Decentralizacija turi daug pasekmių viso pasaulio pramonei ir žmonėms. Sumažinti mokesčiai, padidintas efektyvumas, netinkamų interesų pašalinimas ir korupcijos bei godumo sluoksniai. Tačiau tai ypač įdomu kalbant apie decentralizuotą rinką, nes „dalijimosi ekonomikos“ pradininkai dabar atsiduria dėmesio centre..

Kas yra decentralizuota rinka?

Decentralizuota rinka leidžia atlikti tikrai tarpusavio sandorius be centralizuotų valdžios institucijų mokesčių. Tai įmanoma dėl „blockchain“ technologijos ir išmaniųjų sutarčių. Mums nebereikia patikimos trečiosios šalies, kuri tikrintų pardavėjus ir užtikrintų mokėjimus. Mes turime technologiją tai padaryti dabar už mus.

Taigi, žinote, kai „Airbnb“ ir „Uber“ pradėjo naują erą, leidžiančią žmonėms išsinuomoti daiktus? Arba „eBay“ ir „Etsy“ leido žmonėms parduoti produktus internetu, o „Upwork“ ir „Fiverr“ padėjo jiems parduoti paslaugas? Na, dabar „blockchain“ beldžiasi į duris, kad parodytų, ką iš tikrųjų reiškia „peer-to-peer“.

„Blockchain“ decentralizuota prekyvietė

Dauguma iki šiol tvirtesnių decentralizuotų turgaviečių buvo pastatytos ant „Ethereum“ blokų grandinės, išskyrus „OpenBazaar“, kuris naudoja Ricardian sutartis duomenų autentiškumui užtikrinti ir „Escrow“, kad išspręstų mokėjimo ginčus..

„Ethereum“ šiandien daro logišką pasirinkimą, nes tai leidžia naudoti išmaniąsias sutartis, kad būtų sukurtas pasitikėjimas ir užtikrinta, kad įvyktų sandoriai. Jame taip pat yra didžiausia kūrėjų bendruomenė ir greitintuvo kompanijos, tokios kaip „ConsenSys“, palaikančios naujus įdomius projektus ir „DApps“.

Yra alternatyvių decentralizuotų prekyviečių, statomų ant NEO „blockchain“ ir DAG. Abi šios struktūros leidžia vienu metu atlikti tūkstančius (ir galbūt milijonus) sandorių. Kai vis daugiau vartotojų prisijungia prie decentralizuotų turgaviečių, mastelio klausimas bus problema. Šiuo metu „Ethereum“ tvarko tik 15 operacijų per sekundę.

Bendrovėms ir asmenims pasirodo įdomūs protokolai, padedantys jiems lengviau sukurti savo decentralizuotą rinką. Galima galvoti apie juos kaip apie „blockchain“ turgaviečių „WordPress“. Jie apima Kilmė, „Origami“ tinklas, ir „SysCoin“.

Abu pirmieji yra „Ethereum“ varomi protokolai. „SysCoin“ naudoja „Z-DAG“, kad padidintų greitį, mastelį ir pagrindinį mazgo sluoksnį, skirtą hibridiniam „Proof of Work / Proof of Stake“ modeliui. Taigi, jei norite sukurti savo „TaskRabbit“, „Etsy“ ar „HomeAway“, galite naudoti bet kurį iš jų kaip savo bazę.

Daugybė perspektyvių startuolių jau kuria naujos kartos decentralizuotas prekyvietes „blockchain“. Tačiau reikia pažymėti, kad vis dar nėra žmogaus, kuris galėtų vienas pats perimti dabartinius žaidėjus.

Jūsų pageidavimas akivaizdžiai priklausys nuo to, ko esate rinkoje. Bet pažvelkime į kai kurias populiariausias decentralizuotas prekyvietes, kuriose šiandien naudojama „blockchain“ technologija.

Bendroji el. Prekyba

„OpenBazaar“

Pagrindinis „OpenBazaar“ puslapis.

„OpenBazaar“ pagrindinis puslapis

Turbūt labiausiai žinoma decentralizuota pirkimo ir pardavimo rinka yra „OpenBazaar“. Galite išvardyti viską, ko norite, ir mokėti daugiau nei 50 skirtingų kriptovaliutų (iš pradžių jie priėmė tik „Bitcoin“) be jokių operacijų mokesčių. Norėdami ją naudoti, turėsite atsisiųsti programą į savo kompiuterį, nes tokiu būdu „OpenBazaar“ bus kuo labiau laisvas nuo centralizuotų įstaigų..

Iš pradžių „OpenBazaar“ buvo sukurtas tamsios rinkos nugalėtojas, laimėjęs 2014 m. „Toronto“ hakatoną. Bet galų gale tai tapo vieta, kur gali bendrauti visi, ne tik tie, kurie yra susipažinę su tamsiojo interneto protokolais.

Taigi pagalvokite apie drabužius, meno kūrinius, baldus ir net „BnB“ sąrašus. Siekdamas išvengti sukčių ir ginčų, „OpenBazaar“ naudoja „Bitcoin“ kelių parašų sąlyginio deponavimo funkciją. Tai leidžia pirkėjams ir pardavėjams prieš pradedant prekybą susitarti dėl neutralios, abipusiai patikimos trečiosios šalies.

Pirkėjas siunčia savo „Bitcoin“ (arba pageidaujamą kriptovaliutą), tačiau jis išleidžiamas tik tada, kai dvi iš trijų šalių susitaria. Kadangi decentralizuotoje rinkoje nėra centralizuotų institucijų ginčams spręsti, logiška yra trečiųjų šalių sąlyginio deponavimo sistema.

