„Sharding“ yra technologija, apie kurią dažnai kalbama kriptovaliutų bendruomenėje. Nors skaldymas jau daugelį metų yra svarbi tradicinių duomenų bazių technologijų dalis, tačiau pagaliau keli projektai apie tai ne tik diskutuoja, bet ir įgyvendina kaip blokų grandinės mastelio sprendimą.

Šiame straipsnyje aptarsime iki šiol atsirandančio modelio atsiradimą, jo dabartinį įgyvendinimą ir tai, kaip tiksliai jo įgyvendinimas galėtų pakeisti mokėjimų mastelio ateitį.

Skaldymo samprata

Skaldymas yra duomenų bazių skaidymo tipas, kuris atskiria didesnes duomenų bazes į mažesnes, greitesnes ir lengviau valdomas dalis, vadinamas duomenų skeveldromis. Dažnai gali būti gana lengva suskaidyti duomenis. Vienas paprastas pavyzdys būtų informacijos, susijusios su įvairiais klientais, talpinimas skirtinguose serveriuose, atsižvelgiant į kiekvieno vartotojo geografinę vietą.

Vis dėlto „blockchain“ technologijos įgyvendinimas yra daug sudėtingesnis. Taip yra todėl, kad norint naudoti tradicinius blokų grandinius, visi mazgai turi perkelti visus duomenis apie blokų grandinę. Viena iš didžiausių priežasčių, kodėl dauguma „blockchain“ projektų vis dar remiasi šiuo modeliu, yra tai, kad tai laikoma labai saugiu būdu įsitikinti, kad operacijos yra tvirtinamos tiksliai.

Norint suprasti skaldymo praktiškumą ir apribojimus, geriausia turėti bendrą supratimą apie sutarimo algoritmus. Kaip pažymėta Šis straipsnis, Darbo įrodymo (PoW) algoritmai naudojami ypač saugumo sumetimais. Paprastai, palyginti su „Proof-of-Stake“ (PoS), „PoW“ yra daug brangiau atakuoti. Tačiau didelis „PoW“ trūkumas yra tas, kad dėl jo techninio projekto didesnės blokų grandinės paprastai būna labai neefektyvios laiku įvykdant operacijas.

Ethereum Sharding

Žinomi apribojimai

Bent jau 2018 m. Atrodo, kad sunku (arba iš esmės neįmanoma) naudoti skaldymą 100% „PoW“ algoritme. Nors vis dar nežinoma, ar skaldymas galiausiai gali veikti su „PoW“, ar ne, keli projektai parodė, kad skaldyti galima naudojant „PoS“. „Blockchain“, kurie turi patikrinti daug operacijų, „sharding“ siūlo žymiai pagerinti mastelį dėl to, kad kiekvienas mazgas turi atlikti tik dalį duomenų, kad užbaigtų operaciją.

Nors skaldymo technologijos efektyvumas drastiškai sutrumpina operacijų užbaigimo laiką, didžiausia kliūtis realiai įgyvendinti skaldymą buvo jos galimi saugumo klausimai. Kitas veiksnys, į kurį reikia atsižvelgti, yra tai, kad daugelis populiariausių „blockchain“ projektų, esančių rinkoje 2018 m., Vis dar naudoja „PoW“. Konsensuso algoritmų keitimo procesas gali būti gana sudėtingas bet kuriam projektui ir reikalauja tam tikro laiko. Galiausiai, suskaidytos blokų grandinės sukūrimo tikslas yra viena iš pagrindinių priežasčių, kodėl tokie projektai kaip „Ethereum“ pereina prie didesnio „PoS“ algoritmų priėmimo.

