Plaukiojančios kripto salos ir konkursas dėl decentralizuoto talento
Bendrovė „Blue Frontiers“, orientuota į nuolatinių būstų statybą jūroje, neseniai pasirašė susitarimo memorandumą su Prancūzijos Polinezija dėl „Plaukiojančios salos“ projekto.
Prieš išpakuodami šį paketą „Kokie yra šifravimo žmonės iki šiol“, verta peržvelgti jūros kranto koncepciją. Vienos kojos mokslinės fantastikos ir kitos kojos realybėje, jūrų laivo supratimas yra tai, kad nuolatiniai jūros būstai gali išspręsti daugybę socialinių, ekonominių, politinių ir aplinkosaugos problemų.
„Blue Frontier“ olandų „Blue21“ inžinierių sukurta vidutinės trukmės ateities jūros kranto koncepcija
Mėlynųjų sienų ekosistemą sudaro fizinė platforma, vadinama „Seastead“, ir teisinė platforma, vadinama „SeaZone“. „Blue Frontiers“ taip pat siekia išleisti „Varyon“, žetoną, kurio tikslas – padidinti valdymo skirtumus, norint pirkti prekes ir paslaugas „Blue Frontiers“ ekosistemoje..
„Varyon“ leidžia daryti viską, pradedant vietos pirkimu ar nuoma „Seastead“, verslo registravimu ar „virtualiu gyventoju“ „Blue Frontiers SeaZone“..
Vaizdo įrašas iškelia įdomų dalyką – 7,6 milijardo žmonių gyvena pavaldūs maždaug 193 sausumos vyriausybėms. Kaip matėme su naujienomis nuo laiko aušros, centrinės vyriausybės yra nuo vidutiniško geriausio iki blogiausio.
„Mėlynosios sienos“ nėra vienintelis projektas, kurio tikslas yra įgyvendinti žmogaus laisvės troškimą, nesusietą su konkrečia tauta ar vyriausybe. Imkitės Timo Draperio patvirtintos „Ledger Atlas“ misijos Papos Naujojoje Gvinėjoje, kad suprojektuotumėte ir valdytumėte specialią kriptografijos, blokų grandinės ir naujovių ekonominę zoną. Be to, tokios šalys kaip Singapūras, Malta, Šveicarija, Kaimanų salos, Lichtenšteinas ir kitos mažesnės šalys vilioja „blockchain“ ir „digital digital“ piliečiams palankia politika ir paskatomis.
Distopinis utopijos ieškojimas
Idėja šiek tiek primena Galto Gulchą – daugiau nei 11 000 hektarų derlingos žemės sklypą Čilės Andų slėniuose, pavadintus pagal išgalvotą vietą, kur darbštūs ir kompetentingi pasaulio novatoriai pabėgo Ayn Rand’o „Atlas Shrugged“ (čia taip pat aktualu)..
Galto Gulcho Čilės gyventojai buvo a rimtas bandymas pastatyti laisvųjų rinkodaros specialistų ir anarchokapitalistų šventovę kur gyventojai galėtų dirbti mėgaudamiesi Čilės klimatu ir mažais mokesčiais ekonomika paremta Bitcoin.
„Mes labai džiaugiamės galėdami pasiūlyti atokvėpį nuo Vakarų engiančių vyriausybių pasaulio laisvės mąstantiems žmonėms, kuriuose jie gali sukurti naują, labiau klestinčią bendruomenę“, – 2013 m. Gegužės mėn. Rašė vienas iš Galt‘o Gulcho Čilės įkūrėjų Jeffas Berwickas..
„Bitcoin kaip Johno Galto moneta? Kodėl taip neturėtų būti? “- kitas įkūrėjas ir vadovaujantis partneris Kenas Johnsonas.
Idėja buvo atskleista per dvejus metus nuo jos paleidimo 2012 m. Dėl asmeninių ir teisinių konfliktų, o tai, ką The Economist pavadino „Bitcoin rojumi“, dabar atrodo kaip beprotiška utopinė svajonė.
Nors gali būti skubota nurašyti Galto Čilę kaip įmantrų sukčiavimą, kelios susijusios šalys kaltino korupciją.
„Tokio masto keblumas galėjo egzistuoti tik liberalų bendruomenėje, nes [Johnsonas] pasinaudojo paranoja ir nepasitikėjimu vyriausybe sakydamas:„ Viską pasitikėk, aš niekam nepasakysiu, kas tu esi, neleisk kas nors sužinos, kad jūs investuojate, ir aš norėčiau, kad jūs naudotumėte tauriuosius metalus ar „Bitcoins“, kad jo nebūtų galima atsekti “, – pažymėjo potencialus investuotojas Joshas Kirley. “Tai tikrai gerai pavyko, nesvarbu, ar tai buvo tyčinė, ar tiesiog tobula audra.”
Tačiau verta įskaityti GGC už ankstyvą (šifravimo) bandymą kurti skaitmeniniu turtu pagrįstą ekonomiką. Kalbant apie perspektyvą, bandymo metu Bitcoin kaina svyravo apie 125 USD. Ironiška tai, kad maždaug 1,5 mln. USD pardavimų „Bitcoin GGC“ pavyko sukurti 2013 m 10–105 mln. USD šiandien (darant prielaidą, kad 2013 m. kainų svyravimai, „The Economist“ pateikta informacija).
„Blockchain“ principu pagrįsti valdymo modeliai anuomet nebūtinai buvo tokie patobulinti kaip šiandien. Skaidrumo ir pasitikėjimo trūkumą šiandien lengvai būtų galima išspręsti įvairiais pasiūlymais.
Paskutinės mintys
„Seasteading“ tikslas yra pasiūlyti sprendimą, jei ne praktiškas, bent jau teoriškai katartinis, pasaulio gyventojams, norintiems pasirinkti, kur ir kaip jie gyvena. Tai vaidina bendrą temą, kad „blockchain“ principu pagrįsti valdymo modeliai privers tradicines vyriausybes varžytis dėl decentralizuotos ekonomiškai ir socialiai mobilių asmenų bendruomenės.
Geriau užduoti ne „ar taip nutiks“, o „o jei taip atsitiks?“
Ar vyriausybės žiūrės į jūrininkus ir skaitmeninius piliečius kaip į mokesčių vengiančius piratus, ar pakeis savo požiūrį į reguliavimą ir mokesčius, kad nuramintų masę talentų?
Tik laikas parodys.
Idėjinės širdies gniužulai ir naivumas, įsišaknijęs paranojoje ir nepasitikėjime centralizuotomis institucijomis, tokiomis kaip vyriausybė, – tai sentimentas, kuris yra daugelio žmonių, kuriuos traukia „blockchain“, pagrindas ar katalizatorius, gali būti tik tiek toli.
Tai iš anksto veikiančios platformos, siekiančios pasiūlyti perspektyvią ir pageidaujamą skaitmeninę pilietybę sausumoje ar jūroje (arba ore … ar kosminėje erdvėje), kad ištaisytų skriaudžiamo pasaulio elnio kojomis padarytas skriaudas ir sukurtų alternatyvą, kuri galiausiai galėtų pasikeisti kaip veikia pasaulis.
Ištekliai ir kreditai:
Viceprezidentas: https://www.vice.com/en_us/article/bn53b3/atlas-mugged-922-v21n10
„The Economist“: https://www.economist.com/schumpeter/2013/12/26/bitcoin-paradise