Bradley Tuskas numato ateitį, kurioje politikai veda daugumą žmonių, o ne tik tuos, kurie patenka į rinkimų vietas. Tuskas, kuris patarė keliems sparčiai augantiems startuoliams, tokiems kaip „Uber“, „Lemonade“ ir „Eaze“, politikos ir reguliavimo srityje yra pagrindinis mobiliųjų balsavimo vietos ir nacionaliniuose rinkimuose šalininkas, ir jis mano, kad „blockchain“ gali padėti tai paversti realybe..

Pastarąjį dešimtmetį buvo keletas iniciatyvų, skatinančių žmones balsuoti, ir dauguma jų buvo nežymiai veiksmingi. Daugelis žemą rinkėjų aktyvumą sieja būtent su apatija. Tačiau leidimas amerikiečiams atiduoti savo balsą išmaniuoju telefonu gali tai pakeisti.

„Blokų grandinės“ valdomas mobilusis balsavimas gali būti horizonte. Jei kada nors ją pasieksime, galime atsidurti pasaulyje, kuris tinka visiems, galintiems balsuoti, ne tik tiems, kurie iš tikrųjų eina į savo vietinę dvokiančią biblioteką burbuliuoti savo balsavime ant negyvų medžių.

Daugelis organizacijų, tyrinėjančių mobilųjį balsavimą, pasuko „blockchain“. „Blockchain“ siūlo apčiuopiamą stebėjimą ir identifikavimą, kurį daugelis mobiliųjų balsavimo skeptikų pagrįstai atsargiai vertina, tačiau dauguma projektų, kuriuose pagrindinis dėmesys skiriamas skaitmeniniam balsavimui naudojant „blockchain“ technologiją, yra nepakankamai finansuojami ir trūksta aktyvių rėmėjų..

Bradley Tuskas

Jaunas (-as) Bradley Tuskas. Ruby Washington nuotrauka – „The New York Times“ / Redux

Įveskite Bradley Tuską. Dvidešimt ir trisdešimtmečių pradžioje Tuskas praleido aukštose politinėse pareigose, tokiose kaip JAV senatoriaus, Ilinojaus gubernatoriaus pavaduotojo Chucko Schumerio komunikacijos direktorius ir 2009 m. Niujorko technologijų milijardieriaus Michaelo Bloombergo sėkmingos perrinkimo kampanijos vadovas..

Tuskas, dažnai plodamas už kruopštų organizavimą ir sugebėjimą atlikti darbus dažnai stagnuojančioje politinėje aplinkoje, savo talentus atnešė į korporacinę ir technologinę erdvę, 2011 m. Įkūręs „Tusk Strategies“, politinių konsultacijų firmą, kuri padėjo tokioms įmonėms kaip „Google“, „Walmart“ ir kt. „Uber“ vykdo didžiules kelių jurisdikcijų kampanijas.

Tuskas pasakoja apie savo politinį ir verslumo gyvenimą savo 2018 m Pataisytojas: mano nuotykiai, gelbstintys pradedančiuosius nuo mirties pagal politiką pažymi, kad „į techniką pateko netyčia“, kai Travisas Kalanickas, nedidelio (tuo metu) transporto startuolio, pavadinto „Uber“, įkūrėjas, kvietė prašyti strateginių nurodymų ir padėti kovoti su taksi pramone Niujorke. Kaip pirmasis „Uber“ patarėjas politikos klausimais Tuskas padėjo „Uber“ laimėti ginčus Niujorke ir panašius konfliktus aplink JAV.