Kaip paaiškinta „Ethereum’s Sharding FAQ Github“ dokumentas, pagrindinis suskaidytos blokinės grandinės dizainas gali apimti kelis skirtingus mazgų lygius, kurie blokų grandinėje vaidina įvairius vaidmenis. Tai gali apimti itin pilnus mazgus iki lengvųjų mazgų. „Ethereum“ dokumente taip pat galite rasti keletą trumpų, tačiau labai techninių paaiškinimų žinomiems klausimams / iššūkiams, į kuriuos reikia atsižvelgti kuriant bet kokią suskaidytą blokų grandinę.

lyginimas

Dabartinis įgyvendinimas

Šiuo metu yra keli pagrindiniai projektai, dirbantys su smulkinimo technologija, o „Ethereum“ yra pats reikšmingiausias projektas (vertinant pagal rinkos viršutinių ribų reitingą). Kaip Vitalikas Buterinas užsiminė tviteryje 2018 m. balandžio 30 d., „Skaldymas ateina“. „Ethereum“ išleido koncepcijos įrodymą anksčiau 2018 m., O Buterinas pažymėjo, kad projekto komanda padarė didelę pažangą kurdama technologiją.

Vis dėlto neaišku, kiek skaldymo padidintų galimų operacijų per sekundę skaičių. Nors buvo išmesta daugybė numerių, „Buterin“ ir kiti „blockchain“ ekspertai teigė, kad labai tikėtina, jog 1 mln. Operacijų per sekundę (tps).

Nagrinėjant rinkos viršutinių ribų reitingus, taip pat yra keletas kitų aukšto rango projektų, kurie siekia sukurti pagrindą didesniam masteliui, naudojant smulkinimo technologiją. Pavyzdžiui, Zilliqa, pademonstravo 2400 tps naudodami 3600 mazgų 2018 m. balandžio mėn. „testnet“ leidime ir siekia išleisti savo tinklą kada nors 2018 m. trečiąjį ketvirtį.

Sėkmingas „mainnet“ paleidimas su dideliu tps skaičiumi galėtų suteikti daugiau paramos projektui per trumpą laiką, tačiau bus net svarbu pamatyti, kuris projektas galų gale gali pasiekti daugiau tps nei „Visa“ realiame pasaulyje. Net ir pasiekus šį etapą, vis dar neaišku, ar „Zilliqa“, „Ethereum“ ar kitas projektas gali pretenduoti į aukščiausią suskaidytą „blockchain“ šiame vykstančiame konkurse.

Kiti mastelio sprendimai

Taip pat verta paminėti, kad skaldymas nėra vienintelė mastelio keitimo technologija, kurią siekia įgyvendinti daugelis didelių projektų. Be to, įsipareigojimas įgyvendinti skaldymą nereiškia, kad atmetamos kitos besiformuojančios technologijos. Kol kas atrodo, kad dauguma projektų yra pasirengę įgyvendinti derinimo sprendimų derinį. Pvz., Ne grandinės protokolai, tokie kaip „Lightning“ ir „Plasma“, taip pat šoninės grandinės protokolai, tokie kaip „Loom Network“ pasiūlyti, taip pat yra didelė dalis didesnio judėjimo, siekiant pagerinti pralaidumo efektyvumą..

Daugeliu atvejų kituose technologijų sektoriuose naujesnių technologijų kūrimas yra labai konkurencingas, o įvykiai retai atskleidžiami tarp įvairių projekto komandų. Tačiau naudojant „blockchain“ technologiją, pramonės bendradarbiavimas buvo gana įprastas. Jei ši tendencija išliks, daugybė „blockchain“ projektų galų gale galėtų pritaikyti dalijančius sprendimus.

Kas gali realiai dalytis ateityje??

„Sharding“ yra perspektyvus tiek dėl „blockchain“ techninės pažangos, tiek dėl kriptovaliutų priėmimo. Šiuo metu atrodo sudėtinga išspręsti tokias sudėtingas problemas kaip tarpusavio bendravimas ir bendras suskaidytų blokų grandinių saugumas.

Šiuo metu dar per anksti tiksliai pasakyti, kada „blockchains“ įdiegs smulkinimą. Galimybė pasiekti 1 milijoną tps lengvai prilygtų bet kokiam „blockchain“ projektui prieš „fiat“ valiutos mokėjimo procesorius (t. Y. „Visa“, „Mastercard“ ir kt.).

Konkurencija dėl tokio realaus pasaulio mastelio su skaldymu lygio (ir kitų sprendimų) yra gerai įveikta. Nepaisant to, kuris projektas gali atlikti šį žygdarbį pirmiausia, bus įdomu sužinoti, kaip tikslas tai padaryti formuos bendradarbiavimo ir konkurencijos kraštovaizdį visoje pramonėje.