Stablecoins yra visas pyktis 2018 m. Pagaliau suskaičiuota, kad buvo ne mažiau kaip dvidešimt projektų, kuriais siekiama būti kriptovaliutų keitimo stabilumo karaliumi. „Fiat“ valiutos kaiščiai per visą istoriją buvo naudojami kaip būdas nustatyti vienos šalies valiutą prieš kitą. To pavyzdys yra Honkongo doleris, kuris yra fiksuotas 1 JAV dolerio kursu už kiekvieną 7,75–7,85 HKD.
Smeigtukų idėja yra apsaugoti šalies valiutą nuo nepastovių valiutų kursų pokyčių, todėl pagerinti prekybą ir sumažinti riziką. Tuomet nereikėtų stebėtis, kad nepastoviausia turto klasė mieste pritraukia savo stablecoin ir valiutų susiejimo sprendimus.
Kas yra Stablecoins?
Trumpai tariant, „stablecoins“ yra bandymas reprezentuoti „fiat“ pinigus (dolerius, eurus ir kt.) „Blockchain“. Konversija tarp „fiat“ ir „crypto“ vis dar yra daug laiko reikalaujantis procesas, o kliūtis beveik visada yra „fiat“ pusėje. Pagrindinės kliūtys? Griežtas reguliavimas ir bankų sistemos, kurias kai kurie mano, kad vis dar naudoja penkiasdešimt metų senumo technologija.
Nors bėgant metams „fiat“ pervedimai tikrai pagerėjo, daugumai vis tiek reikia laiko nuo vienos iki trijų dienų, kad išvalytų vietoje, ir nuo penkių iki aštuonių dienų tarptautiniu mastu. Ir tai tik vienas būdas. Palyginkite tai su „Bitcoin“, kurio išvalymas šiuo metu trunka nuo 10 iki 20 minučių. Gana kažkas, kai manote, kad „Bitcoin“ yra viena iš lėtesnių „blockchain“!
Kartu su kai kuriomis kitomis prieštaringai vertinamomis priežastimis turėti stablecoins, pagrindinė priežastis yra ta, kad prekybininkai nenori laukti dienų, kol pasikeis kriptografija ir „fiat“. Išsikeisdami į kažką panašaus į „Tether“, jūs iš tikrųjų grąžinate pinigus iš tikrųjų neturėdami pinigų. “Kodėl, tai genijus!” Girdžiu sakant. Na, ne visai taip. Valiutų smeigtukai kenčia nuo savo pačių susidariusių problemų, o istorija turi keletą įdomių pamokų, kuriomis galime pasidalinti.
Istorijos pamokos
Juodasis trečiadienis
1992 m. Rugsėjo mėn. Buvo pagarsėjęs liūdnai pagarsėjęs „Juodojo trečiadienio“ įvykis, kai milijardierius investuotojas George’as Sorosas garsiai sulaužė Anglijos banką. Tuo metu Didžioji Britanija tikėjosi prisijungti prie euro, tačiau prieš tai turėjo kelerius metus išlaikyti stabilų valiutos kursą. Didžiosios Britanijos svaras jau buvo spaudžiamas ir vienintelis būdas, kaip Anglijos centrinis bankas galėjo stabilizuoti savo valiutą, buvo pirkti daugiau svarų atviroje rinkoje.
George’as Sorosas: „Žmogus, kuris sulaužė Anglijos banką“ Vaizdas: Michaelas Wuertenbergas
Ponas Sorosas, suprasdamas situaciją, prognozavo, kad centrinis bankas neturės pakankamai užsienio atsargų (USD, jenos ir kt.), Kad apgintų savo valiutą nuo nuvertėjimo. Todėl jis pradėjo pardavinėti svarus. Nepaisant gausaus pirkimo iš banko, jis ilgainiui nusileido ir svaras smarkiai smuko žemyn. Pranešama, kad legendinis investuotojas tą dieną uždirbo milijardą dolerių pelno.
Juodasis trečiadienis išryškino pavojus bandant suvaldyti atviros rinkos jėgas, o tai iš esmės ir yra valiutos susiejimas. Tai nėra pavienis incidentas ir nuo to laiko nutiko ne vieną kartą. 1997 m. Azijos finansų krizė prasidėjo, kai Tailando batas sulaužė kaištį. Pastaruoju metu rinkos ilgą laiką siautėjo, kai Šveicarijos nacionalinis bankas 2015 m. Pradžioje pašalino savo prisirišimą prie euro..
