Alexandra Prodromos, Čikagos „Blockchain“ centro vykdančioji direktorė
Alexandra Prodromos uoliai dirbo su savo komanda kurdama Čikagą miestas „blockchain“ startuoliams ir ištekliams.
Kaip ne pelno organizacijos vykdantysis direktorius Čikagos „Blockchain“ centras (CBC), Alexandra glaudžiai bendradarbiauja tiek su privačiu, tiek su valstybiniu sektoriumi, kad augtų ir palaikytų „blockchain“ bendruomenę Ilinojuje. CBC daro viską, pradedant susitikimų ir studentų kūrėjų seminarų organizavimu, baigiant kova su klaidinga informacija pagrindinėje žiniasklaidoje.
Be darbo CBC, Alexandra taip pat yra tyrimų ir rinkos strategė „Bloq, Inc.“ ir įgyja informacinių sistemų magistro laipsnį Šiaurės vakarų universitete.
„Coin Central“ žaidėjas Stevenas Buchko neseniai turėjo galimybę pavogti keletą minučių iš vienos iš Aleksandros daugybės dienų, kad sužinotų daugiau apie CBC ir jos šuolį į kriptovaliutą..
Interviu
SB: Kaip jūs pirmą kartą įsitraukėte į „blockchain“ technologiją ir kriptovaliutą?
AP: Iš tikrųjų tai keista istorija. Nesu kūrėjas, nors šiuo metu dirbu „Northwestern“ informacinių sistemų magistrantūroje. Tai taip pat apima duomenų bazės administravimą ir tam tikrą kodavimą, tačiau tai nėra mano pagrindas.
Mano bakalauro laipsnis buvo politikos mokslai, ir aš norėjau eiti į teisės mokyklą. Mane ypač domino technologijos, kurios, mano manymu, gali pakeisti ar sutrikdyti teisinę erdvę – pavyzdžiui, automatinis atradimas. Man buvo įdomu, kaip ieškant raktinių žodžių tūkstančiuose teisinių dokumentų puslapių pasikeis teisininkų sąskaitos ar ras precedentą.
Apie 2014 metus girdėjau apie išmaniąsias sutartis. Mano mintis buvo tokia: „Kaip tai gali būti taikoma teisinėms sutartims?“ Aš pradėjau daugiau sužinoti apie juos savarankiškai ir galiausiai atradau visą „blockchain“ technologiją. Kai tai padariau, supratau, kad technologija plečiasi už teisinės erdvės ribų. Žinojau, kad tai paveiks kiekvieną pramonę.
Šis [„blockchain“] yra panašus į pagrindinį interneto lygį – saugų vertės perdavimo metodą, kuris paveiks kiekvienos pramonės verslo procesus ateityje.
Kai tai supratau, susižavėjau. Nuolat tyrinėjau temą, kuri tuo metu dažniausiai vykdavo per „Reddit“ kanalus ir „Twitter“, ir perskaičiau keletą knygų apie tai. Viena pirmųjų knygų, kurias skaičiau, buvo Michaelo Casey ir Paulio Vignos „Kriptovaliutų amžius“. Abu yra „Wall Street Journal“ bendradarbiai, ir aš maniau, kad jie puikiai dirbo paaiškindami kriptografinius aspektus, kuriuose aš taip nedalyvavau..
Negana to, pradėjau lankytis konferencijose ir susitikimuose, bandydama susitikti su kuo daugiau žmonių.
Kaip dovaną kolegijos baigimui tėvai gavo man bilietą į Niujorke vykusią „Consensus“ konferenciją. Girdėjau kalbant tokius žmones kaip Matthew Roszakas ir net trumpai susipažinau su Vitaliku Buterinu. Jis tik maždaug mėnesį vyresnis už mane, ir aš negalėjau patikėti, kad jis padarė viską, ką tuo metu turėjo.
Toje konferencijoje išgirdau Delavero gubernatorių pristatant savo Delavero „Blockchain“ iniciatyvą.
Pamaniau: „Kodėl Čikaga negali būti„ blockchain “centras? Startuolių augimo prasme tai yra labiau gyvenama erdvė nei San Franciske ar Niujorke “.
Įsivaizdavau, kad galime bendradarbiauti su [Ilinojaus] vyriausybe kurdami mažiau sunkius teisės aktus ir reguliavimą, nei egzistavo Niujorke. Niujorko „BitLicense“ dabar yra liūdnai pagarsėjęs.
