Susipažinkite su „Tangle“, „Crypto’s Blockchain Alternative“
Gali būti, kad perskaitėte mūsų parašytą IOTA. Jei turite, puiku! Jei to nepadarėte, galbūt norėsite jai pažvelgti.
Kai būsite susipažinę, ši informacija bus prasmingesnė ir pamatysite, kodėl žmonės taip jaudinasi dėl IOTA ir, tiksliau, su jungtimi, kuria ji naudojasi.
Taigi, kas yra raizginys ir kodėl jis yra revoliucinis kriptosferai?
Šokime.
Daiktų internetas
Norint geriau suprasti raizginio funkcionalumą, geriausia suvokti daiktų internetą (IoT) kaip sąvoką.
DI yra prietaisų ir prietaisų tinklas, galintis keistis duomenimis per tinklo jungtis, jutiklius, specialią programinę įrangą, pavaras ir kt. Idėja yra ta, kad šis daiktų internetas yra ryšio tinklas, leidžiantis prietaisams bendrauti tarpusavyje.
Pagalvokite apie įprastus išmaniuosius įrenginius, kuriuos galite rasti gulėdami aplink savo namus. „Google Home“ yra geriausias pavyzdys. Tai įrenginys, leidžiantis valdyti namų laikmeną, pasiekti asmeninę informaciją iš „Google“ paskyrų ir ieškoti informacijos internete naudojant balso komandas – tai viskas viename technologinis centras, palengvinantis duomenų mainus su keliais įrenginiais..
Daiktų internetas taip pat gali būti taikomas verslo ir pramonės technologijoms, pradedant sveikatos priežiūros paslaugomis, tokiomis kaip širdies monitoriai, ir baigiant daugeliu mechanizuotų procesų. IOTA komanda sukūrė sąmyšį, atsižvelgdama į daiktų interneto pramonės šakas. Raizgalynė leis šiems prietaisams keistis duomenimis ir mokėti už minėtus duomenis prieinamu, saugiu būdu.
Jūs tikriausiai klausiate savęs: ar negalėtume tam naudoti tik „blockchain“? Taip, galėtume, bet nenorėtume. Priežastis – raizginys leidžia jums siųsti lėšas be jokių mokesčių. Teisingai. Tėvai galėjo tau sakyti, kad nieko gyvenime nėra laisva, bet raizginys yra.
Kaip tai įmanoma? Na, norėdami atsakyti į šį klausimą, pažvelkime į pagrindinius „blockchain“ ir „tangle“ technologijos skirtumus.
Nereikia kalnakasių
Šis raizginio aspektas yra raktas į jo nemokamumą. „Tangle“ nereikalauja, kad kalnakasiai patikrintų tokias operacijas kaip „blockchain“, reikalingas kriptovaliutoms, tokioms kaip „Bitcoin“. Naudojant „Bitcoin“ ir panašius dalykus, kalnakasių ir įvairių kasybos telkinių skaičiavimo galia yra atsakinga už užšifruotų algoritmų, leidžiančių išsiųsti operaciją ir įrašyti į blokų grandinę, sprendimą. Tada šiems kalnakasiams už atliktą darbą sumokamas mokestis.
„Raizginys“ visiškai pašalina šio proceso poreikį. Vietoj to, operacijoms saugoti ir apdoroti jis naudoja nukreiptą aciklinių grafikų patikrinimą. Tai veikia per vidinį patvirtinimo procesą kiekvienas vartotojas yra atsakingas už kitų vartotojų operacijų patvirtinimą. Iš esmės, kai tik patvirtinate siunčiamą operaciją, ta operacija naudoja pasirinktą algoritmą dviem kitoms neapdorotoms operacijoms apdoroti..
Patvirtinus šias atsitiktines dvi operacijas, jūsų pačios bus perduotos tvarkyti ir patvirtinti. Matant, kad bet koks sandoris yra atsakingas už kito sėkmę, mokestis nėra mokamas, nes jame nedalyvauja jokia trečioji šalis.
„Feeless“, „Miner-less“ sąsajos pranašumai
Jokie kalnakasiai nereiškia, kad nėra jokių sandorių mokesčių, o tai reiškia, kad raizginys gali sutalpinti už mikrokreditus.
