Judėjimas įsisavinti skaitmenines valiutas tapo vis populiaresnis tarp asmenų nuo tada, kai prieš dešimtmetį buvo paleistas „Bitcoin“. Dabar daugiau įmonių taip pat pradeda kurti bitkoinų franšizes (įmones, kurios integruoja kriptografiją vienu ar keliais būdais). Čia yra keletas populiariausių bitkoinų franšizės kategorijų ir keletas realių verslo pavyzdžių šioje erdvėje.
Kripto mokėjimų priėmimas
Vienas paprasčiausių būdų, kaip bet kuris verslas gali tapti bitkoinų franšize, yra pradėti naudoti kriptovaliutą kaip mokėjimo formą. 2019 m. Tai toli gražu nėra tik idėja. Daugelis geriausių pasaulio įmonių (ir daugelis mažų įmonių) jau priima kriptografiją. Šis judėjimas apima įvairias pramonės šakas, pradedant plytų parduotuvėmis ir baigiant elektroninės prekybos parduotuvėmis.
Pavyzdžiui, „Shopify“ parduotuvių savininkams suteikia galimybę priimti „Bitcoin“ (BTC), „Ethereum“ (ETH), „Litecoin“ (LTC) ir daugiau nei 300 kitų kriptovaliutų. „Microsoft“, „CheapAir“ ir kelios kitos žinomos įmonės priima kriptografiją. Nepaisant šios sėkmės, mes taip pat matėme keletą atvejų, kai įmonės nustojo priimti kriptografiją. Pagrindinės to priežastys apima tokius dalykus kaip lokio rinkos ir dideli sandorių mokesčiai piko blokų grandinės naudojimo metu. Tačiau nuolat tobulinant techniką, bendra tendencija yra aiški: daugiau įmonių siekia priimti mokėjimus už kriptografiją.
„Shopify“ yra viena iš daugelio didelių kompanijų, kurios priima mokėjimus už kriptografiją.
Kasybos kriptografija
Kriptovaliutos kasyba taip pat pateikia kitą kelią verslininkams. Nors galima pradėti kasybą iš savo namų kaip mėgėjiškai, kai kurie žmonės iš bitkoinų kasybos sukūrė didžiules įmones. Vienas iš tokių pavyzdžių yra „Bitmain“, pasaulyje pirmaujantis bitkoinų kasybos platformų gamintojas. Per devynis 2018 m. Mėnesius ši įmonė uždirbo 500 mln iš šiek tiek daugiau nei 3 milijardų dolerių pajamų.
Kasybos platformų gamyba nėra vienintelė bitkoinų franšizės galimybė kalnakasybos kategorijoje. Didelės įmonės investavo į infrastruktūrą (t. Y. Sandėlius), kad galėtų vykdyti didelio masto kasybos operacijas. TMGcore yra vienas pavyzdžių. Tradiciškai kasybos platformos greičiausiai bus pelningos labai konkrečiose vietose. Dažniausiai tai apima vietas su vėsesniu klimatu ir prieigą prie pigios elektros energijos.
Vis dėlto „TMGcore“ tai keičia naudodama naujovišką kasybos įrenginį. Pranešama, kad Rytų Teksase įmonė naudoja dviejų fazių skysčių aušinimo panardinimo technologiją. Tai sumažina aušinimo išlaidas iki 90 proc. Manoma, kad įmonė pradės kasybos baseiną, pavadintą LEGACYII, tam tikru momentu 2019 m. Kasybos baseinas veiks atsinaujinanti energija. Taip, tikslus šių pradinių kapitalo investicijų dydis nežinomas. Tačiau normalu, kad tokio masto projektai pradėti kainuoja milijonus. Net ir turint didelius pradinius kaštus, visame pasaulyje atsiranda panašių kriptografinių įrenginių.
2018 m. Sausio mėn. Rusijos verslininkas Aleksejus Kolesnikas nusipirko dvi elektrines Permėje, Rusijoje, už maždaug 3 milijonus dolerių. Manoma, kad šių įrengimų įsigijimas skirtas kriptografinės kasybos ir duomenų centro įkūrimui. Yra dar daugiau tinkamų pavyzdžių, panašių į tai. Pavyzdžiui, 2018 m. Balandžio mėn. Dvi bendrovės Australijoje („Hunter Energy“ ir „IOT Group“) pradėjo planą, kaip nutraukti anglies elektrinę paversti kriptografijos kasykla.