Maniau, kad tai puiki proga, todėl parengiau pasiūlymą ir kreipiausi į naujai sukurtą Ilinojaus inovacijų ir technologijų departamentą. Aš galų gale dirbau su jais „blockchain“ darbo grupėje kaip vienintelis nevyriausybinis dalyvis. Padedami daugelio kitų agentūrų, mes sukūrėme Ilinojaus „Blockchain“ iniciatyva (IBI).
Iš ten ir toliau važiavau į konferencijas. Maždaug prieš pusantrų metų vienoje iš konferencijų sutikau Matthew Roszaką, ir jis mane atvedė į „Bloq“. Nuo birželio mėnesio aktyviai dalyvavau Čikagos „Blockchain“ centre, vykdančiame trečią Ilinojaus „Blockchain“ iniciatyvos dalį – ekosistemų plėtrą Čikagoje.
Tai reiškia susikurti fizinę erdvę susitikimams, pabrėžti konkrečius startuolius ir suteikti švietimo išteklių. Vis dėlto švietimo ištekliai skirti ne tik asmenims. Jie taip pat skirti konkretiems pramonės subjektams, norintiems sužinoti daugiau apie technologijas.
Mes stengiamės kovoti su daugeliu klaidinančių pranešimų šia tema. Dabar, kai „Bitcoin“ buvo kur kas labiau įstumta į pagrindinius srautus, mūsų organizacija yra svarbesnė nei bet kada.
Ilinojaus „Blockchain“ iniciatyva
SB: koks grįžimas, jei toks buvo, buvo Ilinojaus „Blockchain“ iniciatyva kaip vienintelis nevyriausybinis narys grupėje?
AP: Tai gana nuostabu. Kai aš kreipiausi į juos, jie turėjo „Atnešti Ilinojus į ateitį“ technologijų iniciatyvas, o „blockchain“ jau buvo maža dalis jų iniciatyvų. Tai buvo jų radare, tačiau jie nejautė poreikio to agresyviai siekti, nes tai buvo dar ankstyvos dienos. Net ir šiandien „blockchain“ vis dar yra ankstyvos dienos.
Nustebau, koks mąstymas buvo į priekį, kai mes tai kalbėjome. Mano galva, viešasis sektorius yra natūralus „blockchain“ pritaikymas. Jam reikia skaidrumo ir tai yra būdas pateikti patikimą registrą rinkėjams. Kai mes tai kalbėjome, jie iškart buvo laive. Negavau jokio atstūmimo.
SB: Jūs kalbėjote apie trijų krypčių požiūrį į Ilinojaus „Blockchain“ iniciatyvą. Viena yra ekosistema. Kokie kiti du?
AP: Antrasis tikslas – užtikrinti nemalonų reguliavimą Ilinojaus valstijoje. Viena iš su IBI susijusių agentūrų vadinama IDFPR, Ilinojaus Finansų ir profesinio reguliavimo departamentu. Jie pateikia konkrečias rekomendacijas, pabrėždami jų esamus pinigų persiuntimo įstatymus ir tai, kaip jie taikomi Bitcoin ir potencialiai kriptovaliutų verslui.
Jie taip pat moko įstatymų leidėjus apie tai, kokia yra technologija, kad galėtų sukurti naujus teisės aktus, kurie nebūtų pernelyg ribojantys, tačiau vis tiek apsaugo sudedamąsias dalis. Mano nuomone, įdomiausia dalis yra jų vykdomos bandomosios programos.
Praėjusiais metais jie padarė vieną Kuko apygardos aktų registratorius, viena iš agentūrų, dalyvaujančių IDF [Ilinojaus finansų departamento] konsorciume. Ir šiais metais jie daro kai kuriuos kitus.
Vienas iš jų bus a skaitmeninio ID sprendimas kad jie naudos stebėdami gimimo ir mirties liudijimus viešojoje „blockchain“. Jie taip pat daro su sveikatos priežiūros paslaugų teikėjų registrais. Jie taip pat ketina žymėti žaliosios energijos kreditus.
Jie žengia papildomą žingsnį ne tik stebėdami ekosistemą ir apsaugodami sudedamąsias dalis, bet ir „valgydami savo šunų maistą“. Jie supranta, kaip ši technologija galėtų paveikti jų pačių agentūrų viešąjį sektorių.
