Linas Dai yra savęs aprašytas vėpla. Profesionalo karjerą jis pradėjo pirmajame „com com“ bume, kol buvo studentas Carnegie Mellon. Dai sukūrė vieną iš pirmųjų paaugliams skirtų socialinių tinklų, pavadintą „Kiwibox Media Inc.“, kuriame svetainėje yra apie du milijonai žmonių. Paskelbęs bendrovės viešumą, Dai persikėlė į Niujorką ir išgyveno „dot com“ avariją ir sudegė.

Dai padėjo tokioms pagrindinėms žiniasklaidos įmonėms kaip „Viacom“ ir „Alloy“ išsiplėsti į skaitmeninės reklamos pramonę. Po kelerių metų verslo įmonėse Dai niežėjo grįžti į startuolių pasaulį ir prisijungė prie mobiliųjų vaizdo įrašų socialinio tinklo startuolio „Keek“, kurį per maždaug trejus metus padėjo išauginti iki 75 milijonų vartotojų..

Šiandien pagrindinis Dai dėmesys yra skirtas TAP tinklas, „blockchain“ pagrindu veikiantis tinklas, valdantis ekosistemą, kuris pašalina trečiųjų šalių duomenų prekybininką.

Kas blogai dabartinėje skaitmeninės reklamos ekosistemoje?

Nesvarbu, kaip jūs ją sumažinsite dabartinėje skaitmeninės reklamos ekosistemoje, „Facebook“ ir „Google“ laimės 99% verslo.

Kiekvienas kitas žiniasklaidos prekės ženklas kovoja. Žiniasklaidos įmonėms reikia pajamų iš skelbimų, kurias puola „Facebook“.

Dalis žiniasklaidos bendrovių sprendimo yra pajamų srautų įvairinimas. Būsimas pajamų derinys galėtų būti ⅓ prenumerata pagrįsti produktai, ⅓ reklama žiniasklaidoje ir ⅓ komercija.

Kaip šiandien atrodo skaitmeninės reklamos peizažas?

Didžiąją dalį vartotojų duomenų kaupia dvi įmonės: „Google“ ir „Facebook“. Šios įmonės panaudoja tuos duomenis teikdamos juos trečiosioms šalims. Šie trečiųjų šalių rinkodaros specialistai tuos duomenis naudoja reklamuodami.

Taikymas pagal reklamą apima du tapatybių rinkinius: įrenginio ID (viską, kas nutinka jūsų telefone, jie gali taikyti) ir naršyklės ID (slapukas ar kažkas, kas jus stebi, ir nesvarbu, kur ieškote). Jūsų naršyklės ID pažymėtas kažkuo, kam reklamuotojai gali pateikti reklamą. Šimtai įmonių gali rinkti jūsų duomenis per GPS vietą, įvairias jūsų nustatytas nuostatas, veiksmus, kuriuos atliekate naršyklėse.

Reklama šiandien labai skiriasi nuo ankstyvųjų dienų. Anksčiau nebuvo: „Mes esame skutimosi įmonė ir norėjome reklamuotis žurnale„ Men’s Health “!“

Dabar reklamuotojai tiesiog perka programiškai. Jie nebūtinai net mato, kur yra jų skelbimai, ir jiems nereikia. Jie gali nukreipti jus, kurie, jų manymu, yra potencialūs klientai, kad ir kur būtumėte. Tai yra gerai mūsų akimis, jei jūs jiems duodate leidimą ir esate kompensuojamas. Bet tai ne tik tai, kaip tai veikia šiandien. Kelių milijardų dolerių vertės įmonės yra tarpininkai, leidžiantys rinkodaros specialistams pasinaudoti šiais duomenimis, ir tai nėra naudinga nei asmeniui, nei rinkodaros specialistui..

Nors šis modelis veikia, mes tikrai nemanome, kad jis yra tvarus. Dauguma šių duomenų yra renkami be vartotojo leidimo, arba bent jau trečiųjų šalių naudojami duomenys nėra aiškiai patvirtinti naudotojų.

