Pramogų industrija atitinka „Blockchain“
Pramogų pramonė keičiasi laikui bėgant, o „blockchain“ teikia pažangiausias dienos technologijas. Tobulėjant technologijoms, keičiasi gyvenimas ir žmonės atitinkamai keičia savo pramogas. Kažkada karaliavo Vaudeville’as kaimynystės scenoje. Tada radijas ir nebylūs nespalvoti filmai patraukė Vudevilio žiūrovus. Filmai tapo „technicolor talkie“ kino ekrane. Radijas pridėjo ekranus, kad taptų televizija. Dabar visi turi televizorių.
Kiekviename žingsnyje keitėsi turinio pristatymas, keitėsi ir menininkų bei verslininkų kompensavimo metodai.
Kokias savybes turi „blockchain“ technologija ir kaip šios savybės gali paveikti „blockchain“ pramonę?
Uvertūra, užuolaidos, žibintai
Satoshi Nakamoto išrado „blockchain“, kuris būtų techninis „Bitcoin“ pagrindas. „Blockchain“ teikia nekintamą tiesos įrašą decentralizuotoje aplinkoje, o „blockchain“ suteikia vartotojams galimybę sudaryti sandorius su verslu nereikalaujant abiem pusėms pasitikėti kita. Kriptovaliutos taip pat suteikia išmaniųjų sutarčių sudarymo galimybes. Išmaniosios sutartys egzistuoja kaip kodo vienetai, kurie administruoja operacijas pagal kode užprogramuotas taisykles. Neišleista tautos, kriptovaliutos dirba per sienas, nereikalaujant vienos tautos valiutos iškeisti į kitą.
Paprasčiausiu lygmeniu kriptovaliuta suteikia pramogų pramonei naują būdą parduoti produktus ar parduoti bilietus. Jei planuojate atostogų kelionę iš Kalifornijos į Angliją ir norite dalyvauti spektaklyje Londono teatre, bilietą iš anksto perkate su kriptovaliuta ir nereikia jaudintis dėl valiutų kursų ir kitų klausimų..
Tai yra, jūs pasieksite aukštumas
Tačiau skaitmeninių elektroninių pramogų srityje pramogų pramonė labai plečiasi. Didelę šiuolaikinių pramogų dalį sudaro muzikos ir vaizdo srautas. Tai veikia keli „blockchain“ aspektai.
Menininko meno kūrinių nuosavybė ir tinkama kompensacija gauna daug naudos iš „blockchain“. Dažnas turinio teikėjų skundas centralizuotose platformose, tokiose kaip „YouTube“ ir „Spotify“, susijęs su menininko gautos teisingos kompensacijos nebuvimu.
Dėl šios priežasties Taylor Swift garsiai pašalino savo kūrinius iš „Spotify“. Savo požiūrį ji paaiškino a „Wall Street Journal“ kūrinys paskelbta 2014 m. liepos 7 d .:
„Mano nuomone, albumo vertė yra ir išliks, atsižvelgiant į tai, kiek širdies ir sielos menininkas išpūtė į savo darbą, ir finansinę vertę, kurią menininkai (ir jų etiketės) suteikia savo albumui. muzika, kai ji išeina į turgų. Piratavimas, dalijimasis failais ir srautas smarkiai sumažino mokamų albumų pardavimą, ir kiekvienas atlikėjas šį smūgį sutvarkė kitaip … Muzika yra menas, o menas yra svarbus ir retas. Svarbu, reti dalykai yra vertingi. Reikėtų mokėti už vertingus dalykus. Mano nuomonė, kad muzika neturėtų būti nemokama … “
O o į kokias aukštumas pataikysime
Decentralizuotos „blockchain“ srautinio perdavimo paslaugos pašalina tarpininką. „Blockchain“ tinkle menininkai pretenduoja į 100 proc. Pajamų netenkindami nedidelio dalinio honoraro centralizuotų platformų išmokėjimo. Centralizuotos platformos, tokios kaip „YouTube“ ir „Spotify“, iš menininko pajamų uždirba didžiąją dalį platformos finansavimui ir administratorių, programuotojų, serverių ir visų kitų tų įmonių išlaidų apmokėjimui..
„Blockchain“ sprendžia pramogų pramonės problemą, kai tarpininkas vaišinasi menininkui badaujant. Kelios „blockchain“ kompanijos teikia turinio srautą, o menininkai gauna 100 procentų pajamų, kurias gauna jų darbai.
„Blockchain“ muzikos srautinis perdavimas
„Ethereum“ blokinėje grandinėje „Ethereum“ Opus yra viena iš tokių kompanijų, kurios specializacija yra muzikos transliacija. „Opus“ garantuoja, kad menininkai gauna visas pajamas iš savo darbų amžinai, ir ši sutartis niekada nesibaigia. Šioje platformoje atlikėjai pateikia savo dainų sąrašą ir nusprendžia, kokią kainą atlikėjas jaučiasi tinkamas. „Opus“ naudoja „Ethereum“ blokų grandinę, kad galėtų vykdyti verslą, o failų saugojimui naudoja IPFS.
