„Pump and dump“ grupės yra vis didesnė „blockchain“ arenos problema. Neseniai tyrimas „The Social Science Research Network“ (SSRN) tyrėjai nustatė apie 4818 kriptografinių siurblių ir išmetimo schemų per šešių mėnesių laikotarpį nuo 2018 m. sausio vidurio iki liepos pradžios. Bendradarbiavimas apėmė JAV, Meksikos ir tolimiausių universitetų tyrimus. kaip Izraelis.
Mokslininkai naudojo išsamų duomenų rinkimo procesą, kuriame daugiausia dėmesio buvo skiriama tik telegramai ir nesantaikai. Sukčiai naudoja šias dvi populiarias socialinių pranešimų programas, kad reguliariai pritrauktų tūkstančius nieko neįtariančių investuotojų. Toliau dokumentas parodė, kad neaiškios ir mažo kapitalo monetos pelnė vidutinį pelną 23 proc per nesantaiką. Palyginkite tai su menkaverčiu 3,5 proc naudojant vieną iš 75 geriausių monetų.
Kas yra siurblys ir sąvartynai ir kaip jie veikia?
Siurbliai ir sąvartynai nėra būdingi kriptografijai. Paprastai jie atsiranda bet kurioje rinkoje, kuri pradeda pritraukti didelius kapitalo kiekius. Jie pritraukė pirmuosius 1600-ųjų pradžios akcijų rinkas ir juos galima rasti net centų dabartinių pagrindinių akcijų rinkų atsargų.
„Pump and dump“ inicijuoja stiprūs rinkodaros specialistai, kurie reklamuoja arba siurblys konkrečios monetos / akcijos / turtas, tikėdamasis sukelti ažiotažą ir laikinai pakelti kainą. „Hype“ yra pagrindinis ingredientas, skatinantis pirkėjus šokinėti į laivą ar rizikuoti „#FOMO“. Tai yra daug lengviau padaryti šiandien, kai auga socialinės žiniasklaidos platformos ir jų teikiamas santykinis anonimiškumas.
Daugeliu atvejų šie pardavėjai monetą perka prieš ją reklamuodami, kad užtikrintų, jog jie pateks į gerą kainą. Siurblys ir sąvartynas ypač gerai veikia su mažomis kapitalizuotomis monetomis, nes daug lengviau pakelti kainą. Išmokos taip pat akivaizdžiai geresnės. Kai jie pritraukia pakankamai investuotojų (siurbėjų) į grupę, laikas pradėti operaciją „perkelkime kainą!“
„Naktinis akcijų dainininkas“ parduoda akcijas gatvėse Pietų jūros burbulo metu. Amsterdamas 1720 m.
Steigėjai praneša, kad laikas pradėti pirkti, o bendras pirkimo spaudimas greitai pakelia kainas. Šiuo metu savininkai jau pradeda atsikratyti savo monetų, nepranešdami apie vadinamosios viešai neatskleistos ar VIP grupės vartotojus. Daugelis šių grupių netgi įžūliai ima priemoką už prieigą, toliau skatindamos išskirtinumo idėją.
Norėdami ir toliau didinti palaikymą, jie dažnai nutekins informaciją į kitus socialinės žiniasklaidos kanalus, tikėdamiesi sulaukti daugiau žinduolių. Kai kaina labai pasikeitė, jie inicijuoja išpilti, parduodant visas savo monetas ir užsidėjus sveiką pelną.
Kaip išlikti saugiam
Laikykitės nuo mažo likvidumo monetų
Kai kurie investuotojai pasisako už mažo kapitalo monetų pirkimą ir pardavimą. Turint didžiulę kainą, kuri iš tikrųjų gali būti pelninga strategija – jei žinai, ką darai. Tačiau patyrę prekybininkai jums pasakys, kad praktiškai daug lengviau patekti į mažos apimties turtą nei išeiti. Jei nuspręsite spėlioti apie mažos kapitalizacijos monetas, pripažinkite didelę riziką ir nelaikykite ūkio. Kaip jie sako:
“Jei tai skamba per gerai, kad būtų tiesa, tikriausiai taip yra!”
Bendra nykščio taisyklė yra vengti monetų, kurių dienos apimtis mažesnė nei 100 000 USD. Juostoje yra gana mažai kripto ir šis skaičius gali būti net per agresyvus. Kaip visada, tai nėra investavimo patarimas, todėl atlikite savo tyrimus. Bitcoinas gali būti nuobodus, palyginti su kitomis monetomis, tačiau yra priežastis, kad jis vis dar stovi po dešimties metų. Keletą žemų viršutinių ribų pavyzdžių galite rasti mūsų kriptovaliutų kainų stebėjimo priemonėje:
Monetos, kurių dienos tūris mažas
Laikykitės toliau nuo „Pump and Dump“ grupių
Tai gali atrodyti kaip akivaizdus patarimas, tačiau investuotojai ir toliau yra apgaudinėjami didelio pelno schemų, tokių kaip „Bitconnect“. Šiuo metu yra daugybė žmonių, bandančių parduoti „pump and dump“ grupes internete. Sukčiams tai tebėra gana pelninga įmonė. Kaip minėta tyrime, „Telegram“ ir „Discord“ vis dar yra populiarūs šių grupių „Hangout“, todėl būkite budrūs, jei esate įprastas vartotojas. Net „YouTube“ turi keletą abejotinų influencerių, bandančių reklamuoti šiuos kanalus.
Dabar galite susigundyti mintimi patys važiuoti „pump and dump“ traukiniu. Pralenkti kitą vaikiną ar viešai neatskleistą asmenį yra rizikingas verslas. Rimtai, to nedaryk. Daugelis grupių yra piramidės schemos. Grupės vadovai labai mandagiai nurodo įėjimo ir išėjimo laiką, tačiau nėra patikimo būdo žinoti, kada jie iš tikrųjų įlipa ir išlipa. Jums gali pasisekti išeiti iš pelno, bet ar tikrai verta šanso?
Paskutinės mintys
„Pump and dump“ grupės yra problema, kurią reikia išspręsti. Investuotojai reikalauja didesnio saugumo lygio, jei nori tolimoje kelionėje. Daugiausia taip yra todėl, kad šifravimas nėra reglamentuojamas, nors tam imamasi veiksmų. Tai sakant, nors daugelis monetų nukris iki nulio, pagrindiniai Bitcoin ir kitų kriptovaliutų projektų pagrindai išlieka tvirti. Kripto visuma niekur nedings.
Didžioji dalis pagrindinės žiniasklaidos dėmesio skiriama korupcijai kriptovaliutų rinkose. Tai patogiai ignoruoja faktą, kad vyriausybėse, korporacijose ir centriniuose bankuose jau yra paplitusi korupcija, kuria remiasi dabartinė mūsų finansų sistema. Kaip taip iškalbingai sako „Bitcoin“ advokatas Andreasas Antonopolousas, vienintelis būdas, kurio metu kai kurie iš mūsų mokysis, yra sukčiauti ir tada pasimokyti iš savo klaidų.
Tai nėra argumentas, palaikantis „pump and dump“ grupes. Priešingai, saviugda yra geriausia priemonė plaukiant šiais rizikingais vandenimis. Įsitikinkite, kad nepaliekate rankinės, o gal tinkamiau: įsitikinkite, kad nepaliksite maišo kaip gelbėjimosi valties.