„Blockchain“ pagrindu veikiančios kriptovaliutos nustato minimalią lėšų sumą, kurią jums leidžiama atlikti. Logika čia akivaizdi: nė vienas kalnakasis nenori gauti cento dalių už kelių centų vertės sandorio apdorojimą. Kadangi nė viena išsiųsta suma nebus nuskaityta už operacijos mokesčius, raizginys leidžia vartotojams siųsti ir gauti tiek didelę sumą, tiek ir tiek, kiek jiems patinka..
„Tangle“ vidinio patvirtinimo sistema taip pat užtikrina labiau decentralizuotą tinklą, palyginti su jos „blockchain“ broliu. Kaip neseniai matėme vykstant pilietiniam karui „Bitcoin“ ir „Bitcoin Cash“, megų gavybos baseinai gali kelti grėsmę didesnių kriptovaliutų decentralizuotam vientisumui..
Šie didesni kasybos telkiniai gali turėti neproporcingai tiesioginę pinigų srautą iš vieno Bitcoin tinklo (pvz., BTC) į kitą (pvz., BCH). Tačiau pagal raizginio modelį kiekvienas tinkle esantis asmuo su savo operacijomis veikia kaip kalnakasis. Visi sandoriai taip pat patvirtina, todėl niekas neturi neproporcingo potraukio ar maišos jokiam kitam tinklo vartotojui. Šis aspektas taip pat pagerina mastelio problemą, su kuria Bitcoin susidūrė dėl savo meteorinio augimo; kiekvienas sandoris yra atsakingas už dar dviejų patvirtinimą, taigi kuo daugiau dalyvaujate tinkle, tuo labiau jį paspartinate.
Pagerintas saugumas
Vienas pagrindinių „blockchain“ pardavimo taškų yra sustiprintas saugumas keičiantis neskelbtinais duomenimis. Šis saugumas, sudėtingas šifravimas yra būdingas „blockchain“ piniginiam turtui – kriptovaliutai.
Tačiau „blockchain“ pažeidžiamumo kritikai ginčijosi kad kvantinis skaičiavimas ir kvantinis įsilaužimas gali efektyviai paversti šifruotas saugumo priemones nenaudingomis. Nors niekada nebuvo sukonstruotas kvantinis kompiuteris, o mokslas tebėra teorinis, jis gali rimtai pakenkti „blockchain“ vientisumui.
Dar kartą raizginys siekia išnaudoti „blockchain“ trūkumus. Raizginys suteikia padidintas saugumo priemones, kurios apsaugotų nuo galimų kvantinių skaičiavimų atakų. IOTA rengia išsamesnes raizgalynės saugos protokolo analizę savo dokumente:
„…„ iota “diegime naudojamas algoritmas yra sukonstruotas taip, kad laikas rasti„ nonce “nėra daug ilgesnis nei laikas, reikalingas kitoms užduotims, kurios yra būtinos operacijai atlikti. Pastaroji dalis yra daug atsparesnė kvantiniam skaičiavimui, todėl suteikia raizginiui daug daugiau apsaugos nuo priešo su kvantiniu kompiuteriu, palyginti su (Bitcoin) blokine grandine. “
Apvyniojimas
IOTA raizginio protokolas galiausiai bando išspręsti „blockchain“ neefektyvumą mąstydamas už bloko ribų. Ši technologija yra ambicinga ir potencialiai revoliucinga, ir šiek tiek analizės netgi teigia, kad tai galėtų išspręsti kriptovaliutos problemas visiškai pakeisdamas „blockchain“ protokolą.
Kol kas IOTA yra vienintelė kriptoplatforma, integruojanti „Tangle“ technologiją. „ParagonCoin“ planuoja naudoti IOTA savo infrastruktūroje, tačiau užuot sukūrusi atskirą susipynimo protokolą, ją valdo pačios IOTA.
Visai gali būti, kad raizginys galėtų padėti įveikti problemas, kurios kankina blokų grandinės kriptovaliutas. Tačiau IOTA dar neįdiegė raizginio į daiktų interneto tinklą, todėl dar neturėjome žinoti, ar jo modus operandi bus sėkminga.
Iki tol pamatysime, ar kitos kriptoplatformos seka IOTA pėdomis ir kuria savo pačių tinklus.