Nacionalinė „Blockchain“ bendruomenė
SB: Ar kitos valstijos ir (arba) miestai kuria Čikagą ir Ilinojus kurdami savo programas?
AP: Taip, Ilinojus šiek tiek bendradarbiavo su „Delaware“ iš to, ką mačiau. Mes taip pat neseniai kalbėjomės su kai kuriais Niujorko žmonėmis apie galimą darbą su jais.
Mes turime seserinį „blockchain“ centrą DC, kuris iš tikrųjų turėjo įtakos mūsų struktūrai. Juos remia Skaitmeninės prekybos rūmai, jie labiau naudojami kalvos reguliuotojų švietimui.
LA taip pat yra „blockchain“ centras, su kuriuo mes kalbėjomės. Jie rengia savo programą.
SB: Kažkas, kas, atrodo, padarė įspūdį „blockchain“ bendruomenei, yra tai, kiek daugiausiai reguliatorių išmanė kalbėdami apie technologijas, ypač per pastarąjį posėdį su SEC ir CFTC.
AP: Matthew Rozsak, Čikagos „Blockchain“ centro įkūrėjas ir „Bloq“ įkūrėjas, iš tikrųjų dalyvavo kongreso posėdžiuose apie „blockchain“ 2015 m. Skirtumas, kaip Kongresas apie tai kalba 2018 m..
Dabar Kongrese yra „blockchain“ frakcijos ir konkretūs atstovai. Buvo įdomu pamatyti evoliuciją nuo tada, kai jis apie tai kalbėjo iki šiol.
SB: kokius kitus pokyčius jūs matėte „blockchain“ pramonėje per pastaruosius kelerius metus?
AP: Kai aš pirmą kartą pradėjau, aš sakiau žmonėms, kad dirbu įmonėje, teikiančioje „blockchain“ sprendimus, ir aš tiesiog sulauksiu tuščių žvilgsnių. Jei jie ką nors būtų girdėję, tai buvo tik „Bitcoin“.
Dabar žmonės negali apie tai pakankamai girdėti. Su kriptografija kalbuosi su kiekvienu kitu „Uber“ vairuotoju. Manau, kad tose kelionėse išduodu daugiau kortelių nei kartais renginiuose. Tai beprotiška – visi tai pastebėjo praėjusiais metais.
Kitas dalykas, kurį pastebėjau, yra studentų kūrėjų bendruomenės apetitas. Tai buvo šaunu žiūrėti, nes tai yra kažkas, dėl ko aš tikrai aistringai elgiuosi.
Didžioji problema, kurios dar ne visai išsprendėme, yra ribota „blockchain“ kūrėjų pasiūla. Girdėjau statistiką, apie kurią turi palyginti naują kalbą „Javascript“ devyni milijonas kompetentingų kūrėjų visame pasaulyje. Kita vertus, manoma, kad tam tikroms „blockchain“ kalboms, pvz., „Solidity“, yra apie penki tūkstantis kompetentingų kūrėjų visame pasaulyje.
Visoms naujoms naujovėms svarbu, kad vis tiek išlaikytume atvirojo kodo kūrėjų bendruomenę ir užtikrintume, kad žmonės galėtų prisidėti.
Čikagos „Blockchain“ centro praeitis, dabartis ir ateitis
SB: Papasakok man daugiau apie seminarus, kuriuos rengia Čikagos „Blockchain“ centras.
AP: Tai vienas iš dalykų, kurį norime padaryti daugiau 2018 m.
Pernai mes surengėme dviejų dienų „Solidity“ išmaniųjų sutarčių įkrovimo stovyklą. Studentai turėjo kreiptis, kad įstotų ir išlaikytų tam tikrą kompetenciją, kad galėtume pasinerti gilyn į kodą. Ji buvo surengta „DePaul“ kartu su Ilinojaus universitetu. Taip pat dalyvavo profesorius Andrew Milleris, vienas iš svarbiausių sumanių sutarčių ir solidumo lyderių. Vos po dviejų dienų studentai galėjo parašyti puikias išmaniąsias sutartis „Solidity“.