Honkongo doleris
Verta pažymėti, kad ne visi kaiščiai lūžta esant slėgiui. Bent jau ne. Honkongo doleris yra ryški sėkmė, palyginti su kai kuriais jo Azijos partneriais. Jis buvo susietas su JAV doleriu daugiau nei 30 metų. Laikantis patikimos pinigų politikos ir gero valdymo, galima susieti valiutų kursus, kurie iš tikrųjų veikia.
Stablecoinų rizika
Stablecoins kelia tą pačią riziką, kaip ir tradiciniai valiutų kaiščiai. „Blockchains“ neketina stebuklingai pakeisti šios dinamikos keliomis kodo eilutėmis. Visi stablecoinai turi tą patį tikslą, eidami skirtingais keliais.
Šalti kietieji pinigai
Paimkime, pavyzdžiui, „Tether“, kurio tikslas yra išlaikyti 1: 1 valiutos susiejimą su JAV doleriu. Žemiau pateiktoje diagramoje (USDT / USD) kelis kartus pastebimas pasitikėjimo „Tether“ kaina praradimas:
Norėdami veikti, „Tether“ turi palaikyti santykį 1: 1 su JAV doleriu.
Kaip ir Anglijos centrinis bankas, kai „Tether“ (USDT) kaina krenta prieš dolerį, įmonei ir (arba) investuotojams reikia atpirkti daugiau žetonų atviroje rinkoje, kad išlaikytų kaištį. Nuolatinis kainos kritimas pakenks visam projektui.
Didžiausia šių turtu paremtų stabilių monetų, tokių kaip „Dai“, problema yra ta, kad jie visi yra susieti su pagrindinės valiutos, kurią bando imituoti ar svertu, rizika. Būk tas USD, Eteris ar dar kažkas.
Matematika gelbėti?
Kiti stablecoin projektai, tokie kaip Pagrindas naudoja daugiausiai neišbandytą matematinę inžineriją, kad išlaikytų savo kaiščius. Teorija teigia, kad kai kainos per daug padidės, jos galės atsispausdinti daugiau žetonų, o dėl infliacijos kainos sumažės. Tas pats principas taikomas atvirkščiai, kur galima sudeginti žetonus, o susidariusi defliacija turėtų atstatyti kaištį.
Pasitikėjimas yra viskas
Visa tai skamba gana įspūdingai, tačiau tai nepadaro to mažiau teoriniu. Svarbiausias elementas, kurio trūksta beveik visiems projektams, yra tai, kad kriptovaliutų rinkos, kaip ir visos kitos, yra pasitikėjimo žaidimas. Investuotojai neketina pirkti jūsų šitko, nebent pirko idėją. Deja, daugelis stablecoin projektų tiesiog užmaskuoja tai, kad jie ironiškai nori būti naujojo amžiaus centriniais bankininkais.
Stabiliukai ir valiutos kaiščiai
Kaip jau minėjome anksčiau, ne visi valiutos kaiščiai yra pasmerkti žlugti. Idėja yra kilnus, tačiau sudėtingas užsiėmimas. Tikras valiutų susiejimo testas dažnai įvyksta finansinės krizės metu, o kriptovaliuta yra tokia nauja turto klasė, kad mes tikrai negalėsime pasakyti, kas nutiks, kol nesutraiškysime kito vidury..
Investuotojai ir stablecoin projektai ir toliau atkreipia dėmesį į beprotišką nepastovumą, kuris egzistuoja prekyboje Bitcoin ir altcoin. Vis dėlto to trūksta. Nepastovumas šiuo metu yra subalansuotas dalykas pasaulio finansų sistemoje, kuri, be abejo, visiškai nekontroliuojama. Čia svarbesnis elementas yra paskatinti žmones pradėti mąstyti nauja vietine valiuta, pvz., „Bitcoin“..
Yra ženklų, kurie rodo galimą fiat pagrįstų pinigų sistemų sunaikinimą. Ar tai atsitiks, ar vis tiek reikės stablecino?