Vartotojas yra nukreiptas be jų sutikimo, o tarpininkas ima jų komisinius, nepaisant pardavimo ar ne.

Mes įsivaizduojame, kaip vartotojas gali perduoti leidimą prekės ženklui, o prekės ženklai gali geriau suprasti savo pasirinktas auditorijas.

Pradėjome galvoti, kaip galėtume sukurti daugiau vertės vartotojams, kartu suteikdami jiems nuosavybės teisę į savo duomenis. Dalis šio sprendimo reiškė ieškoti būdų rinkti duomenis, kurie yra pranašesni už tai, ką renka „Facebook“ ir „Google“. Be to, mes turėjome rasti būdą, kaip padėti vartotojams žinoti, kada jų duomenys yra vertinami pinigais.

Paskutinė duomenų riba yra surasti veikiamus duomenis, kurie padėtų daug geriau įvertinti, kaip asmuo ar auditorija reaguos ateityje. Pavyzdžiui, jei esu „Dominos“, galiu nukreipti žmones, kuriems patiko picos nuotrauka. Bet jei galiu nukreipti žmones, kuriems patiko picos nuotrauka, kurie TAIP PAT įsigijo ką nors iš „Papa John’s“ per pastarąsias 10 dienų, sulaukiau daug kokybiškesnės auditorijos.

Problema yra priversti žmones noriai dalytis tokio tipo duomenimis.

Kuo TAP surinkti duomenys pranašesni už tuos, kuriuos renka „Facebook“ ir „Google“?

TAP nariai tiesiogiai pasirenka savo pirkimo duomenis, kurie yra daug tikslesni nei kiti elgesio duomenys, pvz., „Patinka“ ar pomėgiai „Facebook“.

Pavyzdžiui, jei vartotojas yra pasirengęs pasidalinti, kaip dažnai ir kiek išleidžia „Domino“ kas mėnesį, tai yra daug tiksliau nei tada, kai jie tiesiog „mėgsta“ picos nuotrauką „Facebook“.

Be to, pagrindinis skirtumas TAP gauna pirmosios šalies leidimą tiesiogiai rinkti pirkimo duomenis, taip pat tiesiogiai kompensuoja vartotojui atlygio taškų ar premijų už prekės ženklus forma. Tai iš esmės skiriasi nuo didžiųjų socialinių tinklų ir interneto platformų, kuriose renkami ir gaunami pinigai iš jūsų duomenų be tiesioginės kompensacijos jums.

Kaip įmonė iš surinktų duomenų išskiria piniginę vertę?

Tikslūs pirkimo duomenys leidžia mūsų prekės ženklų ir prekybininkų tinklui patenkinti konkrečius pasiūlymus ir atlygį individualiam vartotojui bei sukurti didesnę IG..

Pavyzdžiui, kliento pirkiniai labai veikia jų duomenų vertę. Pavyzdžiui. jei mano pirkimo duomenys ir istorija rodo, kad esu sunkus keliautojas, keliaujantis 14 kartų per metus ir kasmet išleidžiantis 20 000 USD ar daugiau viešbučiams ir lėktuvų bilietams, pagrindinės TAP tinklo viešbučių grupės pasiūlys iki 70% nuolaidą viešai prieinamoms kainoms, specialiai man kitą kartą užsisakysiu keliones per TAP rezervavimo sistemą.

„TAP Network“ gauna komisinį mokestį už gautą pardavimą ir didžiąją dalį pajamų padalija kaip atlygį vartotojui.

Ar galėtumėte apibūdinti rinką, kur rasti pirkėjai šiems duomenims?

TAP niekada neparduoda vartotojų duomenų. Vartotojo duomenys saugomi ir anonimizuojami TAP sistemoje, o TAP tiesiogiai veikia su prekių ženklais ir prekybininkais, kurie nori pateikti TAP apdovanojimų nariams pasiūlymus, atitinkančius tam tikrus kriterijus ar pirkimo modelius..

