Savininkai Schmowners

Beveik kiekviena pramonė naudoja „blockchain“ technologiją, kad pagerintų savo procesus ir taptų efektyvesnė. Tačiau vis dar yra viena kliūtis, su kuria kasdien susiduria kiekvienas darbuotojas, vidurinis vadovas ir vadovas: saldi, miela biurokratija. Kiek verslas iš tikrųjų gali būti veiksmingas, jei prieš priimant veiksmus daugumai sprendimų reikia keturių lygių patvirtinimo?

Verslas be savininkų gali atrodyti kaip bloga siužetas iš „Sci-Fi“ filmo, tačiau mes iš tikrųjų esame arčiau šios realybės, nei atrodo. Kurkime verslą nuo pat pradžių ir pažiūrėkime, kaip tiksliai ten pateksime.

Pirmas žingsnis: formavimas be savininko

Norėdami sukurti savo nuosavybės neturintį verslą, mes sukursime decentralizuotą autonominę organizaciją (DAO), naudodami išmaniąsias sutartis „Ethereum“ tinkle. Prieš eidami toliau, turėtume apibrėžti keletą šių terminų.

A protinga sutartis yra skaičiavimo programavimas, kuris vykdomas automatiškai, kai įvykdomos tam tikros sąlygos. Tai gali būti taip paprasta, kaip „Janas moka Bobui 10 USD kiekvieną dieną, kai lyja Čikagoje“, kur išmanioji sutartis renka duomenis iš oro tarnybos. Arba galite susieti kelias pažangias sutartis, kad sukurtumėte sudėtingus teisinius dokumentus, pvz., Žemės registrą ir verslo nuosavybę. Mes darome pastarąjį.

Paprasčiau tariant, a DAO yra decentralizuotas verslo modelis. Jį sudaro išmaniosios sutartys, reglamentuojančios, kaip verslas turėtų veikti. Visi DAO verslo sprendimai ir finansiniai veiksmai yra įrašomi į viešą, nekintamą blokų grandinę. Kiekvienas DAO dalyvis (žetonų turėtojas) gauna balsavimą dėl įmonės valdymo. Nėra vieno vadovo.

Dabar, kai sukūrėme DAO su keliomis paprastomis verslo taisyklėmis, atėjo laikas surengti pradinį monetų pasiūlymą (ICO). Mes pavadinsime savo monetą „Verslo neturinčiu verslo žetonu“ – trumpai – OBT. Investuotojai perka OBT žetonus ICO, kad jie galėtų pasakyti apie įmonės veiksmus ir gauti kompensaciją pagal originalių išmaniųjų sutarčių taisykles.

Kaip investuotojas, jūsų nuosavybė yra beveik visiškai likvidi. Galite bet kuriuo metu parduoti savo OBT atvirojoje rinkoje, kad atsisakytumėte savo balsų ir įmonės akcijų. Tai labai skiriasi nuo dažnai nelikvidaus kapitalo, kurį galite rasti privačiose įmonėse.

Po ICO mūsų DAO atlieka keletą apklausų, kad nustatytų, kokio tipo verslą vykdome ir kaip tam tikri vaidmenys gaus kompensaciją. Tarkime, kad dėl šio pavyzdžio balsavome dėl elektroninės batų platformos.

Antras žingsnis: robotinė automatika

Mes jau vykdome verslą be savininko, bet kam čia sustoti? Pasaulis juda link automatikos, tai turėtume daryti ir mes. Papildomos išmaniosios sutartys per DAO balsavimo struktūrą lemia daugumą mūsų verslo sprendimų, tačiau operacijoms vis tiek reikia reikšmingos žmonių sąveikos. Kasdien mums reikia darbo jėgos, kad galėtume priimti siuntas, sandėliuoti atsargas, pakuoti batus, pristatyti prekes ir kt.