Tuskas valdo „Tusk Ventures“, kur teikia politines, reguliavimo ir žiniasklaidos gaires aukšto lygio startuoliams, kartais investuodamas į kai kuriuos. Be „Uber“, Tuskas daugeliui aukščiausio lygio startuolių padėjo išvengti politikos mirties, kad būtų sutrikdyta. Sąraše yra:

  • „FanDuel“ ir „DraftKings“ (legalizuoja kasdienį fantastinį sportą),
  • Limonadas (didelis draudimas ir kova su griežtu Niujorko finansinių paslaugų departamentu, norint gauti draudimo licenciją)
  • „Eaze“ (paprastą, saugesnį ir legalų gauti marihuaną pagal pareikalavimą tam tikrose vietovėse)
  • Paukštis (nesuskaičiuojama daugybė problemų, kurios kamuoja motorolerių pagal pareikalavimą pramonę)
  • Patogu (norint atskirti rangovą ir visą darbo dieną dirbančius darbuotojus)
  • Care / Of (tinkamai reklamuojant įmonę per įtakingus asmenis)
  • „Ripple“ (vienas iš mūsų mylimiausių kriptovaliutų pramonės numylėtinių / velnių)

Jei našus startuolis įsivelia į egzistenciškai pavojingą klampią politinę situaciją, yra tikimybė, kad Tuskas sulauks skambučio.

„Tusk Ventures“ portfelis nuo 2019-05-09.

Aš turėjau galimybę pasikalbėti su Tusku jo Niujorko biure ir aptarti jo mintis apie „blockchain“ pagrįstą balsavimą, į priekį vykstančią kovą dėl kriptovaliutų projektų ir ką startuoliai gali padaryti, kad pasisektų nesvetingame politiniame klimate. Šiame straipsnyje daugiausia dėmesio skiriama balsavimui mobiliuoju ir „blockchain“ pagrindu.

Mobilus balsavimas: masių išlaisvinimas

Tusko pomėgis balsuoti mobiliuoju ryšiu greičiausiai slypi jo sėkmingoje 2015 m. „Uber“ strategijoje. „Uber“ Niujorke susidūrė su siūlomu įstatymo projektu, pagal kurį jo augimo tempas mieste sieks 1% per metus – iš esmės miego sulaikymas sparčiai augančioje įmonėje.

„Uber“ Niujorke turėjo du milijonus klientų, iš kurių daugelis daug labiau mėgo „Ubers“, nei laikė pasenusiais, nesaugiais ir dažnai diskriminuojančiais taksi kabinomis. Tusko komanda nusprendė mobilizuoti „Uber“ vartotojų bazę programoje.

„Uber“

Nuotrauka: Spencer Platt („Getty“)

Kai tik vartotojas atidaro „Uber“ Niujorke, iššokantis langas greitai paaiškins problemą ir palengvins jų sklandų „Uber“ gynimą. Buvo net „de Blasio“ variantas (idėja priskirta Kaitlinui Durkoshui), pavadintas miesto mero Billo de Blasio vardu, kuris pasirinkus žmones parodė dvidešimt penkių minučių laukimo laiką ir paaiškino problemą. Tada ji paprašė vartotojų išsiųsti el. Laišką ir tweetinti savo tarybos nariams, kad prieštarautų sąskaitai. Per vieną savaitę tai padarė 250 000 žmonių – maždaug 10% „Uber“ NYC vartotojų bazės.

Informacija programoje kartu su agresyvia reklamos kampanija, baksnojančia už taksi, kuriuos taksi savininkai traukė miesto valdžiai, miesto rotušė atsidūrė netikėtoje vietoje..

Tuskas sugebėjo alchemizuoti didžiulę „Uber“ vartotojų bazę į politinį instrumentą, kuris sukėlė nerimą ne tik merui Billui de Blasio, bet ir aplinkiniams atstovams, pareigūnams ir 51 miesto tarybos narei, kuri balsuos dėl „Uber“ ateities. Miesto rotušės atstovai galų gale sutiko atsisakyti sąskaitos, jei „Uber“ baigs savo kampaniją, kuri užregistruota kaip didžiulė „Uber“ ir „Tusk Strategies“ sėkmė..

Tuskas taip pat naudojo panašią strategiją nacionalinėje kampanijoje, padėdamas fantazijų sporto lažybų platformoms „FanDuel“ ir „DraftKings“ sutelkti savo 5 milijonus klientų (JAV ir Kanadoje), išsiųsdamas jiems geografiškai nukreiptus iššokančius langus su savo valstybės senatoriumi ir valstijos atstovais, nurodydamas, ar jų požiūris į fantazijos sportas buvo geras ar blogas. Jei mažos apskrities valstijos atstovas, įpratęs, kad balsuoja 60 000 žmonių, mato 40 000 naujų žmonių, užsiregistravusių balsuoti vien todėl, kad nori fantazijos sporto, jie greičiausiai bandys juos apeliuoti.