Pirkimas / HODLing
Pirkdami kriptovaliutą ir HODLing, per pastaruosius kelerius metus buvo sukurti keli bitkoinų milijonieriai ir bitkoinų milijardieriai. Dažniausiai investuojama tradiciškai individualiu lygiu. Nepaisant to, tai pradeda keistis, kai atsiranda bitkoinų franšizės, tokios kaip skaitmeninio turto valdymo įmonės.
Tiksliau sakant, daugelis tradicinių finansų sąvokų dabar yra naudojamos kriptografijoje. Kaip jau buvo minėta anksčiau, „Grayscale Investments“ įkūrė daugybę kriptografinių investicinių fondų. Visi šie finansiniai produktai yra klasifikuojami kaip patikos davėjai. Kai kurie reikšmingi pasiūlymai apima vieno turto produktus (t. Y. ETC, XRP, ZEC) ir diversifikuotus produktus (įvairių investicinių fondų kolekcija)..
JAV Bitcoin ETF statusas nėra nustatytas (2019 m. Vasario mėn.). Tačiau ši samprata vis labiau traukiasi. Būsimi reguliavimo leidimai gali reikšti daugiau verslo subjektų valdant turtą ir daugiau institucinių investavimo galimybių.
Kaip alternatyva pirmiau minėtiems pasirinkimams, kai kurios įmonės netgi gali nuspręsti tiesiog konvertuoti dalį „fiat“ pelno į kriptografiją ir naudoti tai kaip kapitalo atsargų kaupimo būdą.
Kripto mainai ir Bitcoin bankomatai
Yra daugybė kriptovaliutų biržų, kurios padarė didelę įtaką kriptografijos pramonei. Šie verslai suteikia labai reikalingą likvidumą rinkai ir supaprastina kriptografijos įsigijimo ir naudojimo P2P mokėjimams procesą. Centralizuotos biržos, decentralizuotos biržos, ateities prekybos platformos ir net „Bitcoin“ bankomatai yra keli šio tipo bitcoin franšizės pavyzdžiai.
Kai kurie mainai suteikia galimybę konvertuoti „fiat-to-crypto“, o tai yra svarbus ryšys, kuris atveria naujas kriptografijos priėmimo galimybes. Kiti teikia keitimosi kriptografija – kriptografija paslaugas arba protokolus, tenkindami būtinybę pasiekti įvairias kriptografijas.
Paprastai dauguma biržų ima standartinius mokesčius už prekybą ir (arba) lėšų išėmimą. „Coinbase“, populiariausia pasaulyje „fiat-to-crypto“ birža, pasiekė apytikslį skaičių Dolerių pajamų 2018 m ir JAV dolerių 2017 m. Pagaminta populiariausia pasaulyje „Binance“ kriptografijos birža 2018 m. 446 mln. USD pelno.
Bitcoin bankomatai tampa populiaria bitcoin franšizės rūšimi.
Kurkite techninius sprendimus, integruojančius „Blockchain“ ir „Crypto“
Kita gyvybiškai svarbi bitkoinų franšizės ekosistemos dalis yra daugybė technologijų, naudojančių „blockchain“ ir „crypto“ mokėjimus. Decentralizuotos programos („Dapps“), „blockchain as a service“ (BaaS) platformos ir įvairūs kiti sprendimai tampa vis populiaresni.
Be to, šiomis technologijomis siekiama suteikti daugiau efektyvumo nei tradiciniai sprendimai. Darbo užmokesčio / žmogiškųjų išteklių srityje „Bitwage“ teikia „blockchain“ pagrindu pagrįstą, darbo užmokesčio ir sąskaitų faktūrų išrašymo paslaugą tiek asmenims, tiek įmonėms. Mokėjimo finansavimo galimybės yra kriptos (BTC ir ETH), taip pat daugybė valiutų, kurias galima apdoroti kreditine kortele, pavedimu ir ACH.
Be B2B paslaugų, tokių kaip „Bitwage“, decentralizuotos programos („Dapps“), tokios kaip „CryptoKitties“, yra populiari galimybė kūrėjams, norintiems sukurti į vartotoją orientuotą verslą aplink kriptografiją. Pradėjus naudoti žaidimų programas, tokias kaip „CryptoKitties“, įmonės turi galimybę rinkti mokesčius iš vartotojų tiesiogiai naudodamos kriptografiją. Vartotojams šių žaidimų kokybė nuolat gerėja. Galų gale jie kuria naują patirtį, kurios anksčiau nebuvo įmanoma naudojant tradicines žiniatinklio ar mobiliąsias programas.
Laikui bėgant tobulėjant šioms technologijoms, susiję „BaaS“ sprendimai ir „dapps“ turi galimybę pritraukti daugiau vartotojų ir turėti didesnę įtaką savo rinkos nišoms..