Laisvai samdomos darbo svetainės

beBee

„beBee“ pagrindinis puslapis

„beBee“ tinklapis

beBee yra sukurtas naudojant „Origin“ protokolą ir yra sukurtas kaip asmeninė ir profesionali prekės ženklo platforma. Jei jums reikia etalono, pagalvokite apie „beBee“ kaip „Blockchain“ „LinkedIn“. Tai tinklas, kuriame jau tūkstančiai vartotojų, įskaitant asmenis ir į ateitį galvojančias įmones, tokias kaip „Deloitte“, „Hubspot“ ir „Oracle“.

„beBee“ leidžia savo vartotojams dalytis asmeniniais prekių ženklais ir portfeliais bei juos demonstruoti. Tokiu būdu jie gali save reklamuoti darbdaviams, klientams ir klientams, taip pat žiniasklaidai ir pardavėjams – naudodamiesi „pull“, o ne „push marketing“ strategija.

„beBee“ vartotojai gali jungtis į tinklą ir susivienyti per profesinius ir asmeninius interesus, „avilius“, kad sujungtų tinklo narius (pvz., grupes, pavyzdžiui, pardavėjus ar rinkodaros specialistus), ir yra daugybė darbo skelbimų.

Dovanų tinklas

„Bounties Network“ yra veikiau panašus į „TaskRabbit“ arba „Fiverr“ blokų grandinei, tik turint daug galingesnę viziją. „Bounties Network“ įkūrėjas mano, kad ne per tolimoje ateityje mes galėsime atlikti visas įmanomas užduotis.

Jų vartotojų skaičius šiuo metu yra tūkstančiai, o šiuo metu turtas ir dizainas, vertimas ir programavimas. Tačiau komanda šiuo metu dirba su įmonėmis, kurios galėtų išdalinti visus procesus ir padalinius. Tarkime, pavyzdžiui, įdarbinimas, reklama ar programavimas.

Visi vartotojai išmoka ir gauna premijas ETH, pirmiausia iš anksto įkėlę piniginę. Taigi, skirtingai nei kai kurios laisvai samdomos darbo vietos šiandien, laisvai samdomi darbuotojai gali būti tikri, kad mokėjimas yra saugus. Atsisiųskite „Metamask“ į savo naršyklę, kad galėtumėte naudoti „Bounties“ ir pamatyti, kas siūloma.

Turinio turgavietės

Steemito pagrindinis puslapis

Steemito tinklapis

Socialinei žiniasklaidai įsimenant save, o vartotojams nutolus nuo tokių tradicinių platformų kaip Facebook „Twitter“ ir „Twitter“ gausėjo decentralizuotų socialinės žiniasklaidos rinkų.

Svetainės patinka Protai, XTRABYTES, Tikrumas, POP tinklas, ir Steemit visi siūlo tos pačios idėjos variantą. Šiuo metu turinio kūrėjai dažnai naudojasi paskutiniais savo darbais. Šios svetainės keičia pusiausvyrą.

Pavyzdžiui, „YouTube“ reikalauja sumokėti bent 1 000 peržiūrų prieš sumokant 1 USD, o „Patinka“ ir „Bendrinimai“ turinio kūrėjui dažnai suteikia ne ką kita, o tik šiltą ir miglotą jausmą..

Naudodami kriptovaliutą, kad būtų galima atlikti mikrokreditus (iki centų dalių), menininkai gauna atlygį už kiekvieną užsiėmimą savo darbu – jie skatinami kurti daugiau aukštos kokybės turinio. Kai kuriose iš šių platformų žiūrovai taip pat apdovanojami žetonais už turinio žiūrėjimą, o tai reiškia, kad reklamuotojai gali lengviau ir mažiau išsisukinėti nukreipdami potencialius klientus.

Kita

INS ekosistema kuria platformą sutrikdyti maisto produktų rinką (vertinama trilijonais dolerių). Planas yra atverti pasaulinę rinką ir pašalinti tarpininkus, siekiant sumažinti išlaidas ir pagerinti efektyvumą.

Taigi, užuot pirkę maisto produktus pas žinomą mažmenininką, kuris pažymi kainas, tarpininkų nebėra, o vartotojai gali tiesiogiai susisiekti su prekės ženklais..

INS tinklapis

INS tinklapis

Įmonės daugeliu atžvilgių kūrybingai kuria „blockchain“ ir B2B lygiu. „ModuleTrade“, pavyzdžiui, kuria decentralizuotą rinką, kad būtų galima pasaulinė prekyba bet kokio dydžio įmonėms.

Tradiciškai labai brangus sumanymas, kai bankai ima iki 15 procentų mokesčių, kad galėtų veikti kaip patikimas tarpininkas, „ModulTrade“ naudos išmaniąsias sutartis, kad jas pakeistų, sumažinant laiką ir išlaidas..

Apvyniojimas

Pažvelgus į dalijimosi ekonomikos ir joje dalyvaujančių populiarių centralizuotų rinkų sėkmę, atrodo logiška, kad „blockchain“ pakels mus į kitą lygį, kai eisime link „Web 3.0“.

Decentralizuotos turgavietės šiandien nėra tobulos. Daugelis apdovanoja tik savo gimtąja kriptovaliuta ir yra toli nuo plataus įsisavinimo. Tačiau jie vis labiau galioja, ir kai žmonės supranta, kad mums nebereikia centralizuotų bendrovių per vidurį, gali būti, kad jos yra didesnės, tuo sunkiau jos krenta.