Mobiliųjų balsų pritraukimas į mišias

Bradley Tuskas padėjo naujokams, tokiems kaip „Uber“, „Fanduel“ ir „Draftkings“, peršokti politikų, lobistų ir korporacijų įsitvirtinusių interesų kliūtis ir senamadišką politinę sąrangą..

Atsižvelgiant į ankstesnį Tusko politinį įsitraukimą, iš pirmų lūpų apie politinę korupciją ir sąstingį (juk jis vienu metu dirbo su Rodu Blagojevičiumi) ir sugebėjimą pademonstruoti mobilaus balsavimo efektyvumą atsižvelgiant į startuolių interesus, nenuostabu, kad jis yra didžiulis advokatas balsavimui mobiliuoju ryšiu.

„Visi„ Uber “vartotojai turėjo išmaniuosius telefonus. Viskas, ką turėjome padaryti, buvo juos įtraukti ir mobilizuoti, kad jie išlaikytų mėgstamą paslaugą“, – komentuoja Tuskas.. „Mobiliuoju balsavimu rinkimai atkeliauja ten, kur yra žmonės, užuot reikalaudami, kad jie eitų į vietos rinkimus pasisakyti“.

Kartu su savo žmona Harper Montgomery Tusk įkūrė Tusko Montgomerijos filantropijos, fondas, kurio misija yra sukurti patikimą ir efektyvų balsavimo telefonu būdą.

Balsavimas mobiliuoju ryšiu yra galinga koncepcija dėl dviejų duomenimis pagrįstų priežasčių:

  • Manoma, kad 80–95% visų JAV suaugusiųjų turi mobiliuosius telefonus, Iš jų 68% išmaniųjų telefonų 2015 m. Daugelis žmonių visą dieną yra pririšti prie savo išmaniųjų telefonų ir naudojasi vis didesniais poreikiais, tokiais kaip bankininkystė, transportas ir netgi pasimatymai.. Balsavimas iš savo kišenės nėra tokia jau svetima sąvoka, kaip prieš du dešimtmečius, tegul, kai XVIII amžiuje buvo sukurti mūsų balsavimo įstatymai..
  • Rinkėjų aktyvumas prezidento rinkimuose turėjo nuo 1960 m. svyravo apie 55%. Tačiau jei rinkimų metu buvote šalia socialinės žiniasklaidos platformų, žmonės neužsičiaupia politika. Socialinė žiniasklaida padėjo paskatinti ir įtraukti politinius pokalbius milijonams žmonių. Su Žmonių – 169,5 mln naudojantis „Facebook“ JAV (apie 52% gyventojų), yra beveik vienodas gyventojų skaičius, reguliariai besinaudojantis „Facebook“, nes yra ir tų balsų. Be abejo, ši statistika apima daug žmonių, negalinčių balsuoti (amžius, nusikaltimai ir kt.), Tačiau tai neatima iš to, kiek didelis JAV gyventojų gabalas (ypač jaunesnė jo dalis) yra šiek tiek patogus, jei nėra panardintas į techniką.

Mobiliųjų rinkimų atvejis dar labiau įkaista, kai nustatomi vietos rinkimai, kai kiekvieno žmogaus poveikis vienam balsui yra daug didesnis, tačiau rinkėjų aktyvumas yra apgailėtinas..

Pavyzdžiui, 2013 m. Niujorko miesto mero rinkimų demokratų rinkimuose iš 8,5 milijono žmonių balsavo tik 691 000, iš jų 282 000 – už nugalėtoją Billą de Blasi, kuris vėliau laimės varžybas su 8% visų gyventojų balsų.. Iš esmės prireikė 3,3% balsavusiųjų Niujorke išrinkti pasaulio finansinės sostinės merą, kuriame gyvena viena iš pačių įvairiausių bendruomenių pasaulyje. Tuskas sugebėjo sutelkti 250 000 žmonių, norėdamas pasipriešinti de Blasio „Uber“ antagonistinei sąskaitai su viena programos funkcija.