Žengiant į priekį Daiktų internetas (IoT), taip neturi būti. Mes galime automatizuoti kiekvieną proceso žingsnį, nuo tada, kai klientas užsako, kol gauna savo produktą, ir visa tai integruoti į mūsų išmaniųjų sutarčių sistemą. Automatizuojant įprastas užsakymas vyksta maždaug taip:

  1. Užsakymas sukurtas. Klientas užsisako porą batų. Tai darydami jie sudaro išmanią sutartį, kurioje teigiama: „Kai aš (klientas) gaunu batus, išsiunčiu mokėjimą iš savininko verslui“.
  2. Užsakymas Gautas. Mūsų batų sandėlis gauna užsakymą ir paruošia batus vežimui. Po tam tikro pradinio nustatymo robotikos parkas gali kontroliuoti visą šį procesą. Gali atrodyti toli gražu, bet „Amazon“ jau naudojo robotus jų sandėliuose jau keletą metų. Kiekviename proceso etape mašina stebi kliento batų būseną ir įrašo būseną, kaip jūs atspėjote, mūsų blokų grandinė.

  3. Produktas išsiųstas. Kadangi batai įrašomi į „blockchain“, mūsų klientas gali bet kada pasitikėti savo užsakymo būsena. Kai supakuota, mūsų sandėlio robotikos komanda išsiunčia batus gabenti. Į tolesnius batus autonominis sunkvežimis neštų batus. Artimesniems užtenka drono. Laimei, šiame pavyzdyje mūsų klientas yra vos už mylios.
  4. Gautas produktas. Naudodamas adreso GPS koordinates, bepilotis orlaivis autonomiškai nuskraidina paketą į mūsų kliento vietą ir numeta batus. Po sėkmingo pristatymo įvykdoma išmanioji sutartis ir mes mokame iš savo kliento.

Trečias žingsnis: dirbtinio intelekto (AI) delegavimas

Dabar mūsų verslas yra be savininko ir mes automatizavome savo veiklą, tačiau dar yra kur tobulėti. Pašalinkime iš šio verslo galutinius žmogiškuosius veiksnius, o likusias užduotis perimkime savo dirbtinio intelekto atstovams. Rinkodara, susijusi su rinkodara, verslo strategija ir reklama, istoriškai buvo orientuota į žmogų, tačiau ir tai keičiasi.

„Blockchain“ projektai, tokie kaip „DeepBrain Chain“ ir „SingularityNET“, siekia, kad dirbtinis intelektas būtų prieinamesnis ir intelektualesnis. Abu projektai kuria superkompiuterių tinklą, galintį atlikti sudėtingą analizę ir intensyvų gilų mokymąsi. Tiek rinkodaros specialistai, tiek verslo lyderiai jau įtraukia tokio tipo duomenis į savo veiklą, o pritaikymas nerodo jokių sulėtėjimo požymių.

Integravimasis į vieną iš anksčiau nurodytų projektų suteikia galimybę laikui bėgant automatizuoti beveik visus mūsų verslo strategijos procesus. Rinkodara, finansai, procesų tobulinimas – visa tai atliekama per mašininį mokymąsi ir dirbtinį intelektą.

Jau dabar ši nauja technologija pasirodė efektyvesnė už žmogaus analizę keliuose finansų sektoriuose. Nėra jokios priežasties, kodėl tai neturėtų atitikti kitų praktikų.

Su šiuo paskutiniu kūriniu mes išplėtėme verslą be savininko ir tapome tikrai žmogiška kompanija.

Drąsus naujas pasaulis?

Dabar tai akivaizdžiai ekstremalus pavyzdys. Tikriausiai niekada negyvensime pasaulyje, kurį visiškai valdys dirbtinai intelektualios mašinos. Mums vis dar reikia žmogaus mąstymo, kad sukurtume novatoriškas ir kūrybingas idėjas. Bet tai yra pagrįstai manyti, kad egzistuoja keletas paprastų, savininkų neturinčių įmonių.

Įsivaizduokite efektyvų, visame pasaulyje patiekiamą maistą pigiausiomis kainomis, nes kaip verslininkui, neturinčiam savininkų, nereikia versti pelno. Verslas turi padaryti pakankamai, kad išliktų ant vandens. Pažvelgus, kaip tai galima pritaikyti aprūpinant būtiniausiais žmogaus poreikiais, padariniai yra gana nuostabūs.