IPFS siekia patobulinti žiniatinklio HTTP protokolą naudojant decentralizuotą „peer-to-peer“ technologiją.
The Ujo muzikos platforma suteikia panašių galimybių. „Ujo“ naudoja „blockchain“ technologiją ne tik automatizuodamas autorinių atlyginimų mokėjimus naudodamasis protingomis sutartimis ir kriptovaliuta, bet ir taikydamas skaidrumą, kad apsaugotų savininkų teises. „Blockchain“ įrodo turto nuosavybės teisę, neabejotinai visiems matant.
„Opus“ mobilioji programa
Tu neabejoji blogiausiu piratu, apie kurį esu girdėjęs
Piratavimas kenkia skaitmeninio turto savininkams, o internetinis dizainas niekada nebuvo intelektinės nuosavybės apsauga. „Blockchain“ sprendžia šią problemą. Nors „Bitcoin“ ketino keistis paprastu finansiniu turtu, kiti blokų tinklai, pvz., „Ethereum“, praplečia šią misiją, įtraukdami bet kokį skaitmeninį turtą.
Bet tu mane girdėjai
„ERC-20“ yra originalus „Ethereum“ tinklo žetonų standartas, o vartotojai sukuria savo valiutą, naudodami ERC-20 kaip pagrindą. Turtui, kuris nėra valiuta, sąskaitą užpildo ERC-721 standartas. Pirmą kartą sukurtas kaip „CryptoKitties“ pagrindas, ERC-721 siekia patenkinti bet kokio skaitmeninio turto poreikius. ERC-721 ketina apibrėžti viską, ko reikia norint įrodyti nuosavybės teisę į unikalų skaitmeninį turtą ir pasikeisti tuo turtu tarp šalių. Taigi piratavimą tampa lengviau įrodyti ir kovoti su juo.
„Blockchain“ vaizdo įrašų srautas
Kalbant apie vaizdo transliaciją, „YouTube“, „Netflix“ ir „Amazon“ yra vieni iš pagrindinių centralizuotų paslaugų teikėjų ir jie sulaukia tam tikros kritikos, kurią daro centralizuotos muzikos srautinio perdavimo paslaugos. Menininkai skundžiasi ne tik kompensacija, bet ir tam tikros meno laisvės yra centralizuotos paslaugos. Šios platformos reklamuoja turinį, kuris labiausiai atitinka jų pačių interesus, o neatitinkantys menininkai gauna mažiau naudos juos naudodami.
Geografiniai interesai taip pat vaidina svarbų vaidmenį, o centralizuotos įmonės kartais riboja turinio prieigą tarp tautų. Tai gali būti dėl verslo sumetimų. Gali būti, kad įmonei neleidžiama vykdyti verslo tam tikrose šalyse. Arba gali kilti reguliavimo ar licencijavimo klausimų, netgi cenzūros. Tačiau „blockchain“ veikia be sienų be apribojimų.
Yra keletas vaizdo transliacijos „blockchain“ projektų. Gyvenimas gyvena ant „Ethereum“ blokų grandinės. Jo tikslas – demokratizuoti tiesioginius vaizdo įrašus, naudojant tarpusavio decentralizuotą technologiją. Vartotojai dalyvauja tinkle naudodami „Livepeer Token“ (LPT) kriptovaliutą. Panašiai, Tu dabar suteikia tiesioginių transliacijų ir vaizdo pokalbių platformą. „YouNow“ veikia PROPS žetonas.
„Blockchain“ vaizdo transliacijos platforma, žinoma kaip Srautas demonstruoja keletą galimų blokų grandinės / kriptovaliutų paradigmos spąstų. Srautas, skirtas sukurti decentralizuoto srauto pagrindą, sukuriant kelių platformų naršyklės plėtinį ir maitinant sistemą per kriptovaliutos naudingumo raktą.
Su „Show“
Deja, „Stream“ ištirpo. Komanda nutraukė projektą dėl teisinės rizikos, susijusios su ICO (pradinis monetų siūlymas). Vertybinių popierių ir biržos komisija (SEC) dabar atidžiau tikrina ICO, siekdama apsaugoti investuotojus nuo aferų ir užtikrinti, kad bendrovės nebandytų apeiti įstatymų, susijusių su vertybiniais popieriais.
Užuolaidų skambutis
Senovės pramogų industrijos aksioma teigia, kad viskas, ko jums reikia, norint pastatyti šou, yra „dvi lentos ir aistra“, tačiau taip pat padeda veiksmingas menininkų mechanizmas pasiekti savo auditoriją ir būti teisingai kompensuotam. „Blockchain“ gali būti technologija, suteikianti tai šiuolaikiniams turinio kūrėjams.