Mažas rinkėjų aktyvumas nebūtinai paverčia piktadariu laimėjusį politiką. Tai tiesiog reiškia, kad sistema yra sugedusi ir ja galima manipuliuoti. Kažkas, kuris yra išrenkamas nedideliu procentiniu dydžiu, ketina vykdyti operacijas, kad bandytų pasinaudoti šia procentine dalimi, jei ne visas balsavusių žmonių skaičius. Ir 100% miesto gyventojų? Na, jų balsai paprasčiausiai nėra tokie garsūs, nebent jie būtų pažymėti balsavimo biuletenyje. Po visko, žaidimas daugeliui politikų nėra geras pareigose – tai yra išlikimas pareigose.

Justinas Merrimanas „Getty Images“

Tuskas kartu su daugeliu amerikiečių, nusivylusių dabartine Amerikos politine sistema, trokšta tyrinėti mobilusis balsavimas pakeisti dalykus. “Idėja nėra atsikratyti senosios balsadėžių sistemos”, – komentuoja Tuskas. “Tai yra šiuolaikinių technologijų panaudojimas demokratijos plėtrai ir mūsų lyderių paskatinimas vadovauti daugumai, o ne keliems žmonėms, kurie iš tikrųjų užpildė balsavimo biuletenį.”

Pavyzdžiui, Estija leido savo piliečiams balsuoti iš kompiuterio su interneto ryšiu bet kur pasaulyje nuo 2005 m., o vyriausybė tvirtina, kad 30 proc. Estijos 1,3 mln. žmonių naudojasi šia sistema balsuodami elektroniniu būdu.

Jungtinės Valstijos turi labai artimų rinkimų istoriją, kuri paprastai baigiasi skandalu gražioje ir niekada neveikiančioje rašytojo gimtinėje Browardo grafystėje, Floridoje..

Balsavimas mobiliuoju ryšiu, atsižvelgiant į puikius tikslumo, greito sekimo ir apsaugos nuo klastojimo idealus, paskatintų balsuoti daugiau žmonių. Baisiai žemam rinkėjų aktyvumui vietos rinkimuose mobilusis balsavimas būtų nepakankamai atstovaujamų gyventojų pokytis.

Be to, per kelis rinkimų ciklus balsavimo demografijos technologinės nuostatos atrodys daug kitaip. Jei anekdotiniai įrodymai čia turi kokią nors vertę, mes, tūkstantmečiai, galime būti arba labai nusiteikę, arba politiškai apatiški, tačiau kaip vienetas paprastai esame per daug užimti, tingūs ar išsiblaškę, kad galėtume balsuoti vietos rinkimuose, nebent, žinoma, yra tam tikras lygis madingos socialinės žiniasklaidos įtakos Aš balsavau lipdukas. Verdiktas vis dar nėra paskelbtas dėl to, ar „Gen Z“ išgyvens savo murmėjimo repo ir „Tidepod“ valgymo fazę, tačiau jis linkęs būti dar labiau prikaustytas prie išmaniųjų telefonų nei „Millennials“.

Jei būtų galimybė balsuoti per išmanųjį telefoną, yra tikimybė, kad rinkėjų aktyvumą patvirtins jaunesnės minios, o politikams teks rasti būdą, kaip patenkinti rinkėjų, o ne lobistų ir kampanijos finansuotojų poreikius..

Interviu su Niujorkietis, Tuskas sakė: „Mes dirbame su šiais vaikinais, kad padėtų mums tai padaryti teisingai. Tačiau aš manau, kad didžiausia grėsmė mūsų demokratijai yra įsilaužimo rizika. Didžiausia grėsmė mūsų demokratijai yra ta, kad niekas nebalsuoja “.

Dabartinė „Blockchain“ balsavimo padėtis

„Blockchain“ balsavimo iniciatyvos lyderiai neišvengiamai bus projektai, įgyvendinantys savo produktus, o ne tiesiog pučiant karštą orą baltųjų popieriaus pavidalu.