Galbūt pagrindinis picų tinklas norėtų pasiūlyti premiją visiems, perkantiems 100 USD ar daugiau per mėnesį už picą, arba srautinio perdavimo paslauga norėtų pasiūlyti bandomąjį pasiūlymą visiems, kurie dar nesinaudojo jų paslauga. Duomenys bus naudojami anonimiškai kuriant kiekvieną kampaniją, tačiau niekada nebus parduodami už TAP ekosistemos ribų.

Kas skatina prekybos partnerį bendradarbiauti su TAP?

Siūlydamas „Universal“ apdovanojimus, „TAP Network“ skatina atlygio narius aktyviai pirkti su prekybos partneriais tinkle, kad gautų atlygio taškų.

Prekybininkai partneriai sukuria papildomų pardavimų iš naujų ir esamų vartotojų, ir gali tiksliai įvertinti pardavimo pajamas ar dažnio padidėjimą naudodamas TAP analizę.

Kaip TAP planuoja sutvarkyti skaitmeninės reklamos peizažą?

Jei jūsų duomenys bus paliesti, jums turėtų būti atlyginta. Turėtumėte visiškai kontroliuoti, kas turi prieigą prie jūsų duomenų. Galima sakyti, tai mano duomenys ir aš nenoriu jų dalintis su konkrečiu prekės ženklu ar asmeniu.

Pradėjome eksperimentą su apdovanojimų programa „Hooch“, kuri apdovanojo žmones nemokamais gėrimais. Jie gaus po vieną nemokamą gėrimą per savaitę, jei tik pasidalins savo pirkimo duomenimis.

Mes naudojome „OpenFinance“ API, kuri leidžia jiems susieti visas kredito ir debeto korteles su mumis. Tada galėsime nuskaityti jų operacijas ir suprasti jų pirkinius. Pvz., Jei esate aktyvus prekeivis ir tuos duomenis palaiko jūsų operacijų istorija, esate labai vertingas asmuo, kuriam galite skirti alkoholio kompanijas. Jie apdovanos jus ir konkuruos dėl jūsų verslo.

Gėrimai buvo gremėzdiškas apdovanojimų pavadinimas. Mes nusprendėme išsivystyti į pilną apdovanojimų programą, kurioje vartotojai galėtų kaupti atlygio taškus už bet ką – nuo 5 USD kavos ar 500 USD viešbučio kambario.

Apdovanojimų taškai yra daugelio žmonių jau suprantama sąvoka. Jie gali lengvai konvertuoti 20 USD į TAP su tinklo tiekėjais.

Tradicinės atlygio programos yra sukurtos taip, kad galėtų pasinaudoti vartotoju. Pavyzdžiui, jei skrendate pakankamai, galite sukaupti pakankamai taškų už nemokamą daiktą. Reikalas tas, kad 80% vartotojų iš tikrųjų nesukaupia tiek taškų, kad galėtų ką nors padaryti. Mes norime, kad atlygis būtų teisingesnis ir prieinamesnis vartotojui. Galite sukaupti vieną bendrą valiutą ir išleisti ją su šimtais prekių ženklų.

Ar jūs, vaikinai, jau sukaupėte kapitalą??

„Hooch“ sukūrė TAP technologiją ir savo tinklą, o per savo serijos sėklų etapą uždirbo 7,8 mln. USD. Diskutuojame su rizikos kapitalo įmonėmis ir strateginiais investuotojais apie A serijos turą 2020 m. Pradžioje.

Kur atsiranda „blockchain“?

Didžiulis skaičius vartotojų pradėjo dalytis savo duomenimis. Mūsų hipotezė buvo ta, kad tik 20% mūsų vartotojų pasidalins savo duomenimis, tačiau apie 80% žmonių. „Blockchain“ pradėjo veikti, nes norėjome atsakingai saugoti šiuos duomenis.

Norėjome leisti vartotojams perduoti savo duomenis, nesidalijant jokia asmenine informacija. Tai atliekama su simboliniu ryšiu su emisijos banku, panašiai kaip „Mint“ ir „Acorn“ naudoja panašias API. Mes nefiksuojame kortelių numerių ir vardų. Jie nėra susieti ar atsekami jums.

