūs gaunate tai, už ką mokate. Jei projektas nenori rašyti savo baltojo popieriaus, tai yra didžiulė raudona vėliava.

Sukčių projektai nesiūlo apčiuopiamo projekto, o geriausias būdas tai nuslėpti – supainioti būsimus investuotojus su žargonu. Jei neįsivaizduojate, ką jie sako baltojoje knygoje, tikėtina, kad jie visai nieko nesako.

Neapsigaukite dėl techno-babble. Bet kokį teisėtą produktą, nesvarbu, tradiciniame verslo pasaulyje ar čia, kriptolandijoje, galima supaprastinti, kad žmonės suprastų. Protingi projektai gali nutraukti techninius dalykus bet prireikus paaiškinkite detales. Tai nereiškia, kad į techninį projektą neverta investuoti. Jei kyla abejonių, žr. Pirmąjį punktą ir paprašykite, kad jie jums parodytų!

4. Saugokitės „Cookie-Cutter“ svetainių & Išgalvota rinkodara

Sukurti labai profesionaliai atrodančią svetainę yra pyragas šiais laikais. Tam, kad sukurtumėte seksualiai atrodančią „WordPress“ temą, sukurtą specialiai kriptografijai, reikia kelių dolerių ir pažodžiui valandos. Tam yra keletas specialių svetainių:

Plačiai prieinamos kriptovaliutų temos svetainės temos. Pradinė moneta, siūlanti sukčiavimą.

Plačiai prieinami kriptovaliutų tematikos svetainių šablonai

Išmaniųjų temų dizaineriai tai supranta ir varžėsi į rinką, kad patenkintų vis didesnį „blockchain“ projektų skaičių. Mes visi reaguojame į puošnią grafiką ir protingą rinkodarą. Tai, kaip mes esame prijungti, bet tai beveik neturi nieko bendra su „blockchain“. Visa „blockchain“ yra neefektyvi duomenų bazė, dažniausiai naudojama nuoma siekiančiam tarpininkui pašalinti. Įsigilinkite į detales ir venkite paviršiaus purumo.

5. Atkreipkite dėmesį į įtartinas socialinės žiniasklaidos paskyras

Šį pastebėti kiek sunkiau. Sukčiai auga protingiau, o nuovokūs investuotojai norės ieškoti socialinių tinklų paskyrų su dirbtiniais pasekėjais. Botai tapo a tikroji problema internete, ypač tokiose platformose kaip „Facebook“ ir „Twitter“.

Laimei, robotai taip pat baisūs autentiškais užsiėmimais. Ieškokite šlamšto kanalų su įrašais ar tweetais, kurie nėra prasmingi diskusijos kontekste. Kuriant bendruomenę aplink jūsų projektą reikia laiko ir pastangų. Daugelis sukčių tiesiog neturi kantrybės ir nori pirkti pasekėjus, kad sukeltų klaidingą ažiotažo ir patikimumo jausmą.

Pradiniai monetų siūlymo sukčiai – paskutinės mintys

Štai ką tu turi. Penki praktiniai patarimai, padėsiantys išvengti pradinės monetos, kurioje siūloma sukčiai. Atminkite, kad nėra taisyklių, reglamentuojančių tai. Jei planuojate investuoti rimtą pinigų sumą, prasminga tik atlikti savo išsamų išsamų patikrinimą.

Atlikite namų darbus atlikdami ankstesnes aferas ir nebūkite godūs. Jei tai skamba per gerai, kad būtų tiesa, tikriausiai taip ir yra. Kol pramonė subręs ir rasime būdą, kaip teisingai reguliuoti investavimą į kriptovaliutas, rizika ir toliau bus didelė. Nemeskite savo žetonų į puodą, jei nesate pasirengę jų pamesti.