Šiandienos „blockchain“ balsavimo bendrovių egzekucijos nacionalinių rinkimų srityje atrodo gana menkos, tačiau į jas verta atkreipti dėmesį.

Voatz atrodo, kad lenkia savo silpną konkurentų rinkinį, prisiimdamas atsakomybę už „blockchain“ balsavimą. „Voatz“ surinko 2,2 mln. USD sėklų raundą, vadovaujamą „Medici Ventures“, kuris yra visiškai „Overstock.com“ dukterinė įmonė (žr. „TZero“).

Voatz

Neseniai Vakarų Virdžinijoje buvo įdiegta projekto „blockchain“ pagrindu sukurta balsavimo sistema, visų pirma tam, kad karinis personalas ir paprasti piliečiai galėtų balsuoti naudodamiesi savo telefonais. Tuskas Montgomery finansavo mažąjį pilotą 150 000 USD. 2018 m. Pirminiuose rinkimuose dvi iš 55 valstijos apskričių naudojo „Voatz“ ir tik 13 žmonių atidavė savo balsą naudodamiesi sistema. 2018 m. Vidurio laikotarpio rinkimuose apskričių, siūlančių „Voatz“ balsavimą, skaičius išaugo iki 24 ir balsavo beveik 150 žmonių – maždaug 11,5 karto daugiau nei per kelis mėnesius.

„Voatz“ taip pat buvo naudojamas Denveryje, Kolorado savivaldos rinkimuose, vykusiuose 2019 m. Gegužės 7 d.

„Agora“, kita „blockchain“ balsavimo bendrovė, taip pat kartais minima mobilaus balsavimo diskusijoje. Agoros svetainė tvirtina, kad jo skaitmeninio balsavimo protokolas buvo iš dalies pritaikytas Siera Leonėje kaip tarptautinis stebėtojas, kad atliktų tyrimą, kuriame pristatyta „blockchain“ balsavimui. Svetainėje ir toliau pažymima, kad balsavimo protokolas buvo „iš dalies pritaikytas balsavimo įrašams iš rinkiminių apylinkių imties įrašyti į nekintamą„ blockchain “knygą“, o tai davė rezultatų, kurie pateikė tikslius rezultatus iš tirtų sričių likus kelioms dienoms iki rankinių sutapimo procesų..

Siera Leonė

Tačiau atvejo analizės nuoroda į „Prieiga prie rezultatų“ patenka į „Not Secure“ svetainės „Chrome“ įspėjimą ir tada siunčia ieškotoją į Italijos viešbučio svetainę. Tai yra vienas iš populiariausių projektų, nagrinėjančių „blockchain“ balsavimą hermetiškas, skaidrus ir saugus.

Bendrovė taip pat atsidūrė karštame vandenyje po to, ką generalinis direktorius Leo Grammaras pavadino „nesusikalbėjimo ir kelių mūsų vardu padarytų PR klaidų priepuoliu“. „Agora“ iš esmės perdėjo projekto vaidmenį, teigdama, kad visi rinkimai vyko „blockchain“, o ne tik tuo pačiu metu atliekamas tyrimas dėl riboto imties dydžio, panašus į mokslo mugės projektą.

Kiti erdvės projektai apima Balsavimas, Demokratija Žemė, Sekite „Mano balsas“, ir Bulė, kurios šiuo metu atrodo elementarios koncepcijos, o nukreipimo puslapiai reklamuoja „blockchain“ balsavimo koncepciją, priešingai nei sąžiningi projektai, politikai (ar žurnalistai) gali skandinti dantis.

„Blockchain“ balsavimas „Ilgas kelias į priekį“

Kiekvienas judėjimas turi savo pradininkus. Balsavimas mobiliuoju ryšiu turi milžinišką įtaką JAV ir likusiam pasauliui, tačiau tai taip pat nesaugi kelionė, kurioje gausu spąstų ir priešiškumo..