Jums priskirtas „blockchain“ piniginės adresas, jūsų pseudo identifikatorius mūsų sistemoje.

Kaip jūs, vaikinai, uždirbate pinigus?

Mes sudarė sandorius su maždaug 250 000 prekybos partnerių, kelionių, maitinimo, viešbučių, mažmenininkų, el. Prekybos įmonių ir kt.

Kai perkate su jais, tai stebima naudojant skaitmeninę nuorodą arba aptinkama iš kortelės. Piniginę galime aptikti asmeniškai. Tie partneriai moka „TAP Network“ už tokio pardavimo skatinimą. Apie 50% gaunamų lėšų yra konvertuojama į TAP monetą (stabilų monetą, susietą su USD) ir perkeliamą į vartotojo piniginę..

Mes norėjome sukurti projektą masiniam vartotojui, todėl jų naudą reikia lengvai paversti kažkuo apčiuopiamu, kurį jie gali naudoti, o ne kažkokiu neaiškiu painiu ženklu..

Jei esate vartotojas, atsisiųskite „Hooch“ programa ir susiekite bet kokį debeto ir kredito kortelių skaičių. Programa pradeda aptikti pirkinius. Jei einate pas vieną iš mūsų partnerių prekybininkų, tarkime, „Starbucks“, nustatome, kad sandoris yra sudarytas su tuo partneriu. Patvirtinus operaciją, TAP tinklas gauna komisinį mokestį iš to partnerio. Tada dalis šios komisinės sumos perkeliama į vartotojo piniginę.

** Redaktoriaus pastaba: įtraukta nuoroda yra filialo nuoroda, kuria naudodamiesi TAP galite gauti 5 USD. **

Prekybininko pusėje viskas susiję su santykių su klientu palaikymu. Pirmosiomis „Facebook“ dienomis „Facebook“ liepė tokiems žmonėms kaip „Pepsi“ pritraukti savo auditoriją į „Facebook“ platformą, nes jie gali padaryti daug įdomių dalykų, pavyzdžiui, skirtingai nukreipti juos į juos ir sužinoti apie juos daug daugiau. Po daugelio metų jie vartė scenarijų. Jie pakeitė savo algoritmą, kad įmonės galėtų pasiekti tik mažą procentą savo auditorijos ir turėtų mokėti „Facebook“, kad pasiektų likusius. Tai vienas didžiausių visų laikų įmonės jaukų.

Prekybininkai partneriai yra skatinami kurti savo tiesioginius kanalus su savo klientų duomenimis.

Kokia TAP ateitis?

Per ateinančius dvejus metus planuojame pasiekti 30 milijonų vartotojų.

Mes tai darome bendradarbiaudami su esamomis įmonėmis, tokiomis kaip pagrindinės žiniasklaidos ir pramogų kompanijos, licencijuodamos ir pažymėdamos savo technologijas savo vardu.

Kiekvienas naujas į rinką atėjęs skaitmeninės reklamos doleris, „Facebook“ ir „Google“ užima apie 94 centus. Pagrindinės įmonės kovoja dėl 6 centų kiekvieno dolerio, nes „Facebook“ ir „Google“ pateikiami duomenys yra labai naudingi.

Mes norime kreiptis į šias įmones ir pasakyti joms, kad turime būdą, kaip jų vartotojai siųs savo duomenis tiesiogiai joms. Per 60–90 dienų jie gali savo vardu pažymėti apdovanojimų programą, o tai užtruks gal 2 metus.

Pirmąjį baltos etiketės pristatymą turime lapkričio viduryje, todėl tai tikrai įdomu. Tai pramogų pramonės įmonė, turinti 10 m ir daugiau vartotojų. Mes norime labai greitai pritaikyti dešimtis milijonų vartotojų.

Mes norime padėti įvesti antrąją vartotojų bangą ir padaryti savo dalį, kad „blockchain“ patektų į mases.

Ačiū, Lin!