Ta batų stovykla buvo tikrai gerai įvertinta. Mes turėjome daugiau nei 50 studentų, kurie dalyvavo, ir dar daugiau, kuriuos turėjome atsisakyti. Mes taip pat sulaukėme daugybės žmonių, kurie vėliau susisiekė su mumis sakydami, kad nori, kad jie apie tai žinotų anksčiau laiko. Šiais metais bandysime atlikti panašius renginius.
Mes taip pat bendradarbiavome su „HyperLedger“ pernai dviejų dienų „HyperLedger HackFest“. Jis buvo surengtas „mHub“, o „HyperLedger“ vadovų komanda pasirodė palaikyti. Jų komanda vaikščiojo norėdama įsitikinti, ar žmonės moka naudotis programine įranga. Iš to renginio taip pat sulaukėme daug teigiamų atsiliepimų.
Mes norime surengti panašius renginius, taip pat pabrėžti konkrečius startuolius erdvėje. Neseniai turėjome porą Blokas įkūrėjai išeina ir leidžia mūsų auditorijai žvilgtelėti už savo įmonės uždangos. Tai buvo labai šaunu.
SB: Kokie yra kiti dideli dalykai Čikagos „Blockchain“ centro skyriuje?
AP: Mes ir toliau rengsime savo susitikimus, tokius kaip „Chicago Ethereum Meetup“, taip pat specifinius pramonės renginius, tokius kaip „Chicago Blockchain Real Estate Collective“ ir „HyperLedger“ susitikimai.
Mes taip pat norime atnešti keletą didesnių balsų į Čikagą. Mes bendradarbiaujame su „BTC Media“, kad priimtume Paskirstytos rinkos balandžio mėnesį Čikagoje. Tai yra pirmas kartas, kai jie tai daro čia, ir mes to labai laukiame. Tai apims hakatoną, kodų stovyklą ir konferenciją savaitgalį.
Galiausiai mes formalizuosime savo inkubatoriaus programą. Mums pavyko susitikti su daugeliu Čikagos startuolių bendruomenės ir susisiekti su jomis, tačiau norime suteikti daugiau formalizuotų ir specialių išteklių jiems judėti į priekį.
Mes stengiamės įgyvendinti visus šiuos dalykus ir vis tiek organizuojame daugiau studentų kūrėjų dirbtuvių.
SB: Kur matote Čikagos „blockchain“ bendruomenę po 5 metų?
AP: Tai sunku. Man kartais sunku pažvelgti net į metus į priekį, nes erdvė taip greitai keičiasi. Kas galėjo nuspėti, kad ICO ir simbolinė ekonomika bus tokia pati svarbi praėjusiais metais, kokia jie buvo?
Iš kitų „blockchain“ centrų esame išskirtiniai tuo, kad gavome viešojo ir privataus sektoriaus paramą kaip ne pelno siekiančią veiklą. Mes tęsime Ilinojaus „Blockchain“ iniciatyvą, kad palaikytume šią augančią bendruomenę neužgniaužiančiu būdu. Kad ir kur būtume po penkerių metų, noriu įsitikinti, kad tai vis dar yra didelė pokalbio dalis.
Taip pat noriu įsitikinti, kad ir toliau mokome studentus. Norėčiau turėti didesnę programą šiuo klausimu. Norėdami tai padaryti, padedame augti ir vienam iš savo fondo partnerių – „Blockchain“ švietimo tinklui.
Norėčiau, kad Čikaga būtų nacionalinis, jei ne pasaulinis, „blockchain“ paleidimo būstinės ir „blockchain“ švietimo išteklių centras. Dangus yra riba.
SB: Viskas, ką norėtumėte, kad mūsų skaitytojai žinotų?
AP: Svarbu nepamiršti, kad mes nesiekiame pelno; mes visi esame savanoriai. Mes stengiamės būti šaltinis, kurį valdo bendruomenė. Tai mes visada ieškome pagalbos ir pasiūlymų. Mūsų tikslas yra būti jungiamuoju audiniu tarp visų skirtingų Čikagoje esančių subjektų, kad būtų darnesnė ir įtraukesnė bendruomenė.
Ačiū
Ačiū, Aleksandra. Ne tik tam, kad skyrėte laiko pasikalbėti su mumis, bet ir tam, kad skyrėte tiek daug laisvo laiko „blockchain“ bendruomenės palaikymui. Mes tikimės pamatyti viską, ką jūs ir Čikagos „Blockchain“ centras atliksite, kad Čikaga taptų pavyzdiniu „blockchain“ naujovių miestu.