Kova su senąja gvardija kaip vargšas našlaičių kūdikis

Daugybė „blockchain“ balsavimo bendrovių įtraukia į neįtikėtinai staigų įkalnės mūšį, veikdamos iš daugiausiai tuščių kasų ir neaiškių pajamų gavimo schemų..

Pirmiausia, nė vienas politikas, praleidęs visą gyvenimą, rinkdamasis kampanijos pinigų rinkimo, išrinkimo ir likimo pareigas, greičiausiai nenori sutikti ką nors iš esmės sukrėtusio, kaip kad milijonai žmonių, kurie paprastai nebalsuoja, galėtų pradėti nuo jų telefoną. Dabartiniai politikai ne tik išmes savo karjerą į likimo potvynius, bet ir suteiks technologinį pranašumą naujai politikų bangai, galinčiai įtraukti ir sutelkti naujas rinkėjų minias..

Kongresas

Kongresas daro kongreso reikalus. Alexas Wongas / „Getty Images“

„Tie, kuriems viskas patinka taip, kaip yra – kitaip tariant, kiekvienas dabartinis politikas, interesų grupė, sąjunga, pagrindiniai aukotojai ir visi kiti, kurie nėra suinteresuoti palengvinti žmonėms iššūkį savo valdžiai, sukels daugybę prieštaravimų. į mobilųjį balsavimą “, – savo knygoje rašo Tuskas.

Antra, Norint išspręsti šią įmonę, reikės milžiniškų išteklių, ypač turėdamas kampanijos pinigų, mokesčių mokėtojų pinigų atsargas ir glaudžius ryšius su žmonėmis, įvaldžiusiais vidinį ir išorinį politikos žaidimą. Be to, kovoti su nusistovėjusiais balsavimo procesais nėra taip paprasta, kaip pulti į vieną įtvirtintą pilį; tai reiškia karą tūkstančiams tvirtovių per valstijas. Nors tūkstančių valstybių ir miestų vyriausybės gali turėti skirtingus prioritetus, jos vis tiek žygiuoja pagal vieną melodiją.

„[Masinis mobilusis balsavimas] reikš keisti kiekvienos valstijos įstatymus, kad būtų galima balsuoti mobiliuoju būdu, parengti rinkimų taisyklių, politikos ir procedūrų, kurias galima pritaikyti kiekvienai jurisdikcijai, pavyzdinį rinkinį, rasti keletą jurisdikcijų, norinčių vykdyti bandomąją programą, kad būtų galima išbandyti idėją, ir įtikinti pagrindines socialines platformas, taip pat pačius įrenginių kūrėjus, padėti, nuolat primindami savo vartotojams balsuoti “, – pažymi Tuskas..

Gerų pajamų gavimo galimybių trūkumas sumažina projekto galimybes gauti finansavimą iš investuotojų, o vien altruizmo tikriausiai nepakanka, kad būtų išnaikinta viena stipriausių visų laikų politinių sistemų..

„Blockchain“ balsavimo manipuliavimo argumentas

Manoma, kad dviejų partijų politinė sistema, turinti šešėlinę istoriją, pasižymi geru elgesiu, korupcija, rinkėjų bauginimu, manipuliavimu žiniasklaidos priemonėmis (o neseniai ir socialinėje žiniasklaidoje), o rinkimų biuletenių užpildymas neleis tamsiojo politinio meno meistrams rasti būdų, kaip manipuliuoti balsavimu mobiliuoju ar „blockchain“ pagrindu.

Pati „blockchain“ gali būti nekintama, tačiau vis dar yra daugybė gedimo taškų, kuriuos būtų galima išnaudoti įvairiais jo naudojimo atvejais. Pats išnaudojimas nėra toks jaudinantis, nes, pripažinkime, politiniai strategai turėjo kelis šimtmečius ieškoti būdų, kaip pergudrauti dabartinę politinę sistemą. Vis dėlto neramu yra jei būtų pažeista mobiliojo balsavimo sistema, tai būtų daroma masto ir greičiausiai sunku nustatyti iki vėlumos.

„O jei kvantiniai skaičiavimai išstumtų mūsų politinę sistemą? Argumentas

Kvantinis skaičiavimas, dažnai vadinamas „kriptografiniu žudiku“, yra grėsminga egzistencinė grėsmė, dėl kurios balsavimas „blockchain“ pagrindu būtų nenaudingas. Kvantiniai kompiuteriai sugeba atlikti skaičiavimus, kurie šiaip teoriškai būtų neįmanomi šių dienų kompiuteriams per pagrįstą laiką, o tai reiškia bet ką, pradedant molekulių modeliavimu (kvantinė chemija reiškia galimą ligų gydymą per kelias dienas, o ne metus ar dešimtmečius), logistikos optimizavimą ir kt. nulaužti kriptografinius kodus.

Pavyzdžiui, „Bitcoin“ yra nepaprastai stabilus dabartiniu skaičiavimu, tačiau kvantinis skaičiavimas jį nulaužtų kaip „Humpy Dumpty“, kuris, pasak legendos, kadaise sėdėjo ant puikios sienos ir labai krito. Tradicinis kompiuteris šiandien turėtų veikti 340 282 366 920 938 463 463 374 607 431 768 211 456 pagrindinės operacijos norint gauti „Bitcoin“ privatų raktą iš viešojo adreso arba 340 undecillion (340 milijardų milijardų milijardų milijardų).

Naudojant Šoro algoritmas, žymiai dideliam kvantiniam kompiuteriui tereikėtų maždaug 2 097 152 asmeninio rakto nulaužimo operacijos, daug lengviau valdomas skaičius nei tas, kurio pavadinime keturis kartus buvo užrašas „milijardas“.

Iki daugelio galingų kvantinių kompiuterių dar toli. Tačiau argumentas, kad naudojant „blockchain“ pagrįstą elektroninio balsavimo sistemą kaip pagrindinį mūsų demokratinės sistemos balsavimo būdą, kvantinių bausmių vykdytojai imasi griežto žarnyno. Nesvarbu, ar kvantinis skaičiavimas sukels grėsmę kvantams atspariems „blockchain“ projektams, vien idėja yra pakankamai paini ir techniška, kad galėtų įsitraukti į „anti-blockchain“ balsavimo kampaniją.

Paskutinės mintys – mobilaus balsavimo fondo sukūrimas ateičiai

Panašu, kad skaitmeninio balsavimo, naudojant „blockchain“ technologiją, teorija renkasi paramą, tačiau jai kils sunkumų materializuojantis neturint pakankamo talento ir kapitalo, kad tai atgaivintų.

Tačiau tai yra tik šių dienų atvejis. Amerikiečiai greičiausiai nebus įsitikinę, kad palaikys tai, kas jau skamba painiava ir per daug techniškai, kad rinktųsi mūsų lyderius, ypač jei mūsų vieninteliai duomenų punktai yra trylika žmonių, kurie naudojasi „blockchain“ balsuodami savo telefonais Vakarų Virdžinijoje.

Bet būtent tai yra šie projektai dabar – duomenų taškai. „Tai tikriausiai dešimties – dvidešimties metų projektas, ir tai reikš tvirtus atsakymus į […] susirūpinimą dėl įsilaužimo., ypač kai susirūpinimas dėl užsienio kišimosi į JAV rinkimus per „Facebook“, „Google“ ir „Twitter“ tik didėja “, – savo knygoje rašė ir mūsų pokalbyje sustiprino Tuskas. “Kuo daugiau sėkmingo„ blockchain “pagrindu vykstančio mobilaus balsavimo atvejų, tuo geresnis argumentas bus ateityje“.

Tikėtina, kad artėjančiuose nacionaliniuose rinkimuose nematysime balsavimo mobiliuoju būdu ar balsavimo dėl „blockchain“, tačiau kol kas tai yra duomenų rinkimas, įrodantis, kad tai įmanoma. Jei kas, šiandien sėkmingi „blockchain“ balsavimo projektai pasitarnaus kaip labai reikalingi amunicijos ateities kartoms, kurie imsis laisvės deglo ir uždegs kelią tarp mūsų archajiškos politinės sistemos ir rytojaus technologijos..

Buck Ennis atvaizdas